زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۸:۳۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰

ارسال: #۱۰۶
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۸:۵۲ ب.ظ
RE: راهنمایی در مورد کنکور ارشد ۱۴۰۰
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۱۸ ب.ظ)عزیز دادخواه نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۵۰ ب.ظ)raz raz نوشته شده توسط:  خیلی خیلی ممنونم از لطفتون
من باتوجه به بررسی و تحقیقاتم در مانشت و بقیه سایتها به این نتیجه رسیدم که این منابع بیشترین توصیه بهشون شده.ممنون میشم اگر ایده و نظرتون دراختیارم بذارید.
زبان عمومی:زیر ذره بین ۱و۲
زبان تخصصی:مدرسان
ساختمان داده:پوران پژوهش چاپ ۱۱به بعد
گسسته:پوران پژوهش چاپ ۱۸به بعد آبی و نارنجی
طراحی الگوریتم :پوران پژوهش چاپ۱۰ به بعد آبی ونارنجی
مدارمنطقی:پوران پژوهش
معماری:پوران پژوهش
هوش مصنوعی :انتشارات نصیر راسل
نظریه:کتاب علوم رایانه شاپوری
شبکه:کراس انتشارات نص
پایگاه داده:انتشارات پارسه کیوان پور
کامپایلر :آبی پوران پژوهش
ریاضی۱,۲ : آقاسی انتشارات نگاه دانش
معادلات:نصیر
آمار:طورانی
برای من لحن و سبک نویسنده مهم نیست و مشکلی ندارم..... برای من بهترین منبع کنکور مهم هست و ممنون میشم اگر ایده یا تحلیل خاصی درخصوص یافتن منبع مناسبتر داشتید ذر اختیارم بذارید.
ممنون میشم نظرتون رو بدونم.

ممنون میشم بقیه دوستان هم اگر راهنمایی دارن لطف کنن.

آیا اصلا کار درستی من میخوام تمام درسها رو مطالعه کنم؟
با توجه به تحقیقات من هم بهترین منابع همینهایی هستند که شما نوشتی بجز هوش نصیر که ویرایش دوم راسل هست که در ویرایش سوم مطالبی بهش اضافه شده.

اینکه آیا همه ی درسها رو بخونیم. اغلب اینکار رو نمیکنن. من با توجه به اهمیت درسها و زمان سر جلسه کنکور ریاضی یک و دو رو حذف کردم(اکثرا حذف میکنن) و معادلات رو هم حذف کردم اگرچه این کتاب نصیر خیلی کتاب خوبیه ولی بل توجه به تغییر ضرایب دیگه ارزش چندانی نداره این درس.

معمولا در مورد ریاضی ها این کار رو میکنن: گسسته چون برای بقیه دروس لازمه اکثرا میخونن. ریاضی یک و دو چون هم خوندنش هم جواب دادنش خیلی وقت گیره همه حذف میکنن و از بین دو درس آمار و معادلات با توجه به پایه ای که دارن یکی رو انتخاب میکنن. دو تا کتابی که برای آمار و ریاضیات نوشتی هر دوش خیلی خوبن انتخاب یکیشون به خودت بستگی داره

مرسی عزیزم.خیلی لطف کردی.سلامت و پرانرژی باشی
۱
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , marvelous , hadir
ارسال: #۱۰۷
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۵۴ ب.ظ
(۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۰۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  اول از همه ببخش که دیر دارم جوابتو میدم. راستش یه خرده رو فرم نبودم.

در مورد سوال اولت باید بگم کتابهای کنکور توشون همه تست دارن، ولی کتابهای جدایی هم برای تست زنی وجود داره مثل بانک سوالات، یا کتابهای نارنجی پوران پژوهش. میتونی از اینا هم در کنار کتابهای دیگه استفاده کنی. ولی الان به خودت سخت نگیر و فقط کتابتو انتخاب کن. برای هر درس هم همونطور که قبلا گفتم یه منبع کافیه، دلیلی نداره آدم با کتابهای مختلف خودشو گیج کنه. این اشتباهی بود که خودم مرتکب شدم و تجربه کردم که این کارو نباید میکردم. پس به یه منبع بچسب.

سوال دومت رو فکر میکنم پاسخ دادم تو پست قبلیم. کنکور الان یه سه چهار سالیه تقریبا رو به مفهومی شدن رفته و یخرده فرم سوالات عوض شده، برای همین سوالات پونزده سال قبل نه تنها ممکنه مفید نباشن، بلکه ممکنه خیلی وقت تو رو هم بگیرن. برای همین توصیه میشه تستهای سالهای اخیر رو بیشتر روشون تمرکز کنی، ولی اگه اونقدر وقت هست خب روی اون قدیمیا هم کار کنی بد نیست. ولی تکیه رو بزار به همون تست های شش سال قبل. این بهترین محدوده ی زمانی هست.

