زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۱۹ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

جهت تدریس در دانشگاه، نیاز به گذراندن دوره ی خاصی هست؟

ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۶, ۰۳:۳۶ ب.ظ
سلام وقت بخیر

برای این که در دانشگاه به عنوان استاد دانشگاه، تدریس کنیم، اولا چه ملاک هایی لازم است تا بتوانیم جذب شویم
و دوما بعد از جذب، آیا نیاز به دوره ی خاصی هست؟

اگر جواب منفیه یعنی نیاز به دوره ی خاصی نداریم، پس هر کس می خواد درسی رو تدریس کنه، باید با همون اطلاعات دوران دانشجوییش تدریس کنه؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۶, ۰۳:۵۵ ب.ظ
از لحاظ مقررات منظورتونه یا وظیفه اخلاقی؟
منظور از جذب هیئت علمیه یا حق التدریس؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۰۱ اسفند ۱۳۹۶, ۰۵:۰۴ ب.ظ
RE: جهت تدریس در دانشگاه، نیاز به گذراندن دوره ی خاصی هست؟
(۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۵۵ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  از لحاظ مقررات منظورتونه یا وظیفه اخلاقی؟
منظور از جذب هیئت علمیه یا حق التدریس؟

از همه لحاظ
ببینید این طور خدمتتون عرض کنم: بنده علاقه ی زیادی به دانشگاه دارم و دوست دارم در دانشگاه تدریس کنم.
حتی به صورت حق التدریس هم که شده.
می خوام از محضر دوستان بخوام هر راهنمایی و کمکی که از دستتون برمیاد بنده رو راهنمایی بفرمایید. خدا خیرتون بده
چون شرایطی رو بوده که از دست دادم و همه ش به خاطر ناآگاهی بنده بوده، به این خاطر بوده که نمی دونستم راهش چیه و چکار باید کنم؟
مثلا شرایط حق التدریسی توی مدرسه برام پیش میومده ولی چون علاقه ام تدریس توی دانشگاه بوده قبول نکردم ، و بعدا از یکی از دوستانم که همزمان هم توی مدرسه تدریس می کنه و هم دانشگاه، شنیدم که میشه ارتقا گرفت و از تدریس توی مدرسه به تدریس در دانشگاه رسید.

سر همین بی اطلاعی، فرصت ها رو از دست دادم و الان مثل تشنه ای در کویر، که برای یک جرعه آب لَه لَه میزنه، دوست دارم وارد دانشگاه بشم.
مدرکم کارشناسیه و نمی دونم الان چکار کنم؟ البته قصد دارم آزمون ارشد هم برای یک سال بعد شرکت کنم.
آیا برم توی شهرستان و در هر مدرسه ای بتونم حق التدریسی بگیرم بهتره؟ یا برم توی شهرستان استاد حل تمرین توی دانشگاه بشم؟
نمی دونم چکار کنم.

هر کسی از دوستان که کمکی از دستش برمیاد و می تونه منو راهنمایی کنه خیلی خیلی ازش ممنون میشم و دعاش می کنم. Heart
۰
۰
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۶, ۰۲:۵۱ ق.ظ
RE: جهت تدریس در دانشگاه، نیاز به گذراندن دوره ی خاصی هست؟
ساعت ۱۰ دقیقه مونده به ۲ بامداد !
اومدم سر بزنم به این تاپیک، شاید کسی نظری داده باشه...
۰
۰
ارسال:
۰۲ اسفند ۱۳۹۶, ۱۰:۳۲ ق.ظ
Wink RE: جهت تدریس در دانشگاه، نیاز به گذراندن دوره ی خاصی هست؟
(۰۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۳:۳۶ ب.ظ)arshad_95 نوشته شده توسط:  سلام وقت بخیر

برای این که در دانشگاه به عنوان استاد دانشگاه، تدریس کنیم، اولا چه ملاک هایی لازم است تا بتوانیم جذب شویم
و دوما بعد از جذب، آیا نیاز به دوره ی خاصی هست؟

