زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۳۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درسخوندن در شب

ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۲۸ ب.ظ
درسخوندن در شب
دورود بر همه
دوستان نظرتون در مورد درس خوندن در شب چیه؟
کسی هست شب در بخونه اینجا؟
تاثیر روز و شب به نظر من بستگی به خود فرد داره.من خودم به شخصه شب زنده دارم و در طول شبم سرحالم.اما اگه صبح بیدار شم واسه در خوندن درس میخونم اما بازدهیش کمه
لطفا نظاتونو بگیدExclamation

آبی تر از آنیم که بیرنگ بمانیم
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: emadmirza
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۴۹ ب.ظ
RE: درسخوندن در شب
(۲۶ بهمن ۱۳۹۴ ۱۱:۲۸ ب.ظ)saberz نوشته شده توسط:  دورود بر همه
تاثیر روز و شب به نظر من بستگی به خود فرد داره.من خودم به شخصه شب زنده دارم و در طول شبم سرحالم.اما اگه صبح بیدار شم واسه در خوندن درس میخونم اما بازدهیش کمه

سلام
درس خوندن در شب به نظر من از این لحاظ بازدهی بیشتری داره که تمرکز در شب برای بعضیا راحت تره و وقتی تمرکز بیشتر باشه مسلما بازدهی بیشتره .

در طول روز وقتی می بینی هر کی داره یه کاری انجام میده حواس ادم پرت میشه
یا مثلا در روز میتونی بری بیرون یه دوری بزنی، کاری انجام بدی، نانوایی بری برگردی و کلی کار هست که آدم وسوسه میشه و میگه کاش درس نداشتم و می رفتم فلان کارو انجام می دادم.

اما شب که میشه دیگه کارها تعطیل و فکر و ذهن آدم متمرکز میشه روی یک چیز چون شب دیگه کاری نمیشه کرد از طرفی همه خوابن و کسی نیست که به هر دلیلی حواسمونو پرت کنه به عبارت دیگه شب وقت آرامشه و درس خوندن توی آرامش لذت دیگه ای داره !! به به Smile Tongue

البته باز یک نکته قابل ذکره که هیچ خوابی ، به اندازه ی خواب شبانه به آدم انرژی نمیده پس نتیجه این که مطالعه در شب هم بیش از اندازه خوب نیست و توصیه نمیشه چون فردای اون، آدم تا شب احساس عجیبی داره و کسل هست !
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: emadmirza , MShariati
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۵۳ ق.ظ
درسخوندن در شب
سلام
با اینکه بعضی افراد احساس میکنن بازدهی مطالعه شون در طول شب بیشتره و سیستم بدنشون این انعطاف رو داره ولی هم خداوند و هم پزشکا میگن که شب زمان استراحت بدن هست و باید بدن طوری استراحت کنه که واسه فعالیت های روز بعد آمادگی کامل داشته باشه و کم نیاره
به نظر من هم هیچی خواب شب نمیشه هرچند درس خوندن در روز هم اولاش سخت باشه ولی میشه باهاش کنار اومد من هردوتاش رو تجربه کردم روز آمادگی مغز خیلی بیشتره و بدن روال عادی خودشو داره. اینم تاثیر ساعات مختلف خواب شب در سلامتی بدن:

داشتن عادات غذایی صحیح و توجه به زمان خوابیدن و استراحت برای حفظ سلامت بدن مهم است تا بتواند مواد مغذی را جذب و مواد زائد را دفع کند.

برای سالم زیستن، باید خواب راحت و آرامی داشته باشیم. به موارد زیر دقت کنید تا اهمیت خوابیدن برای شما روشن گردد:

ساعت نه تا یازده شب: زمانی است برای از بین بردن مواد سمی و غیر ضروری که این عملیات توسط آنتی اکسیدان ها انجام می شود در این ساعت بهتر است بدن در حال آرامش باشد. در غیر این صورت اثر منفی بر روی سلامتی خود گذاشته اید.