خب مسئله ی بعدی در مورد انتخاب کتابه. خب شما میتونی تو اینترنت منابع رو ببینی، یه چند صفحه نمونه ازشون گذاشته شده، میتونی مطالعه کنی و ببینی که میتونی ارتباط بگیری باهاش یا نه. چون به هر حال هر کسی یه سطحی برای خودش داره و سطح هر کسی با دیگری فرق میکنه، برای همین خیلی مهمه زبان تدریس کتاب. شما این کارو تو اینترنت بکن، بعد برو حضوری تهیه کن. ولی من در حال حاضر هیچ مشکلی با خرید اینترنتی نمیبینم. به اون شکل دیگه نیست که هیچ کاری نشه کرد.

یه صحبتی هم آقای دادخواه عزیز کردن من خیلی بهش فکر کردم. ایشون گفتن که اگه دیدی با یه منبعی ارتباط نمیگیری برو کتاب مرجع رو بخون. من با این حرف کاملا مخالفم. چون خودم این کارو برای درس هوش مصنوعی کردم و احساس کردم یخرده دارم بیراهه میرم. بحث کنکور و حال و هوای کنکور خیلی فرق داره با اینکه شما بری تو فضای تخصصی یه کتاب مرجع. مثلا کتاب موریس مانو برای مدار منطقی یا معماری کامپیوتر اصلا به درد کنکور نمیخوره و یه کلمه از مطالبی که مثلا تو مدار منطقی موریس مانو هست تو کتابای کنکوری نیست به اون شکل. من چون خودم مدار منطقی رو تو دانشگاه پاس کردم و از روی موریس مانو هم خوندم و امتحان دادم اینو به جرات میگم. شما برای کنکور باید به مطالب به شکل دیگه ای نگاه کنی، کنکور بیشتر روی جنبه ی هوش تکیه میکنه و بیشتر تکنیکه. بنابراین یه برهه زمانی مثل یه ماه رو بزار فقط بگرد و منابع رو مطالعه کن و بهترین ها رو انتخاب کن. بهترین ها از نظر خودت و ارتباطی که باهاشون میگیری. برای هر درس هم یه منبع، شلوغش نکن. راحت باش و بدون استرس برو جلو.

راستش بله، این اتفاق از سال ۹۸ تصویب شد و قراره امسال اجرا بشه. من خودم پارسال که شروع کردم یه عالمه مدارهای الکتریکی و سیگنال خونده بودم و بعد یهو سیستم عوض شد. الانم یه ذره ضرایب عوض شدن، بد نیست یه نگاهی به ضریبها بندازی. مثلا ضریب ریاضی و زبان ۱ هست، بنابراین دستت بازه که یه استراتژی خوبی رو برای پوشش دادن تمام درسها مشخص کنی. این مسئله مشکل هم که ایجاد نمیکنه بلکه بهتر هم هست، همه یه جا سنجیده میشن. خودت میتونی ببینی تو کدوم قسمتها ضعف داری و بر اساس ضرایب استراتژیتو رو اون درس مشخص کنی.

امیدوارم جوابایی که دادم راهنما باشن. به خدا من ادعایی ندارم، ولی تو این یه سال خیلی تجربه کسب کردم و اسمشونو میزارم گنجینه طلایی!

سلام الهام خانوم عزیز، وقتتون به خیر باشه
خواهش می کنم، عذر خواهی می کنم،از صمیم قلب براتون تو این روزهای طلایی ماه رمضون دعا می کنم و امیدوارم هر چی زودتر بهبود بیشتر پیدا کنین و با آرامش و سلامتی خیلی بیشتر باشین همیشه
راستش منم یکم شلوغ بودم و برای همین دیر تونستم بیام مانشت

مثل همیشه از تجربه های با ارزش و اطلاعات خیلی خوب تون یک دنیا ممنونم که بی دریغ به اشتراک میگذارید، و من واقعا همیشه از راهنمایی ها و تجربه های خوبتون استفاده می کنم
متوجه تمام فرمایشاتتون هستم و خب تجربه خیلی با ارزش هست و حرف اول رو میزنه و دقیقا گنجینه ی طلایی هست این نوع تجارب، به هرحال شما اطلاعات و تجاربی رو به این شکل سیو کردین و ضرر هم نکردین به نظرم

