زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۱۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

مجموعه حداقل وابستگی تابعی

ارسال:

*ahoo پرسیده:

مجموعه حداقل وابستگی تابعی

سلام
من کلا با وابستگی بهینه مشکل دارم
الان تو این سوال چرا A->C تو وابستگی بهینه نیست؟!
کلا چجوری باید اینجور سوالا رو حل کرد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

Hopegod پاسخ داده:

RE: مجموعه حداقل وابستگی تابعی

یک وابستگی تابعی کاهش پذیر است اگر و فقط اگر
۱/در سمت راست هر وابستگی تابعی فقط یک خصیصه وجود داشته باشد.
۲/خصیصه های سمت چپ وابستگی قابل استنتاج از هم نباشند.
۳/ هیچ یک از اعضای مجموعه قابل استنتاج از سایر اعضا نباشد یعنی هیچ عضوی را نتوان حذف کرد.
من اینطوری حل کردم به نظرم جوابش این میشه

ارسال:

*ahoo پاسخ داده:

(۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۴۱ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  یک وابستگی تابعی کاهش پذیر است اگر و فقط اگر
۳/ هیچ یک از اعضای مجموعه قابل استنتاج از سایر اعضا نباشد یعنی هیچ عضوی را نتوان حذف کرد.

ببخشید من اخرش رو متوجه نمیشم چی میشه؟ الان اینا که بدست اومدن تو حداقل هستن؟اینجوری که میشه ۲تا گزینه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

M3t30r پاسخ داده:

(۲۵ فروردین ۱۳۹۶ ۰۲:۱۸ ب.ظ)*ahoo نوشته شده توسط:  
(25 فروردین ۱۳۹۶ ۰۱:۴۱ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  یک وابستگی تابعی کاهش پذیر است اگر و فقط اگر

ببخشید من اخرش رو متوجه نمیشم چی میشه؟ الان اینا که بدست اومدن تو حداقل هستن؟اینجوری که میشه ۲تا گزینه
سلام
صفت C از هر دو صفت A و D قابل دستیابی هست پس در مجموعه حداقل ها میتونیم هر کدوم از توابع A-->C و D-->C رو برای رسیدن به صفت C بیاریم.و بایدی در کار نیست
ولی صفت A فقط از یه وابستگی قابل دستیابی هست که اونم D-->A هست پس این وابستگی باید حتما در مجموعه حداقل ها باشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۳۱۶ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  مجموعه آموزش تصویری شبکه های پتری رنگی net work ۰ ۲,۱۰۷ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: net work
  مجموعه آموزش تصویری ابزار شبیه سازی و بررسی پروتکل امنیتی اسکایتر net work ۰ ۲,۳۷۵ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۵ ب.ظ
  مجموعه آموزشی رایگان برنامه نویسی متلب net work ۰ ۱,۹۷۵ ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ ۰۳:۲۱ ب.ظ
  نگاشت شرکت پذیر مجموعه ای لطفا کمک Sanazzz ۳ ۳,۷۷۹ ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۳:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Sanazzz
  سوالات ارشد آزاد مجموعه کامپیوتر ۹۲ yahyazahedi ۱ ۵,۵۴۹ ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: serv24
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۱۵ ۱۷,۱۷۹ ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ۱۱:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: *farnaz*
  کنکور ارشد مجموعه مهندسی کامپیوتر با لیسانسی که گرایشش it هست ؟ mrhosseini97 ۱ ۲,۳۹۶ ۰۵ مهر ۱۳۹۷ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mahatasa
  کنکور ارشد مجموعه مهندسی کامپیوتر با لیسانسی که گرایشش it هست ؟ mrhosseini97 ۱ ۲,۴۳۷ ۰۴ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: mrhosseini97
  حداقل اندازه پشته Mr.R3ZA ۰ ۱,۵۰۶ ۱۰ تیر ۱۳۹۷ ۰۲:۳۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Mr.R3ZA

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close