زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نیاز به دانش شبکه در بازارکار امنیت اطلاعات ؟

ارسال:
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۱:۱۰ ب.ظ
سلام
من میخوام به صورت تخصصی وارد کار امنیت بشم ولی از نظر شبکه ضعیفم. میخواستم بدونم برای بازارکار امنیت اطلاعات دانش شبکه تا چه حد نیازه و آیا گذروندن دوره های تخصصی شبکه لازمه؟

ممنون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۱:۲۸ ب.ظ
RE: نیاز به دانش شبکه در بازارکار امنیت اطلاعات ؟
درود

حداقل دانش شبکه ای که باید داشته باشید، آشنایی با تجهیزات سیسکو هست، دوره CCNA اولین مدرک هست و بعد میتونید طبق علاقه اتون یا CCNP برید شرکت کنید یا دوره های دیگه این شرکت رو، سیسکو دوره امنیت شبکه هم داره

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk

Learn From Yesterday
Live For Today
Hope For Tomorrow

یه معلم
mahmoudi_vahid71@
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sgh azm
ارسال:
۰۷ دى ۱۳۹۴, ۰۸:۵۶ ب.ظ
Lightbulb نیاز به دانش شبکه در بازارکار امنیت اطلاعات ؟
اگر مایل بودی به این انجمن
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
مراجعه کن دوستان متخصصی هستند بهتر راهنماییت میکنند WinkWink

___GOD___

always is with me
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sgh azm
ارسال:
۰۸ دى ۱۳۹۴, ۰۲:۵۴ ق.ظ
سلام دوست من ببین چطور ممکنه شما شبکه بلد نباشی ولی بتونی امنیت اونو برقرار کنی !؟ دوست عزیز برای اینکه امنیت یه شبکه رو برقرار کنی باید ببینی شبکه اون سازمانت مبتنی بر دیوایس های سیسکو هست شبکت سرویس های ماکروسافتی هست یا لینوکسی اینا همش مهمه مثلا کسی که سرویس ها ی ماکروسافتی رو پیاده سازی می کنه با نرم افزار TMG کار می کنی یا اگه بخوای سویج ها و تجهیزات سیسکو رو امن کنی خوب یه بخشی از مباحث امنیت تو ccnp r&s گفته میشه اما به صورت خاص تو ccna security گفته میشه اینا شد تو دو حوزه خاص سیسکو و ملکروسافت که عرض کردم خدمتت اما به صورت کلی شما باید بدونی چطوری و با چه ابزارهایی به شبکه نفوذ و حمله صورت می گیره که همه ی اینا رو تو دوره CeH یاد میدن که اصطلاحن بهش هکر قانونمند هم می گن بعد از این دوره دوره ECSA هست که آنالیز هکر قانونمند هم می گن با لینوکس کالی هم باید خوب کاری کنی تا تست ها رو بتونی انجام بدی البته کار در حوضه شبکه به همین جا ختم نمیشه مدارک جونیپر و تست نفوذ هم وجود داره که دیگه کار خیلی حرفه ای میشه
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: irpersian20 , m450ud , RASPINA , sgh azm , mohammad.ardeshiri , shamim_70
ارسال:
۰۸ دى ۱۳۹۴, ۰۳:۲۶ ب.ظ
با تشکر از دوستان
یه سوال دیگه هم داشتم ، توی فروم ها که میگردم اکثرا میبینم که نوشتن شبکه به درد خانم ها نمیخوره ، هزینه نکنید و ازین حرفها ،آیا واقعیت همینه و تو زمینه شبکه و امنیت جا برای پیشرفت خانم ها نیست؟
۰
۰
ارسال:
۰۸ دى ۱۳۹۴, ۰۴:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ دى ۱۳۹۴ ۰۴:۳۰ ب.ظ، توسط mohammad.ardeshiri.)
سلام
به نظر من و اونطری که دیدم وقتی شبکه بلد نباشی و کنارش هم یه زبان برنامه سازی سیسیتمی مثله پایتون اصلا امنییت کار نیسیتی (حتی باید دانشت خیلی گسترده تر باشه و حتی دانش Data Base و طراحی وب و...... هم یاد بگیرین .هرکسی که میگه من امنیت کار در واقعیت ممکنه امنیت کار نباشه)
یعنی ممکنه با رفتن کلاس و یکم پول خرج کردن چیزی یاد بگیری ولی صرفا یاد میگیری با برنامه ای که کسی دیگه ساخته کار کنی به محض تموم شدن تاریخ مصرف برنامه شما دوباره چیزی بلد نیستی (کسی که میگه برنامه نویسم کسی هست که بتونه اگه خواست یه چیزی شبیه برنامه word بنویسی و کسی که میتونه فقط با برنامه نوشته شده word کار کنه برنامه نویس نیست)

