زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۳۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست سراسری ۸۳ (IT) (بخش جستجو های محلی)

ارسال:

Saman پرسیده:

تست سراسری ۸۳ (IT) (بخش جستجو های محلی)

کدام یک از موارد زیر در مقایسه دو روش جستجوی تپه نوردی از تند ترین شیب صحیح است؟؟

۱)تپه نوردی ساده کمتر در ماکزیمم محلی قرار میگیرد-------(گزینه ی درست راهیان) نکته ی راهیان : تپه نوردی ساده نام دیگر تپه نوردی اولین انتخاب است!!! نکته ی پارسه : تپه نوردی تصادفی را تپه نوردی ساده هم میگویند!!!!!!!گزینه غلط در مدرسان : دلیل رد کردن :
گزینه ی ۱ و ۴ قطعا نادرست هستند زیرا همه ی روش های تپه نوردی ممکن است در بهینه ی محلی گیر کنند

۲)تپه نوردی ساده با سرعت بیشتری حرکت میکند اما مسیر طولانی تری را میابد-----(گزینه ی درست در پارسه، مدرسان و پوران)

۳)تپه نوردی از تند ترین شیب با سرعت حرکت میکند اما حافظه بیشتری نیز مصرف میکند

۴) تپه نوردی از تند ترین شیب پاسخ بهینه را میابد،در حالی که تپه نوردی ساده اینطور نیست

خواهشا به بحث بگذارید.
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

LEA3C پاسخ داده:

RE: تست سراسر ۸۳ (IT)

سلام
اول باید ببینیم تپه نوردی ساده و تندترین شیب چی هستند
تپه نوردی با تند ترین شیب که بهش گرادیان هم میگن البته الگوریتم گرادیان خیلی پیشرفته تر هست که خارج از بحث کنکور هست ولی در حالت ساده به این صورت هست که شیب رو مقایسه میکنه یعنی اگر همسایه شیبش بیشتر بود خب همسایه تبدیل به حالت فعلی میشه اگر نبود یعنی به ماکزیمم میرسه مشکلش اینه که اگر به flat یا shoulder برسه قفل میکنه (دقیقا جمله راسل)چون تغییر شیب حس نکرده ولی خوبیش اینه که به سرعت متوقف میشه یعنی سریع یه سربالایی رو میگیره میره بالا و متوقف میشه که طبق گفته راسل معمولا با ۳-۴ گام متوقف میشه ولی تنها در ۱۴% مواقع به بیشینه محلی میرسه بقیش یا توی فلت قفل کرده یا بیشینه محلی گیر کرده
منظور از تپه نوردی ساده sideway move هست که یه گوشه رو میگیره ادامه میده و به flat و shoulder توجهی نمیکنه یعنی به سطح صاف هم رسید ادامه میده. مشکلش اینه که اگر سطح بی نهایت باشه خب مناسب نیست. ولی طبق گفته راسل ۲۱ تا ۶۴ حرکت لازمه تا متوقف بشه و در ۹۴% مواقع موفق میشه یعنی بیشینه محلی رو پیدا میکنه.
بنابراین تپه نوردی با تندترین شیب با وجود سرعت زیاد ولی کمتر نتیجه میدهد و تپه نوردی ساده سرعتش پایینه ولی بیشتر به نتیجه میرسه
در مورد حافظه هم کلا جستجوهای محلی حافظه ناچیزی مصرف میکنن و صحبت راجع به حافظش معنی نداره
بنابراین گزینه ۱ از همه درست تر هست
برای اطلاعات بیشتر کتاب راسل صفحه ۱۳۷ چاپ دانشگاه امام رضا ویرایش دوم رو پیشنهاد میکنم

۰
ارسال:

Saman پاسخ داده:

ممنون بابت پاسختون،گزینه ی ۲ رو من اشتباه نوشته بودم که الان اصلاح کردم.بازم ببخشید.

در مورد همین اصلاحی هم که کردم و بحث مسیر که شده راهیان ارشد یه نکته ی جالبی که گفته اینه که : ما در این الگوریتم ها بیشتر بحثمون بر روی نقاط بهینه هست تا "مسیر" . . .

