زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۱۰:۱۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفا هر چی در ارتباط با رشته انفورماتیک پزشکی میدونید این جا بگید

ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۲۲ ب.ظ
سایت himt هست ولی خیلی اعضاش غیر فعال هستن و به جوابی نمیرسی
اگه دانشجو یا فارغ التحصیل این رشته هستید یا با دانشجوهای این رشته در ارتباطید
اگه این کنکور رو تجربه کردید
اگه تو دانشگاهتون این رشته وجود داره
اگه زمینه کاریتون مرتبط با این رشته هست
خلاصه هر چی از هر کی و هر کجا در زمینه انفورماتیک پزشکی شنیدید یا تجربه کردید بگید
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۶:۴۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۲۱ ب.ظ، توسط zarisa.)
سلام. من رشته ام انفورماتیک نیست ولی یه مدت در حال تحقیق در مورد این رشته بودم. نظراتم حاصل از شنیده هام از چند تا از اساتید، دانشجویان و فارغ التحصیلان این رشته هست و ترجیحا در موارد کلی این رشته صحبت میکنم تا دوستانی که رشتشون هست تخصصی تر بررسی کنند.
هدف این رشته، تهیه و پشتیبانی نرم افزارهای مربوط به حیطه ی سلامت و پزشکی و بیمارستان ها هست. از دروس ریاضیات و آمار و کامپیوترو... به عنوان ابزار استفاده میکنند.یعنی تو خارج از کشور برای حوزه ی سلامتشون از فارغ التحصیل های این رشته استفاده میکنن و حوزه ی آی تی سلامت ، یکی از پردرآمدترین و پرسودترین حیطه ی کار و سرمایه گذاری هست. اما طبق معمول اوضاع در داخل متفاوت هست:
خب اینجا، امور مربوط به سلامت رو همون فارغ التحصیلهای کامپیوتر بیشتر انجام میدن.
هنوز ردیف شغلی و شرح وظایف برای این رشته در وزارت بهداشت تصویب نشده، که البته کسانی که رشتشون این هست به دنبال احقاق این امر هستند.
در ایران مقطع لیسانس برای این رشته وجود نداره. اگه فارغ التحصیل ارشد بشید، ممکنه که در طرح وزارت بهداشت یه مدت(فکر کنم حدود دوسال) مشغول به کار بشید که البته باز هم مثل اینکه طرح این رشته هم اختیاری هست، یعنی ممکنه این طرح هم بهتون ندن.
یکی دو تا از فارغ التحصیلهای این رشته، گفتند که اونها رو به عنوان صندوقدار بیمارستان استخدام کردن( همون عدم آگاهی از اهداف این رشته در کشور رو میرسونه). البته اکثر کسانی هم که ارشد این رشته رو میخوندن، خودشون شاغل بودن( تو همون وزارت بهداشت). منظورم اینه که در حال حاضر بازار کار آنچنانی نداره .
اساتیدشون گفتند که الان با دکترای این رشته میشه راحت هیات علمی شد، البته تضمینی نیست تا ۵ سال آینده هم همینجور باشه، چون در مقطع لیسانس دانشجو ندارن، بالطبع ظرفیت هیات علمی هم پایین خواهد بود.
اینا اطلاعات عمومی حاصل از شنیده های من بود. همونطور که گفتم مباحث تخصصی تر رو به دوستان میسپارم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهر ایین
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۹:۲۷ ب.ظ، توسط clint.)
اون کی بوده صندوق دار بیمارستان شده مگه حسابدار؟ خوب وقتی تخصص نداره صندوق داری هم بسرش زیادیه ، ببینید مشکل کار از بعضی از اساتید دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی مثل دکتر مقدسی که کد شغلی نخورده ،وارد بحث نمیشم ، اگه کسی دنبال تخصص باشه میتونه توی شرکت های بزرگ تولید HIS مثل تیراژه ، شرکت رایاوران توسعه ومارکوپکس و............ کار کنه همه چی به خود شخص بستگی داره همین الان دانشگاه علوم پزشکی تهران با مخابرات قرداد بسته و از پایان نامه های بچه های انفور ماتیک پزشکی همین دانشگاه بصورت عملی کاربردی میشه

