زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نمونه سوالات آزمون استخدامی

ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۰۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۰ ۱۰:۰۵ ق.ظ، توسط پشتکار.)
با سلام
میخواستم ببینم کسی از دوستان سوالات تخصصی آزمونهای استخدامی رو داره؟
اگه ممکنه اینجا بذارید تا استفاده کنیم
از چه موادی امتحان می گیریند؟
خودم فکر می کنم
طراحی الگوریتم
پایگاه داده ها
شبکه
مهندسی نرم افزار
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۴ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۳۲ ق.ظ
ممنونم
آزمونهای دولتی منظورمه
۰
۰
ارسال:
۲۶ اسفند ۱۳۹۰, ۰۹:۲۱ ق.ظ
کسی نیست؟
۰
۰
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۰:۱۵ ق.ظ
خواهش می کنم اگه کسی چیزی میدونه منو راهنمایی کنه
خواهش می کنم
۰
۰
ارسال:
۲۷ اسفند ۱۳۹۰, ۱۲:۵۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ تیر ۱۳۹۱ ۰۲:۳۰ ب.ظ، توسط - rasool -.)
دوست عزیز چند نکته می گم که بیشتر نظر و تجربه ی خودم در این زمینه (آزمون کتبی ) هستش (می تونید تحقیقات بیشتری رو هم داشته باشید):

۱- معمولا آزمون ها دو قسمت دارن : سوالات عمومی و سوالات تخصصی که شما برای ماندن در کورس رقابت تخصصی ها ، باید حداقل ۶۰ درصد سوالات عمومی رو بیارید.

۲- اما سوالات عمومی:
معمولا می گن چه چیزایی میاد و درسایی مثل زبان ، ادبیات فارسی ، معارف اسلامی ، احکام ، هوش ، اطلاعات سیاسی و اجتماعی ، آمار و ریاضیات و البته سوالات دانش کامپیوتر (یه چیزی تو مایه های ICDL ) هستش .
سوالات عمومی مهم هستند چون شما باید ۶۰ درصدش رو بیارین.
برای خوندن اینها کتابهایی توی بازار هست که یک همچین سوالاتی رو جمع کرده اند. که البته زیاد هم هستند. سعی کن قویترین اونها رو بگیری و پاسخ تشریحی هم داشته باشه. همچنین اطلاعات عمومیی که خودتون در زمینه های مختلف دارید هم می تونه خیلی مفید باشه.

۳- اما سوالات تخصصی :
اگه اعلام کنند که چه دروسی میاد که خیلی خوبه. اونوقت شما میری و اون دروس رو در حد خوبی (که ان شاء الله توضیح می دم) می خونین. و این عالیه . بخصوص اگه شما در اون دروس خبره باشین. (حتی من دیدم که بعضی جاها منبع دروس رو هم مشخص می کنند)

۴ - اما اگر دروس تخصصی اعلام نکنند که چه دروسی میاد . ( که معمولا هم اینطوریه) ، اونوقت باید بشینید و روانشناسی کنید ببینید که به نسبت اون اداره و البته شغل مورد نظر چه دروسی ممکنه بیاید.
و دروسی که من بیشتر دیدم مد نظره اینا هستند :
ساختمان داده و الگوریتم - سیستم عامل - شبکه - پایگاه داده ها - زبانهای برنامه سازی و کامپایلر و ... ( و مهندسی نرم) (حتی گاهی ذخیره و بازیابی)
(البته یه آزمونی من شرکت کردم مدارمنطقی و حتی دروس دیگه هم مخلوط داشت) (یعنی یه چیزی تو مایه های از شیر مرغ تا جون آدمیزاد Smile )
ولی خوب شما می تونید روی دروسی که احتمال طرح سوال بیشتره سرمایه گذاری کنید . بقیه هم در سطح پایین باشند کافیه.

۵ - سطح و البته سبک سوالات خیلی خیلی ارتباط داره با اونجایی که براش آزمون می دید و البته شغل مورد نظر.

۶- معمولا زمان امتحان کمه . بخصوص تخصصیاش. مثلا ۶۰ سوال ۶۰ دقیقه . پس حواستون باشه.

۷- شمایی که برای ارشد کنکور دادین به نظرم خیلی خوب می تونید با این آزمون کنار بیاید چون دروس کنکوری رو خوب بلدین و این امتیازی ست برای شما.