واقعا کلافه م کرده این درس.

هیچ کتابی اونطور که باید نکاتش رو پوشش نداده.تست فصل های اول هم خیلی خیلی ایراد دارن ،وقت نمیکنم همه رو بزنم حیف.

ارسال:

LEA3C پاسخ داده:

RE: تست سراسری ۸۳ (IT)"هوش مصنوعی"

(۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۰:۳۳ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  ممنون بابت پاسختون،گزینه ی ۲ رو من اشتباه نوشته بودم که الان اصلاح کردم.بازم ببخشید.

در مورد همین اصلاحی هم که کردم و بحث مسیر که شده راهیان ارشد یه نکته ی جالبی که گفته اینه که : ما در این الگوریتم ها بیشتر بحثمون بر روی نقاط بهینه هست تا "مسیر" . . .

واقعا کلافه م کرده این درس.

هیچ کتابی اونطور که باید نکاتش رو پوشش نداده.تست فصل های اول هم خیلی خیلی ایراد دارن ،وقت نمیکنم همه رو بزنم حیف.

باهاتون موافق درس گیج کننده ای هست یعنی در عین سادگی سخته چون خیلی حالات داره
خود کتاب راسل بسیار مناسب هست ولی زمان کمه من خودم متاسفانه فصلهای اخر رو نرسیدم از روی راسل بخونم که مجبورم یه جوری با راهیان سر کنم

(۲۸ اسفند ۱۳۹۴ ۱۱:۱۸ ب.ظ)naserqw نوشته شده توسط:  سلام
اول بگم که گزینه دوم اینجوریه:تپه نوردی ساده با سرعت بیشتری حرکت می کند اما مسیر طولانی تری را می یابد
دوم اینکه در جواب دوستمون گفته که انگار کلن تندترین شیب فقط ماکزیمم محلی پیدا می کنه. نه برادر در ۸۶ درصد مواقع متوقف می شه که یکی از حالاتی که باعث توقفش می شه ماکزییم محلی هست و ۱۴ درصد مواقع موفقه.
سوم در جواب شما دوست عزیز بگم که تپه نوردی اوین انتخاب یه نوعی از تصادفیه و تپه نوردی ساده از نظر من بیشتر همون تصادفیه نه اولین انتخاب.
تپه نوردی با تندترین شیب و تصادفی و اولین انتخاب همشون تو ماکزیمم محلی گیر می کنن.
کلن تو تپه نوردی حافظه مطرح نیست چون نوعی از جستجوی حالت کامل هست پس حافظه مهم نیست.رد گزینه سوم
در مورد مسیر بهینه باید بگم که بیا به این نکته توجه کن که الگوریتم های تپه نوردی تصادفی آهسته تر از تپه نوردی با تندترین شیب همگرا می شود ولی در بعضی از فضاهای حالت راه حل بهتری رو میابه پس در نتیجه تپه نوردی با تندترین شیب با اینکه سرعتش زیاده ولی مسیر طولانی تری رو به ما میده. رد گزینه چهارم
حالا اگه تو گزینه دوم به جای تپه نوردی ساده نوشته بود تپه نوردی با تندترین شیب درست بود چون با سرعت بیشتری حرکت می کنه ولی طبق استدلالم تو رد گزینه چهارم مسیر طولانی تری رو انتخاب می کنه.
ولی در مورد تایید گزینه اول میشه گفت چون با توانایی انتخاب تصادفی که به الگوریتم تپه نوردی اضافه شده احتمال موفقیت بیشتر میشه پس در نتیجه در مقایسه با تپه نوردی با تندترین شیب کمتر در ماکزیمم محلی قرار می گیره ولی ایراد این گزینه این هست که نیومده بگه در مقایسه با کی ؟ چون در مقایسه با تصادفی با شروع مجدد هیچ شانسی نداره Big Grin
در ادامه بگم دمت گرم سوالی بسی خوب بود

من هم گفتم تندترین شیب در ۱۴% مواقع نتیجه میده یعنی بیشینه سراسری رو پیدا میکنه دیگه شاید منظورم رو خوب نرسوندم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

naserqw پاسخ داده:

