زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۲۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی برای ارشد۹۶ و اینده

ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۲۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ تیر ۱۳۹۵ ۰۵:۳۶ ب.ظ، توسط tanha7.)
سلام به همه دوستان
من این سایت رو از طریق بچه های پرسون پرسون پیدا کردم
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۱۲ ب.ظ
RE: درخواست راهنمایی برای ارشد۹۶ و اینده
(۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۲۵ ب.ظ)tanha7 نوشته شده توسط:  سلام به همه دوستان
من این سایت رو از طریق بچه های پرسون پرسون پیدا کردم
من مجردم وتنها زندگی وفامیلی اصلا ندارم پایه درسیم هم متوسطه چون پیام نور شهرستان بودم
سال قبل فارغ تحصیل شدم امسال خوندم اما متاسفانه روز ازمون واسم اتفاقی افتاد (تصادف)و نتونستم برم سر جلسه البته بخیر گذشت
چون شغل من ازاد بود ومن بشدت از محیط کاریم تنفر دارم میخاستم دیگه درست و حسابی درس بخونم
من۳۲ سالمه و یک پس انداز مختصری هم دارم
واسه امسالم پس انداز دارم البته تعهد کاری من تا اخر تابستون هست توی گمرک
واله خیلی فکر کردم دیدم روحیه من به این کار نمیخوره ومیخام ادامه تحصیل بدم از اونجایی که سن من بالا رفته و اشنا وببخشید پارتی هم ندارم میخاستم برو تو حیطه اموزش .... و تغییر شغل
حال استدعا میکنم برادرانه با منت و فراغ بال بر حقیر و با حوصله برادرتونو راهنمایی کنیند واسه موارد زیر:
پیش ا پیش دعاگوی همتون خواهم بود.
۱-من بتونم تا ۳۵سالگی ارشدمو بگیرم واقعا اینده کاری و جایگاهی نصیب من میشود امسال دست وپا گسیخته خوندم و اکثر درسها رو تقریبا ۷۰٪ مسلط بودم اما قسمت نبود بر سر جلسه برسم
۲- قبول شدنم در دانشگاه های قوی تهران ایا تاثیری بر اینده کاری و موقعیت شغلی خوب (الان اصلا کار تخصصی ندار م همش کاغذ بازی و جو کاری وحشتناک با اب و هوای وحشتناک تر)
۳- منابع خوب رو بهم معرفی کنید
من گرایش های نرم افزار و شبکه رو دوست دارم فرقی ندارند کدوم یکی قبول بشم ارشد
چون دانشگاه کارشناسی من خوب نبود میخام ارشد یه دانشگاه خیلی قوی برم من قلبم جسم روحم تمام وجودم بهم میگه برم سمت تحصیل
اما ایا محدودیت سنی و نداشتن هیچ پشتیبان وتکیه گاهی میتونم توی این راه موفق بشم
نمیدونم چطوری منظورمو ادا کنم
خلاصه کلامم این هست:
من میخام برم ارشد یه دانشگاه سطح بالا تا موقعیت شغلی بهتری بسازم
ایا واقعا اگر دانشگاه قوی قبول بشم اینده یکنواخت من تغییری میکند؟
ایا محدودت سنی برام دردسر ساز نمیشه اگر میتونم موفق بشم چجوری؟
من حاظرم روزی ۱۰ساعت درس بخونم تا دانشگاه خوب قبول بشم
انقدر سختی تحمل کردم که بهم بگن روزی ۲۰ساعت هم بخون ابایی ندارم
خواهش میکنم با صحه صبر وحوصله حقیر رو راهنمایی کنید بخصوص واسه اینده وموقعیت زندگیم و اینده بهتر شغلی//
ارزو میکنم همیشه همتون سلامت وشاد باشید
من نمی تونم راهنماییتون کنم ولی در ادامه صحبت هایی خواهم داشت شاید به دردتون خورد ...
تو مسیر زندگی ما انسان ها همیشه دنبال پیشرفت و تحول هستیم و از یکنواختی نفرت داریم این موضوع برای کسانی که تو محیط کار قرار می گیرن بیشتر نمود پیدا می کنه تصور کن تو شرکتی داری کار می کنی که همه دارن پیشرفت می کنن پس وجدان آدمی به خودمون اجازه نمی ده که ما بیکار بشینیم و حتی به اجبارم شده ما هم باید خودمون رو بکشونیم بالا اما مشکل اصلی اینجاست که ما زندگی رو و مسیر زندگی رو برای خودمون روتین کردیم مثلا اگه سن رفته بالا دیگه درس خوندن فایده نداره یا سن رفته بالا وقت ازدواج گذشته کلا یاد گرفتیم با حرف مردم زندگی کنیم ...
شما می تونید به دور از همه ی این حاشیه ها اون چیزی که دلتون می خواد دنبالش باشید شاید تو ارشد خوندن چیزی نباشه و شایدم بعد از خوندن ارشد نتونید اون کاری که می خوایید رو پیدا کنید ولی اینکه سرکوب کردن اون چیزی که بهتون انگیزه می ده قضیه رو بدتر می کنه پس اگه از من می شنوی برو ارشد بخون ...
منابع گرایش ها هم با هم فرق می کنه ولی در کل تو مصاحبه های بچه ها تو همین سایت وجود داره منابع محدوده زیاد سخت نگیرید یا کتاب های پوران پژوهش هستش یا کتاب های پارسه زیاد فرق نمی کنه بیشتر به تست زدن شما بستگی داره ...

