زمان کنونی: ۲۸ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۵۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد رشته mba یا هوش؟

ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۳:۰۵ ب.ظ
سلام.من موندم سر یک دو راهی...
یکی از دوستام چند وقت پیش رشته mba رو برای ارشد بهم معرفی کرد و گفت از رشته هوش که میخوندم دست بکشم.
منم با حرفای اون یکم درباره این رشته تحقیق کردم که واقعا وسوسه کننده بود.ولی منابعش کلا فرق داره با هوش.نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم.ازطرفی میترسم ک نتونم خودمو برا کنکور آماده کنم.
از بزرگان خواهش میکنم منو راهنمایی کنن.
پیشاپیش از کمکتون ممنونم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۴:۳۹ ب.ظ
RE: راهنمایی در مورد رشته mba یا هوش؟
اگه ریاضی و زبانتون در حد عالیه و به مباحث مدیریتی علاقه دارید انتخاب خیلی خوبیه
۰
۰
ارسال:
۲۳ مهر ۱۳۹۴, ۰۷:۲۷ ب.ظ
باید ببینی علاقه خودت چی هست
هوش مصنوعی پایه ریاضی قوی میخواد و همچنین پشتکار زیاد
رشته جالبیه ولی واسه کسی که بهش علاقه نداشته باشه، سخته
اگه خیلی رو انتخابتون حساسید حتما راجع به دروس ارشد هوش مصنوعی و زمینه های کاریش تحقیق کنید، چون تو کارشناسی هیچ دیدی داده نمیشه. حتی همون کتاب هوش مصنوعی کارشناسی هم به صورت کلی یه چیزایی گفته
۰
۰
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۴, ۰۱:۲۹ ب.ظ
RE: راهنمایی در مورد رشته mba یا هوش؟
(۲۳ مهر ۱۳۹۴ ۰۴:۳۹ ب.ظ)mahzin نوشته شده توسط:  اگه ریاضی و زبانتون در حد عالیه و به مباحث مدیریتی علاقه دارید انتخاب خیلی
خوبیه
ریاضی و زبانم خوب نیست ولی تلاشمو میکنم.همین mba رو میخوام انتخاب کنم.
الان موندم چه منابعی رو انتخاب کنم و کدوم موسسه شرکت کنم.
دوستان شما کسی رو میشناسید که بتونه بهم تو این زمینه کمک کنه؟
۰
۰
ارسال:
۲۴ مهر ۱۳۹۴, ۰۵:۲۲ ب.ظ
سلام
حتما بهتر از من میدونید که دوره MBA یک دوره حرفه ای مدیریتی هست برای کسانی که دانش مهندسی دارند و البته در حوزه های مدیریتی در مباحث مرتبط با رشته خودشون مشغول به کار هستند. در خارج از ایران شرط اول برای این رشته سابقه کاری مرتبط هست و اصولا به دانشجوی MBA هیچ کمک هزینه تحصیلی خاصی تعلق نمیگیره چون کار آکادمیک ازش انتظار نمیره. درسها حالت تدریس ندارند و تقریبا دوره به صورت ورکشاپ و مطالعه موردی و کارگاهی ارائه میشه. در واقع فرق این دوره با ارشد مدیریت بازرگانی اینه که اگه در mba صحبت از تصمیم گیری هست در مورد چگونگی تصمیم گیری در عمل، بررسی عواقب تصمیم، شبیه سازی اتفاقاتی که از یک تصمیم میتونه بیفته، همراهی یا مانع تراشی افراد دخیل و .... بحث میشه ولی در مدیریت بازرگانی اگر صحبت از تصمیم گیری هست در مورد تئوری های تصمیم گیری، در مورد روشهای تصمیم گیری، در مورد بحث های عددی و کمّی تصمیم گیری و روشهای اون صحبت میشه.
اینهایی که گفتم بیشتر از خارج از ایران بود! در ایران این دوره قرار بوده چیزی باشه شبیه مشابه خارجیش ولی عملا خیلی این طور نیست. تقریبا هیچ دانشگاهی درس رو به صورت کارگاه و ورکشاپ و ... ارائه نمیده. حتی فراگیر پیام نور هم این رشته رو داره. بدون کلاس و امکانات و .... . هیچ سابقه کاری هم اصولا پیش شرط قبولی نیست تا افراد با تجربه شون سطح کلاس رو بتونن ببرن بالا. برای همین چیزی که نهایتا اتفاق میفته صرفا اسم MBA داره در حالی که خب مثلا ارشد مدیریت دولتی رو میتونیم بگیم MPA (MASTER OF PUBLIC ADMINISTRATION) یا صنعتی رو بگیم MIA و .....
