زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۱:۰۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

پرسش و پاسخ در خصوص برنامه نویسی تحت وب:)

ارسال: #۱۶۶
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۳۳ ق.ظ
RE: آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت ( پرسش و پاسخ)
سایت در جوملا طراحی شده و سرور مجازی xampp استفاده شده حالا میخام از روی لوکال هاست به هاست اصلی انتقال بدم.با توجه به آموزش زیر پیش رفتم ولی مشکل پیش میاد :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در این آموزش چیزی در مورد FTP نگفته آیا باید تنظیماتی برای FTP انجام بدم یا نه؟؟؟
آیا چیزی غیر از این مراحلی گفته لازم انجام بشه؟؟؟

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۶۷
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ ب.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۱۰:۳۳ ق.ظ)homa نوشته شده توسط:  سایت در جوملا طراحی شده و سرور مجازی xampp استفاده شده حالا میخام از روی لوکال هاست به هاست اصلی انتقال بدم.با توجه به آموزش زیر پیش رفتم ولی مشکل پیش میاد :

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

در این آموزش چیزی در مورد FTP نگفته آیا باید تنظیماتی برای FTP انجام بدم یا نه؟؟؟
آیا چیزی غیر از این مراحلی گفته لازم انجام بشه؟؟؟

در حال لوکال هاست برای ftp یوزر و پس ورد نمی خواد ولی در حالت روی سرور باید این موارد را درج کنید. در همان فایل configuration

الان عجله دارم! شب یک نمونه براتون می ذارم. البته امیدوارم تا شب مشکل برطرف بشه!

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa
ارسال: #۱۶۸
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۰۴:۱۱ ب.ظ
برای اینکه گزینه ی پرداخت اینترنتی رو تو سایتی که با جوملا طراحی شده اضافه کنیم به طور خلاصه چه مراحلی لازمه؟؟؟

گر مرد رهی میان خون باید رفت *** از پای فتاده سر نگون باید رفت
تو پای در ره نه و هیچ مپرس*** خود راه بگویدت که چون باید رفت
۰
۰
ارسال: #۱۶۹
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱, ۱۰:۵۹ ب.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱ ۰۴:۱۱ ب.ظ)homa نوشته شده توسط:  برای اینکه گزینه ی پرداخت اینترنتی رو تو سایتی که با جوملا طراحی شده اضافه کنیم به طور خلاصه چه مراحلی لازمه؟؟؟

من خودم تا به حال این کار رو انجام ندادم ولی باید دنبال کامپوننت باشید. توی گوگل کامپوننت اتصال به بانک رو سرچ کنید می تونید نمونه ها رو ببینید.

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: homa
ارسال: #۱۷۰
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۲۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۹ ق.ظ، توسط marjan_gh.)
آموزش برنامه نویسی تحت وب - ویژه مانشت ( پرسش و پاسخ)
اینجا یه چیزی دیدم که نوشته بود
php vs net
این vs در واقع یه مقایسه انجام میده ممکنه کلمات اختصاری دیگه تو سرچ کردن رو بگید من اولین بار که این vs رو شنیدم از یه مهندس مکانیک بود خیلی خجالت کشیدم که نی دونستم
اگه جاش اشتباهه ببخشید

متا دیتا رو به مستر پیج اضافه کنم یا برای هر صفحه یکی بزارم؟
من دارم از یه قالب آماده استفاده می کنم ولی کلی صفحه ی html داره باید اونا رو حذف کنم؟
بعدش با این فایلهای jsکه توی پوشه css هست چی کار کنم؟
فعلا همیناHuh
۰
۰
ارسال: #۱۷۱
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۳۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۳۴ ق.ظ، توسط hamid.adldoost.)
(۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۲۷ ق.ظ)marjan_gh نوشته شده توسط:  اینجا یه چیزی دیدم که نوشته بود
php vs net
این vs در واقع یه مقایسه انجام میده ممکنه کلمات اختصاری دیگه تو سرچ کردن رو بگید من اولین بار که این vs رو شنیدم از یه مهندس مکانیک بود خیلی خجالت کشیدم که نی دونستم
اگه جاش اشتباهه ببخشید

متا دیتا رو به مستر پیج اضافه کنم یا برای هر صفحه یکی بزارم؟
من دارم از یه قالب آماده استفاده می کنم ولی کلی صفحه ی html داره باید اونا رو حذف کنم؟
بعدش با این فایلهای jsکه توی پوشه css هست چی کار کنم؟
فعلا همیناHuh

"vs" بیانگر رقابت بین دو چیز است و عبارت php vs .net کاملا درسه و بیانگر مطلبی هست که می تونه دات نت رو با پی اچ پی مقایسه کنه و برتری های هر کدوم رو در هر زمینه نسبت به دیگری بیان کنه.

