زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۵ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گام به گام تا ارشد ۹۹

ارسال: #۶۱
۱۳ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۵۷ ب.ظ
RE: گام به گام تا ارشد ۹۹
(۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۳۲ ب.ظ)sinashan73 نوشته شده توسط:  
(13 مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  عالی! منم باید از همین تکنیک استفاده کنم تا بتونم پرش ذهنیمو کنترل کنم. ولی من یه مشکل دیگه ای هم دارم، من نویسندگی میکنم و ترجمه در کنار کارای دیگم، الان شمارمو هم عوض کردم ولی بازم برا کار بهم زنگ میزنن. و کارم متفاوته زمینش همش ادبی و هنریه، همین پرش ذهنی میاره. الان من دیشب در مورد پوچ گرایی در اشعار فروغ فرخزاد نوشتم یه مقاله، الان دارم مدار منطقی میخونم! به نظر شما قاطی نمیشن و این مسئله باعث پرش ذهنی نمیشه؟
ولی در کل این تکنیک شما عالیه، من حتما از همین الان پیادش میکنم.
الانم کتاب اجلالی رو میگیرم. یک دنیا ممنون آقا سینا

فک نکنم مشکلی پیش بیاد. اتفاقا منم تو دوران کنکور تقریبا تا اواسط اسفند کار ترجمه انجام میدادم با موضوعات کاملا متفاوت نسبت به کامپیوتر. البته سعی میکردم بیشتر از ۳ ساعت در روز براش وقت نذارم و معمولا هم وقتی انجام میدادم که دیگه بعدش قرار نبود درس بخونم.

دقیقا!منم آخر شبا روی مقاله ها کار میکنم. ولی کارای کامپیوتری رو که قبول میکنیم انجام میدم وسط روز. چاره ای ندارم. خرج باید دربیادUndecided
الان برنامه ای که دادی رو یعنی روش پومودور رو که گفتی پیاده کردم خیلی مدیریت زمان دارم. عالیه. دستت درد نکنهSmile

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: sinashan73
ارسال: #۶۲
۱۳ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۰۶ ب.ظ
Rainbow RE: گام به گام تا ارشد ۹۹
(۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  عالی! منم باید از همین تکنیک استفاده کنم تا بتونم پرش ذهنیمو کنترل کنم. ولی من یه مشکل دیگه ای هم دارم، من نویسندگی میکنم و ترجمه در کنار کارای دیگم، الان شمارمو هم عوض کردم ولی بازم برا کار بهم زنگ میزنن. و کارم متفاوته زمینش همش ادبی و هنریه، همین پرش ذهنی میاره. الان من دیشب در مورد پوچ گرایی در اشعار فروغ فرخزاد نوشتم یه مقاله، الان دارم مدار منطقی میخونم! به نظر شما قاطی نمیشن و این مسئله باعث پرش ذهنی نمیشه؟

اتفاقا کار خوبی دارید میکنید. تک بعدی بودن خوب نیست. همین که فکرتون مدام هم سر کامپیوتر و مباحث مربوطه نیست باعث میشه یه استراحتی به ذهنتون داده بشه. بعضیا از این شیوه برای استراحت ذهنیشون استفاده میکنن. مثلا یادمه یکی از بچه های دوران تحصیل که فارغ التحصیل دکتری بود برای استراحت به جای اینکه بره دراز بکشه یا قدم بزنه و فکرش رو به این طریق خالی کنه میرفت سوالات سخت مربوط به لگاریتم رو حل میکرد و نظرش این بود که کاملا فکر منو به خودش مشغول میکنه و از موضوع درسیم بیرون میکشه IdeaSmile

هان مشو نومید چون واقف نه‌ای از سر غیب
باشد اندر پرده ، بازی‌های پنهان غم مخور
-------------------------------------------------
۹۹ درصد از مواردی که نگرانشان هستید هرگز اتفاق نخواهند افتاد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۶۳
۱۳ مرداد ۱۳۹۸, ۰۷:۱۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۳۱ ب.ظ، توسط marvelous.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
(۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۰۶ ب.ظ)dr.a_AI نوشته شده توسط:  
(13 مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۲۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  عالی! منم باید از همین تکنیک استفاده کنم تا بتونم پرش ذهنیمو کنترل کنم. ولی من یه مشکل دیگه ای هم دارم، من نویسندگی میکنم و ترجمه در کنار کارای دیگم، الان شمارمو هم عوض کردم ولی بازم برا کار بهم زنگ میزنن. و کارم متفاوته زمینش همش ادبی و هنریه، همین پرش ذهنی میاره. الان من دیشب در مورد پوچ گرایی در اشعار فروغ فرخزاد نوشتم یه مقاله، الان دارم مدار منطقی میخونم! به نظر شما قاطی نمیشن و این مسئله باعث پرش ذهنی نمیشه؟