راستش قبلا هم گاها میدیدم بچه های ارشد در مورد شاخه به شاخه شدن از منابع مختلف شکوه میکردن و توصیه میکردن روی یک یا نهایت دو منبع تمرکز بشه بهتره و درست تره

در مورد انتخاب منابع و شیوه ی انتخاب شون خیلی متشکرم و باهاتون کاملا موافقم و همین کار رو انجام میدم.
به قول شما الان فکر کنم کتاب رو هم مثل خیلی چیزای دیگه میشه به راحتی از اینترنت خرید کرد اگه اون چیزایی که میخوایم باشه، دیروز از یه پست استاد یوسفی تو تلگرام دیدم که گفته بودن هم فیلم و هم کتاب های کنکور ارشد رو میتونن ارائه بدن به بچه ها، حالا نمیدونم فقط کتاب های خودشون منظورشون بود یا کتاب های دیگه هم که اگه دومی باشه خیلی بهتره برای من

راستش من جایی که زندگی می کنم شهر کوچیکی هست و خب تصمیم داشتم امسال نمایشگاه کتاب تهران بیام و اونجا کتاب هامو بخرم که متاسفانه به خاطر کرونا کنسل شد کلا، نمیدونم وضعیت منابع ارشد کامپیوتر چجوریه دقیقا برای خرید از طریق اینترنت، اما امیدوارم همشون رو بتونم پیدا کنم، نهایتا هم گیر نیاد میرم شهرای اطراف یا از طریق بقیه از تهران میگیرم که برام بفرستن.
با این حرفتون خیلی موافقم ، ادم وقتی منبعی رو بر اساس توصیه های یه سری افراد مطلع و مجرب انتخاب میکنه به نظرم باید ارتباط گرفتن خودشو با اون منبع رو هم در نظر بگیره که ببینه میتونه به خوبی یادش بگیره یا مثلا بهتره یه نگاهی هم به منبع دیگه بندازه.

درمورد روال عوض شدن نحوه ی سوالات هم درست می فرمایین چون من این رو از بقیه هم شنیدم که میگن سوالات یه مقدار مفهومی شدن، در مورد کتاب مرجع هم شنیدم که برای دانشگاه خوبه بعضا چون مطلب رو یاد میده اما دقیقا همونجوری که فرمودین سوالات کنکور ارشد یه جور تکنیک و الگوی خاصی داره که مگه در موارد استثنا کتاب مرجع ندیدم بقیه توصیه کنن یا بخونن.

الهام خانوم ببخشین یه سوال دیگه برام پیش اومده
این چند روزه که یکم با منابع آشنا شدم و صحبت های استاد رضوی و استاد یوسفی رو در مورد کنکور ارشد میخوندم و همچنین صحبت های شما و بقیه در مورد درس ها به این نتیجه رسیدم که شاید بهتره درس گسسته رو اول یه دور بخونم و یادش بگیرم بعد درس های دیگه رو شروع کنم
نظر شما چیه؟ اینجوری بهتره یا میشه موازی هم پیش رفت که بشه ساپورت کرد مطالب کتاب های دیگه رو؟
چون همه جا میگن گسسته پیش نیاز خیلی از کتاب های رشته ی کامپیوتر هست، فقط نمیدونم چیدمان فصل هاش و ارتباطش برای خوندن فصل های کتاب های دیگه به چه شکله، چون شما در این مورد حسابی تجربه دارین خواستم از شما بپرسم.

بعد یه اولویت بندی هم دیدم این استادهای مشاور گفتن که کتاب ها رو دوقسمت کردن که چندتا رو اول بخونیم بعد سری دوم
در مورد ریاضی ها من شاید فقط گسسته رو بخونم چون بقیه خیلی تاثیر کمتری به کتاب های دیگه دارن
اما زبان رو به خاطر علاقه ی خودمم چون میخوام یاد بگیرم حذف نمیکنم.

بعد به نظرتون کتاب ساختمون داده فیلم های استاد یوسفی بهتره یا کتاب شون؟ البته فیلم هاش برای ساختمان و طراحی الگوریتم با همه و چون این دوتا خیلی مهمن میخوام از پایه و کامل یادشون بگیرم و میخوام بدونم چقدر مفهوم و مطالب کتاب ایشون و فیلم شون فرق میکنه با هم؟
اگه وقت داشتین بازم من شرمنده تون میشم طبق معمول بهتون زحمت میدم.
۱
۰
ارسال: #۱۰۸
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۰:۱۱ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  
(08 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۰۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  اول از همه ببخش که دیر دارم جوابتو میدم. راستش یه خرده رو فرم نبودم.

