زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۷:۳۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

خصوصیات دوست خوب....

ارسال:
۲۴ مرداد ۱۳۹۱, ۱۲:۳۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۸ ب.ظ، توسط sadeghb.)
خصوصیات دوست خوب....
از آنجا که: - اگر یک دوست، خوب باشه فرد را پیروزی و موفقیت می رسونه و اگر بد باشه فرد را به شکست ( ممکنه تا جایی که هیچ راه برگشتی نداشته باشه) می رسونه.
- حرف های به دوست می زنیم که به هیچ کس حتی اعضای خانواده هم نمی توانیم بزنیم که اگر دوست را خوب نشناسیم، نتایج ناگوای به را به جا میگزاره.
- و یا حتی بخاطر دوست از دین منحرف شویم و یا ....... این زمونه هم که!!!!!!!!!
بنابراین اگر در مورد سوال های زیر نظری دارید به صورت کوتاه جواب بدهید. (مطمئن باشید برای همه سودمند خواهد بود.)
۱- خصوصیات دوست خوب؟
۲- چگونه دوست خود را بشناسیم؟
۳- چگونه دوست خود را انتخاب کنیم؟
۴- چه حرف های را به دوست بزنیم و چه حرف های را نزنیم؟
۵-از چه دوست های دوری کنیم؟
۶- .....
نکته: ممکنه جواب بعضی از سوال ها یکسان باشه، هرکدام را که دوست دارید جواب بدهید..

انقدر شکست می خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم.(پطر)
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , esi , Pakzad
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۹:۳۹ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۱ ق.ظ، توسط Mänu.)
RE: خصوصیات دوست خوب....
[quote='sadeghb' pid='118477' dateline='1344931677']

۱- خصوصیات دوست خوب؟
بهترین دوستای من کسایی هستن که خیلی رو راستند و اهل دروغ گفتن نیستن
آدمای شجاع ونترس هم دوستای خوبی میتونن باشن،اما دیگه خیلی نترس نباشن
خصوصیت دیگه ای که به نظر خیلی خیلی مهمه عاقل بودن دوسته،کسایی که خیلی سنجیده وعاقلانه رفتار میکنن دوستای خیلی خوبی هستن و هیچ وقت آدم از دوستی باهاشون پشیمون نمیشه
شناخت یکم طول میکشه اما خیلی وقتا با یکی دو بار بیرون رفتن و مخصوصا اینکه با طرف مقابل یجا بری یه چیزی بخوری خیلی از خصوصیاتش رو متوجه میشی
دوست که لباس نیست بخوای بری انتخابش کنی اما تو میحط دانشگاه،خوابگاه،مدرسه و...آدمای زیادی هستند برای دوستی به مرور زمان آدم باهاشون صمیمی میشه و کم کم شناخت پیدا میکنه
به نظر من تو برخوردای اول نباید زیاد با طرف مقابل شوخی کرد تا روحیاتش دستت بیاد وخیلی پر حرف نباید بود چون اکثرا از آدم پر حرف خوششون نمیاد،خیلی وارد مسائل شخصی دوست نباید شد اگه بخواد خودش در مورد مسائل شخصیش حرف میزنه،
.کسانیکه تو دوستی فقط دنبال منفعت هستن وتا وقتی دوستن که یه منفعتی براشون داشته باشی دوستای خوبی نیستن چون اگه یجا منفعت بیشتری براشون داشته باشه از پشت بهت خنجر میزنن
دوستای دروغ گو
دوستایی که راحت پشت سر دیگران حرف میزنن وآبروی طرفو میبرن
دوستای پر حرف چون اکثرا دروغم زیاد میگن

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghb , Parva , انرژی مثبت , SaMiRa.e , Pakzad
ارسال:
۲۶ مرداد ۱۳۹۱, ۰۴:۰۱ ب.ظ
خصوصیات دوست خوب....
(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  - خصوصیات دوست خوب؟
یک رنگ ،صادق،

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  ۲- چگونه دوست خود را بشناسیم؟
تو سختی ها، صد البته که تو شادی هم دوروبرتن.