اتفاقا کار خوبی دارید میکنید. تک بعدی بودن خوب نیست. همین که فکرتون مدام هم سر کامپیوتر و مباحث مربوطه نیست باعث میشه یه استراحتی به ذهنتون داده بشه. بعضیا از این شیوه برای استراحت ذهنیشون استفاده میکنن. مثلا یادمه یکی از بچه های دوران تحصیل که فارغ التحصیل دکتری بود برای استراحت به جای اینکه بره دراز بکشه یا قدم بزنه و فکرش رو به این طریق خالی کنه میرفت سوالات سخت مربوط به لگاریتم رو حل میکرد و نظرش این بود که کاملا فکر منو به خودش مشغول میکنه و از موضوع درسیم بیرون میکشه IdeaSmile
دقیقا درست میگی، من وقتی از درس و کامپیوتر احساس خستگی میکنم لااقل یه چیزی به اسم ترجمه و یا نوشتن و یا کارایی از این قبیل هست که حال و هوامو عوض کنه. ولی چیزی که فکر من این روزا به من میگه اینه که باید یه مدت تا موقع کنکور این کارا رو کنار بزارم. هر چی باشه من از یه رشته بی ربط اومدم و باید بیشتر از بقیه حتی درس بخونم.

امروز سه تا کتاب از کتابخونه گرفتم.
اولی هوش مصنوعی راسل و نورینگ
دومی ساختمان داده و الگوریتم از محمد قدسی
سومی هم مدارهای الکتریکی ۱ - نوشته محمود نحوی و یه خارجکی به نام ادمینیستر که کلی مسئله مدار الکتریکی حل کرده.

نظرتون در مورد این کتابا چیه؟

یه نکته ای به عنوان پانوشت:

ای کسی که مدام به پستهای من امتیاز منفی میدهی، که چی؟ من چیکارت کردم؟ کاری به کارت دارم؟ پس سرت به کار خودت باشه و دست از مردم آزاری بردار.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۶۴
۱۳ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۳۷ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
دوستان یه سوالی، کتاب اجلالی توی مدار منطقی خداییش خیلی جامع تر و پر محتوا تره، نسبت به مدرسان شریف، من فکر میکنم باید روی درسی مثل مدار منطقی برای گرایش هوش نسبت به شبکه وقت بیشتری گذاشت. نه؟
من کتاب اجلالی رو برای مدار منطقی انتخاب کردم.

حالا منتظر ساختمان داده و الگوریتم هستم، سیستم عامل هم همین حقیقت رو بالاخره پیدا کردم.
دوستان بد نیست شماها که تجربه مشابه داشتین و همینطور سابقه درخشان تری دارین منو راهنمایی کنین که روی کدوم درسم وقت بزارم. روی کدوم نزارم.
تست جامع هوش چی خوبه بگیرم؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۶۵
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۴۵ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
یک تجربه کنکور ارشدی
دوستان من امروز بالاخره یکی از کتابهای یوسفی رو باهاش ارتباط گرفتم و علت ارتباط نگرفتن خودمو با ساختمان داده خصوصا متوجه شدم. من پایه گسسته ی قوی و محکمی دارم بنابراین تونستم با این کتاب دیجیتال فوق العادش ارتباط بگیرم. و یه چیزی فهمیدم.
کتابهای هادی یوسفی فوق العاده جامع و عالی نوشته شدن ؛ خصوصا این کتاب ساختمان گسسته انتشارات پوران پژوهش که کاملا مثل یه برنامه کامپیوتری دقیق بود این فصل اولش که خوندم! برای اینکه مطمئن بشم از ارتباط گرفتن خودم با کتاب تستهای آخر فصل رو هم زدم وعجبا که عالی همه رو درست میزدم!

ولی ساختمان داده رو از اون روزی که نتونستم باهاش ارتباط بگیرم جرات ندارم دست بگیرم. فعلا کتاب طورانی رو سفارش دادم فردا میاد، احتمالا اون برام بهتر و سبک تر باشه. از اون شروع میکنم و کمی که راه افتادم می اندازم تو کتاب ساختمان گسسته هادی یوسفی. لامصب کتاباشو طوری طراحی کرده انگار یه برنامه نوشته که تمام تستها رو و نکته ها رو تحلیل کنه!

اینا رو گفتم که به شما دوستان بگم، کتابهای هادی یوسفی بیشتر برای دور دوم خوندن مناسب هستن، اگه یکی از کتابهای هادی یوسفی رو دارین و میدونین تو اون درس پایتون قوی تره، پس بخونین، اگه خدای نکرده یه ذره فکر میکنین تو اون درس میلنگین با کتابهای دیگه شروع کنین و بعد از اینکه کمی راه افتادین، یا برای دور دوم و مرور از کتابهای هادی یوسفی استفاده کنین.

