زمان کنونی: ۲۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

استخدام دولتی یا استخدام شرکت های خصوصی

ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۰۸:۰۶ ب.ظ
سلام.دوستان من می خواستم بدونم استخدام دولتی بهتره یا کار توی شرکت خصوصی ؟
لطفا گزینه های زیر رو هم در نظر بگیرید :

تو شهرستان
یا
تو تهران
ممنون
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۰۸:۵۰ ب.ظ
سلام

مسلما کار توی تهران بشرط اینکه شرایط مسکن خوب باشه بهتره. اگر نشد دیگه کار توی شهرستان میمونه. کار توی شرکت یا استخدام دولتی بستگی به خودتون داره. استخدام دولتی بستگی داره جا باشه. من خودم شخصا کار استخدام دولتی و کارمند اداره شدن را نمیپسندم.چون بنظرم هیچ پیشرفتی ندارید و هیچ کار خاصی انجام نمیدن. استخدام شرکتها خب بالاخره بهتره.باز هم بستگی داره شرکت چی باشه.ولی در هرحال شرکتها بهتر از ادارات هستند.بشرطی که بیمه براتون رد کنند
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۰۸:۵۳ ب.ظ
این بهتر و بدتر چطوری تعیین میشه؟ معیار چیه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۰۹:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۶ ب.ظ، توسط Husain.)
RE: استخدام دولتی یا استخدام شرکت های خصوصی
(۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۰ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  سلام

مسلما کار توی تهران بشرط اینکه شرایط مسکن خوب باشه بهتره. اگر نشد دیگه کار توی شهرستان میمونه. کار توی شرکت یا استخدام دولتی بستگی به خودتون داره. استخدام دولتی بستگی داره جا باشه. من خودم شخصا کار استخدام دولتی و کارمند اداره شدن را نمیپسندم.چون بنظرم هیچ پیشرفتی ندارید و هیچ کار خاصی انجام نمیدن. استخدام شرکتها خب بالاخره بهتره.باز هم بستگی داره شرکت چی باشه.ولی در هرحال شرکتها بهتر از ادارات هستند.بشرطی که بیمه براتون رد کنند

حتی توی کلانشهری به غیر از تهران هم میگین شرکت بهتره ؟ چون ممکنه ورشکست بشه یا ...

(۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۵۳ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  این بهتر و بدتر چطوری تعیین میشه؟ معیار چیه؟

معیار خاصی نیست به طور کلی من گفتم.
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۰۹:۵۳ ب.ظ
خب شما رو چه معیاری میخواهید شرکت یا استخدام اداری انتخاب کنید؟ خیلی کم پیش میاد شرکتی بخواد ورشکست بشه.
اگر اینجور باشه که استخدامها هم دیگه تو ادارات خیلی کمتر شده. شما میخواهید یه کار دائمی بدون دغدغه داشته باشید که منظورتون اینه جایی نباشه ورشکست نشه ؟

اگر شرکتی بدرد بخور باشه به بن بست نمیرسه.بعد در ضمن کسانیکه من دیدم از شرکتی شروع بکار میکنند بعد مدتی خودشون ارتقا میدن و میرن به شرکت دیگه یا سمتشون بالاتر میره و تو یه جایگاه نمیمونن.
نمیدونم هدفتون از انتخاب بین استخدام دولتی و شرکت رفتن چیه ؟ همش بستگی به هدفتون از کار داره
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۰۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶ ب.ظ، توسط Husain.)
(۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۳ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  خب شما رو چه معیاری میخواهید شرکت یا استخدام اداری انتخاب کنید؟ خیلی کم پیش میاد شرکتی بخواد ورشکست بشه.
اگر اینجور باشه که استخدامها هم دیگه تو ادارات خیلی کمتر شده. شما میخواهید یه کار دائمی بدون دغدغه داشته باشید که منظورتون اینه جایی نباشه ورشکست نشه ؟

اگر شرکتی بدرد بخور باشه به بن بست نمیرسه.بعد در ضمن کسانیکه من دیدم از شرکتی شروع بکار میکنند بعد مدتی خودشون ارتقا میدن و میرن به شرکت دیگه یا سمتشون بالاتر میره و تو یه جایگاه نمیمونن.
نمیدونم هدفتون از انتخاب بین استخدام دولتی و شرکت رفتن چیه ؟ همش بستگی به هدفتون از کار داره

نمیدونم کسایی که از اداره بیرون اومدن میگن بیرون خوبه اونایی هم که بیرون کار میکنن میگن دولتی خوبه.Huh
من تجربه ای از کار بیرون ندارم.خودم اندروید اپ نوشتم.ولی حالا میخواهم سوییچ کنم به وب .
نمیدونم یکم گیج شدم.
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۲۷ ب.ظ
(۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۶ ب.ظ)Husain نوشته شده توسط:  سلام.دوستان من می خواستم بدونم استخدام دولتی بهتره یا کار توی شرکت خصوصی ؟

