زمان کنونی: ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۳۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تست ۳/۳۰ قدسی

ارسال:

shirin0101 پرسیده:

تست ۳/۳۰ قدسی

سلام Heart
چطور میشه با داشتن پیمایش میان ترتیب و ارتفاع هر عنصر درخت را یکتا ساخت؟خب وقتی درخت عادی باشه نود میتونه بره راست و چپ !! بعد یکتایی چی میشه این وسط؟ Cool
مثال میزنم نمیتونم درخت بکشم Undecided
مرسی Blush

------------
ببخشید ی سوال دیگه هم دارم از قدسی
سوال ۳/۲۹ گفتن که ترتیب ملاقات برگ های یک درخت در پیمایش سطح ترتیب با هیچکدام از ۳ تا پیمایش دیگه برابر نیست؟ درست آیا ؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۲
ارسال:

Iranian Wizard پاسخ داده:

RE: تست ۳/۳۰ قدسی

(۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۲۸ ب.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  سلام Heart
چطور میشه با داشتن پیمایش میان ترتیب و ارتفاع هر عنصر درخت را یکتا ساخت؟خب وقتی درخت عادی باشه نود میتونه بره راست و چپ !! بعد یکتایی چی میشه این وسط؟ Cool
مثال میزنم نمیتونم درخت بکشم Undecided
مرسی Blush
سلام به همگیSmile این سوال کاملا هم درستهSmile
اولا اینجا نگفته که عمق هر گره!گفته ارتفاع هر گره!
دوما با داشتن پیمایش میان ترتیب و ارتفاع هر گره،میشه یک درخت دودویی یکتا کشید.Smile
مثلا با پیمایش میان ترتیب c b a و اینکه ازتفاع c=0 (یعنی برگ) ،ارتفاع b=1 و ارتفاع a=2 (یعنی ریشه،چون بیشترین ارتفاع رو داره) فقط و فقط درخت مورب چپ زیر بدست میاد.
اول که ریشه رو میکشیم(گره a)،بعد چون که گره های b و c در سمت چپ a هستن،پس a فرزند سمت راست نداره.
بعدش در سمت چپ a، گره ی با بیشترین ارتفاع بعدی b هستش،که بعنوان فرزند سمت چپ a رسمش میکنیم.
و در پایان برگ c (گره با ارتفاع ۰) میمونه که چون تو پیمایش میان ترتیب،در سمت چپ b هستش،پس فرزند سمت چپ b خواهد بود.
و درخت بصورت یکتا رسم شد.
[تصویر:  399932_tree.jpg]

و یک درخت بدون گره تک فرزندی هم میکشم:
مثلا پیمایش میان ترتیب درختی بصورت زیر هستش:
d, b ,e ,a ,c با ارتفاع های هر گره d=0 , b=1 , e=0 , a=2 , c=0
پس a ، ریشه ما خواهد بود(گره ای با بیشترین ارتفاع) و d و b و e در سمت چپ a هستند و c در سمت راست a.
پس c فرزند راست a خواهد بود.
در سمت چپ a: گره b ( دارای بیشترین ارتفاع در بین گره های سمت چپ a) بعنوان فرزند سمت چپ a انتخاب میشه.
و چون بر طبق پیمایش،گره e فرزند راست b هستش و گره d فرزند چپ b هستش،پس درخت بصورت یکتا رسم شد.
اینم از شکل:
[تصویر:  399932_tree2.jpg]

(۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۲۸ ب.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  ببخشید ی سوال دیگه هم دارم از قدسی
سوال ۳/۲۹ گفتن که ترتیب ملاقات برگ های یک درخت در پیمایش سطح ترتیب با هیچکدام از ۳ تا پیمایش دیگه برابر نیست؟ درست آیا ؟
در مورد این سوال هم.ترتیب ملاقات برگ ها که تو این ۴ پیمایش یکسانه.ولی ترتیب ملاقات گره ها لزوما یکسان نیست

۰
ارسال:

reza.bsh پاسخ داده:

سلام به دوست خوبم سامان و shirin0101
در مورد سوال اول من مطمئن نیستم اما فکر میکنم بشه با دانستن پیمایش میان ترتیب و عمق هر عنصر درخت رو یکتا ساخت.من چند تا مثال واسه خودم زدم و تونستم درخت رو بسازم ولی مثال نقض پیدا نکردم.واسه توجیهش میتونم بگم که با پیمایش میان ترتیب و عمق هر عنصر میشه چپ یا راست بودن عناصر رو پیدا کرد.اما مطمئن نیستم.هرکسی مطمئن شد ما رو با خبر کنه.

در مورد سوال دوم در حالت کلی اینطور نیست اما میشه چند درخت رو مثال زد که پیمایش سطحی با پیمایش های دیگه برابر باشه. مثلا درخت دودویی ۳ عنصری پر،که پیمایش سطحی اون با پیمایش پیش ترتیب برابره.

ارسال:

shirin0101 پاسخ داده:

(۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ب.ظ)reza.bsh نوشته شده توسط:  سلام به دوست خوبم سامان و shirin0101
در مورد سوال اول من مطمئن نیستم اما فکر میکنم بشه با دانستن پیمایش میان ترتیب و عمق هر عنصر درخت رو یکتا ساخت.من چند تا مثال واسه خودم زدم و تونستم درخت رو بسازم ولی مثال نقض پیدا نکردم.واسه توجیهش میتونم بگم که با پیمایش میان ترتیب و عمق هر عنصر میشه چپ یا راست بودن عناصر رو پیدا کرد.اما مطمئن نیستم.هرکسی مطمئن شد ما رو با خبر کنه.