اینم که گفتید تنها زندگی می کنید بگم که دیگه همه تنها زندگی می کنند اگر پیش خانوادشون باشن ولی دلشون تنها است UndecidedUndecidedUndecided
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tanha7 , d_felfelak
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۳۰ ب.ظ
سایر دوستان بهتر میتونند بهتر و جزئی‌تر راهنمایی کنندی ولی به نظرم در گرایش‌های فناوری اطلاعات "به طور نسبی" راحت‌تر بتونید پایه‌ی ضعیفتان (طبق گفته‌ی خودتون) رو جبران کنید، تعداد دروس هم کمتر هست. در این سایت هم افرادی هستند از رشته‌های دیگه‌ی لیسانس تونستند دانشگاه‌های بسیار خوبی قبول بشند.
ضمناً هیچ جا به مدرک کار نمیدند و در کنارش باید تخصص یاد بگیرید. اما متأسفانه یا خوشبختانه، حضور در تهران فرصت‌های شغلی بیشتری جلوتون باز میکنه.
در آخر، نام کاربری‌تون خودش داره تلقینِ شکست میکنه. تغییرش بدید به چه میدونم sedulous و ...
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tanha7 , Pure Liveliness
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۴۹ ب.ظ، توسط tanha7.)
[/quote]
من نمی تونم راهنماییتون کنم ولی در ادامه صحبت هایی خواهم داشت شاید به دردتون خورد ...
تو مسیر زندگی ما انسان ها همیشه دنبال پیشرفت و تحول هستیم و از یکنواختی نفرت داریم این موضوع برای کسانی که تو محیط کار قرار می گیرن بیشتر نمود پیدا می کنه تصور کن تو شرکتی داری کار می کنی که همه دارن پیشرفت می کنن پس وجدان آدمی به خودمون اجازه نمی ده که ما بیکار بشینیم و حتی به اجبارم شده ما هم باید خودمون رو بکشونیم بالا اما مشکل اصلی اینجاست که ما زندگی رو و مسیر زندگی رو برای خودمون روتین کردیم مثلا اگه سن رفته بالا دیگه درس خوندن فایده نداره یا سن رفته بالا وقت ازدواج گذشته کلا یاد گرفتیم با حرف مردم زندگی کنیم ...
شما می تونید به دور از همه ی این حاشیه ها اون چیزی که دلتون می خواد دنبالش باشید شاید تو ارشد خوندن چیزی نباشه و شایدم بعد از خوندن ارشد نتونید اون کاری که می خوایید رو پیدا کنید ولی اینکه سرکوب کردن اون چیزی که بهتون انگیزه می ده قضیه رو بدتر می کنه پس اگه از من می شنوی برو ارشد بخون ...
منابع گرایش ها هم با هم فرق می کنه ولی در کل تو مصاحبه های بچه ها تو همین سایت وجود داره منابع محدوده زیاد سخت نگیرید یا کتاب های پوران پژوهش هستش یا کتاب های پارسه زیاد فرق نمی کنه بیشتر به تست زدن شما بستگی داره ...