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهر ایین , agwdt2012
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۳۲ ب.ظ، توسط zarisa.)
RE: لطفا هر چی در ارتباط با رشته انفورماتیک پزشکی میدونید این جا بگید
آره، اتفاقا خود کسانی که رشته ی لیسانشون کامپیوتر نبود، می گفتن که در مقابل بچه های این رشته ها حرفی واسه گفتن ندارن.
ولی خب ، اینها کل شنیده های من بود. منظور من هم از بیان این وضعیت استخدامی، بیشتر این بود که بگم بر خلاف سایر رشته های وزارت بهداشت که خیلی خوب استخدام میکنن، تو این رشته در حال حاضر اونجور نیست. اونها هم در شهرستان استخدام شده بودند. اینجور شرکت ها هم نهایتا چند تا و احتمالا فقط تو تهران و چند تا کلان شهر هست(مطابق وضعیت سایر رشته ها). بلاخره باید شرایط کلی، چه خوب یا بد گفته بشه.
Heart
 سپاس‌گزاری شده توسط: clint , مهر ایین
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۷:۴۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۵۲ ب.ظ، توسط clint.)
(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۶:۲۲ ب.ظ)مهر ایین نوشته شده توسط:  سایت himt هست ولی خیلی اعضاش غیر فعال هستن و به جوابی نمیرسی
اگه دانشجو یا فارغ التحصیل این رشته هستید یا با دانشجوهای این رشته در ارتباطید
اگه این کنکور رو تجربه کردید
اگه تو دانشگاهتون این رشته وجود داره
اگه زمینه کاریتون مرتبط با این رشته هست
خلاصه هر چی از هر کی و هر کجا در زمینه انفورماتیک پزشکی شنیدید یا تجربه کردید بگید
شما هم یه سر به اینجا بزنید
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۷:۴۵ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  آره، اتفاقا خود کسانی که رشته ی لیسانشون کامپیوتر نبود، می گفتن که در مقابل بچه های این رشته ها حرفی واسه گفتن ندارن.
ولی خب ، اینها کل شنیده های من بود. منظور من هم از بیان این وضعیت استخدامی، بیشتر این بود که بگم بر خلاف سایر رشته های وزارت بهداشت که خیلی خوب استخدام میکنن، تو این رشته در حال حاضر اونجور نیست.Heart
گر هم گله ایی هست دگر حوصله ایی نیست

Everyone has duty to pursue his/her aspirations. Seeking your dreams in your future spouse or your children's destination will result in nothing but regrets.
 سپاس‌گزاری شده توسط: مهر ایین , agwdt2012
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۰۸:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۱۹ ب.ظ، توسط مهر ایین.)
ممنون از نظراتتون

کاربر clint
شما دانشجوی این رشته اید ؟ راضی هستید؟
 سپاس‌گزاری شده توسط: clint
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۱۱ ب.ظ
(۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۰۸:۱۸ ب.ظ)مهر ایین نوشته شده توسط:  ممنون از نظراتتون
کاربر clint
شما دانشجوی این رشته اید ؟ راضی هستید؟
اول بگم از دانشگاه (امکاناتش راضیمBig Grin)از رشته هم راضیم اما همان طور که خانم zarisaگفتن کد شغلی نخورده که البته اشاره ایی به علت آن کردم ،مطمئنا با پیگیری که دانشجو های انفورماتیک دارن این مساله هم رفع میشه،چون بین رشته ایی هست توی فیلد های متفاوتی می تونید وارد بشید که این یه امتیازه ، بخاطر فقدان یه سری قوانین ونبود زیر ساخت ها مشکلاتی بطبع وجود داره که نباید نادیده گرفت

