زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۹:۰۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

Resolution کامپیوتر ۸۶

ارسال:

naghmeh70 پرسیده:

Resolution کامپیوتر ۸۶

سلام.. این سوال ۱۷ رو من هر چهار گزینه رو استنتاج میکنم...چرا راهیان گزینه یک رو انتخاب کرده؟
همین سوال قبلن در مانشت راجع بهش صحبت شد.. ولی من متوجه نشدم.

فایل‌(های) پیوست شده

نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۱
ارسال:

ali.majed.ha پاسخ داده:

RE: Resolution کامپیوتر ۸۶

با عرض سلام
دوست من توی کتاب پارسه، در دو خط آخر گفته که اگر هم زمان روی دو زوج (B,~B) و (C,~C) رزولوشن بزنید، گزینه ی ۱ بدست می آید؛ ولی در هر مرحله تنها رزولوشن روی یک زوج مجاز هست

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال:

naghmeh70 پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۲۲ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  با عرض سلام
دوست من توی کتاب پارسه، در دو خط آخر گفته که اگر هم زمان روی دو زوج (B,~B) و (C,~C) رزولوشن بزنید، گزینه ی ۱ بدست می آید؛ ولی در هر مرحله تنها رزولوشن روی یک زوج مجاز هست
خیلی ممنونم لطف کردین .
این نکته رو من در راهیان نخوندم... یا شایدم راهیانم گفته من ندیدم Exclamation
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

ارسال:

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۵۳ ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۲۲ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  با عرض سلام
خیلی ممنونم لطف کردین .
این نکته رو من در راهیان نخوندم... یا شایدم راهیانم گفته من ندیدم Exclamation

خواهش می کنم، وظیفه بود

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۴۴ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  تو راهیان درباره دو زوج چیزی نگفته. یعنی اگر دو تا عبارت داشتیم بعد چند تا بودن که باهم نقیض بودن از بین همشون فقط یکی از بین میره بقیه هم باهم میشن true؟ Huh
مثلا
A,B,C,D
A,-B,-C,-D
جوابش میشه true؟

بعد اگر یه گزاره درست بود مثلK باهر گزاره دیگه ای or بشه درسته؟

بله دوست من، کتاب پارسه این موضوع رو در غالب یک نکته گفته و با یک مثال روی اون تاکید کرده ( مثال بالا)

۱
ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

بچه ها تو راهیان نگفته.من از تو جزوه دانشگام خونده بودم. Big Grin
راهیان یه گندیم زده اتفاقا.فصل ۷ سوال ۳ کامپیوتر ۹۰/ گزینه ۱ رو به اشتباه با دوبار زدن تو یه بار رزولوشن اثبات کرده.

اگه کسی این سوالو تو کتاب دیگه ای حلشو داره بذاره لطفا

ارسال:

naghmeh70 پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۳۱ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  بچه ها تو راهیان نگفته.من از تو جزوه دانشگام خونده بودم. Big Grin
راهیان یه گندیم زده اتفاقا.فصل ۷ سوال ۳ کامپیوتر ۹۰/ گزینه ۱ رو به اشتباه با دوبار زدن تو یه بار رزولوشن اثبات کرده.

همون قسمت رزولوشن ۱ با ۷ رو منظورتونه؟ طبق نکته پارسه پس راهیان اشتباه رفته ؟
الان همین سوالو که دوستون جوابشو از پارسه گذاشته غلطه که ! خودش نکته شو گفته ولی رعایت نکرده !!!

ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۷ ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۳۱ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  بچه ها تو راهیان نگفته.من از تو جزوه دانشگام خونده بودم. Big Grin

همون قسمت رزولوشن ۱ با ۷ رو منظورتونه؟ طبق نکته پارسه پس راهیان اشتباه رفته ؟

اره به نظر میاد هم پارسه اشتباه رفته هم راهیان. حالا من خودم یه راه دیگه رفتم لینکشو پایین گذاشتم چک کنید ببینید درسته یا نه.
ولی پارسه نکتشو گفته که راهیان نگفته

۰
ارسال:

Hopegod پاسخ داده:

تو راهیان درباره دو زوج چیزی نگفته. یعنی اگر دو تا عبارت داشتیم بعد چند تا بودن که باهم نقیض بودن از بین همشون فقط یکی از بین میره بقیه هم باهم میشن true؟ Huh
مثلا
A,B,C,D
A,-B,-C,-D
جوابش میشه true؟

ارسال:

*tarannom* پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۴۴ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  تو راهیان درباره دو زوج چیزی نگفته. یعنی اگر دو تا عبارت داشتیم بعد چند تا بودن که باهم نقیض بودن از بین همشون فقط یکی از بین میره بقیه هم باهم میشن true؟ Huh
مثلا
A,B,C,D
A,-B,-C,-D
جوابش میشه true؟

اینجا عبارتو رزولوشن کرد به تهی نرسید.نقیض Bاجتماعش با B میشه true.اجتماع ترو با هرعبارتی میشه ترو
تو هر بار رزولوشن هم فقط یه زوج میزنی .
اگهk درست باشه or اش باهر عبارتیم درسته دیگه....قانون تولید or صفحه۲۸۱ ویراست ۶ راهیان.

ارسال: #۱۰

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۲۱ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۴۴ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  تو راهیان درباره دو زوج چیزی نگفته. یعنی اگر دو تا عبارت داشتیم بعد چند تا بودن که باهم نقیض بودن از بین همشون فقط یکی از بین میره بقیه هم باهم میشن true؟ Huh
مثلا
A,B,C,D
A,-B,-C,-D
جوابش میشه true؟

وقتی همه عباراتو باهم رزولوشن کردی به تهی نرسیدی یعنی true.
تو هر بار رزولوشن هم فقط دوتا زوج میزنی .
اگهk درست باشه or اش باهر عبارتیم درسته دیگه....قانون تولید or صفحه۲۸۱ ویراست ۶ راهیان.

تو هر بار رزولوشن هم فقط یک زوج میزنی .

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۶:۳۱ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  بچه ها تو راهیان نگفته.من از تو جزوه دانشگام خونده بودم. Big Grin

من این سوال رو فقط در مبحث رزولوشن در سال ۹۰ پیدا کردم، جوابش از کتاب پارسه هست:

فایل‌(های) پیوست شده

ارسال: #۱۱

*tarannom* پاسخ داده:

اومدم بنویسم "دوتا عبارت"، نابود شدSmile

اره همینه.مرسی.

ارسال: #۱۲

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۳۳ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۲۵ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۲۱ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۵:۴۴ ب.ظ)Hopegod نوشته شده توسط:  تو راهیان درباره دو زوج چیزی نگفته. یعنی اگر دو تا عبارت داشتیم بعد چند تا بودن که باهم نقیض بودن از بین همشون فقط یکی از بین میره بقیه هم باهم میشن true؟ Huh
مثلا
A,B,C,D
A,-B,-C,-D
جوابش میشه true؟

وقتی همه عباراتو باهم رزولوشن کردی به تهی نرسیدی یعنی true.
تو هر بار رزولوشن هم فقط دوتا زوج میزنی .

تو هر بار رزولوشن هم فقط یک زوج میزنی .

من این سوال رو فقط در مبحث رزولوشن در سال ۹۰ پیدا کردم، جوابش از کتاب پارسه هست:
اومدم بنویسم "دوتا عبارت"، نابود شدSmile

اره همینه.مرسی.

خواهش می کنم
ولی نمی دونم چرا تو جواب این سوال، در قسمتی که با * مشخص کردم، روی دو زوج رزولوشن زده ! Huh

۰
ارسال: #۱۳

*tarannom* پاسخ داده:

اگه میشه متن کتابو که به این نکته اشاره کرده عکسشو بزارید لطفا

ارسال: #۱۴

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۷:۵۰ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  اگه میشه متن کتابو که به این نکته اشاره کرده عکسشو بزارید لطفا

این متن و نکته از کتاب ۹۰ درصد پارسه هست و سوالی که مربوط به سال ۹۰ هست از کتاب بانک سوالات پارسه