ساعت یازده تا یک شب: عملیات از بین بردن مواد سمی در کبد ادامه دارد و شما باید در خواب عمیق باشید.

ساعت یک تا سه نیمه شب: عملیات سم زدایی در کیسه صفرا، در طی یک خواب عمیق به طور مناسب انجام می شود.

ساعت سه تا پنج صبح: عملیات از بین بردن مواد سمی در ریه اتفاق می افتد. بعضی مواقع دیده شده که افراد در این زمان، سرفه شدید یا عطسه می کنند.

ساعت پنج تا هفت صبح: این عملیات در روده بزرگ صورت می گیرد، لذا می توانید آن را دفع کنید.

ساعت هفت تا نه صبح: جذب مواد مغذی صورت می گیرد، پس بهتر است صبحانه بخورید. افرادی که بیمار می باشند، بهتر است صبحانه را در ساعت شش و سی دقیقه میل کنند.

کسانی که می خواهند تناسب اندام داشته باشند بهترین ساعت صرف صبحانه برای آنها ساعت هفت و سی دقیقه می باشد و کسانی که اصلا صبحانه نمی خورند، بهتر است عادت خود را تغییر دهند و در ساعت نه تا ده صبح صبحانه بخورند.

دیر خوابیدن و دیر بلند شدن از خواب، باعث می شود مواد سمی از بدن دفع نشوند. از نصفه های شب تا ساعت چهار صبح، مغز استخوان عملیات خون سازی را انجام می دهد.

در ایام تعطیل، بسیاری افراد تا دیر وقت بیدار می مانند و بعد از اتمام تعطیلات با خستگی به سر کار می روند چون اعمال بدنشان دچار سردرگمی شده است و نمی داند چه باید انجام دهد.

سعی کنید همیشه، زود بخوابید و خواب آرامی داشته باشید ...
چند وقت پیش یه مقاله میخوندم از یکی از بزرگترین کارگزاران بیمه دنیا که یه آقای ایرانی بودن تو حرفاش به یه نکته خیلی تاکید کرده بود که همیشه و در هر شرایطی ساعت ده شب میخوابه و ساعت پنج صبح بیدار میشه و بعدشم ورزش و صبحانه و کار
جالب اینجا بوده که وقتی پزشک قلبشونو معاینه میکنه بهش میگه قلب شما در سن نود سالگی مثل قلب یه شخص سی ساله کار میکنه!
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: emadmirza
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۳:۳۷ ق.ظ
درس خوندن تو شب عالیه من خودم شب زنده دارم وهمیشه شب درس میخونم Heart

تنها مشکلی که داره اینه که اگه برای کنکور میخونی به صورت پیوسته هر شب باید بخونی و بعد یه مدت مغز عادت میکنه کشش بیشتری از لحاظ مسائل درسی تو شب داشته باشه و تو شب برای حل مسائل بهتر کار کنه و اینکه کنکور هم صبح هست یعنی دقیقا زمانی که مغز شما عادت کرده استراحت کنه یه کم حالته خوبی نیست همچین کاری برای کنکور

با ۱۰۰۰ تومان چیکار میشه کرد؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: emadmirza , nanajoon
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۴۹ ب.ظ
درسخوندن در شب
درسته بستگی به افراد و شرایطشون هم داره بعضی افراد ممکنه شبا بتونن بهتر تمرکز کنن و کیفیت مطالعه شون بالاتر باشه اما من کلی عرض کردم با اینکه در شب عوامل مزاحم کمتر هستن و واقعا هم آرامش خاصی داره ولی خب با وجود اینا اگه بتونیم شرایط رو واسه مطالعه در روز فراهم کنیم بهتره و همینطور که دوستمون فرمودن واسه کنکوریا مهمه چون باید صبح زود بیدار بشن و برن امتحان بدن پس بهتره قبلش به فکر این موضوع هم باشن یعنی اگه کسی فکر میکنه شبا بهتره واسش که درس بخونه میتونه ایام نزدیک به کنکور تایم خوابش رو اصلاح کنه که مغز هم بتونه درست جواب بده و تایم مغزش تعدیل بشه و به شرایط عادی برگرده.
با آرزوی موفقیت واسه همگی
۱
۰
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۰۶:۴۰ ب.ظ
درسخوندن در شب
لطفا نظاتونو بگید