در مورد مدار منطقی هم که دو فصل خوندم از کتاب مدرسان شریف، احساس کردم بیخود ترین کتابیه که برای تست زنی میشه ازش استفاده کرد. فقط داره درس میده و آموزش میده. بنابراین یکی از بهترین کتابهاییه که برای شروع میشه ازش استفاده کرد. من اجلالی رو انتخاب کردم.

حالا از این به بعد میام و در مورد کتابها مینویسم تا اطلاعات دوستان هم اضافه بشه. نمیخوام بگم چیزی حالیمه، یه تجربه کسب کردم میخوام قسمت کنم با شما.

پس برای شروع!!!!
کتابها رو به دو دسته تقسیم کنین، یه دسته کتابهایی که از همین سری اول خوندن شروع میکنین، و دسته دوم کتابهایی هستن که برای دور دوم انتخاب میشن و اصولا هم بسته به سطح پایه درسی شما متفاوت هم هستن.

برای من ساختمان گسسته یوسفی کتاب دور اول هست، ولی ساختمان دادش برای دور دومه! چون پایه ساختمان داده من به قدرت پایه گسسته نیست.

من برنامه نویسیم بدک نیست، از دوره دبیرستان یادمه که کامپیوتر تو خونه ها هنوز راه پیدا نکرده بود من شروع کردم با کلاسهای آزاد دانشگاه شریف و حتی اون موقع یه دوره طراحی الگوریتم هم دیدم که درسته که خیلی نفهمیدم چی شد و فقط نوشتن الگوریتمهای معمولی رو یاد گرفتم، چون اون موقع دوم دبیرستان بودم و معلومات الان رو نداشتم. درسهای گسسته و مدار منطقی و ریاضی ها و آمار و برنامه نویسی ها مقدماتی و پیشرفته رو پاس کردم تو دانشگاه، بنابراین فکر میکنم به اندازه کافی برای خوندن ساختمان داده آماده شده باشم، ولی کتاب یوسفی برای الان من سنگینه. الان کتاب طورانی رو گرفتم. در روش خوندن این درس منو راهنمایی کنین.

پ ن: باقی دوستان کنکوری ، اینجا تاپیک تلق پدری من نیست که فقط من در مورد مسائل خودم بنویسم. من اگه میام اینجا این همه پست میکنم واسه اینه که فعلا مسئله کنکور جا بیفته بعد یه برنامه دسته جمعی بزاریم برای کنکوری های ۹۹ مانشت و باهم درسها رو پیش بریم. اینطوری میتونیم به هم کمک کنیم و برای هم حتی رفع اشکال کنیم و این مسئله به خودمون کمک میکنه.
دوستان کنکوری آرزوهاتونو و آیندتونو جدی بگیرین. من الان در این سن احساس میکنم بعد از هر آنچه که بر من گذشت، از نه دقیقه مرگ تا بازگشت به زندگی و بیست و شش سال رنج و دوری از دانشگاه فنی، الان دوباره یه فرصت به من دادن، دوباره برگشتم به سن بیست و خرده ای، خیلی احساس جوونی میکنم برای اینکه باید اینطور باشه و اینو باور دارم که با اینکه بیشتر درسهای اصلی رو برای بار اوله تو عمرم دارم میخونم، ولی سال آینده یکی از رتبه های برتر خواهم بود و موفق خواهم شد. چون الان این فرصت رو خدا به من داده پس پشت منه. دلم میخواد به باقی هم کمک کنم یخرده به ذهنشون نظم بدن و برنامه ریزی کنن و موفق بشن.
پس لطفا شما هم در این تاپیک فعال باشید. Smile

بیایید تجربه هامونو باهم قسمت کنیم.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۶۶
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۲۲ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
سلام. این طرح آ ت ت کوفتی چیه که میخواند اجراش کنند؟ دربارش شنیدید؟ و امکان داره اجرا بشه؟
۰
۰
ارسال: #۶۷
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۲۸ ق.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲ ق.ظ)babakaria1366 نوشته شده توسط:  سلام. این طرح آ ت ت کوفتی چیه که میخواند اجراش کنند؟ دربارش شنیدید؟ و امکان داره اجرا بشه؟

میشه بیشتر توضیح بدی؟ آ ت ت چیه؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۶۸
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۰۳ ق.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۸ ۱۰:۲۲ ق.ظ)babakaria1366 نوشته شده توسط:  سلام. این طرح آ ت ت کوفتی چیه که میخواند اجراش کنند؟ دربارش شنیدید؟ و امکان داره اجرا بشه؟

