زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۹:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

رتبه ۴١٩ نرم افرار، شبکه، رایانش امن

ارسال:
۰۲ تیر ۱۳۹۶, ۱۱:۱۴ ب.ظ
سلام دوستان تبریک میگم به همه ی عزیرانی که رتبه های خوب کسب کردند و براشون آرزوی موفقیت و رسیدن به مراتب بالاتر دارم. منم ۴١٩ نرم‌افزار، شبکه، رایانش امن شدم. من IT خونده بودم و برای کنکور تصمیم نداشتم تو رشته مهندسی کامپیوتر شرکت کنم، همه فکر و ذکرم منابع IT بود، درسهای مشترک و تخصصی مهندسی کامپیوتر نمی خوندم. حتی نمی خواستم برم سر جلسه خواب مونده بودم، ولی ۵ شنبه که کنکور IT بود همه ش دل دل می کردم، خیلی جدیش گرفته بودم. رفتم سر جلسه دخترها همه از همدیگه می پرسیدند خوندی؟ چقد خوندی؟ منم جواب نمی دادم و فقط تمرکز کرده بودم. به زحماتی که کشیده بودم فک می کردم، یکی از دخترها بهم گفت معماری خوندی؟ گفتم نه، گفت پس ٨٠٠-٧٠٠ میاری، من گوش نمی دادم. چون دروس مشترک و تخصصی خوب خونده بودم. کنکور دادم اومدم بیرون.
فرداش با کلی دنگ فنگ رسیدم سر جلسه کنکور کامپیوتر، دفترچه رو نگاه کردم. یه کم زبان زدم حوصله passage نداشتم، رد شدم رفتم سراغ گسسته ٣ تا سوال زدم، همه درست از دروس مشترک ساختمان داده، طراحی الگوریتم زدم شد ٣٢% و دروس مربوط به شبکه رو زدم شد ٣۵%
در حالی که تمام درسهای دروس مشترک IT خونده بودم زدم شد ۴% هنوز هم نمی دونم چرا؟!
چندتا اشتباه مهلک کردم تا این شد وضعیتم، از دوستانی که می خواهند امسال کنکور بدن دوست داشتند براشون می نویسم تا مثل من اینا رو تکرار نکنند.
۲
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: .:tarannom:. , AreF95 , majidnaj
ارسال:
۰۳ تیر ۱۳۹۶, ۰۱:۲۶ ق.ظ
رتبه ۴١٩ نرم افرار، شبکه، رایانش امن(اشتباهاتی که انجام دادم )
زبان رو جدی بگیرید، من هی زبان پشت گوش انداحتم، هی گفتم می خونم، آخرش هم خیلی کم خوندم ١۵% زبان زدم با درصدهای من یه نفر بود که فقط تو زبان اختلاف داشتیم، من زده بودم ١۵% ایشون ۵٠% رتبه ش شد ١٢٠...! این اشتباه بزرگ من بود، برای زبان زیر ذره بین بخونید عالیه هرشب بخونید یه درسی هست که نیاز به زملن داره- دوم خوب و مستمر بخونید ولی مهمتر از اون اینه که خوب جمع بندی کنید، من خودم به شخصه خیلی بد جمع بندی کردم و این اشتباه دومم بود. یه قانونی هست تو نرم افزار قانون ۹۰-۹۰ که میگه یک پروژه در مراحل اولیه و شروع ۹۰% منابع مصرف میکنه و در ۱۰ % پایانی بر خلاف انتظار دوباره باید ۹۰ درصد منابع رو بکار ببنده. دقیقا همینه، من ماه آخر به جای اینکه ۹۰% انرژیم بزارم ۱۰ % گذاشتم و همین باعث شد بعضی از سوالات چون یادم رفته بود، نتونم جواب بدم در حالی که خیلی خوب و مستمر خونده بودم. مسأله سوم انتخاب دقیق منابع هست که خوشبختانه من منابعم خوب انتخاب کرده بودم و مشکلی از این بابت نداشتم ولی چو-در طول ۶-٧ ماهی که می خوندم خلاصه نمی نوشتم مرحله جمع بندی کارم سخت شده بود، پس خلاصه نویسی هم فراموش نکنید.
منابع من بیشتر کتابهای پارسه بود، در کنار پارسه برا گسسته و ساختمان داده و طراحی الگوریتم پوران پژوهش(دکتر یوسفی) هم خوندم.
کتابهای دکتر یوسفی خیلی حالت درسنامه ی ندارند و بیشتر چکیده نکات اصلی+ تست هست.
سیستم عامل، پایگاه داده، ساختمان داده پارسه عالی به معنای واقعی کلمه ست. طراحی الگوریتمش خیلی ضعیفه و من از مدرسان خوندم که خوب و کامل بود.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: risenhope , koolak , melodi726 , .:tarannom:. , AreF95 , hossein1991
ارسال:
۲۱ شهریور ۱۳۹۶, ۰۲:۳۵ ب.ظ
سلام.ممنون میشم برا ریاضیات کتابایی که خوندینو معرفی کنید
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مصاحبه با رتبه ۵۱ آی تی و تجارت و ۷۷ شبکه و امنیت Rehe1994 ۵ ۶,۲۶۳ ۲۰ آذر ۱۴۰۱ ۰۳:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: arashi300
Smile مصاحبه با رتبه ۱۹ امنیت و شبکه pouya47 ۲۴ ۲۲,۲۸۴ ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  مصاحبه دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی Happiness.72 ۹۸ ۱۰۸,۳۹۲ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۵:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali001100
  در جستجوی اساتید امنیت wskf ۰ ۱,۸۷۸ ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۸:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: wskf
  راهنمایی در مورد محلی امن برای زندگی نزدیک چهارراه ولیعصر kadoos ۹ ۷,۱۹۶ ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ ۱۱:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: ehsan0000
  امنیت در تلگرام marvelous ۰ ۱,۹۵۲ ۲۷ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۷ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  کمک برای حل تمرین امنیت شبکه پیشرفته behnazk ۰ ۱,۹۱۱ ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۰۷ ب.ظ
آخرین ارسال: behnazk
  معماری روزانه تربیت مدرس (۳۰۶ معماری+۲۷۱ هوش+۳۲۵ نرم)(رتبه اولی) m.1373 ۳ ۴,۵۶۲ ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ۱۲:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: imali
Smile چطور امکان قبولی در رشته رایانش امن هست؟ نوشتن ۲ ۳,۹۷۰ ۰۷ تیر ۱۳۹۸ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: نوشتن
  مصاحبه رتبه ۷۷ نرم افزار سال ۹۷ zohre97 ۸ ۹,۶۵۷ ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۹:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: hosseinemanesht7

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close