زمان کنونی: ۰۸ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۱۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شروع کار شبکه

ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۱۰:۰۴ ق.ظ
شروع کار شبکه
سلام دوستان.من میخوام شبکه کار بشم.اطلاعاتی هم در موردش دارم.ولی از دوستانی که شبکه کار کردن میخوام تمام چیزهایی که برای شروع کار شبکه نیاز هست رو لطف کن مطرح کنند.در ضمن من ایده آل گرا نییستم و میخوام از کمترین کار شبکه شروع کنم.

الّلهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد وَعَجِّل فَرَجَهُم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۳۶ ب.ظ
شروع کار شبکه
اگه هیچی از شبکه نمی دونی حتما یه دوره نتورک+ برو تا با مباحث اصلیش اشنا بشی,بعد از اون می تونی کتاب های اصلی ماکروسافت رو دانلود کنی و بخونی...
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۲:۱۷ ب.ظ
RE: شروع کار شبکه
(۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۱:۳۶ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  اگه هیچی از شبکه نمی دونی حتما یه دوره نتورک+ برو تا با مباحث اصلیش اشنا بشی,بعد از اون می تونی کتاب های اصلی ماکروسافت رو دانلود کنی و بخونی...

من نتورک + و ccna رو خوندم(ساختار و سازکار اینترنت و پروتکل هاش رو میشناسم).فقط موندم واسه بازار کار چیا لازم و ضروریه؟

ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۶:۰۷ ب.ظ
شروع کار شبکه
برای شبکه ابتدا به ساکن حتما باید علاقه را داشته باشی ! چون علاقه نباشه بعد یه مدت خسته میشی و کارها برات به ظاهر تکراری ولی اگه علاقه رو داشته باشی به سرعت تو کارت پیشرفت رو خواهی دید ! اما چی بخونم و از کجا شروع کنم هر کی یه حرفی رو می زنه ولی من چون تجربه داشتم به صورت زیر پیشنهاد می کنم .

۱/ NET +
۲/ MIKROTIK
۳/ CCNA
۴/ MCSE
۵/ CCNP
۶/ از اینجا به بعدش دیگه خودت می دونی چی بخونی چی نخونی چه چیزی به دردت می خوره چه چیزی به درت نمی خوره چه چیزی تو سازمانت استفاده میشه و چه دوره هایی رو بری یا نری .... !!!!

مثلا ceh -- VOIP --- , ,, ,, .............
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۶:۱۴ ب.ظ
شروع کار شبکه
چون CCNA خوندی به نظرم CCNP بخون و برو همون سمت,کلا شبکه خیلی گسترده س,سعی کن تو یه مسیر حرکت کنی...
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۰۹:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۹ ب.ظ، توسط husen.)
(۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۶:۰۷ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  برای شبکه ابتدا به ساکن حتما باید علاقه را داشته باشی ! چون علاقه نباشه بعد یه مدت خسته میشی و کارها برات به ظاهر تکراری ولی اگه علاقه رو داشته باشی به سرعت تو کارت پیشرفت رو خواهی دید ! اما چی بخونم و از کجا شروع کنم هر کی یه حرفی رو می زنه ولی من چون تجربه داشتم به صورت زیر پیشنهاد می کنم .

۱/ NET +
۲/ MIKROTIK
۳/ CCNA
۴/ MCSE
۵/ CCNP
۶/ از اینجا به بعدش دیگه خودت می دونی چی بخونی چی نخونی چه چیزی به دردت می خوره چه چیزی به درت نمی خوره چه چیزی تو سازمانت استفاده میشه و چه دوره هایی رو بری یا نری .... !!!!

ممنون.پس اون ۵ تا رو حتما باید بلد باشی که استخدامت کنن؟

(۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۶:۱۴ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  چون CCNA خوندی به نظرم CCNP بخون و برو همون سمت,کلا شبکه خیلی گسترده س,سعی کن تو یه مسیر حرکت کنی...

من شنیدم مایکروسافت نسبت به سیسکو تو ایران بازار بهتری داره؟

ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۴, ۱۱:۳۲ ب.ظ
شروع کار شبکه
تو گوگل roadmap واسه شبکه رو جستجو کن

احتمالا تو نتایج مسیر کاری/علمی/آموزشی واسه یادگیری شبکه رو میگه(مثلا واسه فلان شغل میگه از x و y شروع کن تا z )

کتاب/tut هاشون رو دانلود کن و simulate و کد بزن و روشون کار کن و حتما تمرین کن.

مثلا اگر dhcp dns server داری تو لینوکس راه میندازی قشنگ نصب کن تمرین کن وقت بگذار(قسمت سخت افزار شبکه با simulate باید اوکی کنی و چاره نیست مگه اینکه access داشته باشی)
ارسال:
۰۵ اسفند ۱۳۹۴, ۰۵:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ اسفند ۱۳۹۴ ۰۵:۰۷ ب.ظ، توسط khayyam.)
(۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۰۳ ب.ظ)husen نوشته شده توسط:  
(02 اسفند ۱۳۹۴ ۰۶:۰۷ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  برای شبکه ابتدا به ساکن حتما باید علاقه را داشته باشی ! چون علاقه نباشه بعد یه مدت خسته میشی و کارها برات به ظاهر تکراری ولی اگه علاقه رو داشته باشی به سرعت تو کارت پیشرفت رو خواهی دید ! اما چی بخونم و از کجا شروع کنم هر کی یه حرفی رو می زنه ولی من چون تجربه داشتم به صورت زیر پیشنهاد می کنم .

۱/ NET +
۲/ MIKROTIK
۳/ CCNA
۴/ MCSE
۵/ CCNP

ممنون.پس اون ۵ تا رو حتما باید بلد باشی که استخدامت کنن؟

(۰۲ اسفند ۱۳۹۴ ۰۶:۱۴ ب.ظ)teraktor2003 نوشته شده توسط:  چون CCNA خوندی به نظرم CCNP بخون و برو همون سمت,کلا شبکه خیلی گسترده س,سعی کن تو یه مسیر حرکت کنی...

من شنیدم مایکروسافت نسبت به سیسکو تو ایران بازار بهتری داره؟

بین بحث استخدام شدن واقعا چیزی قابل پیش بینی نیست بستگی به خیلی از شرایط داره فقط گرفتن مدرک نیست البته مکان هم شرطه مثلا تو شهرستان ها بازار کار شبکه خیلی جالب نیست البته برنامه نویسیش هم همینه به غیر یکی دو تا کلان شهر بقیه تقریبا تو یه شرایطی هستند اما تو تهران اگه مشکلات حاشیه ای نداشته باشی و کلا تمرکز کنی رو شبکه و امنیتش می تونی به سرعت هم کار پیدا کنی و هم پیشرفت داشته باشی
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۴, ۰۱:۰۲ ق.ظ
شروع کار شبکه
ممنون از همه.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۰ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۳۴۸ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۰ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۳۱۸ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  به دانشجوی تازه کار چه پیشنهادی میکنید ؟ اورمزد ۴ ۴,۰۱۰ ۲۳ بهمن ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: اورمزد
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۶۳ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  بررسی وضعیت کار و درآمد گرایشهای مختلف. عزیز دادخواه ۱ ۲,۴۸۷ ۰۴ دى ۱۳۹۸ ۰۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  وضعیت بازار کار در کنار ارشد jahan19 ۳ ۳,۷۰۶ ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: attarud
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۸۱ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
  بازار کار گرایش هوش و معماری babakaria1366 ۶ ۴,۶۲۶ ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۸:۵۰ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close