زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۰۴ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

چرا باید اینطوری بشه؟ انتخاب رشته/تهران یا اصفهان؟ (بالاخره انتخاب رشته کردم/تموم)

ارسال: #۱۶
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۱۹ ب.ظ
چرا باید اینطوری بشه؟ انتخاب رشته/تهران یا اصفهان؟ (بالاخره انتخاب رشته کردم/تموم)
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۶ ب.ظ)arman405 نوشته شده توسط:  اگر واست مهم بود بری دکتری و این حرفا اونوقت فرق میکرد.

من میخوام واسه دکتری هم بخونم / چقدر فرق میکنه؟
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۱:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۴۸ ب.ظ، توسط imi.)
ببین من دقیق این پست ها رو نخوندم ولی انتخاب رشتت رو دیدم. اگه واقعا رتبت همینی هست که می گی دارم خیلی خیلی دوستانه بهت پیشنهاد می کنم رتبت رو حروم نکن!
من خودم کارشناسی دانشگاه اصفهان خوندم. بد نیست ولی سال قبل من ۲۷۱ شدم می تونستم راحت اصفهان قبول شم ولی نزدم.

این کار رو نکن بابا! میری و میای دیگه! تو هر هفته بیا خونه سر بزن.

دکتر موحدی نیا رو هم من باهاش کلاس نداشتم ولی خوب بهت قول می دم اصفهان از خیلی لحاظ نسبت به شریف و تهران و امیرکبیر بد هست. شاید نسبت به اینا هم افتضاح باشه. در کل خیلی بودجه برا مسابقات و کارهای دیگه ره راحتی نمیدن.

نمی خوام خیلی سیاه نمایی کنم ویژگی های خوبی هم داره. جاش. فضای سبزش که شاید بهترین دانشگاه ایران باشه از این نظر. امکاناتش و ساختمون هاش خوب هستن. گروه کامپیوترش بد نیست. ولی خوب به نظرم داری اشتباه می کنی با این رتبه
نکن این کار رو! می تونی ویرایش کنی هنوز.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14
ارسال: #۱۸
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۱۷ ب.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۱۹ ب.ظ)unique_as14 نوشته شده توسط:  
(13 خرداد ۱۳۹۱ ۰۱:۰۶ ب.ظ)arman405 نوشته شده توسط:  اگر واست مهم بود بری دکتری و این حرفا اونوقت فرق میکرد.

من میخوام واسه دکتری هم بخونم / چقدر فرق میکنه؟
از لحاظ علمی و اساتید که مطمئنا تهران اول هست از تمام جهات.

مسئله شرایط زندگی هست. شما اگه تنها دغدغه زندگیت ادامه تحصیل هست خوب عقل سلیم میگه بری بهترین دانشگاهی که میتونی.

اما من گفتم نظر شخصیم هست. به خاطر وضعیت زندگی و شرایط مالی نمیتونم کارم رو ترک کنم و برم شهر دیگه که نه کسی هست نه پشتوانه ایی دارم.

اما شما اگر مشکلی نداری و قصد داری دکتری بخونی برو تهران.

برای دکتری پذیرش از فارغ التحصیلان همون دانشگاه یا داشنگاههای معتبر تهران مطمئنا امتیاز محسوب میشه.

هر چند که مصاحبه خیلی موثر هست.

آقا خیلی ساده هست:

یا بچه مایه داری و میتونی بری و کار کردن واست مهم نیست برو تهران.

اگر نه مثل من هستی بمون شهرت هم کار کن هم درس بخون. مادرت هم کنارت هست.

همه اینها به شرایط زندگی شخص شما بستگی داره.