اینم که گفتید تنها زندگی می کنید بگم که دیگه همه تنها زندگی می کنند اگر پیش خانوادشون باشن ولی دلشون تنها است UndecidedUndecidedUndecided
[/quote]

===================================
خیلی ممنونم ازتون که برام وقت گذاشتین
من امسال سه سری از درسها رو واقعا از شدت علاقه مسلط شدم مابقی رو فرصت نکردم بخونم البته دوستان بشدت از سختی کنکور نقل قول میکنند...
اما قسمت من نبود ازمون بدم
من همونطور که اول کار عرض کردم واقعا دوست دارم ارشد بخونم حسرت بدلم نمونده نمیدونم چرا احساس میکنم حرف دلمو شما به بیانی دیگر زدین
اگر ایده ایی به ذهنتون میرسه خواهش میکنم کمکم کنید من چطوری میتونم تهران قبول بشم واقعا تو بعضی درسها مثل سیستم شبکه گسسته هوش منبع خوبی پیدا نکردم
امیدوارم اگر ارشد قبول شدم تغییری تو زندگیم رخ بده
برای شما هم موفقیت میکنم
خیلی ازتون ممنونم

(۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۳۰ ب.ظ)behnam5670 نوشته شده توسط:  سایر دوستان بهتر میتونند بهتر و جزئی‌تر راهنمایی کنندی ولی به نظرم در گرایش‌های فناوری اطلاعات "به طور نسبی" راحت‌تر بتونید پایه‌ی ضعیفتان (طبق گفته‌ی خودتون) رو جبران کنید، تعداد دروس هم کمتر هست. در این سایت هم افرادی هستند از رشته‌های دیگه‌ی لیسانس تونستند دانشگاه‌های بسیار خوبی قبول بشند.
ضمناً هیچ جا به مدرک کار نمیدند و در کنارش باید تخصص یاد بگیرید. اما متأسفانه یا خوشبختانه، حضور در تهران فرصت‌های شغلی بیشتری جلوتون باز میکنه.
در آخر، نام کاربری‌تون خودش داره تلقینِ شکست میکنه. تغییرش بدید به چه میدونم sedulous و ...