واسه کنکور نمی دونم

ولی آره , منم خودم جز جانداران شب زنده دارم Big Grin
مثلاً همین دیشب تا اذون صبح بیدار بودم و ساعت ۶ خوابیدم

البته من دیگه خیلی شب زنده دارم !

من اصلاً روزا نمی تونم درس بخونم , کسل میشم !

هرچند که تو تیم شب زنده داران هستم
ولی به هر حال , طراوتی رو که روز داره , شب قطعاً نخواهد داشت
و این شاید رو روحیه تاثیر بزاره

۱
۰
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۰۶ ب.ظ
به نظر من هر جور که راحت ترید درس بخونید ،شب یا روز فرقی نداره مهم اینه که به برنامه ت برسی ،ولی من خودم با اینکه روزا خونمون خیلی شلوغ میشه ولی ترجیح میدم روز بخونم چون بعدش تنظیم خواب برام خیلی سخته البته شما هم اگه میخواید شب درس بخونید هر طور شده بعد از عید دیگه به فکر تنظیم خوابتون باشید تا شب کنکور بی خواب نشید. Wink

.The best way to predict the future is to invent it
بهترین راه برای پیش بینی آینده خلق آن است.
۰
۰
ارسال:
۲۸ بهمن ۱۳۹۴, ۱۱:۱۱ ب.ظ
درسخوندن در شب
یه نکته رو بگم
۹۰٪ از ماها شب کنکور به هر دلیلی نخواهیم توانست زود و راحت بخوابیم Smile)

من چون کلاس میرم دانشگاه نمیرسم روز درس بخونم.واسه همین شب میخونم.یه حسن که داره اینه که ساعات درس خوندنم رفته بالا.۷ تا ۸ ساعت مطالعه دارم
۴ ساعت شب.۳ ۴ ساعتم روز

۱۵ روز مونده به آغاز کنکور برمیگردم به رواله عادی که واسه کنکور تنظیم باشم

۰
۰
ارسال:
۲۹ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۲۴ ق.ظ
من نمی تونم برخی مواقع صبح ها زود بیدار شم و شبم نمیخونم زود میخابم که صبح بخونم اونم نمیشه در نتیجه وقتم هدر میره به نظر شما شبا تا ۲ یا ۳ خوندن اشتباهه؟موندم چه کار کنم

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
۱
۰
ارسال: #۱۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۴, ۱۰:۲۶ ب.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ ق.ظ)Tehran_95 نوشته شده توسط:  من نمی تونم برخی مواقع صبح ها زود بیدار شم و شبم نمیخونم زود میخابم که صبح بخونم اونم نمیشه در نتیجه وقتم هدر میره به نظر شما شبا تا ۲ یا ۳ خوندن اشتباهه؟موندم چه کار کنم

اگه وقتت در روز آزاده (یعنی مثل من ساعت هشت صبح کلاس دانشگاه نداشته باشی) به نظر من تا ۲,۳ بخون شبا صبحم فوقش تا ۱۰ میخوابی.بیدار شدی شروع کن به خوندن.هم خواب صبحت کامل شده(زود بیدار نشدی) هم ۴,۳ ساعت مطالعه ی روزانتو انجام دادی.
اگر هم صبح وقتت آزاد نیست شب حداقل تا ۱,۲ بخون.این نظر بندست البته.درستو غلطشو نمیدونم