از لحاظ بازار کاری شبکه و امنیت اونطوری نیست که از بیرون بهش نگاه میشه که پول توش ریخته و.... اتفاقا درآمدشم زیاد نیست یعنی میتونی با خیلی از کارهای راحتتر درآمد بیشتری داشته باشی .ولی اگه بخوای برنامه ریزی کنی برا ده سال که همش در حال مطالعه باشی و تجربه و زحمت کشیدن وتوش خیلی خوب باشه درآمدت خیلی خوب میشه که خوب اگه تو هر کاری ۱۰ سال زحمت بکشی و خیلی خوب باشی درآمدت خوب میشه .

درضمن تو نظرات دوستان دیدم که گفتن سیسکو CCNAحداقل دانش شبکه هست و بعدش CCNP.باید بگم Network + اولی پله شبکه هست وسیسکو یه دوره Advance هست حتی پله بعد از CCNP دوره CCIE هست که اگه مدرکش رو داشته باشین تو آمریکا رسما شما دکتری شبکه دارین پس ccna اولین دانش شبکه نیست . . به نظره من بعد از network+ باید سراغ Mcsa رفت و بعد سراغ دوره های سیسکو

واینکه امنیت شبکه cisco درواقع اون امنیت نیست که فکر میکنن امنیت سیسکو رو دستگاه هایی خوده سیسکو هست (مثلا امنیت برقرار کرد که متوجه شیم چه Admin روی چه دستگاهی چه کاری کرده و ...) در واقع باید بگم امنیت لایه سه ای و منحصر به فرد سیسکو تو دوره CCNA Security و CCNP و CCIE مورد توجه هست
برای اون امنیتی که اکثرا فکر میکنن و اتفاقا خیلی هم هیجان انگیز هست و لایه ۷ ای هست یکی از دوره های جذابش CEH هست

در ضمن شبکه زن و مرد نداره . البته اونطوری که من دادیم شایدم اطراف من اینطوری باشه و من خیلی از جاها رو ندیدم ولی معمولا خانوم ها خوبه که سیسکو رو بلد باشن ولی شبکه سیسکو و میکروتیک و هوایی و..... معمولا من ندیدم خانوم ها زیاد توش فعال باشن ولی خیلی دیدم تو شبکه ماکروسافت و ...... فعالیت کنن

موفق باشین

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sgh azm , shamim_70 , khayyam
ارسال:
۰۹ دى ۱۳۹۴, ۰۱:۴۶ ق.ظ
توی هر ارگان یا سازمانی سر بزنی میبینی بین متخصصین در قسمت های شبکه و دیتا بیس وامنیت وبرنامه نویسی ........
متخصص امنیت حقوقش از همه بالاتره هست.حالا دلیلش چیه؟دلیلش این هست که متخصص امنیت باید به همه چیز شبکه و برنامه نویسی ودیتا بیس وامنیت مسلط باشه تا از همه سر تر باشه وحقوقش از همه بیشتر باشه

صد سال ره مسجد و میخانه بگیری............... عمرت به هدر رفت اگر دست نگیری
بــشنو از پـــیر خــرابات تــو ایـن پـند ....................هر دست که دادی به همان دست بگیری
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sgh azm , khayyam

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  معرفی منابع برای درس بازیابی پیشرفته اطلاعات saghi5373 ۸ ۱۱,۶۱۳ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۲ ۳,۴۰۰ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۷ ب.ظ
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۴ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۳۷۴ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۴۷ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۶۲۳ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۸۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۶۹ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۹۱۰ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  فناوری اطلاعات پزشکی چیست ؟ mahan najafi ۹ ۱۷,۸۰۸ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bahador567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close