موفق باشی
۳
۰
ارسال: #۱۹
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۲:۲۵ ب.ظ
کارت خیلی بزرگه. هرکسی دلِ انجامِ این کار رو نداره.
شما که برای فوق تونستی نتیجه خوبی بگیری مطمئنا برای دکتری هم مشکل نخواهی داشت.
انشالا که همیشه موفق باشید.
۵
۱
ارسال: #۲۰
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۱۶ ب.ظ
امیدوارم هرجا که میرید خوشبختیتون همونجا رقم زده بشه مطمئن باشید که همینطور هم میشه چون شما رضایت مادرتونو به خواست دلتون ترجیح دادین خداوند شاهد این ایثار شما هست
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: unique_as14 , nomad:D , pos , marzieh
ارسال: #۲۱
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۳:۳۱ ب.ظ
RE: بالاخره انتخاب رشته کردم / تموم
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ق.ظ)unique_as14 نوشته شده توسط:  با اجازه دوستان بالاخره انتخاب رشته کردم / خدایا شکرت
این هم انتخاب رشته من:
حالا اومدیمو ۸ نفر از کسانی که رتبه ی ۱ تا ۴۸ آوردند، اولویت اولشونو زدند اصفهان
اونوقت ...

برنامه نویس سازمان سنجش این رکوردارو گذاشته که پر کنی!

تمام پیشرفتهای عالمگیر خود را مدیون تفکر منظم و یادداشت برداری دقیق هستم.
"توماس ادیسون"
۶
۰
ارسال: #۲۲
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۲۲ ب.ظ
دوست عزیز شما که تونستید با لیسانس الان شغل خوبی داشته باشید پس مسلما با ارشد میتونید شغل بهتری بدست بیارید
این فرصتی که شما با زحمت و تلاش بدست اوردید خیلی ها بااینکه براش تلاش کردن نتونستند بدست بیارن پس به این سادگیها از دستش ندید مخصوصا اینکه قصد ادامه تحصیل هم دارید
من فکر میکنم اگر با مادرتون منطقی صحبت کنید حتما راضی میشن چون مطمئنا ایشون هم خیر و صلاح شمارو میخوان
با احترام به همه پدر و مادرها اما همیشه اون چیزی که پدر و مادرهامون فکر میکنند درست نیست
شاید الان مادر شما متوجه تفاوت دانشگاهها نیست و همین که شما قبول بشی براش کافیه با ایشون صحبت کنید و تفاوت رو براشون شرح بدید

نکنید این کارو حیفه...
۳
۰
ارسال: #۲۳
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۱۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۱۸ ب.ظ، توسط unique_as14.)
نمی دونم چیکار کنم دیگه
۰
۰
ارسال: #۲۴
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرش دلت رو یه دل کردی...خیلی برات خوشحال شدم...منم اهل اصفهانم....ایشالا که میری زیر درختای بلند دانشگاه اصفهان روزا میشینیو ازینکه به آرامشت در درجه ی اول فکر کردی پشیمون نخواهی شد خیلیا میان از شهرای دیگه و تو این دانشگاه کلی لذت میبرن من بابام اونجا درس خونده همیشه میگه از لحاظ محیط درجه یکه...خوش به حالت..منم لیسانسم سخت افزار بودم...اما رتبم تو معماری خوب نشد...علوم کامپیوتر ۱۷۹ شدم...برای منم دعا کن...مرسی
۲
۰
ارسال: #۲۵
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۵:۳۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۴۵ ب.ظ، توسط unique_as14.)
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۵:۳۵ ب.ظ)shokoo نوشته شده توسط:  آخرش دلت رو یه دل کردی...خیلی برات خوشحال شدم...منم اهل اصفهانم....ایشالا که میری زیر درختای بلند دانشگاه اصفهان روزا میشینیو ازینکه به آرامشت در درجه ی اول فکر کردی پشیمون نخواهی شد خیلیا میان از شهرای دیگه و تو این دانشگاه کلی لذت میبرن من بابام اونجا درس خونده همیشه میگه از لحاظ محیط درجه یکه...خوش به حالت..منم لیسانسم سخت افزار بودم...اما رتبم تو معماری خوب نشد...علوم کامپیوتر ۱۷۹ شدم...برای منم دعا کن...مرسی

