زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

۶۹ دانش ۷۲۵ علوم

ارسال:
۱۶ خرداد ۱۳۹۶, ۱۱:۳۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۶:۱۳ ب.ظ، توسط mmm1374.)
۶۹ دانش ۷۲۵ علوم
انشت ۱ : اگه مایلید خودتون را معرفی کنید(نام و نام خانوادگی) و بگید متولد چه سالی هستید و اهل کدام شهرید؟ رتبه و رشته و گرایشتون را هم بفرمایید.
با سلام، محمد . م هستم. متولد شهریور ۷۴ ، اهل و ساکن اندیمشک (پایتخت کشتی فرنگی جهان)، رتبه ۶۹دانش و ۷۲۵ علوم کامپیوتر را به لطف خدا کسب کردم و امیدوارم که دانشگاه خوارزمی قبول بشم دانش Confused

مانشت ۲ :در چه رشته ای کارشناسی گرفتید؟ تمام شده یا در حال تحصیل هستید؟آیا کارشناسی پیوسته خوندید یا کاردانی و بعد کارشناسی؟
رشته مهندسی تکنولوژی نرم افزار (کارشناسی ناپیوسته )
کاردانی : آموزشکده فنی دولتی دزفول
کارشناسی : دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز

مانشت ۳ : با اجازه تون برگردیم به دوران نوجوانی و حتی کودکی ،چی شد که اومدین کارشناسی این رشته؟ چطوری وارد دوره کارشناسی شدین؟ یعنی با علاقه و شناخت این رشته را انتخاب کردین یا انتخابتون اول دانشگاه بود بعد رشته؟
یادش بخیر
انوقتا هر عید پولای عیدی کل خونه رو میزاشتیم رو هم یه سگا میخریدیم در واقع جرقه اشتیاق به دنیای کامپیوتر با بازی سگا بود . سال ۸۷ وام گرفتیم اکامپیوتر خریدیم منم ۲۴ ساعت پاش بودم . بعد برای انتخاب رشته هم رفتم هنرستان فنی طالقانی اندیمشک که بهترین هنرستان فنی تو استان خوزستانه اونجا رتبه معدلم ۲ شد تو رشتمون . ما کارشناسی پیوسته نبودیم . کنکور کاردانی رو تابستون ۹۱ دادم که رتبه ام شد ۴۷۰ دو سال دزفول بودم بعدش بلافاصله تابستون ۹۳ هم کنکور کارشناسی ناپیوسته دادم که رتبه ام ۳۲ شد و رفتم باهنر شیراز

مانشت ۴ : کدام دانشگاه کاردانی و کارشناسی را تحصیل کردین؟
کاردانی : آموزشکده فنی دزفول
کارشناسی : دانشکده فنی و مهندسی شهید باهنر شیراز
مانشت ۵ :در کارشناسی چطور دانشجویی بودید؟ از اونا که همیشه نمره خوبه کلاسند؟یا معمولی بودید؟ یا درسها را بر اساس علاقه میخوندید نه بخاط معدل یعنی از یک درس خوشتون میومد خوب میخوندین و بیست میگرفتین و یکی را دوست نداشتید فقط پاسش میکردید .
از نظر نمره‌ای متوسط بودم. دروسی که مثه کامپایلر ، پایگاه ، ساختمان خوب بودن در عوض گرافیک و طراحی وب و ریاضی مهندسی و ..... رو فقط برای پاسی میخوندم

مانشت ۶ : از کی به کنکور ارشد فکر کردید؟اصلا" ادامه تحصیل از ابتدای ورود به دانشگاه ، تو برنامه تحصیلی تون بود یا نه؟
این که ارشد برم که برام ۱۰۰ درصد بودم. با توجه به علافه‌ای که به مباحث نظری داشتم. ولی تصمیمم رو برای این که چه رشته‌ای برم نگرفته بودم از اول.

