زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۰۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

زبان های منظم- مهندسی کامپیوتر- ۸۹

ارسال:

dokhtare payiz پرسیده:

زبان های منظم- مهندسی کامپیوتر- ۸۹

چرا گزینه ۲ درسته؟

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mahyamk پاسخ داده:

RE: زبان های منظم- مهندسی کامپیوتر- ۸۹

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱ ق.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  چرا گزینه ۲ درسته؟

این سوال هر سه گزینه اش غلطه
لم تزریق فقط برای زبان های نامتناهی کاربرد داره ینی اگه این لم رو برای زبان های متناهی به کار ببرین غلط میشه
مثلا زبان رو بگیرین {aaa}
حالا اگه هر i بزرگتر از ۱ در نظر بگیرین رشته هایی تولید میکنه که در زبان نیست و میگه زبان ال ما منظم نیست ! در صورتی که هست!
پس گزینه ۱و۳ اینجا غلط هستن
گزینه ۲ ، فرض کنید زبان منظم و متناهی رشته ای به طول ۵ داشته باشه به ازای k ایی این جمله صدق نمیکنه چون فقط زبان ی رشته داره!
هیچ جواب درستی نداره

۰
ارسال:

Iranian Wizard پاسخ داده:

(۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۰۵ ق.ظ)mahyamk نوشته شده توسط:  
(01 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۹:۳۱ ق.ظ)dokhtare payiz نوشته شده توسط:  چرا گزینه ۲ درسته؟
این سوال هر سه گزینه اش غلطه
لم تزریق فقط برای زبان های نامتناهی کاربرد داره ینی اگه این لم رو برای زبان های متناهی به کار ببرین غلط میشه
مثلا زبان رو بگیرین {aaa}
حالا اگه هر i بزرگتر از ۱ در نظر بگیرین رشته هایی تولید میکنه که در زبان نیست و میگه زبان ال ما منظم نیست ! در صورتی که هست!
پس گزینه ۱و۳ اینجا غلط هستن
گزینه ۲ ، فرض کنید زبان منظم و متناهی رشته ای به طول ۵ داشته باشه به ازای k ایی این جمله صدق نمیکنه چون فقط زبان ی رشته داره!
هیچ جواب درستی نداره
من نسبت به جواب درست این سوال شک دارم.
گزینه های ۱و۳ که به وضوح غلطه.ولی گزینه ۲ بنظر من میتونه درست باشه.
چرا که گزینه ۲ از یک عبارت شرطی استفاده کرده،و اگر فرض ما غلط باشه،جواب ترکیب شرطی همواره درست میشه.
در گزینه ۲: اگر زبان منظم نامتناهی باشه،که k همان تعداد حالات DFA پذیرنده اون زبان هستش. این جمله درست میشه.
و اگه زبان ما متناهی باشه،خب اگه k رو برابر طول بزرگترین رشته در نظر بگیریم،اونوقت همواره فرض غلط میشه(چون رشته ای به طول بزرگتر از k وجود نداره)،و در نتیجه جواب ما همواره درست خواهد بود.

اگه جواب من اشتباه هستش،لطفا واسم توضیح بدید،که اشتباهمو در تحلیل این سوال متوجه بشم.

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  ...خب اگه k رو برابر طول بزرگترین رشته در نظر بگیریم،اونوقت همواره فرض غلط میشه(چون رشته ای به طول بزرگتر از k وجود نداره)،و در نتیجه جواب ما همواره درست خواهد بود.

سلام. وقت بخیر.
تو صورت سوال گفته برای هر زبان همواره یک k وجود داره. مثلاً برای زبان [tex]L=\{aaaa,aaab,aabb,abbb,bbbb\}[/tex] باید چنین k ای پیدا کنیم.
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

Iranian Wizard پاسخ داده:

