زمان کنونی: ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۴۴ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

ریاضیات ۱و۲

ارسال: #۱۶
۲۷ تیر ۱۳۹۲, ۱۰:۳۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ تیر ۱۳۹۲ ۱۰:۵۱ ب.ظ، توسط sepidsal.)
ریاضیات ۱و۲
برای ریاضی ۱ و ۲ هم پارسه خوبه، البته اینو به حساب کسی میگم که با ریاضی زیاد سر و کار داشته، مورد شما رو بهتره افراد آگاه تر و با تجربه تر نظر بدن.

من خودم ریاضیای پیام نور رو ندیدم ولی بالطبع رو حساب خودآموزی کتابای پیام نور باید خیلی کامل باشن فکر نکنم برای کنکوری با وقت محدود پیشنهاد مناسبی باشه؛ اگه کتاب غیرکنکوری بخوام بگم کتابای ایساک مارون (دقیق یادم نیست ۳تا بود یا ۲تا)خیلی خیلی عالیه، کلی مثال حل کرده داره و نثرش هم خیلی ساده تر از توماس و سیلورمنه.

برا همه درسای دیگه که گفتین بگردین، برای هر درس بحث جداگانه باز شده، بهترین منابع بر اساس تجارب افراد معرفی شده و اینکه از مصاحبه های مانشت هم خیلی میشه استفاده کرد... تجربه افراد موفق همیشه بهترین نسخه هست! Smile

بهترین پیشنهادی که میتونم کنم اینه که بگردین مصاحبه های افراد موفق کنکور علوم کامپیوتر رو توی مانشت پیدا کنین و بخونین. هرکدوم کلی تجربه و منبع خوب معرفی کردن ، اینجا حتی رتبه ۱ علوم هم هست، مثلن:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

موفق باشین

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۷ مرداد ۱۳۹۲, ۰۹:۰۰ ق.ظ
ریاضیات ۱و۲
سلام به همه دوستان
من کلی چرخ زدم و با خیلی ها صحبت کردم به این نتیجه رسیدم که پارسه خیلی خوبه اما با فروشنده کتاب های دانشگاهی که صحبت کردم ایشان گفتند کتاب های آقاسی از همه بهتر هستش و اکثر رشته های فنی مهندسی کتاب ایشان را می برند . کتاب نیکوکار را اصلا پیشنهاد نداد و گفت بعد از آقاسی پارسه هم خوبه .من هم کتاب آقاسی رو (که ۴ جلدی هست البته ۲ جلدش تمرین و جل المسائل هست رو )خریدم
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashena1
ارسال: #۱۸
۰۹ تیر ۱۳۹۶, ۰۷:۵۹ ب.ظ
ریاضیات ۱و۲
سلام دوستان یه سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید.
در رابطه با یه منبع مناسب برای ریاضی ۱و۲ من از دوستانی که دانشگاه علم و صنعت بودن سوال کردم همه ریاضی عمومی سری عمران پیشنهاد دادن بهم میخواستم بدونم نظر اساتید مانشت چیه؟:-)
ممنون
ارسال: #۱۹
۱۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۹:۱۴ ق.ظ
ریاضیات ۱و۲
سلام. به نظرم بهتره منتظر پیشنهادات دوستان علوم کامپیوتری باشیم. اگه یه کتاب مرجع رو هم استفاده کنیم به کتاب تستی در کنارش نیاز داریم.
ارسال: #۲۰
۱۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۹:۲۶ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ تیر ۱۳۹۶ ۰۹:۲۸ ق.ظ، توسط mostafaheydar.)
ریاضیات ۱و۲
سلام می تونید از این ویدئو هم استفاده کنید چون استاد درس یکی از بهترین هاست ارزش وقت گذاشتن داره

