زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۰۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کلی لغت بلدم ولی چرا....

ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۴, ۰۸:۵۲ ب.ظ
کلی لغت بلدم ولی چرا....
سلام.
Smile
من دایره لغت خیلی خوبی دارم ولی وقتی می خوام تست بزنم با وجود اینکه معنی تمام لغت ها رو بلدم ولی بازم نمی تونم با اطمینان بالا جواب رو انتخاب کنم می خواستم بدونم چطور می تونم این مشکل رو برطرف کنم.Exclamation

با تشکرHeart

کسی که هدف دارد هیچ توجهی به وسوسه های مسیر نمی کند.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: DANEiL
ارسال:
۰۳ دى ۱۳۹۴, ۱۱:۰۶ ب.ظ
RE: کلی لغت بلدم ولی چرا....
(۰۳ دى ۱۳۹۴ ۰۸:۵۲ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  سلام.
Smile
من دایره لغت خیلی خوبی دارم ولی وقتی می خوام تست بزنم با وجود اینکه معنی تمام لغت ها رو بلدم ولی بازم نمی تونم با اطمینان بالا جواب رو انتخاب کنم می خواستم بدونم چطور می تونم این مشکل رو برطرف کنم.Exclamation

با تشکرHeart
سلام. یا معنی دقیق لغات رو بلد نیستید(احتمالا فارسی بلدید). یا با ساختار جمله (گرامر) آشنایی کافی یا تسلط ندارید.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۴, ۰۸:۳۸ ب.ظ
کلی لغت بلدم ولی چرا....
معنای فارسی بدرد نمی خوره...باید کلمه رو در جمله انگلیسی یاد بگیرین...
۲
۰
ارسال:
۰۴ دى ۱۳۹۴, ۱۱:۵۱ ب.ظ
برای یادگیری زبان Effortless English عالیه
Smile

با تشکرHeart
۰
۰
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۴, ۱۲:۰۱ ق.ظ
کلی لغت بلدم ولی چرا....
منم مشکل شما داشتم یکی از دوستانی که دانشجو زبان تهران بود گفت بهترین کار اینکه یک لغت که یاد گرفتی درکنارش کاربرد در جمله هم یاد بگیری مثلا اگر اون کلمه صفت باشه بتونی یا جمله درست بسازی بعدا همون کلیشه ذهنت میشه مفهوم منظور جمله یا ریدنیگ دستت بیاد

___GOD___

always is with me
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , iCanDoIt
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۴, ۰۹:۲۰ ق.ظ
Smile

با تشکرHeart

دوست عزیز زبان انگلیسی صرفا لغت نیست اگه اینجوره دیکشنری رو بذار جلوت هر چی لغته حفظ کن.
مشکلت تو فن ترجمه هست که وارد نیسی نحوه ترجمه با ۱ .۲ روز حل نمیشه زمان بر هست که اول باید از کتاب داستان های level 1 استفاده میکردی تا الان گیر نکنی الانم دیره واسه این کار.BlushBlushBlush
۲
۱
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۴, ۱۲:۴۱ ب.ظ
(۰۵ دى ۱۳۹۴ ۰۹:۲۰ ق.ظ)araz22 نوشته شده توسط:  
(03 دى ۱۳۹۴ ۰۸:۵۲ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  سلام.
Smile

با تشکرHeart

دوست عزیز زبان انگلیسی صرفا لغت نیست اگه اینجوره دیکشنری رو بذار جلوت هر چی لغته حفظ کن.
مشکلت تو فن ترجمه هست که وارد نیسی نحوه ترجمه با ۱ .۲ روز حل نمیشه زمان بر هست که اول باید از کتاب داستان های level 1 استفاده میکردی تا الان گیر نکنی الانم دیره واسه این کار.BlushBlushBlush

سلام.
کتاب زبان تخصصی فکر کنم نویسندش منوچهری باشه همون رو هر شب یه متنش رو می خونم تا چشمم با متن انگلیسی آشنا بشه فکر کنم به مرور زمان درست بشه.

در هر صورت مرسی.

کسی که هدف دارد هیچ توجهی به وسوسه های مسیر نمی کند.
۱
۰
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۴, ۰۷:۱۷ ب.ظ
(۰۵ دى ۱۳۹۴ ۰۹:۲۰ ق.ظ)araz22 نوشته شده توسط:  
(03 دى ۱۳۹۴ ۰۸:۵۲ ب.ظ)iCanDoIt نوشته شده توسط:  سلام.
Smile

با تشکرHeart

هیچوقت برای یاد گرفتن دیر نیس...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahyamk , iCanDoIt
ارسال:
۰۵ دى ۱۳۹۴, ۰۹:۵۹ ب.ظ
اگر دایره لغتتون خوبه خیلی جلو میفتید. فقط الان باید رو جمله کار کنید. از مثالهای ساده شروع کنید. مثلا یک مدت فقط مثالهای دیکشنری انگلیسی به انگلیسی رو بخونید و سعی کنید تمام لغات هم خانواده اون لغت رو یاد بگیرید. بعد تستهای vocabulary سالهای قبل رو حل کنید. یاد گرفتن synonym و antonym های یک کلمه خیلی کمکمتون میکنه. و بعدش متون نسبتا طولانی بخونید. مثل درک مطلبها در زمینه های مختلف.

