زمان کنونی: ۳۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۵۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مرتبه زمانی عدد نپر به توان رادیکال n در مقایسه با همین تابع به همراه یک ضریب در توان

ارسال:

sMohammad پرسیده:

مرتبه زمانی عدد نپر به توان رادیکال n در مقایسه با همین تابع به همراه یک ضریب در توان

سلام
عکس رو ببنید

من میگم مقایسه رشد دو تابع در قسمت I (تابع نخست) هم درست هست،
گفته به ازای [tex]C\: \ge\: 1\: \Longrightarrow\: C=1\: or\: C\: >\: 1[/tex] که بدیهی هست [tex]C\: >\: 1\: =\: 2,3,4,5,...[/tex]
گفته تابع سمت چپ همواره کوچکتر یا مساوی از تابع سمت راسته. یعنی "یا" کوچکتره "یا" مساویه با تابع سمت راست. گفته "یا" یعنی اگر یکی از حالت ها کوچکتر بودن یا مساوی بودن با تابع سمت راست در بیاد، رابطه درست میشه.
خب ما C=1 بگریم، مشکل نداره که. چون گفته C "یا" ۱ "یا" بزرگتر از یک، یعنی در اختیار خودمون گذاشته، خب من دوست دارم بگیرم ۱ وقتی بزارم تو رابطه، سمت چپ با راست مساوی میشه و هر تابع با خودش رابطه Big-Oh رو داره هر تابع "یا کوچکتر از خودشه "یا" مساویه خودشه. که صد در صد مساویه با خودشه.
پس جواب تست گزینه ۴ باید بشه

چرا نشده؟
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

Saman پاسخ داده:

RE: مرتبه زمانی عدد نپر به توان رادیکال n در مقایسه با همین تابع به همراه یک ضریب در توان

سلام
طبق تعریف ریاضی باید تابع شما به ازی تمام C ها درست باشه نه فقط یکی
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation سلام لطفاً یکی به من بگه مرتبه زمانی ها چطوری به log تبدیل میشن فرمول داره؟؟ Azadam ۶ ۳,۸۹۷ ۰۶ دى ۱۴۰۰ ۰۹:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Soldier's life
  مرتبه ایجاد درخت rad.bahar ۱ ۳,۰۵۲ ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: rad.bahar
  مرتبه شبه کد rad.bahar ۱ ۲,۰۶۲ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: BBumir
  [دانلود] کتاب clrs همراه با حل تمرین و پیوست فارسی mehrdad66 ۳۸ ۸۲,۸۰۲ ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Nargeshassani
  حل مساله مرتبه زمانی حلقه های تو در تو sarashahi ۱۶ ۲۱,۳۱۰ ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: gillda
  بزرگترین ضریب ss311 ۰ ۱,۲۶۵ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  تابع مولد ss311 ۰ ۱,۳۱۲ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  ریاضی گسسته روزن ویرایش ۷ همراه با کتاب حل تمرین ها livestrong ۱۲ ۱۹,۵۵۸ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۴:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: raziyeh.karbasi
  مرتبه زمانی Sanazzz ۱۷ ۱۹,۲۹۰ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  پیچیدگی زمانی اکشن های قابل اعمال در یک وضعیت اsepid8994 ۰ ۱,۵۷۵ ۲۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: اsepid8994

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close