میشه بیشتر توضیح بدی؟ آ ت ت چیه؟

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال: #۶۹
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۴۳ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
نه، این طرح اجرایی نمیشه به این شکلی که نوشته، ببین برای امتحان ارشد هر دانشگاهی ، یا بهتره بگم هر دپارتمانی سهمیه داره برای شاگرد های برتر و نخبه. یکی دو نفر هم بیشتر نیست. زمان من که اینطوری بود که ارشد میخوندم. سال ۹۴ بود که برای دکتری یک نفر و برای ارشد دو نفر رو به قول خود بچه ها با سیستم رانت پذیرش کردن. وگرنه همه با امتحان وارد خواهند شد و مشکلی نیست.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
ارسال: #۷۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۳۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۹ ب.ظ، توسط dr.a_AI.)
(۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  دقیقا درست میگی، من وقتی از درس و کامپیوتر احساس خستگی میکنم لااقل یه چیزی به اسم ترجمه و یا نوشتن و یا کارایی از این قبیل هست که حال و هوامو عوض کنه. ولی چیزی که فکر من این روزا به من میگه اینه که باید یه مدت تا موقع کنکور این کارا رو کنار بزارم. هر چی باشه من از یه رشته بی ربط اومدم و باید بیشتر از بقیه حتی درس بخونم.

سومی هم مدارهای الکتریکی ۱ - نوشته محمود نحوی و یه خارجکی به نام ادمینیستر که کلی مسئله مدار الکتریکی حل کرده.

هوش راسل اگه اشتباه نکنم منبعه که براساس اون چیزی که تو مشاوره های همینجا میخوندم و خودم هم تجربشو دارم منابع خیلی مطالب اضافی دارن و معمولا نکات کنکوری رو در خودشون نمیگنجونن. برای هوش من پوران خونده بودم و یه کتاب دیگه قرمز رنگ که اسمشو یادم نیست. این قرمزه که میگم خوب بود. احتمالا اگه بگردید تو منابع گفته شده تو همین فروم پیدا میکنید اسمشو. الان دم دستم نیست و تو انباریه انشالله اگه رفتم نگاه میکنم براتون اسمشو میگم
ساختمان داده قدسی هم سطح سوالاش سخت بود. به نظرم اگه کتابی مثل ساختمان مقسمی یا پوران پژوهش داشته باشید کفایت میکنه و قدسی برای سوالات سخت خوبه که با توجه به اینکه سوالات کنکور از ساده و متوسط تا سخت هست اگه بتونید ساده و متوسطاشم بزنید خوبه و قدسی برای پیشرفت بهتره اگر وقت کردید بخونید
مدار الکتریکی هم جزء کتابایی بود که بعد یکی دو فصل چون دیدم نمیرسم و برام سخت بود گذاشتم کنار (تو دوره لیسانس هم نداشتم این درسو)
اونموقعا که درگیر کنکور ارشد بودم و خیلی اینجا میومدم اینو مدام میگفتم : «به جای اینکه چندین کتاب بخوانید، کتابهای خوب را چند بار بخوانید.» و البته یه چیز خاص برای شما که فرمودید رشتتون فرق داشته اینکه اگه میبینید نمیرسید همه کتابها رو بخونید یا سختن براتون سعی کنید همونایی که میتونید و متوجه مطالبش میشید رو خوب بخونید. و البته تعداد کتابایی که میذارید کنار هم زیاد نشه Wink

(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۴۵ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  پ ن: باقی دوستان کنکوری ، اینجا تاپیک تلق پدری من نیست که فقط من در مورد مسائل خودم بنویسم. من اگه میام اینجا این همه پست میکنم واسه اینه که فعلا مسئله کنکور جا بیفته بعد یه برنامه دسته جمعی بزاریم برای کنکوری های ۹۹ مانشت و باهم درسها رو پیش بریم. اینطوری میتونیم به هم کمک کنیم و برای هم حتی رفع اشکال کنیم و این مسئله به خودمون کمک میکنه.
دوستان کنکوری آرزوهاتونو و آیندتونو جدی بگیرین. من الان در این سن احساس میکنم بعد از هر آنچه که بر من گذشت، از نه دقیقه مرگ تا بازگشت به زندگی و بیست و شش سال رنج و دوری از دانشگاه فنی، الان دوباره یه فرصت به من دادن، دوباره برگشتم به سن بیست و خرده ای، خیلی احساس جوونی میکنم برای اینکه باید اینطور باشه و اینو باور دارم که با اینکه بیشتر درسهای اصلی رو برای بار اوله تو عمرم دارم میخونم، ولی سال آینده یکی از رتبه های برتر خواهم بود و موفق خواهم شد. چون الان این فرصت رو خدا به من داده پس پشت منه. دلم میخواد به باقی هم کمک کنم یخرده به ذهنشون نظم بدن و برنامه ریزی کنن و موفق بشن.