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال: #۱۵

*tarannom* پاسخ داده:

من خودم استدلالم تو حل این سوال این بود که تو گزینه ۴ ؛Eاشتراک pیعنی هم Eدرسته هم p ولی اصلا Eمثبت نیومده تو صورت سوال پس نمیشه نتیجه گرفت Eمثبته و گزینه ۴ زدم واس همین بقیه گزینه ها رو برسی نکردم.تا اخر هفته اگه رسیدم گزینه هاشو حل میکنم ببینم چه جوریه....
عجیبه دو تا کتاب این اشتباهو کردن.اصا نمیشه دوتا زوجو زد.

ارسال: #۱۶

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۸:۳۳ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  من خودم استدلالم تو حل این سوال این بود که تو گزینه ۴ ؛Eاشتراک pیعنی هم Eدرسته هم p ولی اصلا Eمثبت نیومده تو صورت سوال پس نمیشه نتیجه گرفت Eمثبته و گزینه ۴ زدم واس همین بقیه گزینه ها رو برسی نکردم.تا اخر هفته اگه رسیدم گزینه هاشو حل میکنم ببینم چه جوریه....
عجیبه دو تا کتاب این اشتباهو کردن.اصا نمیشه دوتا زوجو زد.

عجیب تر اینه که پارسه توکتاب خودش این رو گفته ولی پیروی نکرده !

۰
ارسال: #۱۷

*tarannom* پاسخ داده:

از اونجا که من یه چیز بره تو مغزم ول کن نیست ،به آخر هفته نکشید.
ببینید درسته؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال: #۱۸

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۴ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  از اونجا که من یه چیز بره تو مغزم ول کن نیست ،به آخر هفته نکشید.
ببینید درسته؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من قانون تولید OR رو نمی دونم ! چه قانونیه ؟ چرا به قانونتون E~ رو اضافه کردید ؟

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۱۹ ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط:  واقعا نمیدونم چرا این مشکلات هست !! یعنی اساتید خودشون جواب مشخصی ندارن برای سوالات...تو اکثر درسا من این مشکلو داشتم ..پارسه یچیز گفته ..پوران یچیز ! راهیان یچیز ! سنجش یه چیز دیگه ! هر استادی یه جواب متفاوت داده به یه سوال واحد ! پاسخ های اساتید متفاوت از سنجش !

باز این قابل تحمل هست دوست من، توی کتاب مدرسان بعضی از سوالات که دقیقا مثل هم هستند رو توی متن درس با یه روش حل کرده و به یه جواب رسیده، و توی قسمت تست ها با یه راه حل دیگه به یه جواب کاملا متفاوت !!!!!

ارسال: #۱۹

*tarannom* پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۴ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  از اونجا که من یه چیز بره تو مغزم ول کن نیست ،به آخر هفته نکشید.
ببینید درسته؟

من قانون تولید OR رو نمی دونم ! چه قانونیه ؟ چرا به قانونتون E~ رو اضافه کردید ؟

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۱۹ ب.ظ)naghmeh70 نوشته شده توسط:  واقعا نمیدونم چرا این مشکلات هست !! یعنی اساتید خودشون جواب مشخصی ندارن برای سوالات...تو اکثر درسا من این مشکلو داشتم ..پارسه یچیز گفته ..پوران یچیز ! راهیان یچیز ! سنجش یه چیز دیگه ! هر استادی یه جواب متفاوت داده به یه سوال واحد ! پاسخ های اساتید متفاوت از سنجش !

باز این قابل تحمل هست دوست من، توی کتاب مدرسان بعضی از سوالات که دقیقا مثل هم هستند رو توی متن درس با یه روش حل کرده و به یه جواب رسیده، و توی قسمت تست ها با یه راه حل دیگه به یه جواب کاملا متفاوت !!!!!
اینو بخونید

ارسال: #۲۰

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۳۱ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶ ب.ظ)alimamala نوشته شده توسط:  
(29 فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۰۴ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  از اونجا که من یه چیز بره تو مغزم ول کن نیست ،به آخر هفته نکشید.
ببینید درسته؟

اینو بخونید

خب شما از کجا می دونید E~ درست هست ؟ که ترکیب اون با گزاره های دیگه درست باشه ؟ تو سوال اشاره نکرده !

