زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۲:۵۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

لطفا زود کمکم کنید در مورد ایست خدمت ضروریه

ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۷, ۱۱:۳۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۳۵ ق.ظ، توسط mo-hammad.)
سلام - الان ما اواخر فروردین هستیم و در شروع اردیبهشت -پس هیچ دانشگاهی مخصوصا اونجایی که من علاقه دارم بخونم و رفتم و پرسیدم نمیگیره الان - از طرفی کلی مشکلات دارم که باید ایست خدمتی بزنم - پدرم بیمار هست و همه ی کارهاش با من هست - تا مرخصی میام هر دفعه دارم میبرمش دکتر - برادر دارم اما اونم مشکل روانی داره و پیش دکتر میره پس همه ی کارها با من هست - حتی دکتر بردن برادرم - یه خواهر هم دارم که سر زندگیش هست - چجوری میتونم همین الان از شر خدمت خلاص بشم و ایست بزنم ؟ راهی هست ؟ زندگیم داره میپاچه - مغزم قفل کرده و واسه مشکلاتم افسردگی گرفتم و میخام برم خودم هم دکتر - الان سر خود یه سری قرص میخورم که فقط سر پا باشم یه قانون جلو پام بزارید خواهشا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۶ فروردین ۱۳۹۷, ۰۱:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ ۰۲:۳۲ ب.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
آقا اول برو جستجو کن ببین بیماری پدرت جزو بیماری های خاص محسوب میشه یا نه(توی اینترنت سرچ کن پیدا میکنی لیست بیمارای های خاص رو)
بعد اینکه فهمیدی جزو بیماری خاص هست یا نه، تمام مدارک رو جمع کن برو سازمان بهزیستی شهرتون ثبت نام کن و اونجا تشکیل پرونده بده...بعدش از یک انسان درستکار توی همون محیط بهزیستی بگو میخوام معافی خدمت بگیرم..باید راهنماییت کنه که چه مدارک نیاز هست...بعدش چندتا دکتر از همونجا یه روز رو تعیین میکنن واسه تشخیص و بررسی بیماری پدر گرامیتون....
دکترهای اونجا تایید کردن باید بره سازمان نظام وظیفه استان خودت..چندتا دکتر اونجا هم معاینه میکنن و بررسی میکنن..بعد از تایید اونجا دیگه تموم میشه....اینجوری که شما میگی شاید بتونی معافی بیماری برادرت رو هم بگیری..اگه خیلی وضعشون حاد باشه...
کلن این معافی رو میگن معافی ماده بند ۶ بهزیستی(بیماری های خاص)خیلی باید پیگیری کنی...خیلی...معمولا سریع دکترا رد میکنن توی همون بهزیستی...
انشالله که موفق باشی...پدرتم انشالله هرچی زودتر خوب بشه...

آقا اول برو جستجو کن ببین بیماری پدرت جزو بیماری های خاص محسوب میشه یا نه(توی اینترنت سرچ کن پیدا میکنی لیست بیمارای های خاص رو)
بعد اینکه فهمیدی جزو بیماری خاص هست یا نه، تمام مدارک رو جمع کن برو سازمان بهزیستی شهرتون ثبت نام کن و اونجا تشکیل پرونده بده...بعدش از یک انسان درستکار توی همون محیط بهزیستی بگو میخوام معافی خدمت بگیرم..باید راهنماییت کنه که چه مدارک نیاز هست...بعدش چندتا دکتر از همونجا یه روز رو تعیین میکنن واسه تشخیص و بررسی بیماری پدر گرامیتون....
دکترهای اونجا تایید کردن باید بره سازمان نظام وظیفه استان خودت..چندتا دکتر اونجا هم معاینه میکنن و بررسی میکنن..بعد از تایید اونجا دیگه تموم میشه....اینجوری که شما میگی شاید بتونی معافی بیماری برادرت رو هم بگیری..اگه خیلی وضعشون حاد باشه...
کلن این معافی رو میگن معافی ماده بند ۶ بهزیستی(بیماری های خاص)خیلی باید پیگیری کنی...خیلی...معمولا سریع دکترا رد میکنن توی همون بهزیستی...
انشالله که موفق باشی...پدرتم انشالله هرچی زودتر خوب بشه...