اگر جواب منفیه یعنی نیاز به دوره ی خاصی نداریم، پس هر کس می خواد درسی رو تدریس کنه، باید با همون اطلاعات دوران دانشجوییش تدریس کنه؟

سلام و عرض ادب...
به نظر بنده اولین چیزی که خیل تاثیر داره برای تدریس، اینه که باید علاقه داشته باشی و واقعا و توانایی این رو داشته باشی..توانایی مدیریت کلاس، توانایی ارائه مطلب و محتوا، توانایی سر و کله زدن با دانشجوها و خیلی چیزای دیگه....
برای تدریس توی دانشگاه اگر بخواهید به صورت حق التدریسی درس بدین که خب ملاک خاصی نداره.البته بعضی دانشگاه ها یه سری ملاک هایی دارند مثلا معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد خوب باشه و یا مثلا مقاله داشته باشی و خیلی چیزای دیگه...روال کار اینجوریه که شما میری توی دانشگاه خودتو معرفی میکنی و رزومه خودتو میدی..اونا هم میگن اگه نیاز داشتیم به شما، با شما تملس میگیریم و میگیم که چه درسی رو برای شما گذاشتیم....
واسه هیت علمی شدن توی دانشگاه ها خب بحثش جداست و طولانی...
واسه حق التدریسی اگه بتونید توی دانشگاه دولتی تدریس کنید که خب خیلی خوبه...ولی اگه نه که میتونید دانشگاه های پیام نور و غیرانتفاعی و آزاد و حتی علمی کاربردی تدریس کنید....
------------------------------------------------------
به صورت خیلی خلاصه بخوام بگم اینکه شما اگه یه پارتی داشته باشی راحت میتونی درس بدی به صورت حق التدریسی...وگرنه اینقد هستن بهتر از شما که اصن شما بینشون دیده نمیشی....ادمی رو میشناسم دانشجو دکتری شریف بوده واسه یه واحد آزمایشگاه حق التدریسی گرفتن لینقد بالا و مایین رفت....خلاصه که وضع خرابه و همه میخوان دانشگاه درس بدن..
-----------------------------------------------------

یه چیز دیگه هم اینکه توی حق التدریسی شما مثلا این ترم درس بدی، یکی دو سال بعد پولتو میدن....اگه با این امید کسب درآمد میخوای حق التدریسی بکنی زیاد حساب نکن روش....همه دانشگاه ها همینه تقریبا...دانشگاه آزاد فقط اینطوری نیست..پایان ترم پولتو میدن...کلن اینجوریه که شما میری یه ترم درس میدی بعدش دیگه تا یکی دو سال باید منتظر اس ام اس بانک واریز پول باشی((((-:...
موفق و موید باشی...
و من الله توفیق

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: arshad_95

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست راهنمایی جهت اتمام پایان نامه Maryam-X ۰ ۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ ۰۸:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Maryam-X
  شروع به تدریس reyhaneh ۴ ۳,۲۱۷ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۲۱ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  سلام آیا اینجا کسی رشتش کامپیوتر هست؟ parisa1140 ۲ ۳,۸۷۵ ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۲۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
  بعد ۶ سال اومدم، ارشد مهندسی کامپیوتر کسی هست؟؟ seyed_eng ۷ ۵,۵۱۴ ۱۱ آبان ۱۳۹۹ ۰۷:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: iraj.leo
  دوره آموزشی آنلاین Hadoop و Apache Spark به زبان فارسی Happiness.72 ۰ ۲,۲۳۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72
  مصاحبه دکتری- بخش تدریس wskf ۱ ۲,۳۷۳ ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۴:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  نیاز به دیتا ست jaroon ۷۲ ۵۵,۶۵۳ ۱۷ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: manam1234
  اکانت تست جهت کلاس مجازی رایگان SamanehRashvand ۰ ۱,۹۴۸ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SamanehRashvand

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close