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۰۰ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(02 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  ...خب اگه k رو برابر طول بزرگترین رشته در نظر بگیریم،اونوقت همواره فرض غلط میشه(چون رشته ای به طول بزرگتر از k وجود نداره)،و در نتیجه جواب ما همواره درست خواهد بود.
سلام. وقت بخیر.
تو صورت سوال گفته برای هر زبان همواره یک k وجود داره. مثلاً برای زبان [tex]L=\{aaaa,aaab,aabb,abbb,bbbb\}[/tex] باید چنین k ای پیدا کنیم.
سلام.ممنون از پاسختون.حرفتون کاملا درسته.ولی منم مثل صورت سوال فک میکنم خب میشه چنین kیی رو پیدا کرد،مثلا اگه زبان منظم نامتناهی باشه،خب k میشه تعداد حالات DFA . و اگه زبان منظم ما متناهی باشه،خب باز میتونیم چنین kیی رو پیدا کنیم که باعث بشه فرض سوال(یعنی اگر رشته ای به طول بزرگتر از k داشته باشیم) غلط بشه،و جواب ما به دلیل اینکه فرضش غلطه، همواره درست باشه.
مثلا همین زبانی که نوشتید،من اگه k=4 قرار بدم،خب چونکه رشته ای بزرگتر از ۴ وجود نداره،پس فرض سوال غلطه و به همین دلیل جواب همواره درست خواهد بود.یعنی میشه برای هر زبان متناهی چنین kیی رو پیدا کنیم که فرض ما رو نادرست کنه و در نتیجه عبارت شرطی ما درست بشه.

ارسال:

Jooybari پاسخ داده:

(۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۳:۱۲ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  
(02 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۰۱:۰۰ ب.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(02 اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۴۷ ب.ظ)IranianWizard نوشته شده توسط:  ...خب اگه k رو برابر طول بزرگترین رشته در نظر بگیریم،اونوقت همواره فرض غلط میشه(چون رشته ای به طول بزرگتر از k وجود نداره)،و در نتیجه جواب ما همواره درست خواهد بود.
سلام. وقت بخیر.
سلام.ممنون از پاسختون.حرفتون کاملا درسته.ولی منم مثل صورت سوال فک میکنم خب میشه چنین kیی رو پیدا کرد،مثلا اگه زبان منظم نامتناهی باشه،خب k میشه تعداد حالات DFA . و اگه زبان منظم ما متناهی باشه،خب باز میتونیم چنین kیی رو پیدا کنیم که باعث بشه فرض سوال(یعنی اگر رشته ای به طول بزرگتر از k داشته باشیم) غلط بشه،و جواب ما به دلیل اینکه فرضش غلطه، همواره درست باشه.
مثلا همین زبانی که نوشتید،من اگه k=4 قرار بدم،خب چونکه رشته ای بزرگتر از ۴ وجود نداره،پس فرض سوال غلطه و به همین دلیل جواب همواره درست خواهد بود.یعنی میشه برای هر زبان متناهی چنین kیی رو پیدا کنیم که فرض ما رو نادرست کنه و در نتیجه عبارت شرطی ما درست بشه.

ببینید برای هر زبان باید یه همچین k ای وجود داشته باشه. من یک زبان مثال زدم که برای اون چنین k ای وجود نداره.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۸ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  گرامر زبان انگلیسی:صفت های ed و ing دار cyruskingsolomon ۳ ۲,۶۸۹ ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ ۰۶:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  درخواست پاورپوینت های درس های تخصصی IT / کامپیوتر negarin_ ۳ ۳,۷۴۱ ۰۹ خرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: doman
  گرامر منظم Sanazzz ۶ ۶,۲۴۸ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۴:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  فروش کتاب های ارشد نرم افزار کامپیوتر و فیلم های آموزشی afsanehmh ۰ ۱,۸۲۸ ۱۲ مهر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: afsanehmh
Photo ساده سازی عبارت منظم etedadi ۰ ۱,۸۳۷ ۱۶ خرداد ۱۳۹۷ ۰۷:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: etedadi
  روش مناسب من کدام است؟ ۸ تا از بهترین روش های یادگیری لغات زبان انگلیسی moeintnt ۰ ۱,۷۹۷ ۳۰ دى ۱۳۹۶ ۰۸:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: moeintnt
  عبارت منظم fsmtnc ۱ ۱,۹۴۱ ۲۱ دى ۱۳۹۶ ۰۶:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  گرامر منظم fsmtnc ۲ ۲,۷۴۷ ۱۴ دى ۱۳۹۶ ۱۱:۵۷ ق.ظ
آخرین ارسال: fsmtnc
  فروش یا معاوضه کتاب های ارشد کامپیوتر و آی تی به دلیل خریدکتاب درس های دیگر niu7475 ۲ ۲,۶۶۸ ۱۲ دى ۱۳۹۶ ۱۲:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: m.ahmadi1600@gmail.com

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close