مقصد در انتهای مسیر نیست، در امتداد مسیر است.
۲
۰
ارسال: #۱۰
۰۶ دى ۱۳۹۴, ۰۱:۲۰ ق.ظ
کلی لغت بلدم ولی چرا....
مثال زیاد خیلی کمک میکنه، سعی کنین یه لغت و که میخونین از دیکشنری merriam webster و لانگ من ، معانی مختلف و مثالاشو ببینین و اگه با لایتنر میخونین ، چنتا مثالشو بنویسین
۳
۰
ارسال: #۱۱
۰۶ دى ۱۳۹۴, ۰۳:۵۳ ب.ظ
کلی لغت بلدم ولی چرا....
سلام دوست عزیز
شما مشکلت اینه که میدونی آجر چیه، سیمان و گچ چیه؛اما نحوه کار کردن باهاش رو بلد نیستی و نمیتونی ساختمون بسازی!!!
خوب باید ساختار جمله رو درک کنی تا بتونی خوب تست بزنی، اگه ساختار رو بلد باشی اگه یه کلمه ای رو هم معنیش رو ندونی میتونی راحت تر جمله رو درک کنی که حدودا چی ازت میخواد.
توصیه من برای رفع این مشکلت کتاب زبان عمومی ارشد زیر ذره بین جلد دومش هستش که بهت کمک میکنه.
با احترام

خود را بشکن تا شکنی قلب جهان را
این فتح میسر به شکست دگری نیست...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: karbar , zorkide , iCanDoIt
ارسال: #۱۲
۰۶ دى ۱۳۹۴, ۰۹:۵۳ ب.ظ
کلی لغت بلدم ولی چرا....
اینم یکی از مهارت هاییه که با تمرین بدست میاد. اینکه لغات رو بلدید خوبه و پیشنیازش رو دارید.
اما برای بهتر شدن لازمه که متن بخونید. با یکی دو تا متن هم درست نمیشه. شما باید چند ماهی تمرین کنید تا نتیجه اش رو ببینید.
خیلی وقتها معنی کلمه رو میدونید ولی ممکنه تو اون کلمه یکم معنیش عوض شه و شما میبینید که با متن جور درنمیاد.
اگه برای کارشناسی ارشد میخونید من پیشنهادم اینه که متنهای تخصصی بخونید که زیاد هم سخت نیست. همین متنهایی که تو کنکور سالهای قبل داده شده بنظرم بهترین منبعه که مثلا کتاب راهیان ارشد خوب ترجمه اش کرده.
برای چند سالو که بخونید متوجه میشید که پیشرفت داشتین

اگه با دیکشنری سرو کار داری یه سر به اینجا بزن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: iCanDoIt , سعید زارع , d_felfelak
ارسال: #۱۳
۰۸ دى ۱۳۹۴, ۱۲:۰۳ ب.ظ
کلی لغت بلدم ولی چرا....
(۰۷ دى ۱۳۹۴ ۰۹:۳۶ ب.ظ)nobody90 نوشته شده توسط:  ببخشید که سوالم رو در ادامه این تاپیک میزارم.
در یکی از کامنت ها حرف از کتاب longman زده شد.
میشه در مورد این کتاب توضیح بدید؟؟
دیکشنری امریکنه. خیلی هم عالیه. به نظرم سطحش از مریام وبستر بالاتره.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: nobody90

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چرا یادگیری برنامه نویسی ؟ elecomco ۰ ۲,۲۳۵ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  چرا اعتقادات مذهبی کمرنگ شده؟ m_sardaari ۱۶ ۱۴,۷۱۶ ۰۳ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: saad
  چرا سایت آمازون موفق است؟ mefarhad ۱ ۲۳ ۲۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: xiaomi
  چرا رأس تنها، عضو ماکسیمال هست؟ پشتکار ۱ ۲,۲۷۹ ۱۰ دى ۱۳۹۶ ۰۷:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
Question امکان موفقیت برای کسی که دیپلمش ریاضی هست ولی میخواد ارشد هوش مصنوعی یا آی تی بخونه ؟ dashyasin ۹ ۶,۷۷۷ ۲۴ آذر ۱۳۹۶ ۰۳:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: dashyasin
  چرا ال جی موفق شد؟ zibaara ۰ ۸ ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zibaara
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۱۴ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  نشانگر رنگی تغذیه ای ( چراغ راهنمای تغذیه ای ) چیست ؟ H-Arshad ۰ ۲ ۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۶:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: H-Arshad
  چرا ایرانی متخصص عزاداری است؟ H-Arshad ۱ ۳۴ ۰۳ مهر ۱۳۹۶ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: pishosan
  چرا عکس های سایتم روی پارس انلاین باز نمیشه maryam98 ۰ ۱,۸۶۷ ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۶:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam98

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close