زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۶:۵۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸

ارسال: #۶۱
۰۴ خرداد ۱۳۹۸, ۰۵:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۵۹ ب.ظ، توسط mashhad65.)
RE: اعلام نتایج انتخاب رشته آزمون دکتری ۹۸
(۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۳۰ ب.ظ)aliali256 نوشته شده توسط:  به گزارش خبرگزاری فارس، برخی از مخاطبان خبرگزاری فارس با گلایه از نحوه پذیرش داوطلبان دکتری در مرحله مصاحبه از سوی دانشگاه‌ها، خواستار پیگیری این موضوع از مسؤولان سازمان سنجش آموزش کشور شدند.

در این زمینه، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: دانشگاه‌ها امسال سطح حد نصاب را افزایش داده‌اند و از ما خواستند که حد نصاب‌های بالاتر را به آنها معرفی کنیم اما ظرفیت ما تفاوتی نسبت به سال گذشته نداشته است.

وی افزود: دانشگاه‌ها به دلیل کیفی شدن سطح دانشجویان حد نصاب را افزایش داده‌اند اما داوطلبان نباید نگران باشند چرا که ظرفیت خالی نمی‌ماند و اگر ظرفیتی خالی بماند دوباره دانشجو پذیرش می‌‌شود.

Big GrinBig GrinBig Grinخوبه دیگه دوباره دست دانشگاهها تو انتخاب کاملا باز شد و تو تکمیل ظرفیت میتونن دانشجوهای مدنظرشون رو بگیرن. برداشتن تکمیل ظرفیت واسه این بود که دانشگاهها مجبور باشن تو همون مرحله اول دانشجویان رو انتخاب کنن که کنسل شد امسال انگار.

(۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۱۹ ب.ظ)q88lp نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ضایع شدن حق شرکت کنندگان آزمون دکتری با اعلام حدنصاب تراز دانشگاه ها
کمپین اطلاع رسانی در مورد این موضوع
لطفاً اطلاع رسانی کنید.

تو نظرات گفتن که تاثیر آزمون بیشتر شده و هرکی مصاحبه دعوت شده تقریبا قبوله اما اینا بنظرم همش بازیه و خیلی از دعوت شدگان هم قبول نمیشن و کلی ظرفیت خالی میمونه که با میل خودشون دانشگاهها یجوری پرش میکنند.
خیلی باحاله سیستم های ماSmile دانشگاهها در مقابل سازمان سنجش و وزارت علوم قرار گرفتن. چه دعوایی بشه حالا. باید دید واکنش وزارت علوم چیه.
کلی خندیدیمBig Grin
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۶۲
۰۴ خرداد ۱۳۹۸, ۰۶:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۶:۵۲ ب.ظ، توسط nima178.)
(۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۵:۵۱ ب.ظ)mashhad65 نوشته شده توسط:  
(04 خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۳۰ ب.ظ)aliali256 نوشته شده توسط:  به گزارش خبرگزاری فارس، برخی از مخاطبان خبرگزاری فارس با گلایه از نحوه پذیرش داوطلبان دکتری در مرحله مصاحبه از سوی دانشگاه‌ها، خواستار پیگیری این موضوع از مسؤولان سازمان سنجش آموزش کشور شدند.

در این زمینه، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، گفت: دانشگاه‌ها امسال سطح حد نصاب را افزایش داده‌اند و از ما خواستند که حد نصاب‌های بالاتر را به آنها معرفی کنیم اما ظرفیت ما تفاوتی نسبت به سال گذشته نداشته است.

وی افزود: دانشگاه‌ها به دلیل کیفی شدن سطح دانشجویان حد نصاب را افزایش داده‌اند اما داوطلبان نباید نگران باشند چرا که ظرفیت خالی نمی‌ماند و اگر ظرفیتی خالی بماند دوباره دانشجو پذیرش می‌‌شود.