از متادیتا اگه منظورتون تگ های متا توی html هست ، که باید بگم امروزه تقریبا کاربردشون رو از دست دادن به جز تگ description که توی موتور های جستجو برای توضیح زیر لینک استفاده میشه ولی بقیه تگ ها مثل keyword به خاطر مشکل Spam تقریبا دیگه توسط موتور های جستجوی قوی مثل گوگل استفاده نمیشه ! ولی بهر حال اگه میخوایین استفاده کنین بستگی به نوع استفاده تون داره. اگه می خوایین توضیح برای هر صفحه متفاوت باشه ، بله توی صفحات مختلف بنویسید اما اگه برای کل سایت یکی هست ، توی مستر پیج نوشتن کافیه.
منظورتون از اینکه با فایل های js چیکار کنم چیه؟ اگه منظورتون اینه که چی هستن ، باید بگم اینا فایل های محتوی جاوا اسکریپت هستند و توی صفحات مختلف بهشون لینک داده شده. اگه پاک کنید جاوا اسکریپت صفحه ها اجرا نمیشه.
برای استفاده از قالب آماده کافیه فایل استایل شیت رو نگه دارین و روی هر صفحه که می خوایین کار کنین و بقیه صفحه ها رو پاک کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷۲
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۶ ق.ظ، توسط arixooo.)
[/quote]
"vs" بیانگر رقابت بین دو چیز است
Vs مخفف واژه Versus اه که به معنی همون رقابت یا در برابره...اما این دوستمون چندان هم بی ربط معنی نکرده...خیلی اوقات برای مقایسه دو تا چیز اونهارو به جون همدیگه میندازن ببینن کی کیو میزنه...مثلا زیاد دیدیم بگن. BMW Vs. Mercedes Benz

Real education must ultimately be limited to men who insist on knowing, the rest is mere sheep-herding
Erza Pound
۰
۰
ارسال: #۱۷۳
۱۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ خرداد ۱۳۹۱ ۰۲:۲۵ ب.ظ، توسط marjan_gh.)
بچه ها مرسی ولی من می گم بایداختصارات دیگه ای هم وجودداشته باشه می خوام قبل از اینکه از زبون یه دانشجوی رشته دیگه بفهمم از شما بپرسم
از vs برا مقایسه دو تا کارت گرافیک استفاده کردم که منو به یه صفحه برای benchmark هرکدوم برد

بعد مگه قالب ها برا asp فرق داره خوب همه html اند دیگه !!!
۰
۰
ارسال: #۱۷۴
۱۰ تیر ۱۳۹۱, ۰۶:۳۱ ب.ظ
(۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۶:۵۹ ب.ظ)elhameli نوشته شده توسط:  سلام
به نظر دوستان با تجربه، برای یادگیری طراحی یک سایت، مثلا یه فروشگاه اینترنتی و... باید کلاس رفت یا میشه بدون کلاس هم یاد گرفت ؟ داشتن استاد یا نداشتن تاثیری در روند یادگیری داره یا نه ؟
ممنون
شخصا طراحی سایت با خوندن کتاب های مختلف شروع کردم، منتها یه دو واحدی عملی تو دوره کارشناسی طراحی وب داشتیم، که بعدا فهمیدیم هر چی عملیاتWizardی بوده بهمون یاد داده، و بعد از اون با خوندن منابع لاتین،گشتن تو سایت برنامه نویس و CodeProject و دیدن فیلم های آموزشی تو هر زمینه ای که با مشکل مواجه می شدم من رو خیلی کمک کرد.(البته بعد از فارغ التحصیلی سرکلاس وب یکی از اساتید خوب دانشگاهمون هم رفتم که دیدم به جز چند جلسه اش بقیه اش برای من تکراری بود و به این نتیجه رسیدم که نیاز به کلاس ندارم)
کلاً اول مسیر رو برای طراحی یه سایت پیدا کن، بعد دست به کار یه نمونه آزمایش بشو، وقتی شروع کردی و ایده های مختلف و کارهای مختلف به ذهنت رسید او موقع میری دنبال حل گره هایی که برات ایجاد شده، مثلا سایت فروشگاه اینترنتی رو می خوای طراحی کنی می ری اول تک تک چیزهایی که برای این سایت لازمه یاد می گیری در نهایت هم که کامپوننت اتصال به بانک رو برای پرداخت الکترونیکش باید اضافه کنی، که اون هم یه پروسه ای داره که باید یادش بگیری
زیاد بخون، لاتین و فارسی بخون،فیلم ببین، به کار ببند، به ذهنت اجازه ی ایجاد مسئله بده، می شی حرفه ای
موفق و پیروز باشی
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mahbanoo313 , elhameli , marzieh
ارسال: #۱۷۵
۱۱ تیر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۶ ق.ظ
دوستان یه سوال

