زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۰۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بن بست کامپیوتر ۹۵

ارسال:

Hopegod پرسیده:

بن بست کامپیوتر ۹۵

سلام دوستان حالت های این سوال چجور در نظر گرفته میشه که گزینه ۴ جواب میشه
به نظر من حالت ۱/ P1
حالت ۲/ P2,p3,p4,p6
حالت ۳/ P4,p5,p6
اما حل کردم جواب گزینه چهار نشد Huh
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

arash691 پاسخ داده:

RE: بن بست کامپیوتر ۹۵

(۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۵۳ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  سلام دوستان حالت های این سوال چجور در نظر گرفته میشه که گزینه ۴ جواب میشه
به نظر من حالت ۱/ P1
حالت ۲/ P2,p3,p4,p6
حالت ۳/ P4,p5,p6

حداقل منبع A از اجرای همروند پردازه های P4,P5,P6 بدست میاد که [tex]4+3+2\: <\: E\: +\: 3\: \: \: \: \: 6\: <\: E\: \: \: \: \: \: E=7\: [/tex]
حداقل منبع B ازا اجرای همروند پردازه های P2,P3 بدست میاد که [tex]3+2\: <\: E\: +\: 2\: \: \: \: \: 3\: <\: E\: \: \: \: \: \: E=4\: [/tex]

گزینه ۲ صحیح است

ارسال:

Hopegod پاسخ داده:

(۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸ ب.ظ)arash691 نوشته شده توسط:  
(12 اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۵۳ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  سلام دوستان حالت های این سوال چجور در نظر گرفته میشه که گزینه ۴ جواب میشه
به نظر من حالت ۱/ P1
حالت ۲/ P2,p3,p4,p6
حالت ۳/ P4,p5,p6

حداقل منبع A از اجرای همروند پردازه های P4,P5,P6 بدست میاد که [tex]4+3+2\: <\: E\: +\: 3\: \: \: \: \: 6\: <\: E\: \: \: \: \: \: E=7\: [/tex]
حداقل منبع B ازا اجرای همروند پردازه های P2,P3 بدست میاد که [tex]3+2\: <\: E\: +\: 2\: \: \: \: \: 3\: <\: E\: \: \: \: \: \: E=4\: [/tex]

گزینه ۲ صحیح است
خیلی ممنونم از کمکتون فقط میشه لطف کنید و حالتای بررسیو بهم بگین و دلیل حالتارو خیلی ممنون میشم
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

arash691 پاسخ داده:

(۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۵۹ ق.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  
(12 اسفند ۱۳۹۵ ۱۰:۵۸ ب.ظ)arash691 نوشته شده توسط:  
(12 اسفند ۱۳۹۵ ۰۷:۵۳ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  سلام دوستان حالت های این سوال چجور در نظر گرفته میشه که گزینه ۴ جواب میشه
به نظر من حالت ۱/ P1
حالت ۲/ P2,p3,p4,p6
حالت ۳/ P4,p5,p6

گزینه ۲ صحیح است
خیلی ممنونم از کمکتون فقط میشه لطف کنید و حالتای بررسیو بهم بگین و دلیل حالتارو خیلی ممنون میشم

اگه منظورتون و درست متوجه شده باشم : کلا پردازه هایی باید انتخاب بشن ( البته طبق گراف تقدم و تاخر ) که‌ بیشترین مصرف منابع رو بصورت همروند بوجود بیارن که‌ طبق همین امر پردازه ها رو انتخاب کردیم .

۰
ارسال:

Hopegod پاسخ داده:

خب چرا p2,p3,p4,p6 رو در نظر نگرفتید؟

ارسال:

arash691 پاسخ داده:

(۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ق.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  خب چرا p2,p3,p4,p6 رو در نظر نگرفتید؟
طبق گراف تقدم p2 قبل از p4 اجرا شده وقتی p4 اجرا بشه قبلش p2 مطمئنا اجرا شده ، پس همروندی p2 با p4 امکان پذیر نیست ، همین داستان برای پردازه p3 , p6 برقرار است

ارسال:

Hopegod پاسخ داده:

(۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ۰۱:۱۴ ب.ظ)arash691 نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ق.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  خب چرا p2,p3,p4,p6 رو در نظر نگرفتید؟
طبق گراف تقدم p2 قبل از p4 اجرا شده وقتی p4 اجرا بشه قبلش p2 مطمئنا اجرا شده ، پس همروندی p2 با p4 امکان پذیر نیست ، همین داستان برای پردازه p3 , p6 برقرار است
خیلی ممنونم فکر کنم حواسم جمع نیستSad مرسیSmile

