زمان کنونی: ۰۲ خرداد ۱۴۰۳, ۰۱:۴۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

احتمال رتبه ۲۰۰ آوردن به صورت کاملاً شانسی چقدره؟

ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۴۶ ق.ظ
خوب امشب من یه سری احتمالات رو بررسی کردم. احتمال اینکه با ۲۰ سوال توی کنکور درصد ۳۳ رو بیاری (به صورت کاملاً شانسی) ۶ ده‌هزارم هست!! اگه بر فرض تمامی دروس ۲۰ سوالی باشن احتمال اینکه تو کنکور رتبه ۲۰۰ رشته نرم‌افزار رو به صورت کاملاً شانسی کسب کنیم برابر حاصل ضربشون خواهد شد (البته صورت تقریبی نه دقیق) به عبارت بهتر با ۴ درس احتمال رتبه ۲۰۰ شدن حدود ۱ در ۱۰۰۰ میلیارد هست (یه همچین چیزی).
نتیجه منطقی اینه که سازمان سنجش هر ساله کلی درآمد از بچه‌هایی که همین‌جوری شرکت می‌کنن داره.Big Grin

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۴
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: SarahArshad , sadegh20 , Sunshine Off , SaMiRa.e , a_azarbarzin , Aurora , مازیار صفایی , Mohammad-A , uniquegirl , Xilinx , fatima1537 , iMohammad
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۶:۲۴ ق.ظ
RE: احتمال رتبه ۲۰۰ آوردن به صورت کاملاً شانسی چقدره؟
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۶ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  خوب امشب من یه سری احتمالات رو بررسی کردم. احتمال اینکه با ۲۰ سوال توی کنکور درصد ۳۳ رو بیاری (به صورت کاملاً شانسی) ۶ ده‌هزارم هست!! اگه بر فرض تمامی دروس ۲۰ سوالی باشن احتمال اینکه تو کنکور رتبه ۲۰۰ رشته نرم‌افزار رو به صورت کاملاً شانسی کسب کنیم برابر حاصل ضربشون خواهد شد (البته صورت تقریبی نه دقیق) به عبارت بهتر با ۴ درس احتمال رتبه ۲۰۰ شدن حدود ۱ در ۱۰۰۰ میلیارد هست (یه همچین چیزی).
نتیجه منطقی اینه که سازمان سنجش هر ساله کلی درآمد از بچه‌هایی که همین‌جوری شرکت می‌کنن داره.Big Grin

دکتر جون عجب حوصله ای داشتیا . معلومه خوابت نمیبرده که ساعت ۳:۴۶ نصف شب نشستی اینا رو حساب کردی Big GrinBig GrinBig Grin

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a_azarbarzin
ارسال:
۰۸ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۰۱ ب.ظ
دکتر از نظر ریاضی درست هست.
ولی در عمل معمولا چون افراد این درسها را یک بار در لیسانس خوانده اند اگر بدون مطالعه سر جلسه بروند تعدادی از سوالهای ساده را می زنند و تعدادی را هم که بین دو گزینه (یا با ریسک بیشتر سه گزینه) احتمال می دهند را هم یکی را شانسی می زنند که اگر خوش شانس باشند و درست باشد ممکن است باعث شود رتبه خوبی کسب کنند.

فکر می کنم کسانی که شانسی قبول می شوند همه به این صورت است.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: مازیار صفایی , sdb_i , Ahad.mozafari , admin
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۲۸ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۱ ب.ظ)a.hooshmand نوشته شده توسط:  دکتر از نظر ریاضی درست هست.
ولی در عمل معمولا چون افراد این درسها را یک بار در لیسانس خوانده اند اگر بدون مطالعه سر جلسه بروند تعدادی از سوالهای ساده را می زنند و تعدادی را هم که بین دو گزینه (یا با ریسک بیشتر سه گزینه) احتمال می دهند را هم یکی را شانسی می زنند که اگر خوش شانس باشند و درست باشد ممکن است باعث شود رتبه خوبی کسب کنند.

فکر می کنم کسانی که شانسی قبول می شوند همه به این صورت است.

به نظر من هم این حرف درسته، اما نه برای رشته های ما (مخصوصا آی تی)Big Grin
آخه رشته ما مگه کلا چقدر ظرفیت داره که نصفشون شانسی بیان؟ طرف خودشو میکشه، بعد با ۱۰۰ جایی روزانه- شبانه قبول نمیشه (مثلا گرایش شبکه)
حالا رشته های دیگه که طرف با ۳۰۰۰ روزانه قبول میشه رو بگید، یه چیزیWink (اسم نمیبرم تا غیبتشون نشهTongue)

أَینَ الطّالِبُ بِدَمِ المَقتولِ بِکَربَلاء...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: a.hooshmand , Sector
ارسال:
۰۹ خرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۵۵ ب.ظ
(۰۸ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۴۶ ق.ظ)admin نوشته شده توسط:  خوب امشب من یه سری احتمالات رو بررسی کردم. احتمال اینکه با ۲۰ سوال توی کنکور درصد ۳۳ رو بیاری (به صورت کاملاً شانسی) ۶ ده‌هزارم هست!! اگه بر فرض تمامی دروس ۲۰ سوالی باشن احتمال اینکه تو کنکور رتبه ۲۰۰ رشته نرم‌افزار رو به صورت کاملاً شانسی کسب کنیم برابر حاصل ضربشون خواهد شد (البته صورت تقریبی نه دقیق) به عبارت بهتر با ۴ درس احتمال رتبه ۲۰۰ شدن حدود ۱ در ۱۰۰۰ میلیارد هست (یه همچین چیزی).
دکتر جان من فکر میکنم اون ۳۳ درصد شانسی نبوده احتمالا از جایی وحی شده Big Grin بچه نزدیک کنکور و روز کنکور که میشه ارتباطشون با خدا زیاد میشه...احتمال زیادش هست که وحی شده باشه Big Grin Tongue

تحمل مشقت به امید آسایش بهتر از آسایشی است که سختی به دنبال دارد.
۰
۰
ارسال:
۱۱ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۳۱ ق.ظ
احتمالش خیلی زیاده
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۹۲ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۴۰۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  نوشتن مقاله به صورت گروهی osho ۰ ۱,۸۴۹ ۱۶ آبان ۱۳۹۹ ۱۱:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: osho
Video دانلود رایگان نکته و تست احتمال و آمار مهندسی Farzamm ۰ ۳,۶۷۷ ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Farzamm
  شهریه دکترای نرم افزار آزاد چقدره هر ترمی? paeeizan ۱ ۳,۰۳۵ ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: mohsentafresh
  آیا عدم ثبت نام در دانشگاه های مجازی در صورت قبول شدن جریمه دارد؟ sheikhoo ۱ ۲,۷۵۱ ۲۰ تیر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Iranian Wizard
  احتمال قبولی با رتبه ۳۴۷ هوش مصنوعی PeymaniMO ۶ ۵,۹۶۹ ۱۸ تیر ۱۳۹۸ ۱۲:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: tenmiles89
  منبع برای امار و احتمال مهندسی fantom0 ۹ ۷,۴۹۶ ۰۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۲ ق.ظ
آخرین ارسال: m.abbaszadeh1995
  احتمال قبولی ارشد کنترل روزانه دانشگاههای تهران mositavasoly ۱ ۲,۴۳۱ ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ۰۳:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mositavasoly
  میزان سنگین بودن ارشد چقدره؟ (دوستانی که ارشد اند یا تموم شده ارشدشون) ya3ya6 ۴ ۳,۱۰۱ ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Happiness.72

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close