ممنون از شما
من امسال ازمون ایتی نتونستم بدم اما مهندسی نرم رو بودم ومتاسفانه تو شوک روز قبل بودم وقتی یخم باز شد که وقت داشت تموم میشد
در کل تجربه خوبی بود
بابت وقتی که گذاشتین و راهنماییتون متشکرم
توکل بخدا
راجع به نام کاربری فقط نام نیست واقعا در عمل هم چنین هست...
چطوری تغییر نام بدم میشه؟
من تازه عضو شدم زیاد وارد نیستم
مرسی
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۵۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۳۴ ب.ظ، توسط blx.)
(۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۲۵ ب.ظ)tanha7 نوشته شده توسط:  ...
...
خیام >>> کی گفته؟! من دلم تنها نیست Big GrinTongue
تنها۷ >>> آقا سلام، اولتر از همه بدونید که خیلیا شرایشون مث شماست، خیلیا هم شرایطشون مث منه! اکثریت مردمم دارن با وضعیت فعلیشون میسازن. اینکه حس کنی فقط تو مشکل نداری، مقداری آرامش بخشه، البته توجیه خوبی نیست، ولی همینه که هست. شاید یکی از بدبختیای ماها اینه که همش خودمونو با بقیه (و معمولا بالاتر از خودمون) مقایسه میکنیم! البته این ذاتا بد نیست و میتونه باعث انگیزه و رقابت مثبت و اینا بشه، ولی وای اگه رکود و ناامیدی و بی انگیزگی بر ما و روح و روان و بدنمون حاکم بشه و فقط چشمون خوب کار کنه!!! البته قبول دارم که خیلی وقتا ما جایی که باید باشیم و لایقشیم نیستیم! دنیاست دیگه، اگه واقعا فک میکنی باید جایگاه بهتری داشته باشی و کسایی که الان توی اون جایگاهن چیز خاصی از شما بیشتر ندارن، پس شمام اگه بخوای دیر یا زود باید برسی به اونجا. اینجور وقتا هر کسی نظری میده، منم نظر خودمو میدم؛ "رشد بدون زندگی نمیشه! ولی زندگی بدون رشد میشه." برای رشد کردن اول باید زندگی رو یاد گرفت. روال زندگی هم چیزی جز مجموعه ای از انتخابها نیست! انتخاب کن و پای انتخابت وایستا، تموم.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tanha7 , The BesT , RASPINA , Iranian Wizard , khayyam
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۲۰ ب.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۵۴ ب.ظ)BashirXm نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۱۲ ب.ظ)khayyam نوشته شده توسط:  
(11 خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۲۵ ب.ظ)tanha7 نوشته شده توسط:  ...
...
خیام >>> کی گفته؟! من دلم تنها نیست Big GrinTongue
تنها۷ >>> آقا سلام، اولتر از همه بدونید که خیلیا شرایشون مث شماست، خیلیا هم شرایطشون مث منه! اکثریت مردمم دارن با وضعیت فعلیشون میسازن. اینکه حس کنی فقط تو مشکل نداری، مقداری آرامش بخشه، البته توجیه خوبی نیست، ولی همینه که هست. شاید یکی از بدبختیای ماها اینه که همش خودمونو با بقیه (و معمولا بالاتر از خودمون) مقایسه میکنیم! البته این ذاتا بد نیست و میتونه باعث انگیزه و رقابت مثبت و اینا بشه، ولی وای اگه رکود و ناامیدی و بی انگیزگی بر ما و روح و روان و بدنمون حاکم بشه و فقط چشمون خوب کار کنه!!! البته قبول دارم که خیلی وقتا ما جایی که باید باشیم و لایقشیم نیستیم! دنیاست دیگه، اگه واقعا فک میکنی باید جایگاه بهتری داشته باشی و کسایی که الان توی اون جایگاهن چیز خاصی از شما بیشتر ندارن، پس شمام اگه بخوای دیر یا زود باید برسی به اونجا. اینجور وقتا هر کسی نظری میده، منم نظر خودمو میدم؛ "رشد بدون زندگی نمیشه! ولی زندگی بدون رشد میشه." برای رشد کردن اول باید زندگی رو یاد گرفت. روال زندگی هم چیزی جز مجموعه ای از انتخابها نیست! انتخاب کن و پای انتخابت وایستا، تموم.