مانشت ۷ :آیا وقتی تصمیم گرفتید ارشد شرکت کنید همین رشته میخواستید امتحان بدید یا گرایش دیگری ولی بعدا" وقتی به برنامه ریزی رسیدین نظرتون این رشته و گرایش شد؟
نه من اولویت اصلی مهندسی کامپیوتر بود که رتبه ام اونجا ۲۰۰۰ خورده ای شد . بعد یکی دوستان هم گفت علوم کامپیوتر هم بیا کنکور بده ما هم بدون هیچ مطالعه قبلی و صرفا با دانش پیش زمینه رفتیم کنکور رو دادیم هم خدا رو شکر انگار بد نشده Big Grin

مانشت ۸ : میشه درصدها تون را در هر درس بگید. اگه بیش از یک رشته هم کنکور دادین هر دو را بگید.
آیا سال اولی بود که کنکور می دادید؟ اگه المپیادشرکت کردید یا سال دوم یا سوم یا ... هست که برای ارشد امتحان میدید بفرمایید.
سال قبل همینطوری ترم ۲ کنکور دادم رتبه مهندسی نرم افزارم ۶۰۰۰ هزار شدBig GrinBig GrinBig Grin
هوش:
زبان : ۲۸
ریاضیات :سفید
مشترک : ۳
تخصصی هوش : ۲۲
تخصصی نرم : ۳۵
---------------------------------------------
علوم کامپیوتر هم
زبان ۷
پایه ۱ سفید
تخصصی ۱ ۲ درصد
پایه ۲ سفید
تخصصی ۲ ۱۶

مانشت ۹ : بنظرتون چقدر درس خوندن تو دانشگاهی که شما درس خوندین برای پایان ترم و برای کنکور با هم تفاوت داره یا شبیه هست به بیان دیگه بنظرتون تو دانشگاه شما بچه های موفق در تحصیل کارشناسی شانس بیشتری واسه ازمون ارشد دارن یا نه اصلا" این دو نوع درس خوندن متفاوت را می طلبه؟
درس خوندن واسه ارشد و پایان ترم فرق داره. چون در دانشگاه ها (بخصوص دانشگاه های فنی و حرفه ای ) بر روی مرجع اصلی درس نمیدن و خیلی استادا به قول معروف عشقی درس میدن از رو جزوه خودشون و اصلا مهم نیس براشون . ربطی هم نداره کسی که کارشناسی موفقه برای ارشد هم موفق باشه کسی موفقه که تلاش زیادی کرده باشه و توکل بر خدا داشته باشه

مانشت ۱۰ :از کی دقیقا" برای کنکور ارشد برنامه مطالعاتی گذاشتید ، از کی شروع کردید،آیا سر همون وقتی که در برنامه پیش بینی کرده بودین شروع کردین؟ برنامه تون چند ماهه بود؟ آیا وقفه ای هم پیش اومدمثلا" اتفاقی چیزی که مجبور شید برنامه را عوض کنید؟
برج ۵ سال قبل که پروژه رو تحویل دادم ، ۱ ماه استراحت کردم
بعد از برج ۷ شروع رسمی کردم و با برنامه جلو رفتم
وقفه ای هم که پیش اومد برج ۱۱ بود و نزدیک برج ۲ ، یکی از اعضای خونواده مون رحمت خدا رفت که من خیلی بهش وابسته بودم اصن داغون شدم (خدا برا کسی نیاره ان روز رو ) چند مدتی تو شوک بودم و اصن حالم خوش نبود . دیگه هر چی قسمته .

مانشت ۱۱: برنامه تون ثابت بود یا هر از گاهی تا نزدیکای کنکور اصلاحش کردین ؟ ااگه اصلاح کردین اصلاحات جزئی بود یا کلی؟
اصلا به اون شکل برنامه‌ای نبود. این دیگه سلیقه‌ایه. یکی برا لحظه لحظه‌ش برنامه داره و یکی مثل من این طوری‌ه که می گفتم مثلا باید تا آخر عید این سه تا کتاب تموم شن. من این مدلی بودم. یعنی یه کتاب رو شروع می‌کردم وبا خودم قرار می‌ذاشتم که مثلا تا آخر هفته تموم شه. بعد می رفتم سراغ کتاب بعدی. یه چیز حدودی هم تو ذهنم بود که مثلا هر هفته یک درس رو بخونم و دو هفته‌ی آخر هم تمرین آزمون کنم. ولی می‌گم این چیزا خیلی شخصی‌ هستش و هر کسی باید مدل مناسب خودش رو پیدا کنه. من اصلا با برنامه‌ی خیلی سفت و سخت نمی‌تونم. که البته از روی بی‌نظمی‌م هست و چیز خوبی نیست احتمالا.