Big GrinBig GrinBig Grinخوبه دیگه دوباره دست دانشگاهها تو انتخاب کاملا باز شد و تو تکمیل ظرفیت میتونن دانشجوهای مدنظرشون رو بگیرن. برداشتن تکمیل ظرفیت واسه این بود که دانشگاهها مجبور باشن تو همون مرحله اول دانشجویان رو انتخاب کنن که کنسل شد امسال انگار.

(۰۴ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۱۹ ب.ظ)q88lp نوشته شده توسط:  
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

ضایع شدن حق شرکت کنندگان آزمون دکتری با اعلام حدنصاب تراز دانشگاه ها
کمپین اطلاع رسانی در مورد این موضوع
لطفاً اطلاع رسانی کنید.

تو نظرات گفتن که تاثیر آزمون بیشتر شده و هرکی مصاحبه دعوت شده تقریبا قبوله اما اینا بنظرم همش بازیه و خیلی از دعوت شدگان هم قبول نمیشن و کلی ظرفیت خالی میمونه که با میل خودشون دانشگاهها یجوری پرش میکنند.
خیلی باحاله سیستم های ماSmile دانشگاهها در مقابل سازمان سنجش و وزارت علوم قرار گرفتن. چه دعوایی بشه حالا. باید دید واکنش وزارت علوم چیه.
کلی خندیدیمBig Grin
دانشگاه ها که همیشه مخالف پذیرش از طریق ازمون سراسری بودن
اونزمان که ازمون هر دانشگاهی جدا بود مثله مارکوپولو باید می رفتی هر هفته یک جا ازمون می دادی بعضی دانشگاه ها هم ازموناشون یک روز بود
زیباتر اینکه سر جلسه ازمون می دیدی بچه های اون دانشگاه سه سوته بلند می شدن بعد صداشون می امد که عین جزوه بود!
و واقعا عین جزوه بود
دانشجوهای اون دانشگاه دو شانس داشتن هم سوالا رو داشتن
هم تو مصاحبه استادا هواشون رو داشتن
حالا که ازمون امده حداقل می تونیم با فضای اون دانشگاه ها اشنا بشیم!
اگرچه امسال اینقدر کم دعوت به مصاحبه کردن
من موندم چه طور می خوان کسایی که دعوت شدن رو بپیچونن