مرسی داداشم / انشاا... هرجا باشی موفق باشی

(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۰۳:۵۶ ب.ظ)agentv نوشته شده توسط:  به نظرم چندین ماه انتظار کشنده برا اومدن نتیجه و یهو دیدن یه رتبه خوب باعث می شه افکار عجیب غریب زیادی به ذهن آدم برسه. اگه من به جای شما بودم این کار رو نمی کردم. دانشگاه اصفهان دانشگاه خوبیه و دکتر موحدی نیا فوق العاده استاد باسواد و شخص جنتلمنی هستن اما شرایط دانشگاه های تهران خیلی خیلی فرق داره. البته می دونم که اینا رو بهتر از من می دونی اما فکر کردم که شنیدن این حرف ها از کس دیگه ای برات موثر باشه. یه مدت دور شدن از خونواده و مستقل زندگی کردن تو یه شهر دیگه باعث می شه آدم تجربیات ارزشمندی بدست بیاره. بعضی وقتا آدم به یه شیوه زندگی و یه جای خاص عادت می کنه و از تغییر می ترسه اما مطمئنا تجربه شرایط جدید و متفاوت , دید آدم رو به زندگی بازتر می کنه.
برات آرزوی موفق های بیشتر دارم.

مرسی / اتفاقاً نظر خودم هم همینه
۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۴۳ ب.ظ
تغییر دادین؟
من بودم با مادر صحبت می کردم و می گفتم مطمئنم می خوام برم تهران...

برای کسی که کار بلده، همیشه کار هست....

اگر نری تا آخر عمر به این فکر می کنی اگه رفته بودی....

قبل از ایجاد تاپیک جدید فقط ۴ دقیقه در تالار جستجو کنیم.....
۴
۰
ارسال: #۲۷
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۰:۰۸ ب.ظ
آرامش از هرچیزی مهمتره.... به نظرم فوق چند واحد درسه که پاس میکنی...میتونی خودتم مطالعه کنی...بالاخره همیشه باید درسو خوند چه استاد خوب چه بد...خود شخص هست که نتیجه ی ۸۰ درصدی رو میگیره...باید تو فوق رو پژوهش متمرکز بود..رو پایان نامه..رو مقاله ISI ... تو معماریو انتخاب کردی چون دوسش داشتی....پس این مهمه که تو شاخه ی مورد علاقتی...و دانشگاه دولتی بدون پول و دغدغه ی مالی درس میخونی...کار داری...در کناره خانواده ای...همه ی اینارو در نظر بگیر...بازم اگه فکر میکنی آرامشت تهران بیشتره اونجارو بزن...به روحت فکر کن...برای پیشرفت کردن آدم به یه روح آروم احتیاج داره...اگه میخوای دکتری بخونی...بری خارج...اگه تو یه مقاله بدی که خیلی ارزشو بار علمی داشته باشه در مقایسه با کسی که شریف بوده و بار علمی مقالش کمتره وقتی میخوای پذیرش بگیری به کارت نگاه میکنن...مردم دنیا مثل ما ظاهر بین و کشته مرده ی کلاس گذاشتن نیستن...من دانشگاه آزاد درس خوندم...یکی از همکلاسیام تو سال سوم دوره لیسانسش بود یه مقاله داد و یکی از دانشگاه های کانادا واسش دعوت فرستاد...دانشگاه آزادی هم بود...هنوز لیسانسم نگرفته بود...دانشگاهو ول کرد رفت سربازی...بعدم رفت اونجا و دکتری پیوسته ی هوش پذیرش شد و از ادامه ی درسی که اینجا رها کرد بود اونجا شروع کرد به خوندن....بیخیال اسم و رسم و این حرفا......به خودتو آرامشت فکر کن...و همون انتخاب رو بکن...راستی تو شاید بتونی داداشم باشی اما من نه....من دخترم...یه جا واسم نوشته بودی داداشم ممنون...راستی ...اگه ناراضی بودی شاید بتونی یه ترم شریف مهمان بگیری؟ نمیدونم استادای دانشگاه اصفهان کمکت میکنن...استاد راهنمای پایان نامه هم که آزاده...میتونی با یکی تو شریف برداری....هیچ فرقی واسه آدمای درس خون و باهوشی مثل شما نداره...علم ارشش به ذاتشه...اما ما متاسفانه با ترازوهای دیگری میسنجیمش...موفق باشی
۳
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: Premier Homme , unique_as14
ارسال: #۲۸
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۶ ب.ظ، توسط taktaz.)
RE: چرا باید اینطوری بشه؟ انتخاب رشته/تهران یا اصفهان؟
بخدا اعصابمو با این طرز فکرتون خورد کردید
مگه شریف حلوا قسمت میکنند؟
فکر نمیکردم اینقدر آدم نادان تو این انجمن باشه(آقا مازیار از شما بعیده)