مانشت ۱۲ : بعضی درسها تو آزمون ارشد تاثیر و نمره بیشتری دارن و توجه بیشتری بهشون میشه . شما هم همینکار را کردین؟منظورم توجه به بودجه بندی درسها برای آزمون ارشد هست.
بودجه بندی حداقل برای ارشد حساب کتاب نداره
بهتره موضوعی و مطلبی بخونید و درک کنید تا این که مانور بدید به مطالب (مثلا سال ۹۵ ، سمافور سیستم عامل اومد ولی امسال نیومد )
مانشت ۱۳ : آیا هنگام برنام ریزی تو ذهنتون بود که مثلا" تو یه درس خاص ضعیفید و تو یه درس قوی و به درسهای مختلف بر این اساس وزن بیشتر یا کمتر بدین؟میشه در مورد درسهای مختلف بگید؟
والا درس نظریه فوق فوق العاده ضعیف بودم خیلی هر چی لینز ، شاپوری ، فیلم آموزشی دانشگاه تهران میخوندم هیچ فایده نداشت . آخر سری کنار گذاشتمش ولی بقیه دروس رو با تمرین و خوندن زیاد راحت تر میشد یاد گرفت
یعنی اگر زمانی برای کامپایلر میزاشتم دو برابر برای اون برا نظریه میزاشتم Tongue

مانشت ۱۴ : خب شما زمان مشخصی داشتید و پایان زمان مطالعه روز قبل از کنکور هست . پس طبیعی است که منابع مطالعاتی هم نمیتونن اضافه بشن. آیا شما هنگام برنامه ریزی میدونستید برای هر درس کدام منابع یا جزوات را باید(یا میخواهید ) بخونید یا نه؟ یعنی مظورم اینه که برنامه ریزی زمانی کردید یا برنامه ریزی براساس منابع . مثالی بزنم . مثلا" شما روی سیستم عامل هفته ای پانزده ساعت وقت گذاشته بودید و با یک منبع مثلا" کتاب پارسه شروع کردین و بخودتون گفته بودید اگر فرصت شد مثلا" کتاب پوران را هم میخونم اگر نرسیدم هم هیچ. یا اینکه برنامه ریزیتون بر اساس خوندن منابع بود یعنی مثلا" گفته بودین من باید سه تا کتاب مشخص را برای سیستم عامل حتما" بخونم و بر این اساس برنامه ریزی کردین؟
به جای اینکه چندین کتاب بخونید یه کتاب رو خوب بخونید حتما نتیجه میگیرید مثلا همین کتاب حقیقت رو اگر دو سه دفعه خوب و عالی بخونید دیگه نیاز به سایر کتب نیست
مانشت ۱۵ : میشه منابع مطالعاتی که واسه هر درس خوندید را بگید.ایا از ویس و فیلم هم استفاده کردین.
کلا خیلی وقتا منابعم پراکنده بود. مثلا تو اینترنت می گشتم ( تو همین سایت مثلا) یا یه مبحث خاص رو از دوستام می‌پرسیدم یا از کتاب‌خونه امانت می گرفتم. ولی اون‌هایی که می شه گفت منبع اصلی بودند اینا بودند. توصیه خاصی هم طبعا ندارم. چون منابع زیادی ندیدم که بخوام مقایسه‌ای صحبت کنم. فیلم و صدا هم چیزای خوبی‌ند. حتما استفاده کنید. البته من حال نداشتم بگردم دنبالشون ولی به نظرم مفیدتر از کتاب باشند.

زبان : برای مهندسی ۵۰۴ و ۱۱۰۰ خوب بود تونستم حداقل ۲۸ درصد بزنم ولی برا علوم خداییش زبانش سخت بود Big GrinBig Grin
گسسته : نخوندم
ساختمان داده: پوران (همون که نویسنده‌ش دکتر یوسفی هست
طراحی الگوریتم : مدرسان خوب بود - مقسمی
هوش : راسل - خلیلی فر
سیستم عامل : حقیقت خوب بود
معماری : مدرسان شریف - فیلم های فرا درس (توصیه میشه ) - یوسفی
نظریه:امان از این درس و تستاش . هیچوقت نظریه رو خوب یاد نمیگیرم Big GrinBig Grin ولی برا این درس شاپوری کتاب نشر علوم + لینز
مدار منطقی: مدرسان شریف رو بخونید. یا هر کتاب کوچک دیگه‌ای. سه تا تسته که دوتاش بسیار راحته. دو سه روز هم خوندنش بیشتر وقت نمی گیره.
ریاضی مهندسی و احتمال و مدار: نخوندم اینا رو
لازم به ذکر است اینا منابع مهندسی بنده هستند و هیچگونه ادعای در موردشون ندارم
-------------------

