زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۱۱:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبیه سازی مقاله Q-Learning

ارسال:
۱۶ تیر ۱۳۹۷, ۰۹:۳۲ ب.ظ
با سلام
به تازگی با مباحث یادگیری ماشین آشنا شدم و به دلیل استفاده روز افزون از هوش مصنوعی در شبکه های بی سیم، باید تزم را در این زمینه انجام بدم.
به همین دلیل باید یه مقاله که از multi-agent Q-Learning برای حل یک مسئله بهینه سازی در شبکه های بی سیم استفاده کرده را شبیه سازی کنم.
کسی از دوستان با Q-Learning آشنایی داره یا کد آماده یا منبعی سراغ دارین بتونم استفاده کنم.
لطفا راهنمائیم کنید
متشکرم

هر کاری که دیگران می توانند انجام دهند تو هم می توانی و هر کاری که دیگران نمی توانند انجام دهند تو باید انجام دهی !!!
" ضرب المثل ژاپنی "
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۷, ۰۸:۰۱ ب.ظ
کیو لرنینگ یعنی یادگیری تقویتی
معنیش هم میشه یادگیری کیو
سوالی باشه در خدمتم
ارسال:
۱۷ تیر ۱۳۹۷, ۱۱:۴۳ ب.ظ
RE: شبیه سازی مقاله Q-Learning
(۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۱ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  کیو لرنینگ یعنی یادگیری تقویتی
سوالی باشه در خدمتم

سلام
ممنون از جوابتون
من روش Q-learning رو بلدم، ولی تو پیاده سازی مقاله مشکل دارم.
از اینترنت یه سری کدهای Q-learning پیدا کردم ولی همشون single agent هستن در حالی که مقاله ای که من باید پیاده سازی کنم multi agent هستش،
می تونید تو پیاده سازی مقاله کمکم کنید؟

هر کاری که دیگران می توانند انجام دهند تو هم می توانی و هر کاری که دیگران نمی توانند انجام دهند تو باید انجام دهی !!!
" ضرب المثل ژاپنی "
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۱۲:۱۹ ق.ظ
(۱۷ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۳ ب.ظ)kadoos نوشته شده توسط:  
(17 تیر ۱۳۹۷ ۰۸:۰۱ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  کیو لرنینگ یعنی یادگیری تقویتی
سوالی باشه در خدمتم

سلام
ممنون از جوابتون
من روش Q-learning رو بلدم، ولی تو پیاده سازی مقاله مشکل دارم.
از اینترنت یه سری کدهای Q-learning پیدا کردم ولی همشون single agent هستن در حالی که مقاله ای که من باید پیاده سازی کنم multi agent هستش،
می تونید تو پیاده سازی مقاله کمکم کنید؟

سلام، من چیزی که از کیولرنینگ یادم می‌آد اینه که یه ایجنت یه سری اکشن وقتی تو یک استیت هست انتخاب می‌کنه بعد یه سری وزن که نشون دهنده ارزش اون حرکت در اون استیت هست رو تخمین می‌زنه و به‌روزرسانی انجام می‌ده. اینقد این کاررو می‌کنه تا همگرا بشه یعنی به ازای هر استیت و هر حرکت بدونیم هزینه و سودش چقده. البته فک کنم این واسه وقتی بود که محیط و حرکت‌ها یا اکشن‌ها در هر استیت بدونیم چیه. اگه اون چن تا ایجنتتون با هم همکاری خاصی ندارن و از هم مستقلن خیلی تاثیری نداره رو استراکچری که محیط بعد از همگرا شدنه الگوریتم بدست می‌آد. وقتی هم که ارزش‌ها به ازای هر استیت و عمل به دست اومد هر ایجنت اگه مستقله می‌تونه حریصانه عمل کنه همیشه بهترین رو انتخاب کنه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۰۱:۲۱ ق.ظ
[

سلام، من چیزی که از کیولرنینگ یادم می‌آد اینه که یه ایجنت یه سری اکشن وقتی تو یک استیت هست انتخاب می‌کنه بعد یه سری وزن که نشون دهنده ارزش اون حرکت در اون استیت هست رو تخمین می‌زنه و به‌روزرسانی انجام می‌ده. اینقد این کاررو می‌کنه تا همگرا بشه یعنی به ازای هر استیت و هر حرکت بدونیم هزینه و سودش چقده. البته فک کنم این واسه وقتی بود که محیط و حرکت‌ها یا اکشن‌ها در هر استیت بدونیم چیه. اگه اون چن تا ایجنتتون با هم همکاری خاصی ندارن و از هم مستقلن خیلی تاثیری نداره رو استراکچری که محیط بعد از همگرا شدنه الگوریتم بدست می‌آد. وقتی هم که ارزش‌ها به ازای هر استیت و عمل به دست اومد هر ایجنت اگه مستقله می‌تونه حریصانه عمل کنه همیشه بهترین رو انتخاب کنه.
[/quote]