کار و زندگیشو ول کنه بره تهران که چیطور بشه
دانشگاه شریف که برای آدم کاری نمیکنه
هرکاری که با مدرک شریف بشه انجامش داد با مدرک اصفهان هم میشه
درسته مشکل اصلی مملکت ما از دولته، ولی تا وقتی که مردم ایران طرز فکرشون اینطوری باشه، ایران هیچ تغییری نمیکنه

کدوم یک از دکترهای کامپیوتر این مملکت یه کاری را تو عمل انجام دادند؟
فقط بلدند برن استاد بشن و چهار تای دیگه را بدبخت کنند

"توماس ادیسون"
۹
۲۶
ارسال: #۲۹
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۲۸ ب.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)taktaz نوشته شده توسط:  فکر نمیکردم اینقدر آدم نادان تو این انجمن باشه(آقا مازیار از شما بعیده)

منفی دادم به خاطر جمله بالات وگرنه با باقی حرفات موافقم
۱۵
۰
ارسال: #۳۰
۱۳ خرداد ۱۳۹۱, ۱۱:۳۶ ب.ظ
(۱۳ خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۸ ب.ظ)Br2012 نوشته شده توسط:  
(13 خرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)taktaz نوشته شده توسط:  فکر نمیکردم اینقدر آدم نادان تو این انجمن باشه(آقا مازیار از شما بعیده)

منفی دادم به خاطر جمله بالات وگرنه با باقی حرفات موافقم
هر جور راحتی
شما لطف دارید

"توماس ادیسون"
۴
۱۱

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۱ ۸۱۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۲۷ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۸,۶۸۱ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  شروع کار و اشتغال زایی در اصناف الکتریکی تهران nikikalhor ۰ ۷۲۵ ۲۶ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۰۵ ق.ظ
آخرین ارسال: nikikalhor
Big Grin اطلاعات در مورد دانشگاه تهران (پردیس فارابی) mehRUN ۲ ۴,۴۵۲ ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ۰۱:۴۱ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.behnam
Question در آمد مهندسین در ایران. اشتباه کردم پزشکی نخوندم؟ sepanta1990 ۷۴ ۴۷,۸۳۵ ۲۷ فروردین ۱۴۰۱ ۰۷:۳۲ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  دکتری بیوانفورماتیک دانشگاه تهران omid93 ۸ ۱۲,۳۲۳ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۱۰:۰۵ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  بلخره پیداش کردم nillshid ۰ ۹۸۷ ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ ۱۰:۳۲ ق.ظ
آخرین ارسال: nillshid
  دانشگاه صنعتی اصفهان یا گرایش معماری امیرکبیر sima84 ۰ ۱,۸۲۵ ۱۶ شهریور ۱۴۰۰ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Wink انتخاب رشته شانی ۱۰ ۴,۶۴۲ ۱۲ شهریور ۱۴۰۰ ۰۴:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۶۰۹ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close