مانشت ۱۶ : بنظرتون تو رشته و گرایش شما کدام درسها را باید از روی کتب مرجع خوند.
نظریه لینز
هوش راسل

مانشت ۱۷ : ایا شما در طول تحصیل کارشناسی از کتب مرجع هم استفاده میکردین یا بقول بعضی دوستان جزوه محور بودین؟
کاردانی که بودیم پایگاه رو از روی کتاب مقسمی + روحانی رانکوهی میگفتن خوب بود و کارشناسی هم هوش مصنوعی رو از روی کتاب پوران + راسل میگفتن
طراحی الگوریتم هم از روی نیپولیتان

مانشت ۱۸ : زبان یه درس تقریبا" جداست. آیا شما زبان را واسه کنکور خوندین یا پایه قبلی داشتید یا اصلا" سر کنکور هر چی شد جواب دادین یا کلا" جواب ندادین؟ سطح زبان شما ضعیفه ، متوسطه یا خوبه یا عالی؟
زبانم متوسطه البته درک مطلب اگه می‌زدم احتمالا حدود ۲۰ درصد می‌تونستم ولی دیگه وقت نذاشتم روش. به نظرم لغات ۱۱۰۰ و ۵۰۴ از اوجب واجباته و باید بخونیدشون بعدشم من شنیدم کتاب زیر ذره بین عالیه و ازش استفاده کنیم (خودم برگردم ازش استفاده می کنم)

مانشت ۱۹ : در مورد ریاضی چی؟ بنظرتون میشه بالا زد؟ایا همه درسهای ریاضی را باید داوطلبین بخونند یا میشه یکی یا دوتاش را حذف کرد؟
ریاضی جماعت ما بچه فنی ها باید خیلی خیلی وقت بزارن و تمرکز کنن روش کاری که بنده نکردم ، ولی رشته ریاضیا راحت تر میتونن بزنن بخاطر پایه شون
ولی اگر (بچه های فنی ) میخواید بخونید حتما از ریشه و پایه شروع کنید فیلمای آموزشی رو نگاه کنید منابع خوب استفاده کنید ایشالا موفق میشید
مانشت ۲۰ : اگه میشه در مورد برنامه ریزی کلی تون توضیح بدین و همچنین اگه برای روشن شدن لازمه برنامه ریزی خاص برای یک درس بخصوص که در گرایش شما بیشتر داوطلبین باهاش مشکل دارن بپردازید.
کلا برنامه ریزی یه چیز شخصیه و هر کس یه جای کارش میلنگه . مثلا من درس کامپایلر و پایگاه مسلط بودم دیگه کمتر وقت میزاشتم براشون در حالی که نظریه فوق العاده ضعیف بودم حتی ممکن بود یه روز هم براش وقت بزارم
مدار منطقی هم ضعیف بودم هی کتاب پوران رو میخوندم سبک بود و توضیحاتش کم
اگر کسی ضعیفه مدرسان رو از اول بگیره بخونه بنفعشه
برنامه ریزی خاص دیگه خیلی شخصی‌. یکی زبان رو مشکل داره. یکی ریاضی بدش می آد، یکی مثل من از یه رشته دیگه اومده و درسای خیلی کامپیوتری مثل سیستم عامل و معماری رو بلد نیست. این رو هر کسی باید خودش پیدا کنه. خیلی کلی چیزی بلد نیستم بگم. آخه من تجربه‌ی چندانی هم ندارم که بتونم راهنمایی مفیدی بکنم.

مانشت ۲۱ : آیا شما تنها مطالعه میکردین یا با دوست یا دوستانی؟ در خانه یا کتابخانه.بنظرتون کدامش بهتره.
تنها مطالعه می‌کردم. ولی همزمان با یکی دوستان همدیگر رو چک میکردیم
اسفند ماه هم میرفتم کتابخونه خوابم میگرفت دیگه نرفتم Big Grin.