به اون لینک برید نظرتون بگید نظرات دیگرانم بخونید

بعضی هاش خوب بود اینجا می زارم
نتایج اعلام شده برای دعوت به مصاحبه دکتری امسال بسیار عجیب می باشد. دانشگاه ها ظرفیت خودشون را حدود یک ماه پیش اعلام کردند و طبق قانون مجلس ۵۰ درصد نتیجه امتحان و ۵۰ درصد نتیجه مصاحبه در پذیرش نهایی موثر می باشد اما نکته قابل بحث این است که حداقل تراز اعلام شده برای بسیاری از رشته ها یک دفعه افزایشی بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ نسبت به سالهای گذشته داشته است. در برخی رشته ها تعداد افراد دعوت شده به مصاحبه دانشگاه های تهران شریف، تهران، امیرکبیر، تربیت مدرس و... کمتر از تعداد ظرفیت پذیرش اعلام شده در دفترچه می باشد به طور مثال در یک رشته ۳۶ نفر پذیرش روزانه مجموع دانشگاه های تهران است که فقط ۳۳ نفر دعوت به مصاحبه شده اند یعنی ۳ نفر کمتر از ظرفیت یا در رشته ی دیگری ظرفیت پذیرش دانشگاه تهران ۱۲ نفر بوده که تا رتبه ۷ دعوت به مصاحبه شده اند و موارد دیگر. الان کسانی که دعوت به مصاحبه شده اند تقریبا ۹۰ درصد قبول شده اند چرا که برای خیلی از رشته ها نمره مصاحبه صفر شده و در برخی دیگر به زیر ۱۰ درصد رسیده است درصورتیکه طبق مصوبه خود مجلس برای کنکور دکتری ۵۰ درصد نمره کل را نمره مصاحبه باید تشکیل دهد و تمامی این اتفاقات مختص امسال است. سالهای قبل چنین مشکلی نبود. و اثر نمره مصاحبه در برخی رشته ها تقریبا صفر شده است. نکته عجیب تر این است که در برخی رشته ها تراز شبانه دانشگاه ها از تراز روازنه بالاتر اعلام شده است.
---
واقعا برای دانشگاه تهران متاسفم که پارسال توو رشته ی ما رتبه ۹۰ دعوت به مصاحبه شد ولی من امسال با رتبه ۱۶حتی شبانه هم دعوت به مصاحبه نشدم و چون رشته ی ما فقط دانشگاه تهران پذیرش داره متاسفانه یکسال دیگه از عمرم رو هم باید توو این کشور خراب شده به امید تحصیلات تکمیلی هدر بدم چون امکان خروج از کشور با این شرایط اسفناک ارزی وجود نداره… واقعا دلیل اینهمه اختلاف رو طی یک سال اصلا نمیتونم درک کنم از همه بدتر اینکه دانشگاه تهران با این همه ادعا حد نصاب شبانه رو بالاتر از روزانه اعلام کرده . یعنی شانس قبولی برای روزانه خیلی بیشتر از شبانه است. انگار جای روزانه و شبانه عوض شده . توو رشته ما برای قبولی روزانه تراز ۵۵۶۰ اعلام کردند و برای شبانه ۵۷۱۵
--
این نامردیه من رتبم ۴۰ شده دانشگاه های تهران بیش از ۱۰ تا سهمیه تو تهران اعلام کردن ولی من به هیچ مصاحبه ای داخل تهران دعوت نشدم
--
الان تو رشته من تعداد دعوت شدگان به مصاحبه کمتر از ظرفیت پذیرش روزانه دانشگاه های تهران است ۳۶ نفر مجموع دانشگاه های تهران پذیرش دلرد که نفر اخر دعوت شد ۳۳ است
ارسال: #۶۳
۰۵ خرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۴۰ ق.ظ
شروع کاهش حدنصاب دکتری ۹۸ از دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران از بازنگری حدنصاب دعوت به مصاحبه دکتری ۹۸ در برخی رشته ها خبر داد.

سید حسین حسینی در گفتگو با مهر درباره تغییر حد نصاب علمی برای مصاحبه دکتری سال ۹۸ گفت: این موضوع مقداری به سازمان سنجش آموزش کشور باز می‌گردد.

وی ادامه داد: سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌کند باید با همه پذیرفته شدگان مصاحبه شود، یعنی اگر ما در رشته‌ای نصاب سنجش را بپذیریم و ۳ نفر در رشته‌ای بخواهیم، سازمان سنجش ۱۰۰ نفر به ما معرفی می‌کند که باید با همه مصاحبه شود.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: بنابراین با انبوهی از متقاضیان روبرو هستیم از طرفی نیز سازمان سنجش اجازه می‌دهد حد نصابی را خود دانشگاه اعلام کند.

وی خاطرنشان کرد: بنابراین نصابی که دانشگاه تهران به سازمان سنجش اعلام کرد این است که سازمان به ازای هر نفر پذیرش ۵ داوطلب به دانشگاه معرفی کند، یعنی اگر در رشته‌ای ۵ نفر پذیرش داریم به ما ۲۵ نفر ظرفیت معرفی کنند.

معاون آموزشی دانشگاه تهران افزود: منتهی اکنون یک ایرادی ممکن است در برخی رشته‌ها ایجاد شود و آن اینکه برخی از اسامی تکرار می‌شوند، یعنی در دو رشته که نزدیک بهم هستند، داوطلبانی که معرفی می‌شوند از یک لیست در دو جا هستند.

وی افزود: این مساله در برخی از رشته‌های مدیریت اتفاق افتاده که در حال رایزنی با سازمان سنجش هستیم که در این رشته‌ها لیست افراد را افزایش دهیم.

حسینی خاطرنشان کرد: صحبت‌هایی با سازمان سنجش شده است تا برخی رشته‌ها که تعداد داوطلبان معرفی شده در آنها کم هستند را اعلام کند.