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  ۳- چگونه دوست خود را انتخاب کنیم؟
نظری ندارم، توضیحش خیلی مفصله

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  ۴- چه حرف های را به دوست بزنیم و چه حرف های را نزنیم؟
منکه خیلی محافظه کارم، اگه به دوستی اعتماد کنم جز مسائل شخصیم، از همه چی با خبرش میکنم
دوست خوب زیاد دارم، ولی دوست صمیمی ۲ تا بیشتر نیست.

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  ۵-از چه دوست های دوری کنیم؟
دوستی که دورو باشه، اولویت رو منافع شخصیش بزاره، نظرش رو تحمیل کنه

ای نسخه ی نامه الهی که تویی

ای آینه ی جمال شاهی که تویی

بیرون ز تو نیست آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

(حضرت مولانا)
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghb , انرژی مثبت , Mänu , SaMiRa.e , p.parsaee , Pakzad
ارسال:
۲۸ مرداد ۱۳۹۱, ۰۷:۲۸ ق.ظ
خصوصیات دوست خوب....
(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  ۱- خصوصیات دوست خوب؟
۶- .....
۱- دانا،باتدبیر،صادق،دلسوز،رازدار، (البته خیلی کم هستند افرادی که این صفات رو همه با هم و به طور شاخص و برجسته داشته باشند ولی کمش هم خوبه . مثلا اگر کسی توی یک جنبه از زندگی هم دانا باشه بازهم دوست شدن با اون خوبه.یا اینکه کسی که صفت برجسته اش صداقت هست بازهم برای دوستی خوبه.چون اینها صفات کمی نیستند.واگر کسی اینها رو نداشته باشه باید با احتیاط باهاش برخورد کرد.)

۲- به مرور زمان و با مراوده و برخوردهای متعدد با اون.به نظر من لازم نیست خیلی امتحانش کنیم و بعد بهش بگیم اگه این کارروکردم به خاطر امتحانت بود و حالا تو امتحان قبول شدی ، چون مطمئنا اون ناراحت میشه . همین که توی امور مختلف ببینیم اون چه حرکات و حرفهایی میزنه کافیه.

۳- بعضی اوقات دست خودمون هست.مثلا توی یک محیط کاری یا دانشگاهی از بین یک جمع و پس از گذشت مدتی یک نفر رو میپسندیم و ارتباط باهاش برقرار میکنیم و کم کم ارتباط رو عمیق تر میکنیم. بعضی اوقات هم ممکنه برحسب تصادف افرادی سر راهمون قرار بگیرند که بشه با اونها ارتباط برقرار کینیم . کم کم نسبت بهش شناخت پیدا کنیم.

۴- مسائل خصوصی و خانوادگی و مهم رو فقط بعد از شناخت کامل میشه زد.ولی برای برقراری ارتباط و در شروع دوستی میشه مسائل نه چندان با اهمیت رو بگیم و یک اطلاعات کلی رو بروز بدیم.

۵- از آدمهای دورو،حسود،خیلی ترسو،و کلا صفات بد ...

۶- مطمئنا بهترین دوست آدم اول پدر و مادر هستند.بقیه اعضای خانواده وفامیل هم میتونند بهترین باشند،جتما لازم نیست از بین غریبه ها دوست انتخاب کرد.دوست خوب خیلی کمه و خیلی توی پیشرفت آدم کمک میکنه.ممکنه اصلا اون کسی رو که میخواید تا سالها پیدا نکنید.
 سپاس‌گزاری شده توسط: sadeghb , SaMiRa.e , Pakzad
ارسال:
۰۹ شهریور ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۹ شهریور ۱۳۹۱ ۰۲:۰۵ ب.ظ، توسط Payam92.)
خصوصیات دوست خوب....
(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  ۳- چگونه دوست خود را انتخاب کنیم؟

دوستی با بعضی آدم‌ها مثل نوشیدن چای کیسه‌ای است. هول هولکی و دم دستی باید چشید. این دوستی‌ها برای رفع تکلیف خوبند، اما خستگی‌ات را رفع نمی‌کنند. این چای خوردن‌ها، دل آدم را باز نمی‌کند، خاطره نمی‌شود، فقط از سر اجبار می‌خوریشان که چای خورده باشی، به بعدش هم فکر نمی‌کنی.