Big Grin تازه اومدم بگم شما خودتون هم سوال میپرسید هم جواب میدید هم مشاوره میدید که دیدم همینو خودتونم گفتید Big Grin
والا حرص نخورید بچه های اینجا دیگه خسته ان. کلا مردم خسته ان. میرید دانشگاه میبینید همکلاسیاتونم خسته ان. Big Grin خود منم چند بار اومدم سوال پرسیدم با وجود ویو بالا دریغ از یه جواب یا اینکه بعد یه سال بیان بپرسن خب چیکار کردی با قضیه Smile

۱
۰
ارسال: #۷۱
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۴۷ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۲ ب.ظ)dr.a_AI نوشته شده توسط:  
(13 مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۱۱ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  دقیقا درست میگی، من وقتی از درس و کامپیوتر احساس خستگی میکنم لااقل یه چیزی به اسم ترجمه و یا نوشتن و یا کارایی از این قبیل هست که حال و هوامو عوض کنه. ولی چیزی که فکر من این روزا به من میگه اینه که باید یه مدت تا موقع کنکور این کارا رو کنار بزارم. هر چی باشه من از یه رشته بی ربط اومدم و باید بیشتر از بقیه حتی درس بخونم.

هوش راسل اگه اشتباه نکنم منبعه که براساس اون چیزی که تو مشاوره های همینجا میخوندم و خودم هم تجربشو دارم منابع خیلی مطالب اضافی دارن و معمولا نکات کنکوری رو در خودشون نمیگنجونن. برای هوش من پوران خونده بودم و یه کتاب دیگه قرمز رنگ که اسمشو یادم نیست. این قرمزه که میگم خوب بود. احتمالا اگه بگردید تو منابع گفته شده تو همین فروم پیدا میکنید اسمشو. الان دم دستم نیست و تو انباریه انشالله اگه رفتم نگاه میکنم براتون اسمشو میگم
ساختمان داده قدسی هم سطح سوالاش سخت بود. به نظرم اگه کتابی مثل ساختمان مقسمی یا پوران پژوهش داشته باشید کفایت میکنه و قدسی برای سوالات سخت خوبه که با توجه به اینکه سوالات کنکور از ساده و متوسط تا سخت هست اگه بتونید ساده و متوسطاشم بزنید خوبه و قدسی برای پیشرفت بهتره اگر وقت کردید بخونید
مدار الکتریکی هم جزء کتابایی بود که بعد یکی دو فصل چون دیدم نمیرسم و برام سخت بود گذاشتم کنار (تو دوره لیسانس هم نداشتم این درسو)
اونموقعا که درگیر کنکور ارشد بودم و خیلی اینجا میومدم اینو مدام میگفتم : «به جای اینکه چندین کتاب بخوانید، کتابهای خوب را چند بار بخوانید.» و البته یه چیز خاص برای شما که فرمودید رشتتون فرق داشته اینکه اگه میبینید نمیرسید همه کتابها رو بخونید یا سختن براتون سعی کنید همونایی که میتونید و متوجه مطالبش میشید رو خوب بخونید. و البته تعداد کتابایی که میذارید کنار هم زیاد نشه Wink

(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۴۵ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  پ ن: باقی دوستان کنکوری ، اینجا تاپیک تلق پدری من نیست که فقط من در مورد مسائل خودم بنویسم. من اگه میام اینجا این همه پست میکنم واسه اینه که فعلا مسئله کنکور جا بیفته بعد یه برنامه دسته جمعی بزاریم برای کنکوری های ۹۹ مانشت و باهم درسها رو پیش بریم. اینطوری میتونیم به هم کمک کنیم و برای هم حتی رفع اشکال کنیم و این مسئله به خودمون کمک میکنه.

Big Grin تازه اومدم بگم شما خودتون هم سوال میپرسید هم جواب میدید هم مشاوره میدید که دیدم همینو خودتونم گفتید Big Grin
والا حرص نخورید بچه های اینجا دیگه خسته ان. کلا مردم خسته ان. میرید دانشگاه میبینید همکلاسیاتونم خسته ان. Big Grin خود منم چند بار اومدم سوال پرسیدم با وجود ویو بالا دریغ از یه جواب یا اینکه بعد یه سال بیان بپرسن خب چیکار کردی با قضیه Smile

کلام شما کاملا متین! کاملا منطقی و حساب شده و درست. ممنون.
منم مثل شما اعتقاد دارم که کتاب خوب رو باید چندین بار خوند، ولی چیزی که منو ترسونده یه کم متفاوت بودنم با دیگر کنکوریهاست. من از رشته هنر میخوام ارشد مهندسی شرکت کنم. نه اینکه چیزی ندونم، به خدا درسهای همسرم رو خودم باهاش خوندم عین بچه ها تا پاس شد.کارم هم کامپیوتر بوده، ولی الان مثلا میترسم یاد نگیرم و اینطوری اعتماد به نفسم رو از دست میدم.
من دیشب این مسئله رو در خودم کشف کردم و از اونجایی که یه انسان برای اینکه موفق بشه باید با ترسهاش مقابله کنه تصمیم گرفتم با همون پوران پژوهش دست و پنجه نرم کنم و نتیجه هم گرفتم. ولی همونطور که گفتم هادی یوسفی خیلی سطح عالی نوشته کتاباشو و من یه ذره صفر کیلومتر حساب میشم تو درس خوندن مهندسی. امیدوارم بازم نصیحت ها و تجربه های شما رو استفاده کنم. خیلی سپاسگذارم.