در مورد سوال دوم در حالت کلی اینطور نیست اما میشه چند درخت رو مثال زد که پیمایش سطحی با پیمایش های دیگه برابر باشه. مثلا درخت دودویی ۳ عنصری پر،که پیمایش سطحی اون با پیمایش پیش ترتیب برابره.

مرسی از پاسخ شما... Heart
میشه یکی از مثال هاتون بگید؟ چطور تشخیص دادین من اول درخت میکشم و میان ترتیب براش مینویسم بعد که برعکس میخوام برم این مسیر..یعنی از میان ترتیب و ارتفاع استفاده کنم و درخت بکشم نمیتونم اخه درخت عادی هست فرضا...یعنی خیلی حالت ها میتونم بکشم Big GrinBig Grin

درمورد تست دوم هم نتیجه اینکه در حالت کلی ترتیب برگ ها حفظ نمیشه؟ میشه یک مثال نقض بگید؟

ی سوال!! چرا هیچکدوم از دوستان به ترتیب ملاقات برگ اشاره نکردن تو صحبت هاشون؟
اقای reza.bsh در این مثالی ک فرمودین ترتیب ملاقات برگ توی هر ۳تا پیمایش برابر میشه چرا فقط پیش ترتیب؟ شاید من درست متوجه نشدم
با تشکر Smile
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

reza.bsh پاسخ داده:

(۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۲۳ ب.ظ)shirin0101 نوشته شده توسط:  
(15 فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۵۳ ب.ظ)reza.bsh نوشته شده توسط:  سلام به دوست خوبم سامان و shirin0101

مرسی از پاسخ شما... Heart
میشه یکی از مثال هاتون بگید؟ چطور تشخیص دادین من اول درخت میکشم و میان ترتیب براش مینویسم بعد که برعکس میخوام برم این مسیر..یعنی از میان ترتیب و ارتفاع استفاده کنم و درخت بکشم نمیتونم اخه درخت عادی هست فرضا...یعنی خیلی حالت ها میتونم بکشم Big GrinBig Grin

درمورد تست دوم هم نتیجه اینکه در حالت کلی ترتیب برگ ها حفظ نمیشه؟ میشه یک مثال نقض بگید؟

ی سوال!! چرا هیچکدوم از دوستان به ترتیب ملاقات برگ اشاره نکردن تو صحبت هاشون؟
اقای reza.bsh در این مثالی ک فرمودین ترتیب ملاقات برگ توی هر ۳تا پیمایش برابر میشه چرا فقط پیش ترتیب؟ شاید من درست متوجه نشدم
با تشکر Smile

واسه سوال اول همون مثال درخت پر دودویی با ۳ عنصر رو میشه مثال زد.واسه ۱ مثال دیگه یکی از برگ ها رو حذق کنید که گره تک فرزندی هم داشته باشید.
در مورد سوال دوم من فکر کردم منظور ترتیب کل عناصره نه فقط برگ ها.
اگه منظور فقط ترتیب برگ ها باشه که فکر کنم ترتیب ملاقات برگ ها در تمام پیمایشهای سطحی،پیش ترتیب،میان ترتیب و پس ترتیب با هم برابر باشه.چون در تمام این پیمایش ها اول گره چپ پیمایش میشه بعد گره راست.پس ترتیب ملاقات برگ ها همیشه مثل همه.(اگر در پیمایش انجام شده گره های غیر برگ رو حذف کنیم میبینیم که ترتیب ها با هم برابره).
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  فیلم آموزش طراحی الگوریتم دکتر قدسی yayarety ۱ ۴,۳۹۱ ۱۹ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: zizilovely
  تحلیل سرشکن ۶۰۰ مسله قدسی سوال ۶۳/۱ LEA3C ۳ ۴,۶۳۸ ۲۰ دى ۱۳۹۶ ۱۰:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Sepideh96
  مرتب سازی ( تمرین کتاب دکتر قدسی ) arash691 ۳ ۲,۲۶۹ ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ۰۳:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  نظرتون در مورد کتاب ۶۰۰ مسئله از داده ساختارها و الگوریتم ها - دکتر قدسی ؟ tarane.68 ۲۶ ۳۱,۳۰۱ ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: taha_h
  کامپایلر فردین شاپوری،۶۰۰تست قدسی،پایگاه داده پوران asadi.hasan ۰ ۳,۰۴۲ ۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۱۱:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: asadi.hasan
  خرید کتاب های کامپایلر فردین شاپوری،۶۰۰تست قدسی،پایگاه داده پوران asadi.hasan ۰ ۱,۹۳۹ ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۰۵:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: asadi.hasan
  خرید کتاب دست دوم ۶۰۰مسئله قدسی شیما جان ۰ ۱,۳۷۷ ۰۴ مرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: شیما جان
  پیچیدگی زمان اجرا- قدسی dokhtare payiz ۳ ۲,۳۱۸ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: dokhtare payiz
  پیچیدگی زمان اجرا- قدسی dokhtare payiz ۱ ۱,۳۷۰ ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۸:۲۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  تست ۶/۳۶ و ۳/۳۹ قدسی shirin0101 ۳ ۲,۲۷۳ ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ۰۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: fatemeh69

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close