زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۳:۴۱ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طراحی یک سیستم نورانی هوشمند

ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۳۸ ق.ظ
فکر میکنم که جای درستی این سوال رو پرسیدم. امیدوارم کسی باشه و منو راهنمایی کنه چون میخوام دست به یه کار جالب بزنم. میخوام پخش موزیک و لامپ های اتاقم رو کنترل کنم.
به این شکل که بتونم از توی کامپیوتر شدت نور لامپ رو کنترل کنم و اینکه حسگر داشته باشه و اگه کسی توی اتاق نباشه خود به خود خاموش بشه. کسی که وارد اتاق میشه روشن بشه. من میدونم شاید این یه کار تکراری باشه، ولی میخوام تجربه کنم و یه اتاق سانتیمانتال واسه خودم درست کنم. اگه ممکنه راهنمایی کنید برای منی که تازه شروع به کار های فنی کامپیوتری میخوام بکنم چی لازمه دقیقا.
من از نظر اطلاعاتی صفر کیلومتر نیستم، فقط از نظر عملی تازه کارم و فقط میخوام یه چراغ با چشم الکترونیکی طراحی کنم واسه خودم.
راهنمایی لطفا

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۸, ۱۰:۱۰ ق.ظ
RE: طراحی یک سیستم نورانی هوشمند
من ۱۰ - ۱۵ سال پیش یکی دو مورد از این کارها انجام دادم.
برای قسمتی که سیستم باید برق قوی خانه را قطع و وصل می‌کرد از رله استفاده کردم.
برای حسگر اگر نخواهید از حسگرهای مخصوص این کار در بازار استفاده کنید، شاید وب‌کم و میکروفون هم خوب باشند.
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۵۱ ق.ظ
میخوام جدی جدی یه سیستم هوشمند رو پیاده کنم. میشه راهنماییم کنین یه کم از چه روشهایی میتونم استفاده کنم؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۸, ۰۸:۲۷ ب.ظ
به نظر من یه رزبری پای بگیر با حسگر حرکتی مادون قرمز و رله SSR آنالوگی (با این رله میتونی با تغییر ولتاژ ۵ ولتی ولتاژ ۲۲۰ ولتی لامپ رو کم و زیاد کنی. شاید دیمر آماده هم باشه تو بازار) برای قطع و وصل کردن هم همونطور که دوستمون گفتن یه رله ساده بگیر. (کیت آماده اش موجوده تو سایتهایی مثل ایران میکرو یا eca) با پایتون میتونی این سیستم رو پیاده کنی.
برای اتصال به گوشی و وب سایت هم میتونی وب سرور پیاده کنی روی خود رزبری پای و با api دستوراتت رو بهش بدی(هم محلی هم از طریق اینترنت). یه سرویس رایگان خعلی باحال هم من پیدا کردم به نام dataplicity.com که بدون دردسر های خرید آیپی ثابت و port forwarding و.. بهت اجازه دسترسی از طریق اینترنت با URLثابت رو میده! حتما سایتش رو چک کن. حتی نحوه راه اندازی api و اتصالش به پایه های GPIO هم توش هست. حتی میتونی یه سری کارهای ساده رو توش پیاده کنی که از داخل اپ موبایلش با یه سوییچ مثلا یه پایه رزبری پای رو قطع و وصل کنی. یعنی به قدری من حال کردم با این سایت که حد نداره Smile)
راستی یه کورس ویدیویی هم هست که تقریبا همین کارهایی که میخوای رو میکنه کدهاشو سرسری توضیح میده ولی مطمئنا خالی از فایده نیست دیدنش:
Packtpub Internet of Things with Python and Raspberry Pi - Anum Sheraz
فقط سیستم پخش موزیکت رو متوجه نشدم چه انتظاری داری ازش. یه اسپیکر بذاری با گوشی بهش وصل شی بهتر نیست؟
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۸, ۰۹:۰۷ ب.ظ
ممنونم ازت دوست من، اتفاقا ایده شما خیلی جالب بود و پیادش میکنم. با اینکه کاملا در کارهای فنی صفر کیلومتر هستم ولی شروع میکنم به همین روش.
اما در مورد صوت یا همون سیستم پخش موزیک میخوام اونو هم همینطوری کنترلش کنم. یعنی چهارباند بزارم از دو تا اسپیکر و اینا رو باهم سینک کنم و با مثلا کامپیوتر صدای پخش موزیک رو از این چهارباند کنترل کنم.

واقعا ممنونم ازت بابت راهنمایی های خوبت

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۸, ۱۱:۲۵ ب.ظ
(۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  ممنونم ازت دوست من، اتفاقا ایده شما خیلی جالب بود و پیادش میکنم. با اینکه کاملا در کارهای فنی صفر کیلومتر هستم ولی شروع میکنم به همین روش.
اما در مورد صوت یا همون سیستم پخش موزیک میخوام اونو هم همینطوری کنترلش کنم. یعنی چهارباند بزارم از دو تا اسپیکر و اینا رو باهم سینک کنم و با مثلا کامپیوتر صدای پخش موزیک رو از این چهارباند کنترل کنم.