جالب بود ممنونم ازتون
۰
۰
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۹:۱۹ ق.ظ
(۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۴۵ ب.ظ)tanha7 نوشته شده توسط:  چطوری تغییر نام بدم میشه؟
باید به یکی از مدیرها بگین
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tanha7
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۲:۰۶ ب.ظ، توسط neda.n91.)
حالا ک میخوایین روزی ۱۰-۲۰ ساعت بخونین، تا حالا شده به تغییر رشته به پزشکی و .. فک کنین؟ البته این رو به این دلیل میگم که اوضاع کار پزشکا خیلی بهتر از مهندساست،یا مثلا رشته ای مثل عمران و مکانیک تو بندرعباس کار براشون هست،ولی کامپیوتر مهارت حرف اوله شما اگه ارشد و دکترای شریفم بگیرید، حالا هر گرایشی، تا مهارت نداشته باشین، کاری درکار نیست، ،البته مدرک از یه دانشگاه معتبر مسلما خیلی تاثیر داره! اما برای رشته ای مثل کامپیوتر ن تنها باید دروس دانشگاه رو خوب بخونین، باید مهارتهایی رو بلد باشین ک تو دانشگاه یادتون نمیدن!!!!
اول به نظرم خیلی خوب فک کنین واقعا چ رشته و چ گرایشی رو میخوایین ادامه بدین، وقتتون رو تلف نکنین، آخر به این برسین ک هیچی...
درآخر به نظرم اگه توی کامپیوتر میخاین بمونین، فک کنم گرایش شبکه بهترین گزینه باشه(نظر شخصی منهBig Grin)
توی تاپیک زیر منابع رو بچه ها اشاره کردن

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

با توجه به پایه درسیتون میتونم پیشنهاد کنم،
معماری رو حتما از روی مانو بخونین و بعد کتاب پوران
ساختمان داده و الگوریتم رو کتابهای پوران رو بگیرید، و تستای ۶۰۰ مسئله دکتر قدسی رو یادبگیرین، البته برای داده اگه کتاب داده ی پارسه نوشته دکتر طورانی اومده بود، فک کنم اون بهتر باشه
برای هوش اول راسل رو پیشنهاد میکنم، بعدم هوش راهیان، ( البته اگه فک میکنین، یه حداقلی رو از هش بلدین، همون راهیان کفایت میکنه)
سیستم عامل : پارسه نوشته دکتر حقیقت، تو کانال دکتر حقیقت هم عضو شین، یه سری تست اونجا هم میزاره ک خیلی کمک میکنه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

و اینکه
۱/ به محدودیت سنی هم فک نکین ( زیاد مهم نیست)!!( به خاطر استرس و اینا میگم Big Grin)
۲/ سوالتون راجع به تاثیر دانشگاه ( اگه یه مهارت مثل برنامه نویس رو خوب بلد باشین، مسلما مدرک ی دانشگاه معتبر بهتون کمک میکنه، وگرنه خیر)
و اگرم سوال داشتین، تو همین سایت مطرح کنین، بهترین پشتیبانه

البته همه اینا نظرشخصی من بود، و ممکنه ک درست نباشه!!!
۲
۰
ارسال:
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۳۷ ب.ظ
به نظرم اگه میتونین هزینه کنین برای کلاسهای خصوصی و در ضمن علاقه هم دارین ، برای کنکور تجربی و برا ی پزشکی یا دندون بخونین.عاقلانه ترین کاره.
۲
۰
ارسال: #۱۰
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۲:۴۲ ب.ظ
خیلی خیلی ناراحت میشم وقتی بعضی از جملات در مورد تغییر رشته به پزشکی را میخونم.چیزی که تازگی ها خیلی از اطرافیان هم بهم میگند.
ولی من تا عمر دارم همین کامپیوتر را میخوام و میخونم.
۳
۰
ارسال: #۱۱
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۴:۲۲ ب.ظ
بنظرم این طرز تفکر خیلی اشتباه هستش که حتما" با ورود به دانشگاه های تراز اول کشور یا اخذ مدرک از کارشناسی به کارشناسی ارشد موقعیت شغلی شما هم تا درصد بالایی تضمین خواهد شد . شما اگه دنبال یه کار خوب در حوزه ی نرم افزار یا کلا" کامپیوتر هستید همون دانش کارشناسی کفایت میکنه ، کارشناسی ارشد یا کلا" ادامه تحصیل در ایران ( رشته های مهندسی ، صحبتم سر عموم هست ) بجهت اینکه دانشگاه و صنعت هیچ ارتباطی با هم ندارن ( البته صنعتی هم وجود نداره که حالا بخوایم دنبال ارتباطش باشیم ) نمیتونه جایگاه شما رو تو کار تضمین بکنه . شما اگه دنبال شغل مناسب و مرتبط با رشته ی خودتون هستید باید با بازارکارش اشنا بشید بنابراین :

