زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۶:۴۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

درخواست راهنمایی برای آزمون ارشد

ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۵ ق.ظ، توسط mostafa74.)
سلام دوستان

من در حال حاضر ترم ۴ نرم افزار هستم. تا بحال قصد داشتم بعد از گرفتن کارشناسی درس رو رها کنم اما جدیدا تصمیم گرفتم که ارشد هم بخونم البته به شرط قبولی در دانشگاه دولتی
از اونجایی که به رشتم به شدت علاقه دارم و عملکردم هم در این رشته تا به حال خوب بوده (تعریف از خود نباشه البته) قصد دارم از همین حالا شروع به مطالعه منابع اصلی کنم چون هدفم یادگیری عمیق مطالب هست و بعد از مطالعه منابع اصلی و نزدیکای کنکور برم سراغ تست زنی.

حالا از عزیزانی که تجربه آزمون ارشد دارن یا الان در حال مطالعه برای ارشد هستند خواهشمندم منو راهنمایی کنند که با چه درسی شروع کنم؟

خودم قصد داشتم از درس ساختمان داده و کتاب هورویتز شروع کنم و بعد برم سراغ clrs و طراحی الگوریتم. این تصمیم درسته به نظرتون؟

با توجه به وقتی که در اختیار دارم (دو سال یا بیشتر) به نظرتون کلا نحوه مطالعم چجوری باشه و با توجه به اینکه قصد خوندن منابع اصلی رو دارم کدوم کتاب ها رو مطالعه کنم؟

با تشکر از همه کاربران عزیز Heart
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۷ ب.ظ
میشه لطفا یه نفر راهنمایی کنه؟
۰
۰
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۲۴ ق.ظ
سلام. وقت بخیر.
به نظرم اگه اول سراغ ساختمان گسسته گریمالدی برید بهتر باشه. تو بقیه دروس کمکتون میکنه.
زبان رو هم هرچه زودتر شروع کنید بهتره. چون هم تاثیرش تو کنکورهای اخیر زیاد شده و هم خیلی بدردتون میخوره.
۱
۰
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۲۹ ق.ظ
RE: درخواست راهنمایی برای آزمون ارشد
(۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۲۴ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  سلام. وقت بخیر.
به نظرم اگه اول سراغ ساختمان گسسته گریمالدی برید بهتر باشه. تو بقیه دروس کمکتون میکنه.
زبان رو هم هرچه زودتر شروع کنید بهتره. چون هم تاثیرش تو کنکورهای اخیر زیاد شده و هم خیلی بدردتون میخوره.

ضمن تشکر از پاسختون
میشه یکم راجع به این درس توضیح بدید چون آشنایی ندارم خیلی باهاش. این درس پیشنیازش ساختمان داده نیست؟
۰
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۳:۴۹ ب.ظ
این درس پیشنیاز بقیه دروس تخصصی کامپیوتره. بحش شمارش داره که برای ساختمان داده و طراحی الگوریتم کمکتون میکنه. بخش منطق داره که پایه خوبی برای مدار منطقیه. بخش گراف و درختش هم برای ساختمان داده و طراحی الگویتم و یه بخشی برای مدار منطقی و نظریه زبان‌ها کمکتون میکنه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mostafa74
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۵, ۰۸:۲۱ ب.ظ
کتاب clrs هم خیلی خوبه اگه از الان بخونین.
اما زبان از هر درسی واجب تره
۱
۰
ارسال:
۱۹ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۵۳ ب.ظ
پس به نظرم اگه فعلا به ترتیب: گسسته -> ساختمان -> الگوریتم برم جلو خوب باشه
البته زبان هم که در موازات این ها خونده میشه
تشکر از دوستانی که راهنمایی کردن
۰
۰
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۵, ۱۰:۳۲ ب.ظ
البته در کنار درس خوندن برای کنکور، باید گرایش و تمرکز اصلی تون رو برای ارشد انتخاب کنید. مثلا اگه به اینترنت اشیا علاقه دارید از الان دنبالش باشید و مباحث مربوط به اون رو بخونیدکه در ارشد کارتون خیلی راحتتر باشه.
۰
۰
ارسال:
۲۰ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۹ ب.ظ، توسط mostafa74.)
(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۳۲ ب.ظ)ana9940 نوشته شده توسط:  البته در کنار درس خوندن برای کنکور، باید گرایش و تمرکز اصلی تون رو برای ارشد انتخاب کنید. مثلا اگه به اینترنت اشیا علاقه دارید از الان دنبالش باشید و مباحث مربوط به اون رو بخونیدکه در ارشد کارتون خیلی راحتتر باشه.