وی ادامه داد: یکی دو رشته نیز اعلام کرده‌اند، در برخی از رشته‌های مدیریت ظاهراً در معرفی افراد اشتباهی صورت گرفته است برخی افراد با رتبه‌های خوب معرفی نشدند که این موضوع در حال بررسی است.

معاون دانشگاه تهران درباره اینکه به دلیل حد نصاب علمی بالا ممکن است ظرفیت برخی رشته‌ها تکمیل نشود آن را چگونه تکمیل خواهید کرد، گفت: در حال حاضر نصاب علمی دانشگاه تهران را سازمان سنجش به رسیمت شناخته است و ما با توجه به ظرفیتی که اعلام کرده‌ایم پذیرش خواهیم داشت. ممکن است در برخی رشته‌ها افرادی که معرفی می‌شوند شرایط لازم را احراز نکنند و ظرفیت برخی رشته‌ها تکمیل نشود و خالی بماند ولی اساس بر این است که ظرفیت رشته‌ها تکمیل شود.
 سپاس‌گزاری شده توسط: nima178
ارسال: #۶۴
۰۵ خرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۰۰ ب.ظ
پاسخ سازمان سنجش به داوطلبان معترض دکتری ۹۸

رئیس سازمان سنجش گفت: اطلاعات آماری لازم به دانشگاه ها داده شده است و سازمان سنجش تنها در صورت درخواست کتبی دانشگاه ها در مورد حدنصاب علمی کنکور دکتری آن را بررسی می کند.

دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر درباره اعتراض برخی از داوطلبان کنکور دکتری سال ۹۸ در خصوص اعلام نتایج انتخاب رشته و حدنصاب علمی اعلام شده گفت: اطلاعات آماری لازم در خصوص حد نصاب و تعداد داوطلبان واجد شرایط و نمره‌های داوطلبان از سوی سازمان سنجش به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود و پس از آن یک حد نصاب به دانشگاه‌ها پیشنهاد می‌شود.

پافشاری دانشگاه تهران به حدنصاب علمی پیشنهادی خود

وی با اشاره به معترضان رشته‌های دکتری دانشگاه تهران و پاسخ معاون این دانشگاه افزود: در مورد دانشگاه تهران، سازمان سنجش حد نصابی را به دانشگاه تهران پیشنهاد کرد اما دانشگاه تهران آن را نپذیرفت و حد نصاب خود را اعلام کرد. علیرغم اینکه کارشناسان سازمان سنجش به دانشگاه تهران اعلام کرده بودند که با حد نصاب دانشگاه ممکن است برخی از ظرفیت‌های پذیرش خالی بماند، اما دانشگاه تهران بر حد نصاب خود پافشاری کرده است.

رئیس سازمان سنجش یادآور شد: از معاون آموزشی دانشگاه تهران تعجب می‌کنم که این موضوع را به این شکل اعلام کرده است.

وی تاکید کرد: ضمن اینکه رایزنی با سازمان سنجش توسط دانشگاه‌ها سازوکار خود را دارد و تنها اعلام رسانه‌ای آن کافی نیست و باید به صورت رسمی و کتبی به سازمان سنجش اعلام شود.

خدایی خاطرنشان کرد: سازمان سنجش سازمانی داوطلب محور است و در صورت درخواست کتبی دانشگاه تهران، سازمان سنجش حتماً با داوطلبان مساعدت لازم را به عمل می‌آورد.

اشتباه دانشگاه دلیل عدم معرفی برای مصاحبه

وی همچنین این موضوع که رتبه‌های بالاتر برای مصاحبه معرفی نشده اند را اشتباه دانشگاه تهران اعلام کرد و گفت: بررسی‌های سازمان سنجش نشان داده است که رتبه‌های بالاتر معرفی شده اند و این گونه نیست که رتبه‌های بالاتر معرفی نشده باشند. اما تعدادی از رتبه‌های پایین‌تر که سال گذشته می‌توانستند با این رتبه معرفی شوند امسال معرفی نشدهاند که این موضوع به همان حد نصاب علمی دانشگاه تهران بر می‌گردد.