۰
ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

پس چرا تو پاسخ نامه گزینه ۳ زده؟

ارسال:

msour44 پاسخ داده:

(۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۵۷ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  پس چرا تو پاسخ نامه گزینه ۳ زده؟
یک مورد مشکوکی که درباره این تست وجود داره اینه که معمولا دراین جور تست ها می گن حداکثر منابع مورد نیاز ولی در این تست خبری از واژه حداکثر نیست فقط گفته حدول نیازمندی پردازه ها. حالا این نیازمندی اولیه است یا نیازمندی فعلی یا همان حداکثر نیازمندی
مثلا فرایند ۴ در جدول تعداد ۴ تا A نیاز داره حالا ایا این ۴ تا حداکثر است یا در ادامه هم می تواند از این منبع درخواست کند.
البته این موضوع بعید است ولی از سنجش بعید نیست.

ارسال: #۱۰

*tarannom* پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۵۸ ق.ظ)msour44 نوشته شده توسط:  
(28 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۵۷ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  پس چرا تو پاسخ نامه گزینه ۳ زده؟
یک مورد مشکوکی که درباره این تست وجود داره اینه که معمولا دراین جور تست ها می گن حداکثر منابع مورد نیاز ولی در این تست خبری از واژه حداکثر نیست فقط گفته حدول نیازمندی پردازه ها. حالا این نیازمندی اولیه است یا نیازمندی فعلی یا همان حداکثر نیازمندی
مثلا فرایند ۴ در جدول تعداد ۴ تا A نیاز داره حالا ایا این ۴ تا حداکثر است یا در ادامه هم می تواند از این منبع درخواست کند.

خب اگه حداکثر باشه میشه گزینه ۲ اگه نباشه میشه ۳؟چطوری باید تشخیص بدیم حداکثر نیست و گزینه ۳ رو بزنیم.؟Smile

ارسال: #۱۱

arash691 پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۱۹ ق.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۵۸ ق.ظ)msour44 نوشته شده توسط:  
(28 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۵۷ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  پس چرا تو پاسخ نامه گزینه ۳ زده؟

خب اگه حداکثر باشه میشه گزینه ۲ اگه نباشه میشه ۳؟چطوری باید تشخیص بدیم حداکثر نیست و گزینه ۳ رو بزنیم.؟Smile

سنجش اول گزینه ۳ رو اعلام کرد که بعد از اعتراض در کلید نهایی گزینه ۲ اعلام شده !

ارسال: #۱۲

msour44 پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۱۹ ق.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  

در موقع حداکثر نبودن اطلاعات دیگری هم مورد نیاز است که باز از صورت تست بدست نمیاد.
فرض کنید حالتی داریم که چند فرایند باید دقیقا موازی اجرا بشن(نه شبه موازی) مثلا فرایند های ۴ و ۵ و۶ در واقع یکی از این فرایند ها نمی تواند منتظر بماند تا دوفرایند دیگر تمام و منابع انها ازاد شود و بعد خودش اجرا شود(بستگی به ماهیت فرایند ها دارد) دراین حالت حداقل ۹ تا A نیاز است همین مورد برای فرایند های ۲و۳ نیاز به حداقل ۵ تا B دارد. البته این موضوع را هم نمی توان از عنوان تست دریافت کرد. به اختمال زیاد منظور طراح همان حداکثر است که اشتباها گزینه ۳ اعلام شده و همان صوری که دوستمان گفت بعدا ۲ شده.شاید هم طراح سعی در طراحی تستی متفاوت با سال های گذشته داشته و لی درست از اب در نیامده.همه اینها فقظ یک حدس است و قابل استناد نیست.زیاد وارد جزئیات با توجه به زمان باقی مانده به کنکور نشود و تمرکزتان را بیشتر روی مباحث اصلی و معمول سال های گذشته قرار دهید.

ارسال: #۱۳

arash691 پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۱۲:۴۰ ب.ظ)msour44 نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۱۹ ق.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  

در موقع حداکثر نبودن اطلاعات دیگری هم مورد نیاز است که باز از صورت تست بدست نمیاد.
فرض کنید حالتی داریم که چند فرایند باید دقیقا موازی اجرا بشن(نه شبه موازی) مثلا فرایند های ۴ و ۵ و۶ در واقع یکی از این فرایند ها نمی تواند منتظر بماند تا دوفرایند دیگر تمام و منابع انها ازاد شود و بعد خودش اجرا شود(بستگی به ماهیت فرایند ها دارد) دراین حالت حداقل ۹ تا A نیاز است همین مورد برای فرایند های ۲و۳ نیاز به حداقل ۵ تا B دارد. البته این موضوع را هم نمی توان از عنوان تست دریافت کرد. به اختمال زیاد منظور طراح همان حداکثر است که اشتباها گزینه ۳ اعلام شده و همان صوری که دوستمان گفت بعدا ۲ شده.شاید هم طراح سعی در طراحی تستی متفاوت با سال های گذشته داشته و لی درست از اب در نیامده.همه اینها فقظ یک حدس است و قابل استناد نیست.زیاد وارد جزئیات با توجه به زمان باقی مانده به کنکور نشود و تمرکزتان را بیشتر روی مباحث اصلی و معمول سال های گذشته قرار دهید.