مانشت ۲۲ : حالا بر اساس جواب سوالای قبلی ، سرعت مطالعه تون را چگونه اندازه میگرفتید؟ فیدبک شما یا معیار شما که احتمالا" کند نباشید چی بود؟ آیاحجم مطالب خوانده شده نسبت به حجم مطالب باقیمانده با توجه به زمان باقیمانده یا مقایسه با سایرین در کنکورای آزمایشی یا معیارهای دیگه؟ اگه میشه توضیح بدین.
کنکورهای سال‌های گذشته برای کیفیت مطالعه و این که ببینم چقدر یاد گرفتم و خب حجم مطالب هم مهم بود. نه خیلی دقیق. همین که مثلا از ۱۲ تا درس چند تاش رو خوندم و چندتاش باقی مونده. خیلی کلی.

مانشت ۲۳ : اگه از برنامه تون عقب می افتادید چگونه جبران میکردین؟آ با با تعداد ساعات بیشتر یا حذف بعضی منابع در یک درس (کم کردن منابع در یک درس)و یا در نهایت یه درس خاص را کنار گذاشتید بنفع بقیه؟
اولا سعی کنید درسی رو حذف نکنید . (تو مشترکا حداقل )
ریاضی رو هم لازم نیست همه رو بخونید (گسسته رو بخونید + آمار به نظرم)
جبران کردنش هم ساعات بیشتری رو نسبت میدادم و از زمان اون دروسی که قوی تر بودم کم می کردیم

مانشت ۲۴ : اگه در رشته ای که امتحان دادین گرایشهای مختلفی هست ،در برنامه ریزی تون از ابتدا روی گرایش خاصی تمرکزکردین یا در ادامه و کم کم به یک گرایش متمرکز شدین.مثلا" تخصصی ها را در ماههای آخر خوندین؟ یعنی مثلا" از نیمه برنامه مطالعاتی تمرکز کردین روی گرایش معماری یا نرم افزار؟
از خدام بود که نرم رتبه خوبی بیارم که نیاوردم . خیلی هم زحمت کشیدم اما امسال فقط هر کی مشترک زده برنده شده و درصدا بشدت بالا رفتن بازم خدا رو شکر این رتبه ۶۹ دانش یه جایی در بیایم راضیم (خوارزمی که باشه عالیه )Big Grin
مانشت ۲۵ : آیا سرعت شما در حین مدت برنامه ریزی کند و یا تند هم شد؟ چه زمانهایی کند شدید و چه چیزایی انگیزه مجدد برای سرعت گرفتن بهتون میداد.پیش اومد که خسته بشید یا احساس یاس و نومیدی داشته باشید.
بله
دروس مختلف به نظرم سرعت مختلف میخوان
مثلا درسی مثه ساختمان و الگوریتم به نظرم زمان کمتری تا نظریه / مدار میخوانند (البته پایه الگوریتم و ساختمان بنده خوبه )
انگیزه اصلی رضایت پدر و مادر میتونه بالاترین انگیزه باشه که منتظر موفقیت تو هستند
از بالاترین گناهان یاس است (هر وقت ناامید شدید یه یا علی بگید و به خدا توکل کنید و بازم شروع کنید )

مانشت ۲۶ : از کلاس کنکور هم استفاده کردین؟ کدام درسها؟ بنظرتون رفتن به کلاس کنکور لازم بود یابعدا" باین نتیجه نرسیدین که اگه خودتون وقت رفتن و برگشتن و نشستن سر کلاس را صرف مطالعه میکردین بهتر بود؟
اصلا اعتقادی به این چیزا ندارم و پولش رو هم اصن ندارم که شرکت کنم Big Grin

مانشت ۲۷ : آیا کنکور آزمایشی هم شرکت کردین؟ کدام موسسه؟همه را شرکت کردین یا بعضی هاش را؟ بنظرتون چقدر در تصحیح مسیر مطالعاتی یا پایبند کردنتون به روندزمانی مطالعه تاثیر داشت؟چقدر در موفقیت تون موثر بود؟
آزمون های سنجش رو توی رشته مهندسی شرکت میکردم
فقط برنامه ریزی ها و بودجه بندی هاش خوب بود + آزموناش ای بدک نبود
راضیم الحمدالله