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Tehran_95
ارسال: #۱۱
۳۰ بهمن ۱۳۹۴, ۱۲:۰۹ ق.ظ
(۲۹ بهمن ۱۳۹۴ ۱۰:۲۴ ق.ظ)Tehran_95 نوشته شده توسط:  من نمی تونم برخی مواقع صبح ها زود بیدار شم و شبم نمیخونم زود میخابم که صبح بخونم اونم نمیشه در نتیجه وقتم هدر میره به نظر شما شبا تا ۲ یا ۳ خوندن اشتباهه؟موندم چه کار کنم

سلام دوست من
شاید این مشکل شما مشکل خیلی ها باشه، به نظر من یکی از راه ها اینه که در طول روز به یک فعالیت بدنی مثل پیاده روی یا ورزش و ... بپردازی (ترجیحا بعد ازظهرها چون دلیل دارم) و بعد از اون فعالیتت، سعی کن تا قبل از موقع خوابیدن (مثلا ساعت ۱۱ شب) ، نخوابی !

این کار باعث میشه که بر بی خوابی غلبه کنی. چون امروزه با پیشرفت تکنولوژی مجبور نیستیم خیلی از کارهای سخت و طاقت فرسای انسان های گذشته رو انجام بدیم، این طبیعیه که موقع خواب ان قدر خسته و کوفته نباشیم که تا سرمونو گذاشتیم روی بالشت نتونیم بخوابیم و خوابیدن تبدیل بشه به یک معضل !! Undecided

این یک دلیلش بود اما دلیل دومش نگرانی و استرسی هست که یک فرد کنکوری داره و مدام بهش فکر میکنه از جمله موقع خوابیدن ...
برای این مورد هم سعی کن درس بخونی اما به نتیجه فکر نکنی یا بهتر بگم تلاشت رو انجام بده و نتیجه رو بسپار به خدا و بهش توکل کن ...

و نکته ی آخر هم این که دعا کردن رو فراموش نکنیم و از خدا بخوایم که خودش کمکمون کنه .... الهی آمین. Rolleyes
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Tehran_95

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فرق سامانه شبکه ایی و شبکه های ارتباطی aali361 ۰ ۲,۰۸۱ ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: aali361
  سوال شماره ۵۵ شبکه _ آزمون ارشد ۹۱ _ مبحث لایه شبکه احسان مومنی ۷ ۷,۳۱۱ ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: ali.majed.ha
  سوال در مورد دفترچه ارشد، کد رشته "شبکه" و کد رشته "امنیت شبکه" sMohammad ۲ ۲,۴۴۷ ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۷ ق.ظ
آخرین ارسال: sMohammad
  اول که شریف برا شبکه تا چند میگیره و بعدش کلا تهران تا رتبه چند پذیرش داره شبکه؟ mohsensaeb14 ۰ ۲,۳۲۳ ۱۲ آذر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: mohsensaeb14
  ۴ شبکه و ۵ آیتی - شبکه شریف sixsixsix ۵۸ ۲۷,۵۳۱ ۱۵ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: pedram25teh
  جابجایی شبکه ارومیه با شبکه همدان یا رازی کرمانشاه pouyasal ۰ ۱,۴۵۴ ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: pouyasal
  ۲۹ شبکه ،شبکه شریف faegheh70 ۲۰ ۸,۱۲۷ ۱۲ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: darush12
Rainbow برگزاری دوره ی تکنسین شبکه ویژه ی پشتیبانی شبکه به صورت آنلاین one hacker alone ۰ ۲,۰۲۵ ۰۸ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  با ۱۵۰۰ هوش شبانه هوش کرمان یا روزانه هرمزگان یا شبانه هرمزگان رو می شه آورد؟ نازین ۱ ۱,۸۰۸ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: نازین
  درخواست معرفی جزوه شبکه وروش خواندن کتاب شبکه ارشدای تی Samira.67 ۳ ۴,۰۲۱ ۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close