۱- "من بتونم تا ۳۵سالگی ارشدمو بگیرم واقعا اینده کاری و جایگاهی نصیب من میشود؟ " ، جواب : اکثر شرکت ها با مدرک شما کاری ندارن بلکه توانایی های شما رو ارزیابی خواهند کرد پس بنظرم کار فعلی خودتون رو رها نکنید در اوقات بیکاری خودتون مشغول یادگیری یگ زبان برنامه نویسی و ابزارهای مختلف اون باشید همچنین در کنار اون زبان انگلیسی خودتون رو در حد خواندن مطالب مرجع مانند کتاب و سایت ها تقویت کنید .

۲ - "قبول شدنم در دانشگاه های قوی تهران ایا تاثیری بر اینده کاری و موقعیت شغلی ... " جواب : ممکنه داشته باشه ولی تضمینی وجود نداره باز هم پیشنهاد میکنم تمرکز خودتون رو روی یادگرفتن چیزهایی بذارید که شما رو به بازارکار حوزه ی رشته ی خودتون نزدیک بکنه

البته این فقط نظر بنده بود ، یعنی کارهایی که اگه خودم در موقعیت شما بودم سعی میکردم انجام بدم ، اینو همیشه یادتون ( یاد خودم ) باشه مدرک تضمین کننده ی شغل نیست .
۳
۱
ارسال: #۱۲
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۳۷ ب.ظ
سلام

فضولی نباشه ها ولی شما چرا ازدواج نمیکنید ؟ ۳۲سالتون هم هست. اگر ازدواج کنید تا آخر عمر زندگیتون پر از تحول میشه.
هر روز خانم یه سازی میزنه و شما باید به سازش برقصید دیگه. دیگه تحول بهتر از این ؟؟!! Rolleyes

بعد هم اگر میخواهید زندگیتون از یکنواختی در بیاد فکرتون را ببرید برای کار در شرکتهای خوب و کم کم با مهارتهایی که میخوان آشنا میشید و پیشرفت میکنید. بعضی شرکتها که سراغ دارم بین المللی کار میکنن و افراد شرکت چندماه میرن دوره کشورهای خارجی و برمیگردن. من اگر اهدافم چیز دیگری نبود دریغ نمیکردم تو همچین شرکتهایی به هرنحوی قدم میذاشتم. البته این شرکتها اکثرا تهران هستند یا اهواز و شیراز هم من سراغ دارم. به هرحال میتونید پرس و جو کنید و نقل مکان کنید به سمت این شرکتها و پیشرفت...

رو اون گزینه ازدواج و تحولات هم فکر کنید Cool
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tanha7 , blx
ارسال: #۱۳
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۰۵:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط elnaz91.)
با سلام خدمت شما دوست عزیز:

توی پرانتز بگم: تو سریال freinds، یکی از کاراکترهای سریال تو سن ۳۰سالگی، در یکی از قسمت هاش، تصمیم می گیره شغلش رو رها کنه و مث سایر دوستاش تو شغلی کار کنه که علاقه داره، این با توجه به این بود که تو شغلی فعلی درآمد خیلی خوبی داشت و ...
شاید من ۳ یا ۴ بار تا حالا این سریال را از اول تا آخر دیدم و همیشه یه دید عجیبی به این کاراکتر داستان (چندلر) داشتم، خلاصه این که، با این انتخاب موفق شد.