مانشت ۲۸ : تو برنامه شما جمع بندی هم بود و اگه بوداز کی وارد این دوران شدید ؟ منظورم اینه که از زمان مشخصی یا بعد از خوندن منابع معینی. یعنی مثلا" تو برنامه تون گفته بودین از اول بهمن هر چی خوندم دیگه کافیه و بعد از این تاریخ میرم سراغ جمع بندی. یا اینکه مثلا" طبق برنامه شما وقتی کتاب سیستم عامل استالینگز و پارسه را خوندید و مسلط شدین رفتید سراغ جمعبندی.یعنی جمعبندی برای همه درسها یک موقع شروع شد یا خیر. میشه توضیح بدین.
جمع بندی از اوایل اسفند ماه میتونه مورد موثر واقع بشه البته بستگی به خود فرد داره که از کی بخواد جمع بندی کنه . هر وقت مسلط مسلط شدید به دروس شروع به جمع بندی کنید . یارو یه هفته جمع بندی میکنه رتبه ۱ میشه اون یکی ۴۵ روز رتبه ۱۰۰۰ . پس اصل کیفیت است نه کمیت
درست جمع بندی کردن خودش ۹۰ درصد راهه Big Grin

مانشت ۲۹ : برگردیم به روز قبل از کنکور. بنظر شما به چقدر آمادگی مورد انتظار رسیده بودید. مثلا" یه ورزشکار قبل از یه مسابقه مهم خودش میگه من هشتاد درصد آمادگی را در خودم حس میکنم. شما چند درصد این آمادگی را حس میکردید؟ معیارتون چی بود برای این درصدآمادگی:کنکورای آزمایشی ، سوالات کنکور سال قبل یا تسلط به منابع؟
من گفتم آمادم برای رتبه زیر ۱۰۰۰ مهندسی نرم
بعضی دروس مثه پایگاه ، کامپایلر ، ساختمان و... واقعا مسلط بودم و ۱۰۰ درصد آماده
ولی بعضیا مثه مدار و نظریه هی دوس داشتم بخونم که یادبگیرم بخصوص مدار اون بخش فلیپ فلاپ ها و تورینگ نظریه که همیشه کفرم رو بالا میادورد Big GrinBig Grin

مانشت ۳۰ : آیا روز قبل کنکور این حس را داشتید که در یه درس مثلا" میتونید صد درصد جواب بدین و در یه درس باید به سی درصد قانع باشید یا اصلا" همچین فکرایی نکردین؟
بله. یک سری درصدها برای خودم درآورده بودم که باید به اونا می‌رسیدم. و این هم در دو مرحله. یعنی با خودم گفته بودم که با ۱۰ تا سوال ریاضی و ۱۵ تا مشترک ۱۰ تا ۱۲ تا تخصصی به هدف اولیه‌ام که دانشگاه تهران یا شریف باشه می رسم. برای اینا زمان‌بندی کردم. بعدش هم گفتم که برا رتبه یک باید ۲ سوال دیگه‌ی ریاضی، ۵ تا مشترک و ۲ تخصصی دیگه جواب بدم.
البته شاید این عددا یکی دوتا بالا پایین بودند ولی کلیتش همین بود. این رو هم با امتحانایی که از خودم گرفتم درآوردم.
یه چیز مهم دیگه هم اینه که اینا باز هم خیلی شخصیه. مثلا شاید یکی زبانش خوب باشه و با خودش بگه ۲۰ تا زبان رو سریع می‌زنم و مثلا کلا معماری رو بی‌خیال می‌شم. ولی درآوردن این عددا یه مقدار آدم رو آروم می‌کنه.

مانشت ۳۱ : سر جلسه کنکور چی؟ شد نومید بشید و یه لحظه حس کنید نمیشه و به هم بریزید ؟
اصلا به تنها چیزی که فکر نمیکردم ناامیدی بود مشغول تست زنی بود م
مانشت ۳۲ : آیا ترتیب و زمانبندی جوابگویی به درسها را قبل کنکور تمرین کرده بودید؟ مثلا" درس خاصی را اول جواب بدین و بعد درس دیگری را . منظورم ترتیبی غیر از ترتیب موجود در دفترچه است.اگه اینطوری بوده میشه توضیح بدین.
نه ترتیب خاصی نداشت برای علوم اینطور بود که
رفتم زبان زدم
بعد اومدم تخصصی ۲ رو زدم
بعد دیدم وقت هس شروع به تخصصی ۱ کردن
---------------------------------------------------------------------
برای مهندسی نرم هم
اول زبانا رو زدم
بعد دیدم اه تخصصی هم هس رفتم تخصصی ها رو زدم
تا خواستم بیام مشترکا رو بزنم و این چیزا وقت تموم شد مراقب هم دفترچه رو گرفت منم شدم ۳ درصد مشترک Big Grin