سپاس‌گزاری شده توسط: مهر ایین
ارسال:
۲۰ مرداد ۱۳۹۵, ۱۰:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۲۴ ب.ظ، توسط مهر ایین.)
ممنون کاربر zarisa از وقتی که گذاشتید برای توضیحاتتون و همچنین کاربر clint

منتظر بقیه نظرات هستیم
 سپاس‌گزاری شده توسط: zarisa
ارسال:
۰۹ شهریور ۱۳۹۵, ۰۷:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ شهریور ۱۳۹۵ ۰۸:۰۳ ب.ظ، توسط agwdt2012.)
من این کنکور رو تجربه کردم ...الان قبولی با توجه به اضافه شدن دوتا منبع جدید کمی سخت شده ..ولی الان خب وزرات بهداشت رو بورسه با توجه به مشکلات بهداشت وسلامت کشور و روبه توسعه بودن این رشته چندسال بعد بشدت نیاز به متخصص پیدا میکنه و از اونجایی که این رشته قراره وراد دانشگاه های دیگه هم بشه به هیت علمی نیاز دارن یعنی با قبولی در مقطع دکترا هم تعهد به خدمت به وزرات بهداشت میگیرید و هم میتونید هیت علمی بشید...درکل با توجه به اینکه وزرات علوم بعد فارغ التحصیلی بچه هاش حتی از بهترین دانشگاه ها و رشته ها اونارو ول میکنه و عملا بهشون نیازی نداره من تو وزرات بهداشت کسی رو ندیدم بیکار مونده باشه این رشته حداقل حداقل حالتش اینه که استخدام ی جایی رو میشین که حقوق ثابت و مزایا داره چیزی که همه دنبالشن این روزا...بشخصه این رشته رو به کامپیوتر ترجیح میدم
AngelAngel
 سپاس‌گزاری شده توسط: clint
ارسال: #۱۰
۱۵ آبان ۱۳۹۵, ۱۲:۴۳ ب.ظ
من این رشته رو سال پیش شرکت کردم بدون هیچ پیش زمینه ای ازش و هیچ کتاب . منبعی رو هم نخوندم ازش و رتبه م شد ۳۱۹ .. در قسمت توضیحات ارنامه هم که نوشته بود مجاز به انتخاب رشته نیستید..نمیدونم حداکثر رتبه ای که میگیره چنده؟! اما خیلی دوست داشتم که این رشته رو قبول بشم اما فکر میکنم با توجه به ظرفیت محدودی که داره ,خیلی سخت باشه !

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۳۴۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  کمک در باره این تروجان Ghasemiyeh ۲ ۲,۶۶۲ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۰ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  فروش منابع ارشد انفورماتیک پزشکی(چاپ ۹۱ تا ۹۴) ali reza ۱ ۲,۶۲۷ ۰۶ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: ali reza
  اهدای کتاب های انفورماتیک پزشکی ya mohaymen ۱ ۲,۹۱۳ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  دانشگاه های پزشکی رو برای رشته انفورماتیک چطوری اولویت بندی کنم ؟ mrpool ۷ ۸,۳۷۰ ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۵۲ ق.ظ
آخرین ارسال: hossein1991
  فروش کتابهای کنکور ارشد انفورماتیک پزشکی pinkspring9@gmail.com ۰ ۲,۷۶۴ ۰۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: pinkspring9@gmail.com
Smile فروش کتابهای دست دوم و ارزان آمادگی ارشد انفورماتیک پزشکی qizilbash ۱ ۴,۲۶۳ ۲۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: zeilabi69
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۵۰ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  چگونه این خطا را موقع اجرای sql server 2014 رفع کنم ؟ farahnaz ۲ ۲,۶۲۸ ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ۰۲:۱۸ ق.ظ
آخرین ارسال: farahnaz
  خواص محیط برای عامل سیستم تحلیل تصاویر پزشکی Ali1991khe ۶ ۵,۲۱۸ ۰۴ مهر ۱۳۹۹ ۰۸:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close