گرایش رو که هوش مصنوعی هست به احتمال ۹۵ درصد اما بعید میدونم به مطالعات جانبی برسم با توجه به اینکه همزمان باید هم به دروس دانشگاه هم دروس ارشد و هم سر کار برسم.

راستی جلد ۱ گریمالدی انتشارات فاطمی رو امروز خریدم هنوز شروع به خوندن نکردم ولی توی کتابفروشی همینجوری ورق میزدم واقعا ترسیدم به نظرم خیلی پیچیده اومد! ConfusedSad
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۲۰ ق.ظ
(۲۰ تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۹ ب.ظ)mostafa74 نوشته شده توسط:  راستی جلد ۱ گریمالدی انتشارات فاطمی رو امروز خریدم هنوز شروع به خوندن نکردم ولی توی کتابفروشی همینجوری ورق میزدم واقعا ترسیدم به نظرم خیلی پیچیده اومد! ConfusedSad

نترسید. متنش زیاده ولی روونه.
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۴۰ ق.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۹ ب.ظ)mostafa74 نوشته شده توسط:  راستی جلد ۱ گریمالدی انتشارات فاطمی رو امروز خریدم هنوز شروع به خوندن نکردم ولی توی کتابفروشی همینجوری ورق میزدم واقعا ترسیدم به نظرم خیلی پیچیده اومد! ConfusedSad

آره کتاب روانی هست منتهی یکسری مباحث اضافی داره که برای کنکور ضروری نیست. اگر تا حدی از این درس اطلاع دارید بنظرم بهتره سر فصل و تست های کنکور سال های قبل رو بررسی کنید و بعدا بصورت گزینشی مباحث رو دنبال کنید.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۲:۳۹ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۴۰ ق.ظ)Masoud05 نوشته شده توسط:  
(21 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۲۰ ق.ظ)Jooybari نوشته شده توسط:  
(20 تیر ۱۳۹۵ ۱۱:۰۹ ب.ظ)mostafa74 نوشته شده توسط:  راستی جلد ۱ گریمالدی انتشارات فاطمی رو امروز خریدم هنوز شروع به خوندن نکردم ولی توی کتابفروشی همینجوری ورق میزدم واقعا ترسیدم به نظرم خیلی پیچیده اومد! ConfusedSad

آره کتاب روانی هست منتهی یکسری مباحث اضافی داره که برای کنکور ضروری نیست. اگر تا حدی از این درس اطلاع دارید بنظرم بهتره سر فصل و تست های کنکور سال های قبل رو بررسی کنید و بعدا بصورت گزینشی مباحث رو دنبال کنید.

خیر هیچ دانشی از این درس ندارم و باید همین مراجع رو بخونم. این مباحث اضافی رو از کجا بفهمم کجاست؟ البته اگر زیاد نباشه خب میخونم اگه اضافیم بود عیب نداره
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۲:۰۲ ب.ظ
(۱۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ق.ظ)mostafa74 نوشته شده توسط:  سلام دوستان

من در حال حاضر ترم ۴ نرم افزار هستم. تا بحال قصد داشتم بعد از گرفتن کارشناسی درس رو رها کنم اما جدیدا تصمیم گرفتم که ارشد هم بخونم البته به شرط قبولی در دانشگاه دولتی
از اونجایی که به رشتم به شدت علاقه دارم و عملکردم هم در این رشته تا به حال خوب بوده (تعریف از خود نباشه البته) قصد دارم از همین حالا شروع به مطالعه منابع اصلی کنم چون هدفم یادگیری عمیق مطالب هست و بعد از مطالعه منابع اصلی و نزدیکای کنکور برم سراغ تست زنی.