ارسال: #۲۱
۱۱ تیر ۱۳۹۶, ۰۲:۳۰ ب.ظ
RE: ریاضیات ۱و۲
سلام
خیلی اتفاقی پست شما را دیدم و میخواستم تجربیاتم را از کتاب های ریاضی بگم. من ۶ سال کتابفروشی داشتم و کم و بیش با این کتابها آشنا هستم.
اول از همه کتاب مرجع نخونید مثل توماس و لیتهلد و .... ریاضی مباحثش که عوض نمیشه. هر کدوم از این کتابای کنکوری هم از این کتابای مرجع درس رو برداشتند و مثال ها و تست های کنکور ترکیب کردند شده کتاب. نهایتا اگر در فهم هر مطلبی به مشکل خوردید از کتاب جزوه یا سایت دیگه ای برای فهمش استفاده کنید یا با مراجعه به هر کتابخونه ای میتونید از کتابهای مرجع هم در همون موضوع خاص استفاده کنید.
دوم؛ فرق بین خیلی از کتابها واقعا کم هست. فرق بین وقت و تلاشی که شما می کنید خیلی زیادتر ار فرق علمی بین کتابهاست. پس هر کتابی که دارید و یا میخرید رو بخونید. فرقی نداره.
سوم؛ کتابهای آقاسی خوبه ولی در طول زمان یه کم حجیم شده. اگه فقط جلدهای درسی رو برداردی، تست کم دارید و اگه همه رو بردارید میشه ۴ جلد. از این نظر شاید این کتاب از نظر حجم برای بچه های مکانیک، ریاضی و یا ام بی ای به صرفه تره و برای شما در رشته کامپیوتر با تعداد درسها و ضریب و تعداد سوال خیلی منبع به صرفه ای نباشه. در عین حال کامل و خوب هست.
چهارم؛ کتاب های ریاضی مهندسی و معادلات آقای کریمی از انتشارات نصیر کتابهای خوبی هستند. مجموعاً شسته رفته و تمیز مطلب رو رسونده و به اندازه کافی تست و توضیح داره.
پنجم؛ مدرسان کتاباش بد نیست. شاید خوبیش اینه که دسترسی خوبی به این کتابها در کل کشور وجود داره. ریاضی ۱و۲ بهتر از معادلات و ریاضی مهندسیش هستند. درمقایسه با آقاسی قطعا ترجیح با آقاسی هست.
ششم؛ وقتی میگید کتابهای پارسه باید مشخص کنید چه کتابی! کتاب های پارسه تا سال ۹۳ با نویسندگی دکتر معتقدی چاپ میشد که البته بعد سال ۸۸ ویرایش نشد. خیلی از کسانی که شما ازشون در مورد پارسه میپرسید هنوز هم فکر می کنند کتابای پارسه مال معتقدی هست. پارسه از ۹۴ کتاب های ریاضی رو ویرایش کرد که دیگه معتقدی ننوشته. ریاضی ۱ را پاییز پارسال با آقای انصاری چاپ کرد. انصاری ۱۵ ساله مدیر انتشارات پارسه و مدرس ریاضی هست. فضای کنکور و فضای کتاب نوشتن و فضای ریاضیات ارشد رو میشناسه. کتاب ریاضی ۱ رو ندیدم ولی کتابهای دیگه ایشون خیلی خوب بوده. ریاضی ۲ هم هنوز بعد سال ۹۲ چاپ نشده! معادلات را آقای انصاری سال ۹۴ نوشته. بسیار مفید و با حجم کم و خوش توضیح! ریاضی مهندسی را هم آقای شادلو نوشته که اونم کتاب خوبیه ولی به ریاضی مهندسی کریمی نصیر نمیرسه. جزوه ای هم که از پارسه در نت پیدا می کنید مربوط به سال ۸۶ و قبل اون و دکتر معتقدی هست که برای آشنایی اولیه بد نیست.
هفتم، کتابای سری عمران. دکتر معتقدی زمانی که از پارسه رفت اجازه چاپ کتاب با همون مطالب رو نداشت. مطاب ریاضی هم که جدید نشده کتاب جدید بنویسه. پس سری عمران برای اینکه از اسم معتقدی استفاده کنه و از نبودِ کتابای خیلی معروف معتقدی در بازار، سود ببره. اومده کتاب نوشته با مدیریت و سرپرستی دکتر معتقدی و نویسندگی اشخاص دیگه! یه مخلوطی از کتابای معتقدی و دانش نویسنده کتاب که کتابهای بدی نیست ولی کتابهای بهتر هم در بازار هست.
 سپاس‌گزاری شده توسط: Jooybari , ANGEL* , sina_tehrani , AreF95
ارسال: #۲۲
۰۳ مرداد ۱۳۹۶, ۰۱:۱۸ ب.ظ
ریاضیات ۱و۲
دوستان سلام
سوالی که برای من پیش میاد این هست که در کنکور
یه سری از سوالها دقیقا از مباحث ریاضی ۱ هست و یکسری سوالها از ریاضی ۲ ؟
یا یااینکه سوالهای ریاضی ۲ میدن ولی توشون ریاضی یک هم هست ؟

سرفصل هاشون چیه ؟

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  ریاضیات از صفر Saman ۳ ۳,۴۶۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۷ ۱۰:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  فروش کتاب مقدمه ای بر الگوریتم ها(CLRS) ویراست ۳ جلد ۱و۲ reza777gh ۰ ۲,۴۷۳ ۱۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۶:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: reza777gh
  چقدر از ریاضیات؟ Saman ۸ ۳,۹۶۷ ۰۹ آبان ۱۳۹۶ ۰۸:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  ایا ریاضیات گسسته همون ساختمان گسسته هستش؟ چرا سنجش اسمش رو تغییر داده؟ ynsdamobb ۲ ۲,۲۳۴ ۲۷ مهر ۱۳۹۶ ۰۲:۲۸ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  منابع برای ریاضی عمومی ۱و۲ و معادلات دیفرانسیل moh3nsalehi ۳ ۳,۰۴۱ ۲۱ تیر ۱۳۹۶ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: lili36
  ریاضیات گسسته ی روزن ترجمه ی فارسی pooyan ۴ ۷,۴۸۰ ۲۵ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  ریاضیات جسی ۲ ۲,۴۳۵ ۰۴ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: جسی
  دانلود جزوه ریاضیات گسسته amiraraz ۰ ۳,۲۷۴ ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: amiraraz
  منبع مناسب ریاضیات عمومی ۱ agha_Yahya ۴ ۵,۲۰۱ ۱۷ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۴۷ ق.ظ
  دانلود چند جزوه ریاضیات مهندسی amiraraz ۰ ۱,۹۹۱ ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۰۱:۱۵ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close