تو شهرستان
یا
تو تهران
ممنون

سلام ، سوالتون خیلی کلیه نمیشه دقیق نظر داد . نظرم بصورت کلی :

هزینه مسکن و ... : تهران > شهرستان

شرکت خصوصی
پیشرفت فنی : تهران > شهرستان
مالی :تهران> شهرستان

شرکت دولتی
پیشرفت فنی : تهران => شهرستان
مالی :تهران => شهرستان

شرکت دولتی و خصوصی :
پیشرفت فنی: خصوصی>دولتی
پیشرفت مالی:خصوصی>دولتی

یا راهی‌ خواهم یافت و یا راهی‌ خواهم ساخت
شاید زندگی آن جشنی نباشد که آرزویش را داشتی ولی حال که به آن دعوت شدی تا میتوانی زیبا برقص
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۱۰:۴۸ ب.ظ
(۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۲۷ ب.ظ)svk7 نوشته شده توسط:  
(16 مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۰۶ ب.ظ)Husain نوشته شده توسط:  سلام.دوستان من می خواستم بدونم استخدام دولتی بهتره یا کار توی شرکت خصوصی ؟

تو شهرستان
یا
تو تهران
ممنون

سلام ، سوالتون خیلی کلیه نمیشه دقیق نظر داد . نظرم بصورت کلی :

هزینه مسکن و ... : تهران > شهرستان

شرکت خصوصی
پیشرفت فنی : تهران > شهرستان
مالی :تهران> شهرستان

شرکت دولتی
پیشرفت فنی : تهران => شهرستان
مالی :تهران => شهرستان

شرکت دولتی و خصوصی :
پیشرفت فنی: خصوصی>دولتی
پیشرفت مالی:خصوصی>دولتی

منظورم اینه توی شهرستان خصوصی بهتره یا دولتی ؟
۰
۰
ارسال:
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۷ ب.ظ، توسط The BesT.)
(۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶ ب.ظ)Husain نوشته شده توسط:  
(16 مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۳ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  خب شما رو چه معیاری میخواهید شرکت یا استخدام اداری انتخاب کنید؟ خیلی کم پیش میاد شرکتی بخواد ورشکست بشه.

نمیدونم کسایی که از اداره بیرون اومدن میگن بیرون خوبه اونایی هم که بیرون کار میکنن میگن دولتی خوبه.Huh
من تجربه ای از کار بیرون ندارم.خودم اندروید اپ نوشتم.ولی حالا میخواهم سوییچ کنم به وب .
نمیدونم یکم گیج شدم.
من تجربه کار دولتی و استخدام توی ادارات ندارم.ولی بر طبق تجربیات که از بستگان دارم میگن کار اداره یه کار وقت تلف کردن و الکی پول نفت را خوردن هست! البته بستگی به نوع اداره و ارگانش هم داره. ولی خب کسانی هم بودن که تجربه کار تو شرکت را دارن و میگن کلی زحمت میکشیم و حقوق کم بهمون میدن. کسانی که میگن کار دولتی خوبه خب مزایایش هم نگاه میکنن. بیمه دارن.تعطیلات دارن. مزیتهایی مثل اینکه قرارداد با مگانهای تفریحی شهرهای مختلف دارن مثلا (اینها چیزهایی که من دیدم و خیلی ها خوششون میاد از این مزیتها ) برای همین از کار دولتی استقبا میکنن. کسی هم که مثل برادر خودم استخدام یکی از ادارات دولتی هست هرروز میگه فقط داره عمرم تلف میشه توی اداره.هیچ کاری نمیکنیم. فقط زیرآب همدیگه میزنن. یکسری آدم بی سواد نشستن تو یه اتاق و الاف زندگی میکنن و پول نفت مفت میخورن و هیچکاری نمیکنن.
بنظرم همین کار اندورید ادامه دهید. توی شرکتهایی که برنامه نویس میخان برید. حتی اگر حقوق کم بدن کم کم ارتقا پیدا میکنید و لذتی که از کار برنامه نویسی وب و اندروید میبرید بنظرم قابل قیاس با کسی نیست که استخدام دولت هست. الان هم میتونید همین وب را ادامه بدید و برنامه نویس ماهری تو زمینه وب و اندروید بشید. بعد تو تهران خیلی اگهی نیازمند برنامه نویس هست از یه جایی شروع کنید کم کم راه بیفتید. اگر مسکن تهران میتونید تهیه کنید و از پس هزینه و کرایه اش برمیایید من جای شما بودم دریغ نمیکردم تهران رفتن را. البته باز هم بستگی به شرایط زندگی خودتون داره . Smile