به گزارش مهر، از زمان اعلام نتیجه اولیه کنکوری دکتری بسیاری از داوطلبان نسبت به معرفی نشدن خود به مصاحبه علیرغم داشتن رتبه بالا اعتراض دارند بسیاری از این داوطلبان که متقاضی ورود به دانشگاه تهران هستند اعلام می‌کنند با داشتن رتبه‌های بالا برای مصاحبه به دانشگاه دعوت نشده ایم.

در پاسخ به این اعتراض معاون دانشگاه تهران در گفتگویی با مهر عنوان کرده است که: صحبت‌هایی با سازمان سنجش شده است تا برخی رشته‌ها که تعداد داوطلبان معرفی شده در آنها کم هستند را اعلام کند.
ارسال: #۶۵
۰۵ خرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۱۴ ب.ظ
سلام

من رتبه ۵۱ فناوری شدم با تراز ۴۱۷۲

روزانه و شبانه علم صنعت
گرایشهای قم
و روزانه و شبانه شیراز آوردم
ارسال: #۶۶
۰۵ خرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۲۹ ب.ظ
(۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۱۴ ب.ظ)sare_eslami نوشته شده توسط:  سلام

روزانه و شبانه علم صنعت
گرایشهای قم

سلام
لطفا تراز کد رشته هایی که زدید رو اعلام کنید. متشکر
ارسال: #۶۷
۰۵ خرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۵۰ ب.ظ، توسط sare_eslami.)
(۰۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۲ ق.ظ)ali hjt نوشته شده توسط:  اینجا کسی دیگه آیتی شرکت نکرده یعنی؟!

چرا. من شرکت کردم
نتیجه رو گذاشتم

(۰۵ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۲۹ ب.ظ)aliali256 نوشته شده توسط:  
(05 خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۱۴ ب.ظ)sare_eslami نوشته شده توسط:  سلام

روزانه و شبانه علم صنعت
گرایشهای قم

سلام
لطفا تراز کد رشته هایی که زدید رو اعلام کنید. متشکر

علم و صنعت روزانه و شبانه ۴۰۶۰
قم سیستم ۳۴۲۵
قم تجارت ۳۵۳۵
قم چندرسانه ۳۳۲۰
شیراز روزانه و شبانه ۲۷۱۳

ترازهای فناوری

تهران تجارت ۵۶۸۲
تهران سیستم ۵۸۴۶
تهران تجارت شبانه ۶۱۱۹
تهران سیستم شبانه ۵۶۷۳
تربیت مدرس ۵۲۱۳
علم و صنعت ۴۰۶۰
علم و صنعت شبانه ۴۰۶۰
خواجه نصیر ۴۳۰۰
قم سیستم ۳۴۲۵
قم تجارت ۳۵۳۵
قم چند رسانه ای ۳۳۲۰
شیراز شبکه ۲۷۱۳
شیراز شبانه ۲۷۱۳
 سپاس‌گزاری شده توسط: aliali256 , ali hjt
ارسال: #۶۸
۰۵ خرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۵۹ ب.ظ
دوستانی که معماری کامپیوتر / شبکه و رایانش امن شرکت کردند نیز تراز های کد محل رشته هاشون رو بزارند
متشکر.
ارسال: #۶۹
۰۶ خرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۱۶ ب.ظ
(۰۲ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۰۰ ق.ظ)Baangizeh نوشته شده توسط:  
(01 خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۱ ب.ظ)nimaghasri نوشته شده توسط:  
(01 خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۱۰ ب.ظ)q88lp نوشته شده توسط:  
(01 خرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۴۲ ب.ظ)nimaghasri نوشته شده توسط:  
کارت عالی بود.
اگه حال داری یکم در مورد هوش هم کشف کن!
من که کلاً دپرس شدم

نمی تونم خوب اینو بر اساس کارنامه خودم زدم و رتبه های بچه ها
چیزی هم که مطمئن نباشم نمی تونم بگم که
مگر یک تراز درست درمون یکی از هوش اینا بده
بعدم تعداد نفرات اون رشته ها کمتر بوده حداقل تو انجمن
منم دیگه حس توصیه نامه گرفتن و رزمه نوشتن ندارم
با ۲۰۰ نفر باید بریم مصاحبه فکر کنم نتونن اسمونو بخون حتی
ده روز طول میکشه