سلام
اول بگم که گزینه دوم اینجوریه:تپه نوردی ساده با سرعت بیشتری حرکت می کند اما مسیر طولانی تری را می یابد
دوم اینکه در جواب دوستمون گفته که انگار کلن تندترین شیب فقط ماکزیمم محلی پیدا می کنه. نه برادر در ۸۶ درصد مواقع متوقف می شه که یکی از حالاتی که باعث توقفش می شه ماکزییم محلی هست و ۱۴ درصد مواقع موفقه.
سوم در جواب شما دوست عزیز بگم که تپه نوردی اوین انتخاب یه نوعی از تصادفیه و تپه نوردی ساده از نظر من بیشتر همون تصادفیه نه اولین انتخاب.
تپه نوردی با تندترین شیب و تصادفی و اولین انتخاب همشون تو ماکزیمم محلی گیر می کنن.
کلن تو تپه نوردی حافظه مطرح نیست چون نوعی از جستجوی حالت کامل هست پس حافظه مهم نیست.رد گزینه سوم
در مورد مسیر بهینه باید بگم که بیا به این نکته توجه کن که الگوریتم های تپه نوردی تصادفی آهسته تر از تپه نوردی با تندترین شیب همگرا می شود ولی در بعضی از فضاهای حالت راه حل بهتری رو میابه پس در نتیجه تپه نوردی با تندترین شیب با اینکه سرعتش زیاده ولی مسیر طولانی تری رو به ما میده. رد گزینه چهارم
حالا اگه تو گزینه دوم به جای تپه نوردی ساده نوشته بود تپه نوردی با تندترین شیب درست بود چون با سرعت بیشتری حرکت می کنه ولی طبق استدلالم تو رد گزینه چهارم مسیر طولانی تری رو انتخاب می کنه.
ولی در مورد تایید گزینه اول میشه گفت چون با توانایی انتخاب تصادفی که به الگوریتم تپه نوردی اضافه شده احتمال موفقیت بیشتر میشه پس در نتیجه در مقایسه با تپه نوردی با تندترین شیب کمتر در ماکزیمم محلی قرار می گیره ولی ایراد این گزینه این هست که نیومده بگه در مقایسه با کی ؟ چون در مقایسه با تصادفی با شروع مجدد هیچ شانسی نداره Big Grin
در ادامه بگم دمت گرم سوالی بسی خوب بود

۰
ارسال:

sixsixsix پاسخ داده:

متاسفانه جوری شده که جرات زدن سوالات مشابه رو توی هوش ندارم، حتی جرات اظهار نظر هم ندارم

ارسال:

Saman پاسخ داده:

(۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۳۸ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  متاسفانه جوری شده که جرات زدن سوالات مشابه رو توی هوش ندارم، حتی جرات اظهار نظر هم ندارم

تا میتونی به عقب برگرد،سال های اول کنکور و پاسخ ها رو سرچ کن، هر جا هم رد پای من بود یه نگاهی بهش بنداز.بیخود به یه موضوع گیر نمیدم.و البته من کامنت تشکر میگذارم که مطالب بیان بالا و بچه های امسال هم نظر بدن.
واقعا موندم که چرا هیچ کس سوالاتی از معماری نمیپرسه!!!! یا چه میدونم سوالات هوش یا شبکه.
وضع پاسخ های کتاب های کنکوری خیلی خرابه.قسمت تپه نوردی در هوش، ارضا محدودیت و منطق و هزار مثال از این دست از انواع کتاب ها.

با تاکید بسیار میگم.هر سوالی داری و فکرت در نطفه گرفتار شده تا میتونی به عقب برگرد مانشت پاسخ هایی داره از بچه های گذشته که از روی یه تست و فهمیدن تحلیلش میشه ۵ تا تست زد . . .