عملکرد agentها روی هم تاثیر داره و مهمه که هر agent چه اکشنی رو انتخاب کنه

" ضرب المثل ژاپنی "
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۰۱:۵۰ ق.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۲۱ ق.ظ)kadoos نوشته شده توسط:  [

عملکرد agentها روی هم تاثیر داره و مهمه که هر agent چه اکشنی رو انتخاب کنه
[/quote]

حدسی که برای جواب به این مساله می‌تونم بزنم یه همچین چیزیه که اگه ایجنت‌هاتون عین همن، مثلا فرض کنیم ۴ تا ایجنت داریم، تو یه محیط استیت‌ها و حرکت‌هاشون رو در نظر می‌گیریم و ترتیب حرکتشون هم مثلا به صورت رندم در نظر می‌گیریم (چون حرکت هر کدوم رو بقیه قراره یه تاثیری بذاره) با این شرایط یه دفعه کیو‌هارو آپدیت می‌کنیم بعد دوباره یه سری استیت رندم برای ایجنت‌ها در نظر می‌گیریم (به جای رندم می‌تونه ادامه حرکت قبل باشه یعنی بزاریم بعد از مقداردهی تصادفی استیت برای هر ایجنت چند بار حرکت کنه از همون جا و کیو‌هارو آپدیت کنه) و همین داستانو ادامه می‌دیم بعد از یه تعداد زیادی تکرار به نظرم کیو‌ها همگرا می‌شه، البته فقط نظره. دوباره که کیو‌ها بدست اومد بازم داستان قبلی با یه الگوی حریصانه بهترین کیو رو انتخاب می‌کنه هر ایجنت به ازای حرکت بقیه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۱۲:۰۷ ب.ظ
سلام
ممنون از جوابتون
من مفاهیم رو بلدم ولی نمی دونم که چطور باید این مقاله رو شبیه سازی کرد.
شبیه سازی این مقاله خیلی برام اهمیت داره چون قراره مبنای تزم باشه ولی تا حالا نتونستم شبیه سازی کنم و نتونستم کسی رو پیدا کنم که تو این زمینه کار کرده باشه و بتونم تو شبیه سازی ازشون کمک بگیرم.

" ضرب المثل ژاپنی "
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۱۲:۴۳ ب.ظ
کیو لرنینگ خیلی روش خوبی هست
ایده ایی که من دارم این هست QR لرنینگ ارائه بشه
یعنی ترکیب R و Q کیو آر لرنینگ
البته آی کیو لرنینگ هم خوبه
سوالی باشه باز درخدمتم
ارسال:
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۰۴:۳۶ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  کیو لرنینگ خیلی روش خوبی هست
سوالی باشه باز درخدمتم

این مقاله که باید شبیه سازیش کنم از Q-Learning استفاده کرده.

" ضرب المثل ژاپنی "
ارسال: #۱۰
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۰۶:۱۲ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ)kadoos نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  کیو لرنینگ خیلی روش خوبی هست
سوالی باشه باز درخدمتم

من نظرم رو QR یا IQ لرنینگ هست که میمونه بعد این پیاده سازی مقالتون اونا پیاده بشن اگه نتایج خوب بود بفرستیم برای کنفرانس
ارسال: #۱۱
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۰۹:۱۱ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۶:۱۲ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۷ ۰۴:۳۶ ب.ظ)kadoos نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۷ ۱۲:۴۳ ب.ظ)خانه سبز نوشته شده توسط:  کیو لرنینگ خیلی روش خوبی هست
سوالی باشه باز درخدمتم

من نظرم رو QR یا IQ لرنینگ هست که میمونه بعد این پیاده سازی مقالتون اونا پیاده بشن اگه نتایج خوب بود بفرستیم برای کنفرانس
اگه نتایج خوب بود بفرستیم برای کنفرانس HuhHuhHuh
در حال حاضر مشکل من پیاده سازی این مقالست، اگه بتونم این مقاله رو پیاده سازی کنم، سعی می کنم بهبودش بدم و مقاله بفرستم.
ولی فعلا تو پیاده سازی این موندم چه برسه به پیاده سازی کار خودم