اصلا شما کاری نداشته باشید توی شهرستان شرکت خوبه یا استخدام.شما ببینید علاقتون چیه.دنبال چی هستید. توی شهرستان هم شرکتهای موفقی دارن کار میکنن که حاضر نیستن کار دولتی انجام بدن. و کسانی هم هستن تو ادارات هستن نمیخوان برن تو شرکتها. هرکسی نظر خودش داره. شما برید دنبال علاقتون.
اینکه میگید کدوم بهتره اخه از چه نظر؟ از نظر پول که فکر کنم شرکت بهتر نباشه بدتر نیست. شرکتها درامد خیلی بیشتری دارن.تا استخدامیهای دولتی که ماهی ۱تومن میگیرن. از هر نظر دیگه غیر پول که میخواهید بسنجید فقط بستگی داره خودتون چی میخواهید
۰
۰
ارسال: #۱۰
۱۶ مهر ۱۳۹۵, ۱۱:۳۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۵ ب.ظ، توسط zarisa.)
شرکت های خصوصی دردسر زیاد دارن خیلیییی.
۱-معمولا قراردادهای کوتاه مدت (یکسال به یکسال و....) میبندن که مرتب باید استرس داشته باشید که آیا باهاتون قرارداد میبندن یا نه؟
۲-در امدشون از هنگام شروع معمولا همون حقوق پایه ی کارگری وزارت کار هست، شانس بیارید با گذشت زمان کمی افزایش بدن.
۳-بی نظمی تو پرداخت حقوق زیاد پیش بیاد(میشناسم فوق لیسانس مهندسی نفت با رزومه ی خوب داره تو شرکت نفتی کار میکنه و سه ماهه حقوق بهش ندادن) اگر هم اعتراض کنن میگن بفرما برو به سلامت.(هیچ تضمینی برای ادامه ی همکاری نمیدن بر خلاف شغل دولتی).
۴- امکاناتی که در ادارات دولتی هست(مثل دادن وام های طولانی مدت، بعضا خانه های سازمانی و...) تو شرکتهای خصوصی به ندرت دیده میشه.
۵- نمیدونم منظور دوستان از پیشرفت تو شرکت خصوصی چیه ولی اگه دانش بنیان نباشن که فقط و فقط سود براشون مهمه یعنی باز تکنولوژی و علم رو از خارج میارن و فقط مصرف کننده هستن.
اول به دنبال کار دولتی و تضمین آینده باشید ، همونطور که الان دارید واسه خودتون کار میکنید بعدا هم میتونید.
خدا هیچ جوونی تو هیچ جا بیکار نمونه. ان شالله
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: غضنفری
ارسال: #۱۱
۱۷ مهر ۱۳۹۵, ۰۷:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۷:۳۸ ق.ظ، توسط Husain.)
(۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۳ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  
(16 مهر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶ ب.ظ)Husain نوشته شده توسط:  
(16 مهر ۱۳۹۵ ۰۹:۵۳ ب.ظ)The BesT نوشته شده توسط:  خب شما رو چه معیاری میخواهید شرکت یا استخدام اداری انتخاب کنید؟ خیلی کم پیش میاد شرکتی بخواد ورشکست بشه.

نمیدونم یکم گیج شدم.
من تجربه کار دولتی و استخدام توی ادارات ندارم.ولی بر طبق تجربیات که از بستگان دارم میگن کار اداره یه کار وقت تلف کردن و الکی پول نفت را خوردن هست! البته بستگی به نوع اداره و ارگانش هم داره. ولی خب کسانی هم بودن که تجربه کار تو شرکت را دارن و میگن کلی زحمت میکشیم و حقوق کم بهمون میدن. کسانی که میگن کار دولتی خوبه خب مزایایش هم نگاه میکنن. بیمه دارن.تعطیلات دارن. مزیتهایی مثل اینکه قرارداد با مگانهای تفریحی شهرهای مختلف دارن مثلا (اینها چیزهایی که من دیدم و خیلی ها خوششون میاد از این مزیتها ) برای همین از کار دولتی استقبا میکنن. کسی هم که مثل برادر خودم استخدام یکی از ادارات دولتی هست هرروز میگه فقط داره عمرم تلف میشه توی اداره.هیچ کاری نمیکنیم. فقط زیرآب همدیگه میزنن. یکسری آدم بی سواد نشستن تو یه اتاق و الاف زندگی میکنن و پول نفت مفت میخورن و هیچکاری نمیکنن.
بنظرم همین کار اندورید ادامه دهید. توی شرکتهایی که برنامه نویس میخان برید. حتی اگر حقوق کم بدن کم کم ارتقا پیدا میکنید و لذتی که از کار برنامه نویسی وب و اندروید میبرید بنظرم قابل قیاس با کسی نیست که استخدام دولت هست. الان هم میتونید همین وب را ادامه بدید و برنامه نویس ماهری تو زمینه وب و اندروید بشید. بعد تو تهران خیلی اگهی نیازمند برنامه نویس هست از یه جایی شروع کنید کم کم راه بیفتید. اگر مسکن تهران میتونید تهیه کنید و از پس هزینه و کرایه اش برمیایید من جای شما بودم دریغ نمیکردم تهران رفتن را. البته باز هم بستگی به شرایط زندگی خودتون داره . Smile