مانشت ۳۳ : وقتی یه سوال را در کنکور میخوندین انتظار داشتید قبلا" مشابهش را دیده باشید یا نه به جنگ سوال میرفتید؟
انتظار داشتم طراحی الگوریتم و ساختمان حداقل دو سه تستی از کتاب نارنجی یوسفی بیاد که پارسال کپی اومده بود ولی امسال تو مهندسی دریغ از یکی TongueTongue
دیگه بقیه منتظر سوالات جدید بودم

مانشت ۳۴ : وقت هم کم آوردین یا هر چی بلد بودین را نوشتید و اگه وقت زیاد هم میشد برای شما چندان موثر نبود؟
آره سر مشترکا ضربه اساسی و اصلی رو خوردم از این وقت بی صاحاب
البته اشتباه از خودم هم بود رفتم سراغ تخصصیا SadSad

مانشت ۳۵ : آیا جوابهاتون رااز جلسه بیرون آوردین که بعد کنکور مقایسه کنید؟ اگه اینکار را کردین چقدر درصدهاتون که با کلید اولیه سازمان سنجش محاسبه کردین باآنچه در کارنامه تون اومد تفاوت و یا مشابهت داشت؟آیا تخمین شما از رتبه تون با آنچه بعد از اعلام نتایج دیدین نزدیک بود.
فقط تعداد سوالات رو حساب کردم که چند تا جواب دادم
دقیقا حداقل درصدایی که حساب کردم سنجش هم حساب کرده نامرد
گویا اصن به اعتراضات حداقل در دروس تخصصی نرم اصلا رسیدگی نکرده که شدم ۳۵ درصد و الا من اگر اعتراضات درست میشد تا ۵۲ میرفتم
مانشت ۳۶ : بنظرتون هر کدام از موارد زیر چند درصد در موفقیت شما نقش داشت؟
پایه تحصیلی ، دانشگاه کارشناسی، برنامه ریز برای کنکور، کلاس کنکور، کنکور آزمایشی،شرایط سر کنکور، شرایط مطالعه و زندگی (مثل شرایط خانه و...)،سایر عوامل
پایه تحصیلی ۳۰ درصد
دانشگاه کارشناسی ۱۵ تا ۲۰درصد
کلاس کنکور ۰ درصد
کنکور آزمایشی ۱۰ درصد
شرایط سر جلسه ۱۰ درصد
شرایط مطالعه و زندگی مخصوصا خانواده ۳۰

مانشت ۳۷ : حالا که تا اینجا اومدین ، میخواین چیکاره بشید؟ هدفهاتون برای آینده را اگه دوست دارید بگید.
ما که سر کار هستیم . حالا بریم جلوتر ببینیم میتونیم تو همون زمینه ها پیشرفت کنیم یا که خیر
دوس دارم استادی دانشگاه رو هم تجربه کنم Big Grin
مانشت ۳۸ : چقدر توکل بخدا و عبادت در طی این مسیر و رسیدن بهدف بهتون کمک کرده است.
خب صد در صد تاثیر داره
لکن دین و این چیزای اعتقادی چیز شخصیه و هر کس خدای خودش رو داره و با زبون خودش با اون راز و نیاز میکنه

مانشت ۳۹ : کسی یا کسانی هستند که در موفقیت شما نقش شاخصی داشته باشه و یا شما موفقیت تون را مرهون او بدونید.
خب کلا خانواده نقش مهمی داشتند و دارن . عموی خدابیامرزم (که با رفتنش شوک بزرگی بهم وارد شد چون باهامون زندگی میکرد ) و اون دعاهای خیرش به گمانم مورد استجابت قرار گرفتند + دعاهای پدر و مادر

مانشت ۴۰ : ایا درسی هست که بنظرتون باید با روش دیگری میخوندید یا بیشتر میخوندید یا از منابع دیگری میخوندید ویا حذف نمیکردین و در اینصورت میشد نتیجه بهتری گرفت.
نظریه رو باید کلا بیشتر بهش اهمیت می‌دادم و بدم. مدار هم حیف شد یادش کامل نگرفتم.