۸- اما یک نکته ی مهم مهم مهم که لغت به لغتش رو با دقت بخون :
برای دروسی که فکر می کنی میاد حتما حتما حتما تستهای کنکور ارشد سالهای قبل مهندسی کامپیوتر (فقط دولتی) رو بخون. و حتی تستای کاردانی به کارشناسی و سایر آزمونهای رسمی سالهای گذشته کامپیوتر (فقط دولتی ).
مثلا کتابهای آقای مقسمی رو اگه بتونی مال چند سال قبلش رو هم در دروس مد نظر گیر بیاری تستای کاردانی به کارشناسی و ... هم داره و من دیدم که یکسری از تستها عینا داره از همونا میاد.
حتی اگه تستی رو نفهمیدی حفظش کن.

دیگه تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل .

۷- برای دروس فکر می کنم در حد کتابای آقای مقسمی بخونی کافی باشه. و در مورد تستها هم که در نکته ۸ توضیح دادم.
کلا در مورد متن درسی بستگی به خودت داره. مثلا ممکنه درسی رو فول باشی و بنابراین فقط بشین یک دوره ی کوچولو بکن + تستایی که گفتم.

۸- سوالات استخدامی مختلف رو هم بررسی و مطالعه کنید که به نظرم خیلی مفیده.

فعلا اینا به ذهنم رسید.
ان شاء الله سعی می کنم اگه چیز دیگه ای هم به ذهنم رسید اضافه کنم.

یک سری آزمون هم براتون گذاشتم توی پیوست (که قبلا با خون دل از توی نت پیداشون کردم Smile (که البته جا داره از افراد و سایت هایی که اینها رو برا دانلود گذاشته بودند تشکر کنم . متاسفانه اسماشون یادم نیست) )

خوب دوست عزیز امیدوارم در این آزمون و البته در تمامی آزمون های زندگیتون موفق باشید.

برنامه ریزی + تلاش+ توکل= موفقیت

ان شاء الله

فایل‌(های) پیوست شده
۲۰/pdf
اندازه فایل: ۱۸۸/۱ KB
۲۵ (۲).pdf
اندازه فایل: ۱۴۲/۱۷ KB
۳۱۰۳۴_carshenasi- takhasosi-Com-narm.pdf
اندازه فایل: ۴۹۰/۶۴ KB
۳۱۴۶۰_carshenasi_takhasosi_com_narm.pdf
اندازه فایل: ۱/۲۳ MB
۳۳۴۰۸_kardani.pdf
اندازه فایل: ۵۲۶/۷۹ KB
Eng.COMPUTER_KARSHENASI-NARMAFZAR.pdf
اندازه فایل: ۲۹۴/۶۲ KB
gaz.pdf
اندازه فایل: ۱۰۱/۶۴ KB
karshenasi-mohandesi-computer-narm afzar.pdf
اندازه فایل: ۱۱۱/۵۴ KB
ommomi-karshenasi.pdf
اندازه فایل: ۸۹/۳۱ KB

Live in such a way that those who know you but
don't know God will come to know God because they know you

۳۷
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: پشتکار , Joonz , Aurora , neilabak , kavehn , انرژی مثبت , پسر کوچولوی دانشجو , summer_66 , sajad_8900 , baran_f , aa123 , diligent , Lantern , amironline , Mahbanoo313 , amirhamze , MONA_STAR , Shady205 , peniya , Msccom , **sara** , sepid , Majid gh , majidjan , HighVoltage , zzsnowdrop , negarin , شیوا۸۸ , byb , Sunshine Off , gorji_zohre , باران سپهری , T.A , baran , uniquegirl , nargess , Donna , LORD0098 , آریان پور , good-wishes , ati314 , nina69 , zeinab , هاتف , rozh66 , MShariati , MIT , sara901 , donyajoon24 , m_gh , somayebeiranvand , Zahra.70 , RASPINA , saeid1389 , javad94 , S - Is , salam8 , pershang , elahe-comp , comp_s , mjs2 , zsoltani , taha.maten , negarin_ , ملینا ارشد , mojistd , hamidhbr
ارسال:
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۰۹:۰۹ ب.ظ
merc vaghean omidvaram be dardemoon bokhore