اصلا شما کاری نداشته باشید توی شهرستان شرکت خوبه یا استخدام.شما ببینید علاقتون چیه.دنبال چی هستید. توی شهرستان هم شرکتهای موفقی دارن کار میکنن که حاضر نیستن کار دولتی انجام بدن. و کسانی هم هستن تو ادارات هستن نمیخوان برن تو شرکتها. هرکسی نظر خودش داره. شما برید دنبال علاقتون.
اینکه میگید کدوم بهتره اخه از چه نظر؟ از نظر پول که فکر کنم شرکت بهتر نباشه بدتر نیست. شرکتها درامد خیلی بیشتری دارن.تا استخدامیهای دولتی که ماهی ۱تومن میگیرن. از هر نظر دیگه غیر پول که میخواهید بسنجید فقط بستگی داره خودتون چی میخواهید

ممنون از راهنمایی کاملتون.
تا حالا که به علایقمون نرسیدیم.انشاءالله این بار دیگه تلاشم رو میکنم.

(۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۱۱:۳۳ ب.ظ)zarisa نوشته شده توسط:  شرکت های خصوصی دردسر زیاد دارن خیلیییی.
۱-معمولا قراردادهای کوتاه مدت (یکسال به یکسال و....) میبندن که مرتب باید استرس داشته باشید که آیا باهاتون قرارداد میبندن یا نه؟
۲-در امدشون از هنگام شروع معمولا همون حقوق پایه ی کارگری وزارت کار هست، شانس بیارید با گذشت زمان کمی افزایش بدن.
۳-بی نظمی تو پرداخت حقوق زیاد پیش بیاد(میشناسم فوق لیسانس مهندسی نفت با رزومه ی خوب داره تو شرکت نفتی کار میکنه و سه ماهه حقوق بهش ندادن) اگر هم اعتراض کنن میگن بفرما برو به سلامت.(هیچ تضمینی برای ادامه ی همکاری نمیدن بر خلاف شغل دولتی).
۴- امکاناتی که در ادارات دولتی هست(مثل دادن وام های طولانی مدت، بعضا خانه های سازمانی و...) تو شرکتهای خصوصی به ندرت دیده میشه.
۵- نمیدونم منظور دوستان از پیشرفت تو شرکت خصوصی چیه ولی اگه دانش بنیان نباشن که فقط و فقط سود براشون مهمه یعنی باز تکنولوژی و علم رو از خارج میارن و فقط مصرف کننده هستن.
اول به دنبال کار دولتی و تضمین آینده باشید ، همونطور که الان دارید واسه خودتون کار میکنید بعدا هم میتونید.
خدا هیچ جوونی تو هیچ جا بیکار نمونه. ان شالله

انشاءاللهRolleyes
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  امریه ارگان های دولتی it_man ۰ ۵۳۰ ۰۸ دى ۱۴۰۱ ۰۱:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: it_man
  استخدام کارشناس تحلیل داده zeinab_IT ۰ ۱,۰۲۴ ۱۷ بهمن ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zeinab_IT
  بوک کلاب ماشین لرنینگ با حضور متخصص از شرکت های گوگل ، اساتید و دانشجویان دکترا و. Doctorwho ۰ ۱,۴۱۰ ۱۳ آبان ۱۴۰۰ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۸,۰۲۸ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۷۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  استخدام در فنآوری اطلاعات خدمات حوزه علمیه قم oloom-ensani ۱۵ ۸,۷۹۲ ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۴:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: oloom-ensani
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۳,۱۷۹ ۱۴ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  آزمون آزمایشی ارشد کدام موسسه را شرکت کنیم Ali1991khe ۲ ۲,۹۵۶ ۰۸ آبان ۱۳۹۹ ۱۲:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali1991khe
  ثبت نام نمونه دولتی هفتم ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۷۶۲ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۲,۳۱۹ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close