به نظرم کنکور ۶۰ درصدش شانسیه . . .هر چی بیشتر و بهتر میخونم بیشتر به این نکته پی میبرم حداقلش

ارسال:

sixsixsix پاسخ داده:

(۲۹ اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۴۹ ب.ظ)samanbeigmiri نوشته شده توسط:  
(29 اسفند ۱۳۹۴ ۰۸:۳۸ ب.ظ)sixsixsix نوشته شده توسط:  متاسفانه جوری شده که جرات زدن سوالات مشابه رو توی هوش ندارم، حتی جرات اظهار نظر هم ندارم

تا میتونی به عقب برگرد،سال های اول کنکور و پاسخ ها رو سرچ کن، هر جا هم رد پای من بود یه نگاهی بهش بنداز.بیخود به یه موضوع گیر نمیدم.و البته من کامنت تشکر میگذارم که مطالب بیان بالا و بچه های امسال هم نظر بدن.
واقعا موندم که چرا هیچ کس سوالاتی از معماری نمیپرسه!!!! یا چه میدونم سوالات هوش یا شبکه.
وضع پاسخ های کتاب های کنکوری خیلی خرابه.قسمت تپه نوردی در هوش، ارضا محدودیت و منطق و هزار مثال از این دست از انواع کتاب ها.

با تاکید بسیار میگم.هر سوالی داری و فکرت در نطفه گرفتار شده تا میتونی به عقب برگرد مانشت پاسخ هایی داره از بچه های گذشته که از روی یه تست و فهمیدن تحلیلش میشه ۵ تا تست زد . . .

به نظرم کنکور ۶۰ درصدش شانسیه . . .هر چی بیشتر و بهتر میخونم بیشتر به این نکته پی میبرم حداقلش

در پاسخ شانسی بودن بهتون بگم که برادر من رتبه ۶ کنکور ۹۴ (البته مهندسی مکانیک بوده) هست و دوست اون هم که با هم دانشگاه شیراز بودن رتبه ۱ شد. هر دوشون روی دو چیز اتفاق نظر داشتن
۱) ۴۰% کنکور شانسه، ۲۰% کنکور اینه که روز کنکور ، روزت باشه و ۴۰% یقیه مطالعه هست
۲) روی تست هایی که توی کنکورهای سال پیش سنجش یه چیز پاسخ داده و مولفین کتب کنکوری یه چیز دیگه (و واقعا هم نمیشه استدلال صحیحی براشون داشت)، اصلا تمرکز نکن، چون اینا چیزایی هستن که سرجلسه نباید زد (فکر کنم دلیل این باشه که دوستان روش بحث نمیکنند Undecided)
البته امیدوارم بحث اصلی که سوال شما بود عوض نشه و من همینجا بحثم رو خاتمه میدم

۰
ارسال:

Saman پاسخ داده:

پاسخ تشریحی پوران در کتاب مشکی :
گرچه منظور طراح از روش تپه نوردی ساده مشخص نیست،اما گزینه ی ۱ و ۴ غلط هستند،زیرا قرار گرفتن در بهینه ی محلی از ویژگی های تپه نوردی است و تند ترین شیب همواره نمیتواند جواب بهینه را بیابد.

کتاب مشکی پوران که امروز به دستم رسید.
منم گزینه دو رو قبول دارم و کمی دیگه فشار بهم بیاد کتاب راهیان رو دقیقا آتیش میزنم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مبحث جستجوهای محلی Elham_tm ۷ ۳,۹۶۳ ۱۷ اسفند ۱۴۰۰ ۰۵:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: KB2000
Video دانلود رایگان نکته و تست شبکه های کامپیوتری Farzamm ۱۱ ۱۷,۷۷۷ ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M.rahimi20
  مصاحبه دکتری- بخش تدریس wskf ۱ ۲,۳۹۲ ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۲۶۵ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  جستجو و ارتباط بین جداول aryana25000 ۰ ۱,۷۸۹ ۰۳ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: aryana25000
  سراسری ۹۱ Sanazzz ۲ ۲,۹۹۴ ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  تست سراسری ۹۱ Sanazzz ۲ ۳,۱۹۶ ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  بخش های مختلف ( آزمون IELTS) sanjeshmoshaveran ۰ ۱,۸۹۵ ۱۲ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: sanjeshmoshaveran
  سراسری ۸۶ ahmadi77 ۱ ۱,۹۱۹ ۰۳ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  درخواست(محاسبه پیچیدگی زمانی)(بخش روابط بازگشتی) Saman ۶ ۶,۸۷۰ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: saeed_vahidi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close