حالا از عزیزانی که تجربه آزمون ارشد دارن یا الان در حال مطالعه برای ارشد هستند خواهشمندم منو راهنمایی کنند که با چه درسی شروع کنم؟

خودم قصد داشتم از درس ساختمان داده و کتاب هورویتز شروع کنم و بعد برم سراغ clrs و طراحی الگوریتم. این تصمیم درسته به نظرتون؟

با توجه به وقتی که در اختیار دارم (دو سال یا بیشتر) به نظرتون کلا نحوه مطالعم چجوری باشه و با توجه به اینکه قصد خوندن منابع اصلی رو دارم کدوم کتاب ها رو مطالعه کنم؟

سلام
ببینید درصد دروس مشترک و زبان تاثیر خیلیییی زیادی توی رتبه ی شما داره
زبان رو در کنار بقیه درساتون بخونید و ترکش نکنید .....من خودم کتاب زیره ذره بین رو خوندم برای vocab ، کتاب خوبیه بنظرم
اما من پیشنهاد میدم معماری کامپیوتر و سیستم کار کنین چون منطقی خیلی آسونه....البته نظریه هم اگه مشکلی نداشته باشین میتونین تستاشو بزنین

در مورد گسسته و معماری کامپیوتر هم اگر تهران هستین کلاسای دکتر اجلالی خیلی خوبه
موفق باشین :
۰
۰
ارسال: #۱۴
۲۱ تیر ۱۳۹۵, ۰۶:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۵۰ ب.ظ، توسط mostafa74.)
(۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۲:۰۲ ب.ظ)tarannom70 نوشته شده توسط:  
(16 تیر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۴ ق.ظ)mostafa74 نوشته شده توسط:  سلام دوستان

سلام
ببینید درصد دروس مشترک و زبان تاثیر خیلیییی زیادی توی رتبه ی شما داره
زبان رو در کنار بقیه درساتون بخونید و ترکش نکنید .....من خودم کتاب زیره ذره بین رو خوندم برای vocab ، کتاب خوبیه بنظرم
اما من پیشنهاد میدم معماری کامپیوتر و سیستم کار کنین چون منطقی خیلی آسونه....البته نظریه هم اگه مشکلی نداشته باشین میتونین تستاشو بزنین

در مورد گسسته و معماری کامپیوتر هم اگر تهران هستین کلاسای دکتر اجلالی خیلی خوبه
موفق باشین :

بله من اینو از همه شنیدم که زبان تاثیر زیادی داره. خداروشکر هم به زبان علاقه دارم و هم در سطح خوبی قرار دارم.
ممنون از توصیه تون

یه سوال دیگه راجع به کتاب گریمالدی

به نظرتون بعد از خوندن هر فصل تست های کنکور مربوط به اون فصل رو هم بزنم یا تست زنی رو بزارم برای نزدیکای کنکور؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۲۱ تیر ۱۳۹۵, ۱۱:۴۳ ب.ظ
(۲۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۶:۴۹ ب.ظ)mostafa74 نوشته شده توسط:  به نظرتون بعد از خوندن هر فصل تست های کنکور مربوط به اون فصل رو هم بزنم یا تست زنی رو بزارم برای نزدیکای کنکور؟

الآن نیاز به تست نیست. برای مرور کردن، تمرینهای گریمالدی از تستهای کنکور ضعیفتر نیستن.
۲
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۴۱ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۷۳ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۳۷۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۵۸۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۳ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست تصحیح (تعویق) زمان کنکور ارشد ۱۴۰۱ s.gg ۱ ۱۴ ۲۳ بهمن ۱۴۰۱ ۰۷:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  درخواست راهنمایی Maryam-X ۰ ۰ ۰۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۴:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
Rainbow درخواست موضوع پروژه برای درس شیوه ارائه Eternal ۳۲ ۵۰,۰۵۲ ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Haniyeh2022
  راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰ قاصدک۲۳ ۱۳۷ ۵۹,۱۲۷ ۲۹ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: M423sr

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close