سایتی مثل
با asp.net نوشته شده
میخوام ببینم همین طراحی رو میشه دقیقا با php درآورد؟؟؟؟

آخه من هر جا php دیدم همه تقریبا یه شکله.... ۳ ستون با مطالب مشابه

زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست
هرکسی نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته بجاست
۰
۰
ارسال: #۱۷۶
۲۲ تیر ۱۳۹۱, ۱۰:۰۵ ق.ظ
سلام به خانواده وب مانشت Smile ...

راستش فرض کنید طرح اولیه و در فتوشاپ ایجاد کردم ... حالا دوست ندارم از نرم افزاری مثله adobe dreamweaver برای ایجاد کد پشتش استفاده کنم ... فکر م یکنم اگه با asp شروع به کد نوشتن کنم کنترل کد بیشتر دست خودمه ... در این صورت آیا باز هم نیاز به تکه تکه کردن (slice) فایل فتوشاپ هست؟ و دیگه اینکه چه جور می تووانم از فایل فتوشاپی که ساختم در css بهره بگیرم؟

Future is not what we planned for tommorow! it's the result of what we do today! Do the best in present and enjoy the result in future
۰
۰
ارسال: #۱۷۷
۰۱ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۴ ب.ظ
(۰۴ اسفند ۱۳۹۰ ۰۱:۵۶ ب.ظ)مازیار صفایی نوشته شده توسط:  مطلب این قسمت به تاپیک جدا گونه منتقل شد و اسم اینجا می شه پرسش و پاسخ برای جدال های دوستانهCool

راستی کی منفی می ده؟ Dodgy

Big Grin

آیا برای کار با HTML محیط خاص یا نرم افزار خاصی باید ریو کامپیوتر نصب کنم؟
۰
۰
ارسال: #۱۷۸
۰۲ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۱۵ ب.ظ
(۰۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۴:۲۴ ب.ظ)robot2050 نوشته شده توسط:  آیا برای کار با HTML محیط خاص یا نرم افزار خاصی باید ریو کامپیوتر نصب کنم؟
کد HTMLرو می تونی حتی تو یه NotePad هم بنویسی و بعد با پسوند htm. ذخیره اش کنی، اما برای اینکه راحت تر بتونی کار کنی و نمایش رو سریعتر ببینی و چون مسلما بعد هم می خوای کد Phpیا Aspبه صفحه ات اضافه کنی، بهتره از نرم افزارهایی مثل دریم ویور یا ویژوال استودیو استفاده کنی
موفق باشی
۰
۰
ارسال: #۱۷۹
۰۸ شهریور ۱۳۹۳, ۱۲:۵۳ ق.ظ
پرسش و پاسخ در خصوص برنامه نویسی تحت وب:)
فیلم آموزش ASP.Net به زبان فارسی از مقدماتی تا پیشرفته را از لینکهای زیر دانلود کنید
بعد از دیدن این آموزش یک طراح سایت حرفه ای خواهید شد

فیلم آموزش سی شارپ به زبان فارسی از مقدماتی تا پیشرفته را از لینکهای زیر دانلود کنید

۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۰۶۱ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  پروپوزال نویسی ف.ش ۹ ۱۲,۳۵۵ ۰۱ دى ۱۴۰۰ ۰۱:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: golkhorami
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۷۴۵ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۴۵۷ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۵۴۱ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  سوالات آزمونهای کارشناسی ارشد با پاسخ تشریحی sima84 ۰ ۲,۱۸۶ ۰۱ اسفند ۱۳۹۹ ۱۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۲,۹۵۲ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer
  کدام زبان برنامه‌نویسی بهترین انتخاب است؟ elecomco ۲ ۲,۷۳۴ ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: kilookiloo
Sad مشکل در برنامه نویسی شیء گرا Xialu ۰ ۱,۹۳۹ ۰۵ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ب.ظ
آخرین ارسال: Xialu
  برای آموزش مبانی برنامه نویسی چکار کنیم؟ elecomco ۰ ۲,۲۷۶ ۱۹ تیر ۱۳۹۹ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: elecomco

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close