مانشت ۴۱ : چگونه و بر چه اساسی انتخاب رشته میکنید ؟ کدام دانشگاه را برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد ترجیح میدید؟ (اگر مایلید دلیل آن را هم بنویسید)
احتمال میدید در کدام دانشگاه قبول شوید؟
از چند نفر پرسیدم و تو همین سایت هم یک مقدار گشتم. ایشالا خوارزمی روزانه اش در بیام نشد هم دیگه شهرستان ها
لب مرزی روزانه خوارزمی در میام
صد در صد هم شبانه اش در میام ولی شبانه هزینه تهران کمرشکنه Big GrinBig GrinBig Grin
مانشت ۴۲ : توصیه خاصی برای داوطلبین زیادی که این مصاحبه را میخونن دارید.
تلاش کنید و توکل
ان شالله همتون با این دو کلمه کلیدی موفقید
مانشت ۴۳ : بنظرتون سوالی هست که باید میپرسیدم و نپرسیدم.؟ جواب شما به این سوال چی هست؟
نه دیگه
بازجو برای یه متهم اینقدر بازجویی نمیکنه Big GrinBig GrinBig Grin
یک تشکر و عذرخواهی هم می‌کنم از کسایی که این مصاحبه رو خوندن و احیاناً جایی از حرفای من ناراحت شدند.
...

مانشت ۴۴ : و آخرین سوال نظرتون در مورد مانشت ، انتظاراتتون از مانشت ؟
مانشت رو کاربران و سطح علمی بالاش همه جا میشناسن . امیدوارم همیشه مدیراش از آقای تنهایی تا آقای مسعود دادگر Big GrinBig Grin استاد خوبمون تو معماری تو باهنر شیراز که بودیم واقعا فروتنی ایشون و تواضعشون رو میپسندم و دست بوسش هم هستیم گر چه هیچوقت نیم نمره ارفاق نمیکرد ما هم هر ترم اعتراض میزدیم که نمره مون بالا بده خوابگاه بگیریم Big GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig GrinBig Grin ، خانم PURE LIVENES و محمد حیدری عزیز
انتظار خاصی ندارم چون سایت کامل و جامعی است
به پایان آمد این دفتر
حکایت همچنان باقی است
دوستان با اینکه رتبه ام چندان جالب نشده و هیچگونه ای ادعایی ندارم دست همه ی شما رو به گرمی میفشارم و اگر کمکی چیزی خواستید پ خ بدید شماره مو رو میدم در خدمتتون باشم
پیروز و موفق باشید
در پناه حق

ناخدایی که از طوفان بترسد هرگز به مقصد نخواهد رسید
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Doctorwho , math96 , lmc.ahmad

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  رشته علوم تصمیم و مهندسی دانش دانشگاه تهران علیصا ۰ ۲,۴۸۴ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۱:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  ۹۳ علوم کامپیوتر و ۱۴ دانش AminKho ۲۵ ۱۶,۵۲۷ ۲۹ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  تجربیات تعد از قبولی علوم کامپیوتر ۲۰۰ و مهندسی دانش ۸۵ djshalam ۶ ۵,۹۸۸ ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: djshalam
  روزانه مهندسی دانش تهران یا الویت با گرایش اول علوم کامپیوتر saba6000 ۶ ۵,۶۵۶ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۲:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shabankhah
  سوال در مورد ساختن یک گراف دانش محدود zahra89 ۰ ۱,۵۲۷ ۰۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۳:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra89
Question علوم کامپیوتر یا مهندسی دانش nazanin.pd ۳ ۲,۴۰۸ ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: RezaTaheri
  ۲۰۰ علوم ۸۵ مهندسی دانش djshalam ۱۱ ۹,۱۰۴ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۵:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: djshalam
  ۴۱ معماری ، ۷۸ هوش ،۱۷۶ نرم افزار، ۳ مهندسی دانش-- تقاضا کمک (عاجزانه ) amir93u ۶ ۱,۴۴۷ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۰۸:۲۹ ق.ظ
آخرین ارسال: erfan.wakka
  ۷۲ علوم کامپیوتر ۴۳ دانش math96 ۱ ۱,۸۳۷ ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰۷:۱۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mostafaheydar
  ۶۹ دانش ۷۲۵ علوم mmm1374 ۹ ۵,۹۱۵ ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: math96

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close