----

best regards
۱
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: - rasool -
ارسال:
۱۹ فروردین ۱۳۹۱, ۱۱:۳۱ ب.ظ
(۱۹ فروردین ۱۳۹۱ ۰۹:۰۹ ب.ظ)samane.cengin نوشته شده توسط:  merc
فارسی تایپ کنید.ممنون
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت
ارسال:
۱۷ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۷ ب.ظ
مرسی ممنون
۰
۰
ارسال:
۱۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۷ ب.ظ
مچکر
ایشالا موفق باشید
۰
۰
ارسال: #۱۰
۲۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۹ ب.ظ
خیلی خیلی ممنون
میشه همکاری کرد و جواب هاشو هم درآورد؟؟خیلی خوب میشه ها
مرسی
۰
۰
ارسال: #۱۱
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۵ ب.ظ
مثل اینکه هیچکی خوشش نیومد نه!!!
۰
۰
ارسال: #۱۲
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۱۴ ب.ظ، توسط zzsnowdrop.)
واقعا دست شما درد نکنه.خیلی لطف کردید.
بچه هایی که تنبل تر هستن هم میتونن کتابای استخدامهای دولتی رو که همه ی کتابفروشی ها دارن بخرن.
این کتابها استخدامی های دولتی که توی حدود مثلا ۱۰ سال اخیر اومده رو کاملا آورده و حل کرده.
فکر میکنم داشتن یکیش برای هر کسی لازمه.

راستی اینم بگم که توی اکثر اینجور استخدامیا یک سری سوال خیلی آسون میارن که واقعا وقت خوندن نادیدشون میگیریم.
پس از سوالای سطحی نگذرید.
مثلا توی یکی از استخدامیا در کنار چند تا سوال سخت سیستم عامل یادمه چند تا سوال از ویندوز xp اومده بود!!!
که من به عمرآ بهشون فکر کرده بودم.

ای مخاطب شکوه های پنهان! تو اگر نباشی به که می توان گفت حرف هایی را که به هیچ کس نمی توان گفت . امام سجاد (ع)
۰
۰
ارسال: #۱۳
۲۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۵۱ ب.ظ
سایت راسخون یک سری کامل از سوالای استخدامی مربوط به چندین رشته شامل سوالای تخصصی و عمومی رو گذاشته .
حتما دانلود کنید.
لینک دانلود:http://www.rasekhoon.net/software/Download-6834.aspx

آدرس سایت:http://www.rasekhoon.net/software/show-6834.aspx

ای مخاطب شکوه های پنهان! تو اگر نباشی به که می توان گفت حرف هایی را که به هیچ کس نمی توان گفت . امام سجاد (ع)
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: **sara** , Sunshine Off , T.A , nargess , پشتکار
ارسال: #۱۴
۳۰ خرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۴۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۵۹ ق.ظ، توسط mahnazmahnaz.)
RE: نمونه سوالات آزمون استخدامی
چرا من نمیتونم این فایلارو دانلود کنم. لطفا ج لدین

من تونستم دانلود کنمو ولی چرا ج ندارن؟؟؟؟؟
۰
۰
ارسال: #۱۵
۰۷ تیر ۱۳۹۱, ۱۲:۵۱ ب.ظ
چرااااا ج ندارن؟

روحم دوست دارد به کنجی برود ، زانوهای خود را بغل کند و بگوید:دیگر بازی نمیکنم
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۶۵ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود حل نمونه مسائل پایگاه داده المصری jazana ۳ ۶,۳۳۵ ۱۱ آبان ۱۴۰۲ ۰۸:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: M--mohammadi
  استخدامی تامین اجتماعی ۱۴۰۱ الی ۱۴۰۲ sinamohammadi0936 ۱ ۷۵۳ ۲۶ آذر ۱۴۰۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: sinamohammadi0936
  استخدامی تامین اجتماعی ۱۴۰۱ الی ۱۴۰۲ sinamohammadi0936 ۰ ۵۴۲ ۲۲ آذر ۱۴۰۱ ۱۱:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sinamohammadi0936
  کمک فوری برای مصاحبه استخدامی رشته هنراموزی کامپیوتر hamide.m ۳ ۴,۰۴۰ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  هشتمین آزمون استخدامی Kinji ۲ ۳,۲۳۴ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  ازمون های استخدامی فراگیر و امزش وپرورش شانی ۰ ۱,۷۹۳ ۲۸ شهریور ۱۳۹۹ ۰۲:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: شانی
  ثبت نام نمونه دولتی هفتم ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۱,۷۹۶ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  اعلام نتایج آزمون نمونه دولتی ۹۹-۱۴۰۰ edumoshaver1 ۰ ۲,۳۵۱ ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: edumoshaver1
  نمونه تست برای دروس ارشد marvelous ۵ ۳,۸۶۸ ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close