رتبه خواهی همچو خورشید از خلایق دور باش ...
ارسال:
۲۹ فروردین ۱۳۹۷, ۰۸:۲۳ ق.ظ
RE: لطفا زود کمکم کنید در مورد ایست خدمت ضروریه
میبخشید برای بی اطلاعی میگم - چرا بهزیستی ؟ بهزیستی مگه واسه نیازمندا و افرادی که وسع مالی درمانی ندارن نیست ؟ یا برای افرادی که بیمار روانی دارن یا همچین چیزی؟
ارسال:
۲۹ فروردین ۱۳۹۷, ۰۱:۵۲ ب.ظ
سرچ کنید توی اینترنت که معافیت کفالت ماده ۶ بهزیستی...همه چی رو میفهمید خودتون...اونجا تشکل پرونده باید بدید اول...نگاه کنید خیلی سخت میگیرن واسه اون بیماری های خاص...من مینشناسم کسی رو که پدرش سرطان داشت ولی مورد تایید اونا نبود چون پیشرفت سرطان به جاهای دیگه بدن نبود...ولی باید پیگیری کنید حتما...از طریق برادرتون شاید راحت تر بشه(که اونم فک کنم سن پدر ملاک هست و چیزای دیگش)

ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۲:۴۸ ب.ظ
من پدرم هم بیمار هست - و هم برادرم ولی پدرم ۵۸ سالشه برای برادرم رفتم بهزیستی چند روز پیش بهم نامه دادن ببرمش کمیسیون - بردم دکتر اعصاب روان کمیسیون درجش رو زد شدید - الان باید نامه رو دوباره ببرم بهزیستی - نمیدونم بعدش چیکار میکنن ؟ الان اینو ببرم پروندشو تشکیل میدن یا باز کمیسیون دارن ؟

خب حالا من برادرم اگر عضو بهزیستی بشه - ولی من نخوام براش معافیت پزشکی بگیرم و بخوام خدمتشو بخرم (شرایطشو داره ۸ سال غیبتو و سیکل داره) اگر بخرم براش باز میتونم برای کفالت پدرم اقدام کنم ؟ و در مورد برادرم هم فقط مدارک پزشکی و پرونده بهزیستیش رو ارائه بدم که مشکل تک فرزندی نداشته باشم ؟ چون اینجوری معافیت گرفتن برای خودم زودتر انجام میشه - چون الان مثلا دوباره باید برم برای کارای داداشم نظام وظیفه و باز کمیسیون و ... و غیره وغیره و غیره - ولی بخرم سریعتر انجام میشه

سوالم اینه اگر کارت معافیتش معافیت پزشکی نباشه , همین که عضو بهزیستی هست و پرونده داره و کمیسیون براش رای شدید رو داده کفایت میکنه ؟ یا برای کفالت گرفتن من نصبت به پدرم مشکل ساز میشه ؟
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۳:۱۱ ب.ظ
نگاه کنید اینطور چیزا رو از نظام وظیفه باید بپرسید..من زیاد اطلاعات خاصی ندارم....تا جایی که من میدونم اون نامه رو باید ببرید بهزیستی و به اونا نشون بدید...چند تا دکتر توی خود بهزیستی معاینه و میکنن و نظرشون رو میگن...اونا اگه تایید دادن باید یه معاینه دیگه بشه که اون رو دکترای نظام وظیفه کل استان تون انجام میده...اگه تاییدیه اولیه از بهزیستی رو بگیرید یجورایی ۶۰ ۷۰ درصد راه رو رفتید...
ربطی به سربازی رفتن یا نرفتن برادرتون نداره فک کنم...حتی سربازیش رو هم بخرید یا اینکه سربازی رفته باشه و یا نرفته باشه چون تواناییش رو نداره که از پدرتون مراقبت کنه و شماهم تنها فرزند ذکور مجردی هستی که توی خونه هست و تمام وظایف نگهداری و مراقبت پدرتون با شماست...
الان من نفهمیدم شما میخواید برای کفالت پدرتون اقدام کنید یا برادرتون؟؟

ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۳:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۵۲ ب.ظ، توسط mo-hammad.)
یجورایی برای هر دو - هم پدرم نمیتونه از برادرم نگه داری کنه هم برادرم نمیتونه از پدرم نگه داری کنه -کارای جفتشون رو من انجام میدم و خسته شدم هی مرخصی گرفتم تا بیام کاراشون رو انجام بدم - درسته سربازیم تو شهر خودمون هست ولی خب با فکر و خیال و اعصاب خوردی نمیشه خدمت کرد .
راستی با آموزشی الان ۴ ماه خدمتم.
راستش رفتم ستاد فرماندهی نیروی انتظامی - گفتند اول باید برادرت معاف بشه- دیگه نفهمیدم - فرقی داره بخریم یا پزشکی باشه
ارسال:
۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۱۱ ب.ظ
آقا شما خیلی راحت میتونی معافی بگیری.هرچی سریعتر اقدام کن...اول برو نظام وظیفه وضعیت برادرت رو مشخص کن (فک نمیکنم نیاز به خریدنش باشه، البته اینکه میگی غیبت داره رو نمیدونم باید بپرسی دقیق تر) و اینکه یه چیز دیگه هم هست، بپرس از بهزیستی یا نظام وظیفه یا حتی پلیس بعلاوه ده که میخوام معافیت پدرم رو بگیرم و این بیماری پدرم جزء بیماری های خاص هست یا نه...اگه نشد از طریق برادرت اقدام کن....فقط برو پیگیری کن...خیلی ببخشید ولی سریش باش و هی سوال بپرس از نظام وظیفه و پلیس بعلاوه ده...اینم بگم که ممکنه به بخش نظام وظیفه برسی و کسی بهت پیشنهاد بده یخورده پول بده کارتو زودتر راه میندازم(اینو بشخصه دیدم از نزدیک)...زیاد توجه نکن...از راه درستش اقدام کن..
انشالله که جفتشون سالم و سلامت باشن...

سپاس‌گزاری شده توسط: mo-hammad
ارسال:
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۰:۵۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۳۶ ق.ظ، توسط mo-hammad.)
الان به نظرت برای پدرم اقدام کنم یا برادرم ؟
اگر برای برادرم اقدام کنم باید ثابت کنم پدرم نمیتونه نگهداری کنه

اگر برای پدرم اقدام کنم باید ثابت کنم برادرم نمیتونه درسته ؟

من پرونده برادرم رو تشکیل دادم تو بهزیستی الان عضو اونجاست . ولی بخوام معافیت پزشکیش رو بگیرم باید یه نامه گیرم از بهزیسیتی ببرم نظام وظیفه دوباره اونا هم یه کمیسیون پزشکی دیگه میزارن - مشکلم اینه - که برادرم دیگه نمیاد بهتون گفتم که مشکل روانی داره , همینجا هم به زور بردم جوری که خودم بعدا گریم گرفت چرا اجبارش کردم بیاد .دیگه اون کمیسیون مطمئنم نمیتونم ببرمش . واسه این میگم الان که عضو بهزیستی هست - سربازیشو بخرم که دیگه به کمیسیون پزشکی نره - ولی آیا بعدش دوباره برای اثبات این که نمیتونه از پدرم نگهداری کنه باید کمیسیون بره ؟ یا همون نامه بهزیستی کفایت می کنه ؟

راستی برادرم تا به حال بستری نشده و نمیتونیم هم بستریش کنیم چون فشار عصبی و ترس از محیط و اسم بستری و پزشک حالشو بدتر میکنه ولی از بستری بهتر مسافرت و خانه ی آرام و تفریح و ... هست که همیشه تا من بودم انجام میشد حتی با خودم میبردمش استخر و باشگاه و غیره که خیلی خیلی حالش خوب میشد طوری که انگار الان از ۱ سال بستری برگشته باشه ! البته این تجویز دکترش هم بود که مشغولش کنم به تفریحات سالم و بی خطر