پ ن: راستش دلم میخواد همه از خستگی دست بردارن. چون چاره کار و آینده کار به خودمون بستگی داره. اینجا رو دوست دارم چون احساس میکنم همه یه جورایی یه سر و گردن بالاترن. بعد میام تو تاپیکها از دل تنگشون میگن دلم کباب میشه. دست خودم نیست. من هم بخدا خسته هستم ولی با درس و دنبال علایقم رفتن به خودم انگیزه میدم. زندگی همینه. Smile

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: dr.a_AI
ارسال: #۷۲
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۴۱ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۴۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  کلام شما کاملا متین! کاملا منطقی و حساب شده و درست. ممنون.
منم مثل شما اعتقاد دارم که کتاب خوب رو باید چندین بار خوند، ولی چیزی که منو ترسونده یه کم متفاوت بودنم با دیگر کنکوریهاست. من از رشته هنر میخوام ارشد مهندسی شرکت کنم. نه اینکه چیزی ندونم، به خدا درسهای همسرم رو خودم باهاش خوندم عین بچه ها تا پاس شد.کارم هم کامپیوتر بوده، ولی الان مثلا میترسم یاد نگیرم و اینطوری اعتماد به نفسم رو از دست میدم.
من دیشب این مسئله رو در خودم کشف کردم و از اونجایی که یه انسان برای اینکه موفق بشه باید با ترسهاش مقابله کنه تصمیم گرفتم با همون پوران پژوهش دست و پنجه نرم کنم و نتیجه هم گرفتم. ولی همونطور که گفتم هادی یوسفی خیلی سطح عالی نوشته کتاباشو و من یه ذره صفر کیلومتر حساب میشم تو درس خوندن مهندسی. امیدوارم بازم نصیحت ها و تجربه های شما رو استفاده کنم. خیلی سپاسگذارم.

پ ن: راستش دلم میخواد همه از خستگی دست بردارن. چون چاره کار و آینده کار به خودمون بستگی داره. اینجا رو دوست دارم چون احساس میکنم همه یه جورایی یه سر و گردن بالاترن. بعد میام تو تاپیکها از دل تنگشون میگن دلم کباب میشه. دست خودم نیست. من هم بخدا خسته هستم ولی با درس و دنبال علایقم رفتن به خودم انگیزه میدم. زندگی همینه. Smile

تو دانشگاه رشته های متفاوت میدیدم که اومدن سر رشته های دیگه. نگران این چیزا نباشید. مهمترین چیز پشتکاره که شما دارید
به این فکر نکنید اگه بشه یا نشه چی میشه. من دومین سالی که شرکت کردم قبول شدم و هر دو سری هم از نظر روحی خیلی به هم ریخته بودم و واسه درس خوندن تمرکز نداشتم. با این حال وقتایی که دوستم همش ناراحت بود و استرس داشت و میگفت اگه قبول نشم دیگه نمیخونم میگفتم من همچنان به شارژی سری اولم و اگه قبول نشم بازم میخونم آماده تر از قبل Smile
اگه بتونید یه کامپیوتری پیدا کنید که خودش هم داره برای همون رشته مورد نظر شما در کنکور ارشد شرکت میکنه خیلی عالی میشه. این جور موجودات معمولا در مناطق کتابخانه ای یافت میشوند Wink. همین ماه های اول پیدا کنیدشون و در طی درس خوندن اگه مشکلی داشتید ازشون بپرسید و سوال پرسیدن ازش رو نذارید برای اون اواخر. اونموقعا چون استرسا زیاد میشه ممکنه نتونه و یا نخواد جواب بده

۱
۰
ارسال: #۷۳
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۱۲ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۳:۴۱ ب.ظ)dr.a_AI نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۴۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  کلام شما کاملا متین! کاملا منطقی و حساب شده و درست. ممنون.