در مورد هوش مصنوعی روزانه، بالاترین تراز برای دانشگاه تهران بوده ۴۴۴۰ و پایین ترین تراز دانشگاه امیرکبیر ۳۲۲۲ و خواجه نصیر ۳۲۵۱/ فکر می کنم هر دانشگاهی تعدادی غایب داشته باشه برای مصاحبه و هیچکدوم بالای ۳۰-۴۰ نفر مصاحبه شونده نداشته باشن.

۳۰ - ۴۰ نفر تعداد زیادیه. من خودم رتبم ۶۰ شده و یه مقداری امید داشتم به دانشگاه صنعتی اصفهان و با یه مقدار امید بیشتر به دانشگاه اصفهان ولی با این ترازا خیلی از رتبه های خوبی که نتونستن حد نصاب دانشگاه های تهرانو بیارن قطعا صف میکشن برای صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان و حتی شیراز. با این اوصاف شانس قبولیم در کل خیلی کم شده.
ارسال: #۷۰
۰۶ خرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۲۲ ب.ظ
(۰۶ خرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۱۶ ب.ظ)cpt.mazi نوشته شده توسط:  ۳۰ - ۴۰ نفر تعداد زیادیه. من خودم رتبم ۶۰ شده و یه مقداری امید داشتم به دانشگاه صنعتی اصفهان و با یه مقدار امید بیشتر به دانشگاه اصفهان ولی با این ترازا خیلی از رتبه های خوبی که نتونستن حد نصاب دانشگاه های تهرانو بیارن قطعا صف میکشن برای صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان و حتی شیراز. با این اوصاف شانس قبولیم در کل خیلی کم شده.
دقیقا. با این وضع و این ظرفیت های دو سه نفری، خیلی سخت تر میشه:|
ارسال: #۷۱
۰۷ خرداد ۱۳۹۸, ۱۲:۱۳ ب.ظ
عدم تغییر حد نصاب علمی دکتری دانشگاه شهید بهشتی

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در پی اعتراض به بالابودن حد نصاب علمی دوره دکتری اعلام کرد: حد نصاب علمی دکتری این دانشگاه در سال جاری تغییری نکرده و همانند سال گذشته تعیین شده است.

لی اکبر افضلیان در گفتگو با مهر درباره افزایش حد نصاب علمی دوره دکتری دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۸ گفت: حد نصابی که در این مرحله تعیین شده، برای دعوت به مصاحبه است برای اینکه تعداد افرادی که برای مصاحبه دعوت می‌شوند مشخص شود.

وی ادامه داد: دانشگاه شهید بهشتی حد نصاب علمی دوره دکترایی که در سال جاری تعیین کرده همانند سال گذشته بوده و تغییری نداده است.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: در سال جاری در حدود ۳۳۰ رشته حد نصاب علمی ارائه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: رشته‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند و به طوری این نصاب‌ها تعیین می‌شود که تعداد افرادی که مصاحبه دعوت می‌شوند ۷ تا ۱۰ برابر تعدادی باشند که پذیرش خواهند شد.