دوستی با بعضی آدم‌ها مثل خوردن چای خارجی است. پر است از رنگ و بو. این دوستی‌ها و این دوست‌ها جان می‌دهند برای مهمان بازی، برای جوک‌های خنده‌دار تعریف کردن، برای فرستادن پیامک‌های صد تا یک غاز. برای خاطره‌های دم دستی و زود گذر.

اولش هم حس خوبی به تو می‌دهند. این چای زود دم خارجی را می‌ریزی در فنجانی بزرگ. می‌نشینی با شکلات فندقی می‌خوری و فکر می‌کنی خوش به حال ترین آدم روی زمینی. فقط نمی‌دانی چرا باقی چای مانده در فنجان، بعد از یکی دو ساعت می‌شود رنگ قیر، یک مایع سیاه و بد بو که چنان به دیواره فنجان رنگ می‌دهد، که انگار در آن مرکب چین ریخته بودی نه چای.
دوست

دوستی با بعضی آدم‌ها مثل نوشیدن چای سر گل لاهیجان است.

باید نرم دم بکشد.

باید انتظارش را بکشی.

باید برای عطر و رنگش منتظر بمانی.

باید صبر کنی تا آماده شود.

آرام باشی و مقدماتش را فراهم کنی.

باید آن را بریزی در یک استکان کوچک کمر باریک و خوب نگاهش کنی.

عطر ملایمش را احساس کنی و آهسته و جرعه جرعه بنوشی‌اش و از بودنش لذت ببری و با حضورش زندگی کنی.
[تصویر:  122220_1_1379089501.gif]

چای خوب حوصله میخواد ولی
لذیذ و اثر بخشه.

زندگی باید پرواز مسرت بخش در بین عقابها باشد نه دویدنی جنون امیز در میان موش ها.
به امید زندگی بهتر.
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , fatima1537 , sadeghb , esi , Pakzad , SaMiRa.e , younes
ارسال:
۰۹ شهریور ۱۳۹۱, ۱۱:۳۰ ب.ظ
خصوصیات دوست خوب....
خصوصیاتی که تویه دوست خوب من دنبالشم
صداقت
شجاعت
تقوی
مردانگی و یکرنگی

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pakzad , Sunshine Off , Parva , SaMiRa.e , sadeghb , Payam92
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۱, ۰۹:۴۱ ب.ظ
۶- .....
از پاسخ های خوبتون تشکر می کنم.

این هم روایات و احادیثی از ائمه در مورد دوست:
۱- از پیامبر (صلوات اللَّه علیه) پرسیدند: بهترین دوست کیست؟ فرمود: کسى که دیدارش شما را به یاد خدا بیندازد، و گفتارش به علم شما بیفزاید و کردارش یاد قیامت را در شما زنده کند.

۲- اگر در شناخت کسى به تردید افتادید، به دوستانش بنگرید که چه افرادى هستند.

۲- حضرت على (علیه السلام) فرمود: هنگامى که قدرتت از بین رفت، رفقاى واقعى تو از دشمنان شناخته مى‏شوند.
۳- دوستت را در مورد غضب، درهم، دینار و مسافرت آزمایش کن. اگر در این آزمایش‏ها موفّق شد، دوست خوبى است.
۵- امام سجاد علیه‌السلام:
بپرهیز از همراهی و رفاقت با دروغگو؛ زیرا او به منزله سرابی است که دور را به تو نزدیک و نزدیک را از تو دور سازد؛
و بپرهیز از رفاقت با فاسق؛ زیرا او تو را بفروشد به لقمه ای از خوراکی یا کمتر از آن؛
و بپرهیز از رفاقت با بخیل؛ زیرا او تو را محروم می کند از مالش در وقتی که تو نهایت احتیاج را به او داری؛
و بپرهیز از رفاقت با احمق؛ زیرا او می خواهد به تو سود رساند (ولی به واسطه حماقتش) به تو زیان می رساند؛
و بپرهیز از رفاقت با کسی که قطع پیوند خویشاوندی کرده است زیرا من یافتم او را که در سه جای قرآن از رحمت خداوند به دور شمرده شده است.»

۶- تنهایى، از رفیق بد بهتر است.