بنظر میرسه طراح از سوال بن بست سال ۸۵ فناوری اطلاعات کپی کرده و یادش رفته عبارت "حداکثر" و بنویسه ، با توجه به طرح تست غلط ۷۰ کامپیوتر و تست بی ربط با سیستم عامل و غلط ۸۹ فناوری اطلاعات این اشتباه از ایشون دور از ذهن نیست Smile

۰
ارسال: #۱۴

*tarannom* پاسخ داده:

اگه میشه یکی پاسخ نامه درستو بزاره من هرچی پاسخ نامه دانلود کردم گزینه ۳ بود.میگم چرا اینجوریه هاHuh

ارسال: #۱۵

shahraz پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۲۲ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  اگه میشه یکی پاسخ نامه درستو بزاره من هرچی پاسخ نامه دانلود کردم گزینه ۳ بود.میگم چرا اینجوریه هاHuh

منم همین طور ترنم جون
یک ساعته دارم می گردم ولی منبعی که به "اعلام غلط بودن گزینه ۳ توسط سایت سنجش "استناد کرده باشه ، پیدا نمی کنمHuh
سنجش دیونه اس. چرا بر می داره کلید نهایی رو آخه
....

ارسال: #۱۶

*tarannom* پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ب.ظ)chokolat نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۲۲ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  اگه میشه یکی پاسخ نامه درستو بزاره من هرچی پاسخ نامه دانلود کردم گزینه ۳ بود.میگم چرا اینجوریه هاHuh

منم همین طور ترنم جون
یک ساعته دارم می گردم ولی منبعی که به "اعلام غلط بودن گزینه ۳ توسط سایت سنجش "استناد کرده باشه ، پیدا نمی کنمHuh
سنجش دیونه اس. چرا بر می داره کلید نهایی رو آخه
....
همینکارا رو میکنن ادم هی سوال پیش میاد براشSad

۰
ارسال: #۱۷

mahshid_dd پاسخ داده:

الان با این فرض دارید میگید که پردازه p2 همه منابعی که دستش داره رو آزاد می‌کنه بعد پردازنده می‌ره سراغ پردازه p4 ?
من تو حساب کردنم اینجوری فکر کردم که پردازه p1 منابع ش رو نگه می‌داره بعد پردازه p2 منبع جدید میخواد پس باید با تعداد منابعی که پردازه p1 داشته جمعش کنیم و ...
این فرض رو از کجای سوال فهمیدید شما؟ آخه سوال نویی هست و سالای قبل تو کنکورای مهندسی کامپیوتر ندیدم .

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رتبه ۹۵۵نرم افزار امنیت و شبکه و رتبه۹۹۵سخت افزار sepideh1373 ۷ ۵,۲۴۷ ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: nazila73
Question رتبه ۴۲۹ نرم افزار و ۹۵۰ هوش javad.khosraviyan ۳ ۴,۴۵۸ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: faraa
  بن بست mmm1374 ۱ ۱,۶۲۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ۰۴:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: arash691
  با توجه به سوالات سال ۹۵و۹۴ چه منبعی رو برای کنکور ۹۶ مطالعه کنیم؟ bfrienda ۴ ۳,۸۲۱ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: amirarsalannamdar
  بن بست IT95 Never.forget ۱ ۱,۵۸۶ ۱۳ دى ۱۳۹۵ ۰۸:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: husen
  کنکور ازاد ای تی ۹۵چطور بود ؟ sa.ghasemi ۱۱ ۱۰,۱۶۰ ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۳ ق.ظ
آخرین ارسال: dokhtare payiz
  ارشد ای تی دانشگاه ازاد ۹۵دارن اماده میشن ؟ sa.ghasemi ۱۵ ۱۰,۰۲۹ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: jamile ehsani
  بن بست irpersian20 ۰ ۱,۴۸۰ ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: irpersian20
  علت عدم بن بست در قفل گذاری درختی --masumeh ۱ ۲,۳۸۱ ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ۰۸:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: zibaziba
  سوال در مورد بن بست tm.viper ۱۳ ۵,۹۵۸ ۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۰۵:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mostafa2012

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close