زمان کنونی: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۲۲ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

آزاد ۸۰

ارسال:

BJS پرسیده:

آزاد ۸۰

سلام
اطفا راهنمایی کنید
فرض کنید زبان L1 , L2زبان های نوع دوم قطعی باشند . کدامیک از عبارات زیر غلط است
۱-L1UL2ممکن است زبان نوع دوم غیر قطعی باشد
۲-[tex]L={W|aW\epsilon L1 , a\epsilon \sum }{}[/tex]ممکن است یک زبان نوع دوم قطعی باشد.
۳-زبان [tex]\bar{L}[/tex] لزوما یک زبان نوع دوم قطعی نیست.
۴-[tex]L1\bigcap L2[/tex] ممکن است یم زبان نوع دوم غیر قطعی باشد
جواب زده گزینه یک
اما به نظرم گزینه ۳/۴ درسته ConfusedHuh

۲
ارسال:

yaser_ilam_com پاسخ داده:

تست آزاد ۸۰

لطفا با دقت بخونید و مستدل نظر بدید نمی دونم سوال رو درست زدید یا نه من روش بحث میکنم ببینیم چند تا از گزینه ها درست و غلطه

این مثال لینز ویرایش سوم ص ۱۸۵ هستش [tex]L1=\left \{ a^{n}b^{n} , n\geq 0 \right \}[/tex] و [tex]L2=\left \{ a^{n}b^{2n} , n\geq 0 \right \}[/tex]

هر دو قطعی (قطعی بودن هر دو در کتاب لینز امده)هستند دقیقا کتاب لینز به اجتماع اشاره کرده و مستدل ثابت کرده اجتماع اینها غیر قطعی هستش اما...

اما [tex]L=\left \{ a^{n}b^{n},n\geq 1 \right \}\cup \left \{ a \right \}[/tex] که تمرین ۴ لینز ص ۱۸۷ هست میگه اجتماع دو زبان قطعی ، قطعی هست

لذا گزینه اول درست هست و جواب ما نمی تونه باشه Huh

نکته : ببین بنابر قضیه(تمرین لینز ص ۱۸۸) هرگاه [tex]L1[/tex] نوع دوم قطعی و [tex]L2[/tex] منظم انگاه اجتماع حتما قطعی نوع دوم است

نکته : ببین بنابر قضیه(تمرین ۶ لینز ص ۱۸۷) هرگاه [tex]L1[/tex] نوع دوم قطعی آنگاه [tex]L^{*}[/tex] نوع دوم قطعی هست

در مورد گزینه ۲ : تمرین ۱۶ لینز ویرایش سوم ص ۲۰۷ ،همین تعریف رو آورده و گفته الزاما نوع دوم قطعی است این حالت قضیه داره ، پس گزینه ۲ غلطه .
گزینه ۳ و۴ هم به نظر من درست هستن و جواب ما نیست من سر جلسه بودم گزینه ۲ رو میزدم

۰
ارسال:

BJS پاسخ داده:

تست آزاد ۸۰

خیلی ممنون از راهنمایتون
اشتباه من رو کلمات لزوما و ممکن است بود.گزینه ۳ رو زدم...با خودم گفتم تحت عمل مکمل بسته است...اما ممکن گفته...یعنی در شرایطی هم مکملش هم قطعی نمی شود که درست می شه

۰
ارسال:

yaser_ilam_com پاسخ داده:

تست آزاد ۸۰

دقیقا درست متوجه شدید اینا رو بهش میگن بازی با کلمات بسیار باید مراقب بود
موفق باشید

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  امروز ۱ ماه مونده به دکتری آزاد من خوندن واسه سراسری را تعطیل و واسه آزاد میخونم Architecture2015 ۲ ۲,۶۷۷ ۱۶ دى ۱۳۹۳ ۱۱:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: selena92
  یه سوال راجع به تطبیق واحد آزاد به آزاد MAG ۰ ۱,۸۹۳ ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ ۰۲:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: MAG
  تفاوت بین دانشگاه آزاد واحد قزوین و دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات قزوین چیه ؟ vNext ۱ ۳,۷۲۸ ۱۰ بهمن ۱۳۹۲ ۰۲:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: AEM4949
  با رتبه ۸۰۰ هوش میتونم به شبانه امید داشته باشم؟ z1366 ۳ ۴,۴۶۰ ۱۱ مرداد ۱۳۹۲ ۰۱:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Hermione
  مهندسی فناوری اطلاعات- آزاد ۸۹ و آزاد ۹۰ Eng_Sara ۱ ۱,۶۵۸ ۰۵ دى ۱۳۹۱ ۱۰:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
Tongue فرق علوم تحقیقات آزاد با دانشگاه آزاد معمولی چیه؟ rezvaneyaghobi ۱۲ ۶۷,۱۴۱ ۰۷ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۶ ق.ظ
آخرین ارسال: arminjahan
  خطای ۸۰۰۷۲۷۳D در هنگام اپ دیت ویندوز ۷ arshad91 ۶ ۴,۰۱۸ ۱۶ آذر ۱۳۹۰ ۰۶:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: jazana
Question مانشت ۸۰۰۰ نفره شد admin ۴ ۳,۰۱۴ ۲۷ تیر ۱۳۹۰ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: najme60

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close