انقدر شکست می خورم تا راه شکست دادن را بیاموزم.(پطر)
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , Pakzad , esi , SaMiRa.e , Payam92
ارسال:
۱۰ شهریور ۱۳۹۱, ۱۰:۱۹ ب.ظ

دوست خوب کسیه که آدم باهاش راحت باشه ، نه اینکه جلوش فیلم بازی کنه
، دوست خوب کسیه که دانا باشه . از قدیم گفتن دشمن دانا به از دوست نادان .
واقعا من خودم چیزهایی رو به دوستم میگم که نمیتونم به برادرم بگم چون من تو انتخاب برادرم هیچ نقشی نداشتم اما دوستمو خودم انتخاب کردم ،
به نظر من اولین و بالاترین خصوصیت دوست خوب اینه که : هر چی رو واسه خودش دوست داره واسه منم دوست داشته باشه و از هر چی که دل خودش نمی خواد واسه منم نخواد ، دوست خوب نیست آقا ، من که ندارم ، دارم اما نه با همه صفات
(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  ۲- چگونه دوست خود را بشناسیم؟

میدونی چجوری میشه دوستو شناخت ؟ من میگم » امتحانش کن ، یعنی یه چیزایی ازش بخواه که واقعا سخت باشه ، مثلا ازش پول قرض بخواه اما نگیر فقط تا سرحد گرفتن برو ببین چی میگه یا مثلا ازش بخواه بره به جای تو سر جلسه امتحان بده (مثال زدم ) ، در کل یه مدت باهاش باشی خودبخود هم تو و هم اون امتحان میشید به طور اتومات .

انتخابش والا چی بگم . من که دنبال انتخاب دوست نرفتم ، خودش تو محیط اطرافت هر مدلش پیدا میشه اما آدم اون مدلی که باهاش میتونه مچ بشه رو پیدا میکنه و باهاش دوست میشه .

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  ۴- چه حرف های را به دوست بزنیم و چه حرف های را نزنیم؟

بستگی به دوست داره . من یه دوست دارم تقریبا همه چیمو میدونه ، ( اما یه چیز میگم همه ی همه چیز رو نمیشه به کسی گفت ، یعنی یه حرفایی هست که باید تو دل آدم دفن بشه ، واسه گفتن نیست ) ، و دوستایی هم دارم که چیز زیادی بهشون نمیگم .

(۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۳۷ ب.ظ)sadeghb نوشته شده توسط:  ۵-از چه دوست های دوری کنیم؟
از دوست هایی که منافع طلب هستن ، یعنی همیشه منافع خودشو در نظر میگیره به شدت دوری کنید.

یا بگذرد یا بشکند کشتی در این گردابها...

خویشتن را تیزی شمشیر ده ............. باز خود را در کف تقدیر ده. (اقبال لاهوری)
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , sadeghb , SaMiRa.e

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۳۹ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۷۵ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  منبع خوب برای الکترونیک دیجیتال _student_98 ۱ ۲,۱۵۰ ۲۱ دى ۱۳۹۹ ۰۵:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: Mehran jam
  منبع خوب برای تست مدار منطقی marvelous ۴ ۴,۴۲۱ ۱۵ دى ۱۳۹۸ ۰۷:۳۶ ب.ظ
آخرین ارسال: The BesT
  بنظرتون کارگاه فیروزه کوبی درامد خوبی داره؟ azi454 ۰ ۲,۰۲۰ ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ۰۹:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: azi454
  منبع خوب برای یادگیری JAVA SCRIPT marvelous ۰ ۱,۹۹۰ ۰۷ آبان ۱۳۹۸ ۰۱:۱۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  معرفی وب‌سایت‌های مفید و خوبی که می‌شناسیم! Milestone ۱۶ ۱۱,۹۰۲ ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۰۹ ق.ظ
آخرین ارسال: alma1988
Smile چه دروس و استادی برای کنکور ارشد خوبه؟ NersiA ۱۴ ۱۰,۸۸۸ ۰۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: NersiA
  معرفی منبع خوب برای ساختمان داده alireza9819 ۴ ۵,۲۴۲ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  فیلم های خوب که ارزش دیدن دارن چه ایرانی چه خارجکی!!!!!!!!! SarahArshad ۳۸۲ ۲۰۱,۶۹۷ ۰۶ مرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۵۹ ق.ظ
آخرین ارسال: Saman

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close