تو دانشگاه رشته های متفاوت میدیدم که اومدن سر رشته های دیگه. نگران این چیزا نباشید. مهمترین چیز پشتکاره که شما دارید
به این فکر نکنید اگه بشه یا نشه چی میشه. من دومین سالی که شرکت کردم قبول شدم و هر دو سری هم از نظر روحی خیلی به هم ریخته بودم و واسه درس خوندن تمرکز نداشتم. با این حال وقتایی که دوستم همش ناراحت بود و استرس داشت و میگفت اگه قبول نشم دیگه نمیخونم میگفتم من همچنان به شارژی سری اولم و اگه قبول نشم بازم میخونم آماده تر از قبل Smile
اگه بتونید یه کامپیوتری پیدا کنید که خودش هم داره برای همون رشته مورد نظر شما در کنکور ارشد شرکت میکنه خیلی عالی میشه. این جور موجودات معمولا در مناطق کتابخانه ای یافت میشوند Wink. همین ماه های اول پیدا کنیدشون و در طی درس خوندن اگه مشکلی داشتید ازشون بپرسید و سوال پرسیدن ازش رو نذارید برای اون اواخر. اونموقعا چون استرسا زیاد میشه ممکنه نتونه و یا نخواد جواب بده

کاری نداره Big Grin آگهی میدم. اینجا میتونم تو کتابخونه شهرک یادداشت بزارم اصلا هر چند نفر هستیم گروه بشیم. ولی خب اینو بعد از بیست سال خاک صحنه خوردن فهمیدم که ملت ایران بلانسبت عرضه کار جمعی ندارن. بعدم چیزی که هست هیچکس تو این زمونه به کسی کمک نمیکنه. من بابام بوده تو زمینه کامپیوتر هم کار کرده که البته رشتش هوافضا بوده، داداشم برق بوده، اونایی هم که دانشجو هستن و امسال میخوان واسه ارشد امتحان بدن رشته های دیگه هستن. ولی کتابخونه رو امتحان میکنم.
نه من استرس ندارم که ای وای اگه نشه من خودکشی کنم و اینا. سال دیگه هیچ مهم نیست، ولی با توجه به سن و سالم اولویتم ایشالا همین امساله.
بعد یه سوال، میشه اینجا تاپیکهای تست زنی و حل مسئله برای کنکور ایجاد کرد؟
اگه میشه که من پیشنهاد میدم باهم درسها رو بخونیم و باهم تست و نکته رد و بدل کنیم. به نظر من انجمن یعنی همین و مانشت این خاصیت بالقوه رو داره.
بازم ممنون

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
ارسال: #۷۴
۱۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۷:۴۸ ب.ظ
(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۱۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  کاری نداره Big Grin آگهی میدم. اینجا میتونم تو کتابخونه شهرک یادداشت بزارم اصلا هر چند نفر هستیم گروه بشیم. ولی خب اینو بعد از بیست سال خاک صحنه خوردن فهمیدم که ملت ایران بلانسبت عرضه کار جمعی ندارن. بعدم چیزی که هست هیچکس تو این زمونه به کسی کمک نمیکنه. من بابام بوده تو زمینه کامپیوتر هم کار کرده که البته رشتش هوافضا بوده، داداشم برق بوده، اونایی هم که دانشجو هستن و امسال میخوان واسه ارشد امتحان بدن رشته های دیگه هستن. ولی کتابخونه رو امتحان میکنم.

اینکه پدرتون کار کامپیوتری کرده فرق میکنه با اینکه رشته تحصیلیشون بوده. مثلا در زمینه سیستم عامل در این وضعیت بلدن نصب کنن و باهاش کار کنن (کلا کار عملی باهاش) ولی بعید میدونم بدونن حافظه چطور کار میکنه و وظیفه سیستم مدیریت فایل چیه و زمانبندی فرایندها و تردها چطوره و غیره. پس یه تحصیل کرده کامپیوتری داشته باشید بهتره. از برادرتون میتونید تو زمینه درسایی مثل مدار منطقی و الکتریکی و آمار استفاده کنید. البته برادر منم برقیه و سوالای مدار الکتریکی رو طوری تخصصی برام توضیح میدادن که کلا کتابو بوسیدم گذاشتم کنار Big Grin
قبول دارم الان دیگه مثل سابق مردم هوای همو ندارن مخصوصا وقتی رقیب هم میتونید باشید. ولی بازم تیری در تاریکیه. نبودنشون صد در صدی نیست

(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۱۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  بعد یه سوال، میشه اینجا تاپیکهای تست زنی و حل مسئله برای کنکور ایجاد کرد؟
اگه میشه که من پیشنهاد میدم باهم درسها رو بخونیم و باهم تست و نکته رد و بدل کنیم. به نظر من انجمن یعنی همین و مانشت این خاصیت بالقوه رو داره.