قصدم ترسوندن و یا منع از این کار نیست، من خودم حامی هم هستم، اما حرفم اینه، این کار واقعا شجاعت می خواد، این که موقعیت فعلی رو رها کنی و وارد یه مرحله ای بشه ای که تا بخای جا بیفتی شاید ۳ ۴ سال طول بکشه، شایدم بیشتر و با توجه به این که شما آقا هستید و مسلما بار مسئولیتت بیشتره تا یک خانم.

اگه به درس خوندن واقعا علاقه دارید، به نظرم در کنار شغلتون تحصیل کنید، و بعد که کار مناسبی پیدا کردید، شغل را رها کنید. اینجا ایرانه، هیچ تضمینی نیست که وقتی آدم به سن بازنشستگی رسید، حمایتی واسش وجود داشته باشه، در عین حالی که می فرمایید هیچ فامیلی هم ندارید.
البته اگر مطمئن هستید که مشکلی از لحاظ مالی پیدا نمی کنید و کاملاً تا ۱۰ سال می تونید خودتون رو ساپورت کنید، برید رشته پزشکی! چون هم درس خوندتون ارضا می شه، هم بعدا از لحاظ مالی تامین میشید و هم شاید علاقه داشته باشید، البته این تصمیم خیلی اما و اگر و شرط داره، خیلی، تصمیم راحتی نیست!

اگر به اشتغال در حیطه رشته کامپیوتر و شبکه علاقه دارید، این که یک skill رو در حد حرفه ای یاد بگیرید و با اون در مصاحبه های شغلی مانور بدید، بهتره تا این که قصد یادگیری در دوران ارشد را داشته باشید. چون بیشتر اساتید در دوران ارشد، از دانشجوها مقاله می خواهند تا امتیاز علمیشون رو و به تبع امتیاز علمی دانشجو رو بالا ببرند و خیلی کم پیدا میشه استادی که کار عملی آنچنانی به دانشجو یاد بده! دانشجو خودش باید بره یاد بگیره! مثال بزنم، من یه همکلاسی دوران ارشدم، که آقا هم بودند، با این که ارشد عمران داشتند، در ارشد تجارت قبول شدند و می خواستند، چیزی یاد بگیرند و در حرفه اشون استفاده کنند، که به شخصه به من گفتند، اشتباه کردند، ادم تو ارشد چیزی عملی یاد نمیگیره! اینم بگم حداقل شرکت های خصوصی کامپیوتری در اصفهان، خیلی مدرک نگر نیستند، بیشتر به عرضه طرف توجه می کنند، از شهر تهران خبر ندارم!

تو چند خط نمی تونم، درست منظورمو بگم، اما خلاصه نظر من به این حرفا نزدیکه! خیلی راجع بش فکر کنید، خیلی! خیلی مشورت کنید، خیلی، هم در حیطه کاری خودتون هم در رشته ای که قصد ادامه دارید، به قول خارجیا cons and pros اش رو خوب دربیارید. ۳۰ تا ۴۰ سالگی بهترین دوران واسه لذت بردن از جوونیه، الکی از دست ندید! شاید جای امیدی در کارتون باشه.

اما اگر تصمیمتون رو گرفتید و واقعا نقاط مثبتش بیشتره که ادامه تحصیل بدید،به نظر من قبولی در رشته نرم افزار راحت تر از شبکه است و رقابت در این رشته به نسبت نرم افزار بیشتر است، کلا گرایش های کامپیوتر راحت تر هستند!

در مورد منابع هم، مصاحبه ها رو بخونید کمک خوبی بهتون می کنه. اگر به طور خاص در مورد منابع سوال کنید بهتر است.