تقریبا فقط در دوسه دانشگاه مثل شریف و تهران هست که خوندن این رشته تو ایران تا حدی ارزش داره. یعنی هم شما چیزی یاد می گیرید و هم عنوان رشته تحصیلی تون دهان خیلی از ایرانیها رو باز نگه میداره بدون اینکه بدونن مثلا فرقش با کسی که ارشد مدیریت بازرگانی گرفته چیه.
در مورد ارشد خوندن باید بگم میدونید که سه تا درس بیشتر نیست. ریاضی و زبان و جیمت. چون سه تا درس بیشتر نداره بنابراین باید در هر سه خوب باشید تا جای خوبی قبول شید. رقابت در این رشته بسیار بالاست. شما برای قبولی در دانشگاه های خوب حدود تا رتبه ۲۰ تا ۲۵۰ میخوای (اگه نگیم کمتر) و این محدوده ای بسیار رقابتی هست. نگید اگه هوش بخونم که مثلا باید رتبه زیر ۵۰ بیارم، پس این ساده تره. در ام بی ای شما با تعداد زیاد داوطلبایی روبرو هستید که با ریاضیات و زبان قوی میان. از رشته های فنی مهندسی با سطح خوب در این دو درس و یا از علوم پایه مثل ریاضی یا خود زبان و ....
جیمت هم که خیلی خوندن نمیخواد و فقط تست حل کردن داره و متاسفانه تا می شنویم بهش میگن استعداد تحصیلی ناخودآگاه یه درصد بالا برای خودمون لحاظ می کنیم! ( کیه که قبول کنه استعداد نداره! حالا هیچ ربطی هم نداره ها!!)
به عنوان کسی که یکبار سال ۸۶ برای ارشد MBA تلاش کرد و کسی که به خاطر تحصیل در مدیریت فناوری اطلاعات با بچه ها و دانشکده های مدیریتی در ارتباط هست به شما پیشنهاد می کنم اگر برای این رشته میخوای تلاش کنی بدون که قبول شدن فقط در دانشگاه خیلی خیلی خوبش ارزشمنده و اون هم میتونه بسیار سخت باشه. سطح سوالات ریاضی در این رشته بالاست. سوالات زبان که خب ۱۰۰ سوال ویژه داره. جیمت هم احتیاج به تمرین زیاد داره. اگر قرار باشه شما چند ماه وقت بذاری و رتبه ۵۰۰ بیاری (رسیدن به این هم ساده نیست) و مثلا پیام نور قبول شی خب از همین الان برو فراگیر ثبت نام کن و کلی هم جلوتری و یک سال معطل نمیشی!
در مورد موسسات هم باید بگم درس های این رشته خیلی تخصصی نیست. تا دلت بخواد کتاب خوب ریاضی یا زبان هست و استعداد هم همه ترجمه کتاب های GMAT خارجی هست. بنابراین خودتون رو درگیر موسسات نکنید. اگر هم مثلا ماهان در MBA زیاد می شنوید واسه اینه که دوره های MBA برگزار میکنه و خیلی مدیران جاهای مختلف به عنوان کلاس کاری میرن یه مدرک میگیرن! یه تبلیغی هم برای موسسه هست. وگرنه ارتباطی به مثلا آزمونها و دوره های ارشدش نداره. کلاس ریاضی و زبان که خیلی جاها برگزار میشه. آزمون هم اگه خواستید دو سه تا جامع رو شرکت کنید فرقی نداره همه یه جورند!
راستی نمیخوام ناامیدتون کنم ولی خواستم اگر این رشته رو انتخاب می کنید با ذهون باز و آگاهی از شرایط انتخاب کنید...
۳
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۳۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۸,۰۷۸ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۸۰ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  انتخاب رشته و مصاحبه دکترا هوش مصنوعی۱۴۰۰ ۱neda ۴ ۳,۵۷۳ ۰۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۲۶۱ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  ترجیح رشته مورد علاقه یا انتخاب دانشگاه قوی تر tesla66 ۱ ۲,۷۴۵ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۵:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  سوال در مورد دروس جبرای و چارت ارشد کامپیوتر/هوش دانشگاه تهران imali ۱ ۲,۸۷۵ ۰۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۴۶ ق.ظ
  راهنمایی برای ورودی های ۹۵ هوش مصنوعی دانشگاه تهران saeed93 ۱۶ ۱۲,۶۷۶ ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: imali
  همه چیز در مورد هوش مصنوعی ۲۰۶۳ ۲۶ ۳۱,۵۷۳ ۲۵ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸ ق.ظ
  درخواست راهنمایی در مورد خوابگاه Amirhosseinam ۱ ۲,۹۲۰ ۲۳ تیر ۱۳۹۸ ۰۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: edward71

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close