افضلیان افزود: به عنوان مثال در یک کد رشته ۴ نفر جذب خواهیم کرد ولی حدود ۴۰ نفر را به مصاحبه دعوت می‌کنیم که از بین این افراد نهایتاً ۴ نفر را انتخاب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه شهید بهشتی به طور کلی طوری مصاحبه‌ها را مشخص کرده است که تعداد کافی باشند تا بتوانیم از بین آنها انتخاب کنیم. ضریب ما نیز برخی موارد، ۷ برابر، برخی ۱۵ برابر و در برخی موارد ۲۰ برابر است.
ارسال: #۷۲
۰۷ خرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۰۸ ب.ظ
الان یه مشکل اساسی که هست اینه که زمان مصاحبه ی هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی اصفهان و شیراز به ترتیب ۲۸ و ۲۹ خرداد هست و دانشگاه امیرکبیر هم برداشته دقیقا زمان مصاحبه رشته هاشو ۲۷ تا ۲۹ خرداد اعلام کرده. آیا کسی اطلاعی داره که در این شرایط چکار میشه کرد؟ امکان درخواست دسته جمعی برای تغییر تاریخ مصاحبه هست یا چی؟
ارسال: #۷۳
۰۷ خرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۰۴ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۰۸ ب.ظ)cpt.mazi نوشته شده توسط:  الان یه مشکل اساسی که هست اینه که زمان مصاحبه ی هوش مصنوعی دانشگاه صنعتی اصفهان و شیراز به ترتیب ۲۸ و ۲۹ خرداد هست و دانشگاه امیرکبیر هم برداشته دقیقا زمان مصاحبه رشته هاشو ۲۷ تا ۲۹ خرداد اعلام کرده. آیا کسی اطلاعی داره که در این شرایط چکار میشه کرد؟ امکان درخواست دسته جمعی برای تغییر تاریخ مصاحبه هست یا چی؟

قبلاً که سازمان سنجش روز مصاحبه امیرکبیر را ۲۰ خرداد اعلام کرده بود. دانشگاه شریف هم آخه ۲۷ خرداد است. برنامه ریزی اعلام شده سازمان سنجش خیلی خوب بود. حالا سر این قضیه هم میخوان کلی اذیت کنن.
ارسال: #۷۴
۰۷ خرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۲۵ ب.ظ
(۰۷ خرداد ۱۳۹۸ ۱۲:۱۳ ب.ظ)aliali256 نوشته شده توسط:  عدم تغییر حد نصاب علمی دکتری دانشگاه شهید بهشتی

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی در پی اعتراض به بالابودن حد نصاب علمی دوره دکتری اعلام کرد: حد نصاب علمی دکتری این دانشگاه در سال جاری تغییری نکرده و همانند سال گذشته تعیین شده است.

لی اکبر افضلیان در گفتگو با مهر درباره افزایش حد نصاب علمی دوره دکتری دانشگاه شهید بهشتی در سال ۹۸ گفت: حد نصابی که در این مرحله تعیین شده، برای دعوت به مصاحبه است برای اینکه تعداد افرادی که برای مصاحبه دعوت می‌شوند مشخص شود.

وی ادامه داد: دانشگاه شهید بهشتی حد نصاب علمی دوره دکترایی که در سال جاری تعیین کرده همانند سال گذشته بوده و تغییری نداده است.

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی خاطرنشان کرد: در سال جاری در حدود ۳۳۰ رشته حد نصاب علمی ارائه کرده‌ایم.

وی ادامه داد: رشته‌های مختلف با یکدیگر تفاوت دارند و به طوری این نصاب‌ها تعیین می‌شود که تعداد افرادی که مصاحبه دعوت می‌شوند ۷ تا ۱۰ برابر تعدادی باشند که پذیرش خواهند شد.

افضلیان افزود: به عنوان مثال در یک کد رشته ۴ نفر جذب خواهیم کرد ولی حدود ۴۰ نفر را به مصاحبه دعوت می‌کنیم که از بین این افراد نهایتاً ۴ نفر را انتخاب کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه شهید بهشتی به طور کلی طوری مصاحبه‌ها را مشخص کرده است که تعداد کافی باشند تا بتوانیم از بین آنها انتخاب کنیم. ضریب ما نیز برخی موارد، ۷ برابر، برخی ۱۵ برابر و در برخی موارد ۲۰ برابر است.

