زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۱۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آموزش اولیه زبان آلمانی

ارسال:
۰۴ آبان ۱۳۹۵, ۰۲:۵۰ ب.ظ
آموزش اولیه زبان آلمانی
به درس دوم از آموزش زبان آلمانی ویژه نوآموزان خوش آمدید. درس دوم را با یک عبارت بسیار ساده در زبان آلمانی شروع می کنیم. (برای شنیدن تلفظ هر جمله کلید را فشار دهید.)

? Ich bin….. .
در عبارت داده شده Ich به معنای من و bin به معنای هستم است. از این جمله بسیار کاربردی می توانید برای معرفی خود استفاده کنید. به مثال های زیر توجه کنید.

? Ich bin Ali. (من علی هستم)

? Ich bin Babak. (من بابک هستم)
? Ich bin Mahsa. (من مهسا هستم)
حال میخواهیم از طریق همین جمله شغل خود را نیز معرفی کنیم. برای این کار بعد از عبارت Ich bin از واژه ein به معنای “یک” استفاده می کنیم. برای مثال:

? Ich bin ein Architekt. (من یک معمار هستم)
با قرار دادن هر واژه دیگر به جای واژه Architekt می توانید شغل دیگری را معرفی کنید. به مثال های زیر توجه کنید:

? Ich bin ein Musiker. (من یک نوازنده موسیقی هستم)

? Ich bin ein Lehrer. (من یک معلم هستم)
? Ich bin ein Fotograf. (من یک عکاس هستم)
? Ich bin ein Busfahrer. (من یک راننده اتوبوس هستم)
یکی از اولین نکاتی که در گرامر زبان آلمانی با آن برخورد خواهید کرد وجود جنسیت است. جنسیت هر اسم یا فرد برنحوه توصیف جملات تاثیر میگذارد و این نکته ایست که با کمی دقت خواهید توانست آن را رعایت کنید. تمامی جملات بالا در صورتی درست خواهد بود که “من” یک فرد مذکر باشم. برای ایجاد شغل های مونث در زبان آلمانی یک پسوند –in به این شغل ها اضافه می شود. به مثال های زیر توجه کنید.

? Architekt (معمار مرد)

? Architektin (معمار زن)
? Musiker (نوازنده مرد)
? Musikerin(نوازنده زن)
? Lehrer (معلم مرد)
? Lehrerin (معلم زن)
? Fotograf (عکاس مرد)
? Fotografin(عکس زن)
? Busfahrer (راننده اتوبوس مرد)
? Busfahrerin (راننده اتوبوس زن)
نکته کوچک دیگری که نیاز است به آن دقت کنید این است که برای اشاره به یک شی مونث باید به واژه ein نیز یک پسوند –e اضافه کرد. (که به صورت eine در خواهد آمد.)

حال به مثال های زیر توجه کنید:

? Ich bin eine Lehrerin.(من یک معلم زن هستم)

? Ich bin eine Fotografin. (من یک عکاس زن هستم)
? Ich bin eine Architektin. (من یک معمار زن هستم)
درس اول تمام شد. به ابتدای درس برگردید و این بار تمام واژه های جدید این درس را یادبگیرید.

برای یادگیری بیشتر می توانید به بخش شغل ها از قسمت لغت دانی مراجعه کنید.
Behnam‌، در تاریخ ۰۴ آبان ۱۳۹۵ ۰۳:۴۲ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

لینک تبلیغ حذف شد. تکرار منجر به اخراج خواهد شد. درس اول فراموش شده؟

۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۳۶ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  آموزش زبان ترکی ( آذری ) Eternal ۱۴۶ ۵۹۹,۷۳۷ ۰۳ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yeni_iran_1290
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۹۳ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۵۵ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۲ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۳,۰۴۷ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  سایت آموزش زبان H-Arshad ۳ ۴,۰۴۵ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  آموزش زبان انگلیسی:اصطلاح حساب حساب کاکا برادر! cyruskingsolomon ۰ ۲,۰۱۷ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵ ق.ظ
  آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدی ها + مکالمه وحشتناک واقعی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۸۴ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ
  اصطلاحات انگلیسی با رنگ‌ها آموزش زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۲۱ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۳۰ ق.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close