۰
ارسال: #۲۱

naghmeh70 پاسخ داده:

واقعا نمیدونم چرا این مشکلات هست !! یعنی اساتید خودشون جواب مشخصی ندارن برای سوالات...تو اکثر درسا من این مشکلو داشتم ..پارسه یچیز گفته ..پوران یچیز ! راهیان یچیز ! سنجش یه چیز دیگه ! هر استادی یه جواب متفاوت داده به یه سوال واحد ! پاسخ های اساتید متفاوت از سنجش !

۰
ارسال: #۲۲

*tarannom* پاسخ داده:

نه ببینید وقتی a درسته اجتماعش با هرچیزیم درسته.یه چیز واضحیه
حالا من میدونم نقیضL اجتماعش با نقیضk درسته.چون به دستش اوردم.حالا اجتماعش با هرچیزی درسته.اون چیز میتونه نقیضEباشه
از این روش خیلی جاها استفاده میشه تو اثباتای گسسته یا تو همین هوش.....

ارسال: #۲۳

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۳۹ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  نه ببینید وقتی a درسته اجتماعش با هرچیزیم درسته.یه چیز واضحیه
حالا من میدونم نقیضL اجتماعش با نقیضk درسته.چون به دستش اوردم.حالا اجتماعش با هرچیزی درسته.اون چیز میتونه نقیضEباشه
از این روش خیلی جاها استفاده میشه تو اثباتای گسسته یا تو همین هوش.....

آهااان ! یعنی شما از این که نقیض K اجتماعش با نقیض L رو اثبات کردید درسته ، پس حالا می تونیم بگیم قطعا اجتماع این عبارت درست با هر گزاره ی دیگه ای درسته !
درست فهمیدم ؟ ( ببخشید این روز های آخر یذره فشار روحیم زیاد شده Big Grin )

۰
ارسال: #۲۴

*tarannom* پاسخ داده:

بله درسته....
باشد که رستگار شویمSmile

ارسال: #۲۵

ali.majed.ha پاسخ داده:

(۲۹ فروردین ۱۳۹۶ ۰۹:۵۱ ب.ظ)*tarannom* نوشته شده توسط:  بله درسته....
باشد که رستگار شویمSmile

ایشالله Angel به حق ۵ تن تک رقمی بشین، خیلی لطف کردین !

۰
ارسال: #۲۶

*tarannom* پاسخ داده:

سلامت باشید....ان شالله همه باهم....

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ۸۶۱ نرم - شیخ بهایی اصفهان rahman9611 ۰ ۹۴۹ ۰۹ شهریور ۱۳۹۴ ۰۶:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: rahman9611
  ۸۶۱ نرم چقدر امکان قبولی شبانه وجود داره rahman9611 ۲ ۲,۰۲۵ ۰۳ خرداد ۱۳۹۴ ۰۲:۱۲ ب.ظ
  لطفا کمک کنید ۸۶۱ نرم چطوری انتخاب رشته کنم rahman9611 ۲ ۱,۳۴۶ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: sonia11
  ۸۶۱ نرم افزار rahman9611 ۲ ۱,۷۷۳ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۳:۰۲ ب.ظ
  ۸۳۳ گرایش ۱و۴- ۸۶۴ گرایش ۲و۳ Good! ۹ ۵,۵۹۳ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۳ ۰۲:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam368
  ۸۶۹ هوش و ۶۶۰ سخت افزار vojoudi ۱۰ ۵,۳۹۷ ۲۹ مرداد ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: jimjamal
Question سوال از ICMP - 86IT ۸Operation ۷ ۵,۵۷۴ ۱۳ دى ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ق.ظ
آخرین ارسال: ۸Operation
  تحلیل سوال ۸۶ساختمان داده علوم کامپیوتر ۱۳۹۱ farahnaz ۴ ۲,۷۹۱ ۰۳ اسفند ۱۳۹۰ ۰۸:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: farahnaz

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close