امیدوارم حرفی نزده باشم، که خاطرتون رو مکدر کرده باشه!
۶
۰
ارسال: #۱۴
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۳۴ ب.ظ، توسط tanha7.)
ازهمه خواهر و برادرهای گرامی خیلی متشکرم خیلی لطف می کنید که با متانت وحوصله با ظرافت برام وقت میذارید ازتون بازم ممنونم
من توی این کارم دچار روزمرگی شدم هیچ اینده ایی ندارم فقط زنده ام از محیط کاریم متنفرم و خدا رو شکر سه ماه دیگه تموم میشه. و ازاد میشم

من واسه پولدار شدن نمیخوام درس بخونم
من فقط میخام به مراد دلم برسم و در وهله دوم با گرفتن مدرک از یه دانشگاه قوی بتونم اب باریکه ایی برای امرار معاشق و ارامشم پیدا کنم
واگر هم راهی به لطف خدا باز شد پیشرفت کنم
با خودم که فکر میکنم من این کار رو رها کنم چیزی ندارم از دست بدم یه حقوق اداره کار .... خوب حداقلش این حسرتشو نمیخورم
این یکسالی که وقت گذاشتم حروم نمیشه (امسال ۹۴ خیلی خوندم و به جرات میتون مبگم نصف درسها ر و مسلط هستم)
۴سالی که با مشقت فراوان کارشناسیمو گرفتم تلف نمیشه... اینهمه سال وقتمو جوونیمو گذاشتم از دلم تمام لحظه هایی که باید جوونی میکردم گذشتم من کارم که ربطی به مدرکم نداره اصلا.
درنهایتش صادقانه یه خواهشی از همه خواهر برادرام دارم:

یعنی واقعا با قبولی تو یه دانشگاه قوی تهران هیچ توفیقی بهبودی تو زندگی من رخ نمیده؟ یعنی اوضاع تحصیل انقدر داغونه تو تهران وکلانشهرها؟
واقعا با گرفتن ارشد از یه دانشگاه قوی هم توی هیج محیط اموزشی فرصت کاری پیدا نمیشه؟ فقط تخصص فنی ملاکه؟

ولی من یه چیزی رو خودم تجربه کردم هر قدم هر لحظه که برای هر هدفی و عملی بر میداری خداوند و کائناتم پاداشتو یه جا ذخیره میکنه در زمان لازم بهت برگردونه

بقول حضرت مولانا:
خداوند باندازه خواست و نیاز تو فرود می اید

من همچنان با فراغ بال با حوصله تمام نکات ارزشمنتونم میخونم ومنتظر ایده های زیبای شما خواهر برادرهای عزیزم هستم

من پزشکی واقعا فرصتشو زمانشو شایدم عمرشو ندارم ۷ سال بخونم مرسی که دقیقا چند نفر این رشته رو هم گفتن
یاد حرف یکی از استاید بنام وعالی تهران می افتم که میگفت :
همین سال قبل ۹۳ دانشجوهای پزشکی با جسد سلفی میگرفتن
نمیخام جزئی نگری کنم ولی از پزشکی لذت نمیبرم
بازم سپاسگذارم که بهم کمک میکنید وکردید

یادم رفت بگم
یه تشکر ویژه هم از مدیریت سایت دارم که مثل یک گنج گرانبها اینا رو بنا کردن
از تمام عوامل سایت مانشت خیلی ممنونم خدا خیرتون بده
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tohidi4503
ارسال: #۱۵
۱۲ خرداد ۱۳۹۵, ۱۱:۴۸ ب.ظ
(۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۰۵:۳۷ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  ...
سوال) فضولی نباشه ها ولی شما چرا ازدواج نمیکنید؟
...
پیشنهاد) رو اون گزینه ازدواج و تحولات هم فکر کنید Cool
جناب تنها۷ لطفا جواب سوال رو بصورت صریح بدید. نظرتون در مورد پیشنهادشون چیه؟ ممنونم
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: tanha7 , The BesT

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۳۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۵۲ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۶۹ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۲ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۴۹ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۱۶۱ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۱۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۲۱۰ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close