آره هست. بگردید پیدا میکنید پستای اینچنینی. یا اینکه میتونید گروه تشکیل بدید و کنفرانس داشته باشید با هم (همین پایین صفحه سمت چپ هم امکانش هست). اگه الان میبینید فعالیت کمه واسه اینه که هنوز جو کنکوری بقیه رو نگرفته Wink

۱
۰
ارسال: #۷۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۸, ۰۴:۲۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۳۱ ق.ظ، توسط marvelous.)
(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۷:۴۸ ب.ظ)dr.a_AI نوشته شده توسط:  
(14 مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۱۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  کاری نداره Big Grin آگهی میدم. اینجا میتونم تو کتابخونه شهرک یادداشت بزارم اصلا هر چند نفر هستیم گروه بشیم. ولی خب اینو بعد از بیست سال خاک صحنه خوردن فهمیدم که ملت ایران بلانسبت عرضه کار جمعی ندارن. بعدم چیزی که هست هیچکس تو این زمونه به کسی کمک نمیکنه. من بابام بوده تو زمینه کامپیوتر هم کار کرده که البته رشتش هوافضا بوده، داداشم برق بوده، اونایی هم که دانشجو هستن و امسال میخوان واسه ارشد امتحان بدن رشته های دیگه هستن. ولی کتابخونه رو امتحان میکنم.

اینکه پدرتون کار کامپیوتری کرده فرق میکنه با اینکه رشته تحصیلیشون بوده. مثلا در زمینه سیستم عامل در این وضعیت بلدن نصب کنن و باهاش کار کنن (کلا کار عملی باهاش) ولی بعید میدونم بدونن حافظه چطور کار میکنه و وظیفه سیستم مدیریت فایل چیه و زمانبندی فرایندها و تردها چطوره و غیره. پس یه تحصیل کرده کامپیوتری داشته باشید بهتره. از برادرتون میتونید تو زمینه درسایی مثل مدار منطقی و الکتریکی و آمار استفاده کنید. البته برادر منم برقیه و سوالای مدار الکتریکی رو طوری تخصصی برام توضیح میدادن که کلا کتابو بوسیدم گذاشتم کنار Big Grin
قبول دارم الان دیگه مثل سابق مردم هوای همو ندارن مخصوصا وقتی رقیب هم میتونید باشید. ولی بازم تیری در تاریکیه. نبودنشون صد در صدی نیست

(۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ۰۴:۱۲ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  بعد یه سوال، میشه اینجا تاپیکهای تست زنی و حل مسئله برای کنکور ایجاد کرد؟

آره هست. بگردید پیدا میکنید پستای اینچنینی. یا اینکه میتونید گروه تشکیل بدید و کنفرانس داشته باشید با هم (همین پایین صفحه سمت چپ هم امکانش هست). اگه الان میبینید فعالیت کمه واسه اینه که هنوز جو کنکوری بقیه رو نگرفته Wink

نه بابا من نه به بابام امید دارم نه به داداشم. بابا که فقط بلده هواپیما هوا کنه، داداشمم اصلا تو مود درس نیست. ولی یه کار میتونم بکنم و اون اینه که برم کتابخونه دانشگاه تهران یا دانشگاه شریف و اونجا دوست کنکوری پیدا کنم. فقط یه درسو هم از داداشم یخرده بلدم اونم سیگناله.

همون بهترین کار اینه که صبر کنم تا جو کنکوری همه رو بگیره همینجا بحث کنیم.

من تا الان خواب بودم و الان تازه میخوام برم سراغ غول مرحله آخر خودم که همانا ساختمان داده باشد. امیدوارم اینبار از پسش بربیام و به ترسم مسلط بشم.

دوستان من برای تمام درسها تقریبا تا الان کتاب گرفتم و شروع کردم. فقط مونده شبکه. کتاب ارسطو خلیلی فر چطوره؟ یا کتاب کراس راس - رویکرد بالا به پایین؟

آقا یه کتاب بگین برای من که هوش مصنوعی میخوام امتحان بدم جواب باشه.

ممنونم

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question برنامه ریزی به سبک ۳ گام sara417 ۴ ۶,۴۸۴ ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question موسسه سه گام برای مشاوره ارشد marvelous ۱ ۳,۲۷۶ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انتخاب رشته برای رتبه ۹۹۱ نرم افزار + سهمیه رتبه اولی Denize ۵ ۵,۲۵۵ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  کتاب آموزش گام به گام c# sisili ۰ ۲,۰۵۷ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sisili
Question سوال، مرتبه اجرایی و گام برنامه Mr.R3ZA ۶ ۵,۵۹۹ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mino0z
  پنج گام برای ارزیابی یک فرصت شغلی good-wishes ۴ ۵,۳۵۱ ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: terme86
  محاسبه تعداد گام.. farazz ۴ ۳,۸۵۰ ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: farazz
  ۹۹۶ امنیت و شبکه hadi_hjh ۶ ۴,۶۱۶ ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: MehdizadeMilad
Smile ۹۹۶ امنیت hadi_hjh ۰ ۱,۳۸۵ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hadi_hjh
  گام محاسباتی فاطمه ارشد ای تی ۳ ۲,۹۶۷ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه ارشد ای تی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close