واقعا ممنونم ازت بابت راهنمایی های خوبت

خواهش میکنم. متوجه سیستم صوتی نشدم. خب این که همین الان هم با کامپیوتر پیاده شدنیه. نیازی به IOTنداره
ارسال:
۲۷ مرداد ۱۳۹۸, ۰۲:۲۵ ق.ظ
نقل قول: خواهش میکنم. متوجه سیستم صوتی نشدم. خب این که همین الان هم با کامپیوتر پیاده شدنیه. نیازی به IOTنداره

خب مسئله اینجاس که میخوام کاری کنم که یه کف بزنم خاموش بشه و دو کف بزنم روشن بشه. این به نظر شما میشه با کامپیوتر عملی کرد؟

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۱:۲۷ ق.ظ
(۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۵ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
نقل قول: خواهش میکنم. متوجه سیستم صوتی نشدم. خب این که همین الان هم با کامپیوتر پیاده شدنیه. نیازی به IOTنداره

خب مسئله اینجاس که میخوام کاری کنم که یه کف بزنم خاموش بشه و دو کف بزنم روشن بشه. این به نظر شما میشه با کامپیوتر عملی کرد؟

اهان. نمیگی چرا خب Big Grin . در مورد این حرکت ایده ای ندارم. یه جا فقط دیدم یه نفر با Google Home برق خونه اش رو کنترل میکرد. ولی خب این یه سخت افزار دیگه اضافه میکنه. شاید راه حل ساده ای تو پایتون براش وجود داشته باشه.
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۸, ۰۳:۵۰ ق.ظ
(۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۱:۲۷ ق.ظ)Omn1990 نوشته شده توسط:  
(27 مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۵ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  

اهان. نمیگی چرا خب Big Grin . در مورد این حرکت ایده ای ندارم. یه جا فقط دیدم یه نفر با Google Home برق خونه اش رو کنترل میکرد. ولی خب این یه سخت افزار دیگه اضافه میکنه. شاید راه حل ساده ای تو پایتون براش وجود داشته باشه.

آره اون که میشه ولی به قول شما یه سخت افزار دیگه اضافه میشه. این چیزی که من گفتم هنوز میسر نشده به نظرم. من چراغ رو همین تهران توی لوستر فروشی های لاله زار هم دیدم که با کف زدن یا صوت زدن روشن و خاموش میشن. ولی ندیدم کسی با یه بشکن موسیقی پخش کنه. البته یه چیزی هست. خواهرم انگلستان زندگی میکنه، یه روبات داره تو خونش شبیه یه استوانه هست، اسمش الکسا هست. به این الکسا هر کاری بگی میکنه. حتی با کف زدن خاموش و روشن میشه. مثلا نشستی هوس میکنی موسیقی بندری گوش بدی، صداش میکنی الکسا برام موسیقی بندری ایرانی پخش کن. الکسا هم فورا این کارو میکنه. من فکر میکنم این یه چیزی شبیه به گوگل اسیستانت هست یا اطلاعات رو داره از گوگل میگیره و تحویل میده. جالبه که برنامه ریزی میشه که فقط به صدای پدر و مادر جواب بده، یا اگه به بچه ها جواب بده یه چیزایی رو نمیگه. فوق العادس این الکسا، حتی باهات همصحبت هم میشه مشاوره هم میده. راستش ایده این پخش موزیک منو برد به یاد این الکسا. یعنی میخوام بگم که میشه موزیک رو کنترل کرد با همین Google Home ولی آیا از طریق گوشی؟ چه سودی خواهد داشت؟ من میخوام بعدا یه جورایی تو مایه همین الکسا روش کار کنم دستور بدم برام ارباب منسون پخش کنه. Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin

فکر کنم با این توضیحاتی که دادم الان متوجه شده باشی که دقیقا هدفم از بازی با صدا تو خونه چیه. میخوام تمام داکیومنت موزیک رو کنترل کنم توی هاردم. با صوت بخوام ازش مثل همین الکسا و برام پخش کنه. مثلا پری اثر بی بدیل جلال همتی اینم پخش کنه. حالا شوخی میکنم جلال همتی، ولی کلا میخوام یه دیتابیس کامل باشه و صدای من براش تعریف شده باشه نه کسی دیگه.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  [دانلود] ویس و جزوه ی طراحی الگوریتم سیدجوادی هاتف ۳۳ ۴۰,۷۹۰ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  فروش انواع دستگیره دیجیتال و هوشمند آریالاک arialock ۰ ۸۲۵ ۲۶ تیر ۱۴۰۱ ۰۳:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: arialock
  طراحی ui/ux kimiya1234 ۲ ۲,۰۰۹ ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: farsamw
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۲۷۹ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  طراحی یک سیستم عامل (از صفر) sina4everafter ۱۲ ۱۵,۶۲۵ ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: nahalmomen2007@yahoo.com
  طراحی سایت ریسپانسیو wikidemy1 ۰ ۱,۶۰۲ ۱۳ دى ۱۳۹۹ ۰۴:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: wikidemy1
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۴۸۲ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۴ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  طراحی الگوریتم ها amir.m5560@gmail.com ۰ ۱,۳۳۳ ۳۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۸:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: amir.m5560@gmail.com
  مجموعه تمارین و سوالات امتحانی درس طراحی الگوریتم دانشگاه MIT (سال ۲۰۰۰-۲۰۱۲) Farid_Feyzi ۵ ۷,۲۲۱ ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ۱۰:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: s-taheri
  تغییرات کتاب سیستم عامل جدید سیستم عامل sima84 ۱ ۲,۴۸۶ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close