راستی یه سوال دیگه - من شنیدم این ماده ۶ بهزیستی ربطی به برادر داشتن نداره فقط اون نباید از این ماده استفاده کرده باشه تا به حال این درسته ؟ اگر درسته من مستقیم برم سراغ مسئله پدرم و معافیت کفالت ؟ یا داداشم حتما باید کارت پایان خدمت و داشته باشه ؟
ارسال: #۱۰
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۱۱:۵۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۱:۵۹ ق.ظ، توسط Milad_Hosseini.)
سلام...
والا من دقیق نمیتونم به شما چیزی بگم.چون بیماری پدر شما رو نمیدونم جزء بیماری های خاص محسوب میشه یا نه..از نوع بیماری و درجه حاد بودن بیماری پدر عزیزت مطلع بشو اگه تونستی از راه کفالت پدرت اقدام کنی راحت تره فک کنم، چون چیزی که من خوندم باید دوتا برادر یا خواهر معلول داشته باشید و یکی نمیشه گویا....اینا اینقد تبصره و قانون های مختلف دارن که اصن نمیشه روش حساب کرد...بازم میگم برو پلیس بعلاوه ده و نظام وظیفه سوال ها رو بپرس...من بگم ممکنه ته دلت یه امید بیخودی بوجود بیاد اونوقت من عذاب وجدان میگیرم....یه وبلاگی رو آدرسش رو میزارم این زیر برو قسمت سوالاتش رو بخون حتما به جواب سوالات میرسی...موفق باشی انشالله..بازم آرزوی سلامتی دارم واسه خانوادت...پیگیری کن حتما

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ارسال: #۱۱
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷, ۰۴:۰۵ ب.ظ
رفتم امروز برای پدرم - برای مشکل عفونیش که منشا اون هم هنوز دکترا پیدا نکردن و باعث رشد بی رویه و در آور غدد لنفی سراسر بدنش شده - و چند بار جراحی و نمونه برداری شده - با این که خوش خیم بود ولی درمان نشده - برای اون گفت بهزیستی آپشنی نداره و تحت معلولیت به حساب نمیاد

گفتم درد داره - راه رفتنش و مختل کرده گفت - نمیشه - اصرار کردم گفت تهش یه نامه خطاب به کمیسیون بهزیسیتی بگو دکترش بنویسه -

تو کمیسونی که واسه چشمش برگزار میشه ارائش بده !

اصلا همه ی مقصود من برای مشکل عفونیش بود - ولی تهش برای چشمش که ۳ بار لیزر و ۱ بار تزریق درون چشمی شده نامه داده واسه پزشک کمیسیون - اینم شک دارم شدید بگیره !

به نظرتون اگر نیشه واسه پدرم - اصلا برای برادر میشه گرفت کفالت ماده ۶ ؟ با وجود اینکه پدرم از کارافتادگی نداره ؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمکم لطفا پایان نامه ارشد mahtab1928 ۰ ۱,۸۳۵ ۰۹ آبان ۱۳۹۹ ۰۶:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mahtab1928
  خدمت یا ارشد؟؟؟؟ feri1221 ۲ ۲,۲۴۹ ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۶:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: WILL
  سن واقعی بدن خود را حساب کنید fahimehazimi ۷۱ ۳۵,۱۱۹ ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: gerdoo_456
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۳۸۵ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
Rainbow خودتونو معرفی کنید! marvelous ۹ ۱۰۵ ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question یک اشکال ریز، کمک لطفا! marvelous ۶ ۵,۲۲۴ ۳۰ دى ۱۳۹۸ ۰۲:۱۶ ب.ظ
  بهم یک کسب و کار خانگی معرفی کنید؟ packationmachinery ۰ ۲,۰۱۹ ۲۵ دى ۱۳۹۸ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: packationmachinery
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۱۸ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۵۳۵ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  تست نفوذ و میز خدمت mahsa.mahroo ۰ ۱,۶۹۳ ۰۱ تیر ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷ ق.ظ
آخرین ارسال: mahsa.mahroo

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close