زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۶ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

[تست] سوال ۴۹ کنکور ۸۷!

ارسال:

Maryam-X پرسیده:

[تست] سوال ۴۹ کنکور ۸۷!

سلام
بچه‌ها جون هر کی دوست دارید یه نگاه به سوال ۴۹ کنکور ۸۷ بندازید:

سوال:یک درخت ۲۰ راسی داده شده است که درجه‌ی هر راس غیر برگ آن ۳ است.به چند طریق می توان راس های این درخت را با ۴ رنگ طوری رنگ آمیزی کرد به طوری که هیچ دو راسی که فاصله آن‌ها از ۲ بیشتر نیست هم رنگ نباشند.

من هر جور درخت درجه ۳ می کشم راس هاش ۲۰ تا نمی شند!یا کمتر می شه یا بیشتر.
یامن اصلا مفهوم درخت را اشتباه فرض کردم و بلد نیستم یا زیادی درس خوندم و چشام آلبالو گیلاس می چینه.
لطفا گزینه‌ی درست را برای من مشخص کنید.Shy

بعدشم اگه میشه لطف کنید سوال را برای من حل کنیدTongue

۰
ارسال:

حامد پاسخ داده:

RE: سوال ۴۹ کنکور ۸۷!

(۱۷ دى ۱۳۸۹ ۱۱:۵۰ ب.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  سلام
بچه‌ها جون هر کی دوست دارید یه نگاه به سوال ۴۹ کنکور ۸۷ بندازید:

سوال:یک درخت ۲۰ راسی داده شده است که درجه‌ی هر راس غیر برگ آن ۳ است.به چند طریق می توان راس های این درخت را با ۴ رنگ طوری رنگ آمیزی کرد به طوری که هیچ دو راسی که فاصله آن‌ها از ۲ بیشتر نیست هم رنگ نباشند.

من هر جور درخت درجه ۳ می کشم راس هاش ۲۰ تا نمی شند!یا کمتر می شه یا بیشتر.
یامن اصلا مفهوم درخت را اشتباه فرض کردم و بلد نیستم یا زیادی درس خوندم و چشام آلبالو گیلاس می چینه.
لطفا گزینه‌ی درست را برای من مشخص کنید.Shy

بعدشم اگه میشه لطف کنید سوال را برای من حل کنیدTongue
چشماتون سالمه! اصلا امکان رسم درخت توی اون حالت وجود نداره.
احتمالا طراح می خواسته بگه درجه‌ی هر راس غیر برگ آن در صورت امکان حداکثر ۳ است.اگر توی این حالت در نظر بگیریم راس اول ۴ حالت داره.فرزند اولش ۳ حالت‌، فرزند دومش ۲ حالت و فرزند سومش ۱ حالت خواهد داشت.بقیه راس‌ها نصفشون ۱ حالت دارند نصفشون ۲ حالت.در نتیجه جواب میشه: ۴*۳*۲*(۲^۸)*(۱^۸) = (۲^۱۱)*۳

۰
ارسال:

امیدوار پاسخ داده:

اینهم تصویر درخت که جواب از حاصل ضرب اعداد درون گره‌ها بدست میاید و برابر ۱۱^۲ *۳

فایل‌(های) پیوست شده

۰
ارسال:

Maryam-X پاسخ داده:

سوال ۴۹ کنکور ۸۷!

مرسی از جواباتون...یه خورده روحیه گرفتم..
حالا با وجود اشتباهی که در صورت سوال رخ داده باز هم حلش ممکنه؟یعنی اگه شما بودید خودتون سر کنکور صورت سوال را تغییر می دادید و حلش می کردید؟؟کسی می دونه این سوال جزو اصلاحات کنکور بوده یا نه؟

۲-منظور از فاصله همون تعداد یال طی شده بین دو راس است ؟

ارسال:

حامد پاسخ داده:

(۱۹ دى ۱۳۸۹ ۱۲:۴۳ ق.ظ)Maryam-X نوشته شده توسط:  مرسی از جواباتون...یه خورده روحیه گرفتم..
حالا با وجود اشتباهی که در صورت سوال رخ داده باز هم حلش ممکنه؟یعنی اگه شما بودید خودتون سر کنکور صورت سوال را تغییر می دادید و حلش می کردید؟؟کسی می دونه این سوال جزو اصلاحات کنکور بوده یا نه؟

۲-منظور از فاصله همون تعداد یال طی شده بین دو راس است ؟

۱/من که حل نمی کردم.Big Grinتوی اصلاحیه هم نبوده!
۲/بله
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۴۱ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  بهترین کتاب (ها) آموزش و تست ساختمان داده و طراحی الگوریتم برای کنکور ارشد AreF95 ۶ ۱۲,۵۴۲ ۰۵ تیر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: shahbaz222
  کلاس خصوصی حل تست های کنکور zeynaab ۰ ۱,۷۰۲ ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ۰۶:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: zeynaab
  مصاحبه با ۷۹ نرم افزار(کنکور مهندسی کامپیوتر) و ۱۶۲ شبکه(کنکور آی تی) theshatoonak ۳ ۷,۳۶۵ ۲۲ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: yahmat
  سوال و ابهام در مورد تست گسسته ۹۵ آیتی Mehdi.Sarf ۳ ۳,۱۱۰ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  دانشگه های مجاز با رتبه ۸۳۸۴ هوش و رتبه ۸۷۳۲ ای تی(شبکه) roshi65 ۲ ۲,۷۲۸ ۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۰۱:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: roshi65
  تست ۱۸۱ فصل اول شبکه پوران - کنکور ای تی سال ۸۷ sMohammad ۳ ۲,۹۶۲ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۱۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  حل تست سوال ۱۲۱ هوش ۹۴(بخش استنتاج در منطق مرتبه ی اول) mahyamk ۱ ۲,۳۳۰ ۰۴ بهمن ۱۳۹۵ ۰۱:۵۸ ق.ظ
آخرین ارسال: M a h d i
  سوال ۲۲ فصل اول تست های شبکه دکتر حقیقت (گذردهی) خندوانه ۱ ۱,۴۱۱ ۰۷ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Saman
  تست تالیفی دکتر حقیقت | سوال ۱۴ و ۱۵ | سویچینگ مداری و بسته ای Happiness.72 ۳ ۱,۶۱۲ ۰۵ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: shamim1395

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close