" ضرب المثل ژاپنی "
ارسال: #۱۲
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۱۰:۰۰ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۱ ب.ظ)kadoos نوشته شده توسط:  در حال حاضر مشکل من پیاده سازی این مقالست،
سلام ،منم همین مشکلُ دارم و سورس کد خوبی پیدا نکردم.
چرا از اساتید هوش یا طراحی الگوریتمی کمک نمیگیرید؟

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!
ارسال: #۱۳
۱۸ تیر ۱۳۹۷, ۱۰:۰۲ ب.ظ
سخت نیست قدم اول انتخاب عنوان و کشیدن طرح هست قدم دوم داده سازی هست قدم سوم نگارش

قدم اول رو ما الان برداشتیم برای مثال QR learning یا IQ Learning

حالا باید یه طرح از این عنوان در بیاریم و تو مقاله بنویسیم این الگوریتم ما و این داده ها دادیم بهش

خروجی هم باید نتایج ۵ درصد دقت بهتر بشه و بگیم یکم سرعتش بده ولی دقتش خوبه

در نهایت میمونه نگارشش یک نویسنده حرفه ایی باید طوری بنویسه که واقعی نشون بده از رم ۸ گیگ و لبتاب دوال کور ۲ استفاده شده در متلب ۲۰۱۴ بعد می فرستیم برای ژورنال شانسمون امتحان می کنیم.
ارسال: #۱۴
۰۵ مرداد ۱۳۹۷, ۰۶:۳۸ ب.ظ
(۱۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۰ ب.ظ)Katerina Petrova نوشته شده توسط:  
(18 تیر ۱۳۹۷ ۰۹:۱۱ ب.ظ)kadoos نوشته شده توسط:  در حال حاضر مشکل من پیاده سازی این مقالست،
سلام ،منم همین مشکلُ دارم و سورس کد خوبی پیدا نکردم.
چرا از اساتید هوش یا طراحی الگوریتمی کمک نمیگیرید؟
سلام
ببخشید من انقدر دیر جواب دادم.
راستش پیامتونو الان دیدم.
همین کارو باید انجام بدم.
از یه سری احتمالات و روش ها توی این مقاله استفاده شده که من نمی تونم چطور باید پیاده سازی شن یا اصلا مفهومشون چیه.
شما مشکلتون حل شد؟
ممنون از راهنماییتون

" ضرب المثل ژاپنی "
 سپاس‌گزاری شده توسط: αɾια
ارسال: #۱۵
۰۷ مرداد ۱۳۹۷, ۱۰:۱۰ ق.ظ
(۰۵ مرداد ۱۳۹۷ ۰۶:۳۸ ب.ظ)kadoos نوشته شده توسط:  سلام
ببخشید من انقدر دیر جواب دادم.
راستش پیامتونو الان دیدم.
همین کارو باید انجام بدم.
از یه سری احتمالات و روش ها توی این مقاله استفاده شده که من نمی تونم چطور باید پیاده سازی شن یا اصلا مفهومشون چیه.
شما مشکلتون حل شد؟
ممنون از راهنماییتون
سلام ،خواهش میکنم
اول روش ارائه شده توی مقاله رو باید کاملا درک کنید بتونید و بعد برید سراغ مقالاتی که با Q learning کار کردند... اینجوری تا حدودی دستتون میاد که چطور باید پیش برین.
توصیه میکنم از فیلم های آموزشی رو هم ببینید.
من بخاطر کوچک بودن سایز مسئله ،به توصیه استاد مشاور ،فعلا ،دارم با الگوریتم های زیستی کار میکنم و بعد از اتمام این پروژه قراره بریم سراغ دیپ و مخلفات.. Smile

آدم های کوچک و حقیر با عقده های بزرگ ترسناکند،
زیرا از صدمه زدن به دیگران...
هراسی ندارند!

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست مقاله ali_it_2008 ۵,۲۰۴ ۱,۷۹۹,۷۸۱ ۲۹ خرداد ۱۴۰۱ ۰۳:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: lordesiah
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۳ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  شبیه ساز کلودسیم saeedkazemi ۱ ۱,۹۰۹ ۰۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۵:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: maryam95
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۸۶ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  داوری مقاله reyhaneh ۰ ۲,۸۰۵ ۲۴ دى ۱۳۹۹ ۱۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: reyhaneh
  معادل انگلیسی تولید نسل در ژنتیک برای مقاله fa_karoon ۲ ۲,۹۷۴ ۰۲ دى ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: abozar72
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۳۶۸ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۷۶۶ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
  مقاله مروری فارسی uka ۰ ۱,۸۴۶ ۱۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: uka
  شبیه ساز برای mobile cloud computing؟ samaneh_aftab ۲ ۳,۳۱۴ ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۸ ق.ظ
آخرین ارسال: محمد رستمی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close