زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۷:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رشته غیر مرتبط با فناوری اطلاعات

ارسال:
۰۷ مهر ۱۳۹۵, ۰۱:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۰۱ ب.ظ، توسط quicken.)
سلام
من کارشناس HSE هستم مدرکم مربوط به وزارت بهداشته ولی علاقه اصلیم کامپیوتر هست
قصد دارم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته IT شرکت کنم، چند تا سوال داشتم اگر لطف کنید جواب بدید

۱- اصلا مجاز به شرکت در آزمون ارشد ۹۶ هستم؟
۲-در صورت مجاز بودنم چقدر احتمال قبولیم هست؟
۳-در صورت قبولی چه پیشنیازهایی رو باید بگذرونم؟

ممنون دوستان
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۵, ۰۶:۵۴ ب.ظ
کسی حتی جواب سوال یک رو هم نمیدونه؟
خیلی برام مهمه از هر کسیم میپرسم نمیدونه
ارسال:
۰۹ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۱ ب.ظ
RE: رشته غیر مرتبط با فناوری اطلاعات
(۰۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۵ ب.ظ)quicken نوشته شده توسط:  من کارشناس HSE هستم مدرکم مربوط به وزارت بهداشته ولی علاقه اصلیم کامپیوتر هست
قصد دارم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته IT شرکت کنم، چند تا سوال داشتم اگر لطف کنید جواب بدید
علاقه اصلی تون به چه زمینه ای از کامپیوتره؟ کارهای پژوهشی رو علاقه مند هستید یا به برنامه نویسی و شبکه علاقه دارید(کار پژوهشی یا کار عملی )؟

شاید کامپیوتر و آی تی اون چیزی که از بیرون می بینید نباشه و شناخت کافی در این زمینه نداشته باشید(البته قصدم از این حرفا دوستانه است. هر کی میتونه دنبال علایقش بره و خیلی هم خوبه).

۱/ در مورد شرکت در کنکور: به نظرم میتونید شرکت کنید. اما محض اطمینان دفترچه کنکور سال گذشته رو هم یه نگاهی بندازید.
۲/ در مورد قبولی: بله میتونید قبول شید. بستگی داره بخواید کجا ادامه تحصیل بدید. و شاید سال اول شانسی برای قبولی نداشته باشید. چون از درسهاش چیزی نمیدونید و باید زمان بیشتری بزارید.
۳/ در مورد پیش نیازها: بستگی به دانشگاه ها داره: من حدس میزنم چون رشته تون غیر مرتبط به اندازه یه سال تحصیلی پیش نیاز خواهید داشت. دروس پیش نیاز بستگی به گرایشتون داره.
 سپاس‌گزاری شده توسط: quicken
ارسال:
۱۱ مهر ۱۳۹۵, ۰۶:۵۷ ب.ظ
RE: رشته غیر مرتبط با فناوری اطلاعات
(۰۹ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ب.ظ)gunnersregister نوشته شده توسط:  
(07 مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۳۵ ب.ظ)quicken نوشته شده توسط:  من کارشناس HSE هستم مدرکم مربوط به وزارت بهداشته ولی علاقه اصلیم کامپیوتر هست
علاقه اصلی تون به چه زمینه ای از کامپیوتره؟ کارهای پژوهشی رو علاقه مند هستید یا به برنامه نویسی و شبکه علاقه دارید(کار پژوهشی یا کار عملی )؟

شاید کامپیوتر و آی تی اون چیزی که از بیرون می بینید نباشه و شناخت کافی در این زمینه نداشته باشید(البته قصدم از این حرفا دوستانه است. هر کی میتونه دنبال علایقش بره و خیلی هم خوبه).

۱/ در مورد شرکت در کنکور: به نظرم میتونید شرکت کنید. اما محض اطمینان دفترچه کنکور سال گذشته رو هم یه نگاهی بندازید.
۲/ در مورد قبولی: بله میتونید قبول شید. بستگی داره بخواید کجا ادامه تحصیل بدید. و شاید سال اول شانسی برای قبولی نداشته باشید. چون از درسهاش چیزی نمیدونید و باید زمان بیشتری بزارید.
۳/ در مورد پیش نیازها: بستگی به دانشگاه ها داره: من حدس میزنم چون رشته تون غیر مرتبط به اندازه یه سال تحصیلی پیش نیاز خواهید داشت. دروس پیش نیاز بستگی به گرایشتون داره.

ممنون که وقت گذاشتی و جواب دادی

من راستش برنامه نویسی ویندوز انجام میدادم مثلا نرم افزار (MK Quick fix) که گوگل کنید مشخصه، علاقه به برنامه نویسی وب هم دارم راستش دوست دارم بیشتر کار عملی باشه ولی به کار پژوهشی هم علاقه دارم و قبلا هم چند مورد انجام دادم (برنامه نویسی C برای میکرو کنترولر PIC ) کار با پایگاه داده هم انجام دادم (در حد ACCESS و VB6)
چند وقتی هست که در مورد کاربرد این رشته و گرایشهاش تحقیق کردم و چند تا از منابعش رو هم کمی مطالعه کردم، به نظرم زیادم مشکل نمیاد البته فکر میکنم، چون تمامشو هنوز ندیدم. از نظرم تا حدودی برام قابل درکه و نا اشنا نیست.

دفترچه سال پیشو دیدم نوشته که کارشناسی وزارت بهداشت هم مورد قبوله ولی ننوشته برای چه رشته هایی، میخواستم مطمئن شم شاید چیزی باشه که من ندونم.

دو ترم پیش نیاز؟ خییلی زیاده میشه همزمان با تحصیل کار کرد؟
فکر نکنم فعلا بتونم کاری در زمینه برنامه نویسی پیدا کنم فعلا با توجه به رشته کارشناسیم..باید کار فعلیمو ادامه بدم.

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۳ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۳۱۷ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
  اطلاعات راجع به سیستمهای حضور و غیاب Fingerprint ۱ ۱,۵۵۸ ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ ۱۱:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Fingerprint
  کارشناسی ارشد فناوری اطلاعات ۱۴۰۱ tablighjonoub ۰ ۱,۴۲۸ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۸:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: tablighjonoub
  منابع برای دکترا -مهندسی فناوری اطلاعات sarit ۱ ۳,۳۲۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  تجارت الکترونیک خواجه نصیر یامدیریت سیستمهای اطلاعاتی تربیت مدرس؟ lotuss ۰ ۱,۵۹۷ ۲۷ تیر ۱۴۰۰ ۰۴:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: lotuss
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۶۹۱ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  فناوری اطلاعات پزشکی چیست ؟ mahan najafi ۹ ۱۷,۶۸۸ ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ۱۲:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: bahador567
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۴۲۰ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  دانلود آموزش تصویری کلاس درس نظریه اطلاعات و کدینگ دانشگاه فردوسی jazana ۵ ۶,۵۳۶ ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: hosein92

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close