خوبه که ما حد نصابهای پارسال رو داریم دقیقا ۱۸۰۰ تا گذاشتن روش
با یکی از اساتید صحبت کردم می گفت دو سال قبل ۱۰۰ نفر برای مصاحبه امده بودن!
دیگه امسال یک کاری کردیم تعداد کمتر بشه
میگفت ازون ۱۰۰ تا ۹۰ تاش درجا رد کردیم
یکی دیگه هم گفت ممکنه یک دونه هم نگیریم کلا خیلی حسشون خوب نبود
ارسال: #۷۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۱۷ ب.ظ
سلام
دوستان من یک جا مطلبی از یکی از داوطلبین خوندم براتون میزارم لطفا نظر بدید که صحت داره یا نه

صورت مسئله این بوده: واقعا جایی تاسف داره همکلاسی من با رتبه‌ی۹۴دانشگاه تهران قبول شده ولی دوستان دیگه با رتبه‌ی ۳۲و۷۵قبول نشدن. بنظرتون این چطور همچنین چیزی امکان داره؟؟؟؟؟؟؟
جواب یکی از داوطلبین:
اگه منظورتون از قبول شدن دعوت به مصاحبه هس ک خوب بحث رتبه و تراز باهم فرق میکنه. مثلا خوده بنده با رتبه ۸ ترازم از رتبه ۹ ۶۰۰ تا کمتر بود ولی رتبم بهتر بود. چرا چون درصدهایی ک زدم بالاتر بود با احتساب دروس تخصصی و زبان و استعداد. ولی برای تخمین تراز دروس تخصصی ک ضریب بالایی داره و زبان و استعداد تاثیر خیلی کمی دارن و نکته مهمتر اینکه تراز با توجه به سوالاتی ک جواب دادین محاسبه میشه ینی اگه سوالی ک شما جواب دادین خیلی های دیگه هم جواب داده باشن از نظر سنجش یعنی اون سوال آسون بوده و تراز پایینی بهش تعلق میگیره ولی هرچه سوالی ک جواب دادین کمتر کسی جواب داده باشه خوب اون تاتیر بسزایی داره تو تراز. یک مثال عینی واستون میزنم برای آزمون پارسال هست. یکی ترازش حدود۴۶۰۰ بود یکی ترازش ۴۸۰۰ خوب بین ترازاشون ۲۰۰ اختلاف بود ولی بین درصد دروس تخصصی شون اختلاف بیشتر بود اونی ک ۴۶۰۰ بود ۳۸ درصد زده اونی ک ۴۸۰۰ بود ۴۵ درصو زده. ینی ۷ درصد بیشتر. پس کسانی ک فکر میکنن تراز به درصد بستگی اشتباه میکنن. چون تو همین مثل فرد دیگه با درصد دروس تخصصی ۴۸ درصد تراز ۵۵۰۰ شد اختلاف درصدش با اونی ۴۵ درصد زده بود ۷۰۰ تا بود ولی اختلاف درصدشون تنها ۳ درصد بوده. به این دلیل بوده ک سوالاتی جواب داده سختر بوده و ترازشون بالا رفته. و این هم اضافه کنم. اونی ک تراز ۴۸۰۰ داشت رتبه ۱۶ بوده و اونی ک تراز ۵۵۰۰ داشت رتبه ۱۹ بوده. با تراز بهتر ولی رتبه پایینتر چرا؟ چون اون یکی استعداد و زبانش بالاتر زده باعث ببهتر شدن رتبش شده. ببخشید طولانی شد

لطفا برای رابطه بین رتبه و تراز اگه کسی اطلاعات بیشتری داری یا نقدی به متن بالا داره بگه که ما هم در جریان قرار بگیریم

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۶۰ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  کارنامه نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۸۱۰ ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ ۱۰:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  آزمون دکتری ۹۸ jntdst ۸۴ ۴۰,۶۷۵ ۱۸ دى ۱۴۰۱ ۰۲:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: farzane1400
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۵۹,۲۱۹ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  اعلام نتایج دکتری ۹۴ Bache Mosbat ۱۱ ۱۰,۴۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  آزمون دکتری sara198 ۱ ۱,۳۸۷ ۱۶ دى ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ب.ظ
آخرین ارسال: soha1
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۵۰ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۴۷۱ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  منابع آزمون دکتری گرایش تجارت الکترونیک wskf ۳ ۵,۹۷۲ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Ametrine
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۴۷۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close