در مورد سوال اولت باید بگم کتابهای کنکور توشون همه تست دارن، ولی کتابهای جدایی هم برای تست زنی وجود داره مثل بانک سوالات، یا کتابهای نارنجی پوران پژوهش. میتونی از اینا هم در کنار کتابهای دیگه استفاده کنی. ولی الان به خودت سخت نگیر و فقط کتابتو انتخاب کن. برای هر درس هم همونطور که قبلا گفتم یه منبع کافیه، دلیلی نداره آدم با کتابهای مختلف خودشو گیج کنه. این اشتباهی بود که خودم مرتکب شدم و تجربه کردم که این کارو نباید میکردم. پس به یه منبع بچسب.

سوال دومت رو فکر میکنم پاسخ دادم تو پست قبلیم. کنکور الان یه سه چهار سالیه تقریبا رو به مفهومی شدن رفته و یخرده فرم سوالات عوض شده، برای همین سوالات پونزده سال قبل نه تنها ممکنه مفید نباشن، بلکه ممکنه خیلی وقت تو رو هم بگیرن. برای همین توصیه میشه تستهای سالهای اخیر رو بیشتر روشون تمرکز کنی، ولی اگه اونقدر وقت هست خب روی اون قدیمیا هم کار کنی بد نیست. ولی تکیه رو بزار به همون تست های شش سال قبل. این بهترین محدوده ی زمانی هست.

خب مسئله ی بعدی در مورد انتخاب کتابه. خب شما میتونی تو اینترنت منابع رو ببینی، یه چند صفحه نمونه ازشون گذاشته شده، میتونی مطالعه کنی و ببینی که میتونی ارتباط بگیری باهاش یا نه. چون به هر حال هر کسی یه سطحی برای خودش داره و سطح هر کسی با دیگری فرق میکنه، برای همین خیلی مهمه زبان تدریس کتاب. شما این کارو تو اینترنت بکن، بعد برو حضوری تهیه کن. ولی من در حال حاضر هیچ مشکلی با خرید اینترنتی نمیبینم. به اون شکل دیگه نیست که هیچ کاری نشه کرد.

یه صحبتی هم آقای دادخواه عزیز کردن من خیلی بهش فکر کردم. ایشون گفتن که اگه دیدی با یه منبعی ارتباط نمیگیری برو کتاب مرجع رو بخون. من با این حرف کاملا مخالفم. چون خودم این کارو برای درس هوش مصنوعی کردم و احساس کردم یخرده دارم بیراهه میرم. بحث کنکور و حال و هوای کنکور خیلی فرق داره با اینکه شما بری تو فضای تخصصی یه کتاب مرجع. مثلا کتاب موریس مانو برای مدار منطقی یا معماری کامپیوتر اصلا به درد کنکور نمیخوره و یه کلمه از مطالبی که مثلا تو مدار منطقی موریس مانو هست تو کتابای کنکوری نیست به اون شکل. من چون خودم مدار منطقی رو تو دانشگاه پاس کردم و از روی موریس مانو هم خوندم و امتحان دادم اینو به جرات میگم. شما برای کنکور باید به مطالب به شکل دیگه ای نگاه کنی، کنکور بیشتر روی جنبه ی هوش تکیه میکنه و بیشتر تکنیکه. بنابراین یه برهه زمانی مثل یه ماه رو بزار فقط بگرد و منابع رو مطالعه کن و بهترین ها رو انتخاب کن. بهترین ها از نظر خودت و ارتباطی که باهاشون میگیری. برای هر درس هم یه منبع، شلوغش نکن. راحت باش و بدون استرس برو جلو.

راستش بله، این اتفاق از سال ۹۸ تصویب شد و قراره امسال اجرا بشه. من خودم پارسال که شروع کردم یه عالمه مدارهای الکتریکی و سیگنال خونده بودم و بعد یهو سیستم عوض شد. الانم یه ذره ضرایب عوض شدن، بد نیست یه نگاهی به ضریبها بندازی. مثلا ضریب ریاضی و زبان ۱ هست، بنابراین دستت بازه که یه استراتژی خوبی رو برای پوشش دادن تمام درسها مشخص کنی. این مسئله مشکل هم که ایجاد نمیکنه بلکه بهتر هم هست، همه یه جا سنجیده میشن. خودت میتونی ببینی تو کدوم قسمتها ضعف داری و بر اساس ضرایب استراتژیتو رو اون درس مشخص کنی.

امیدوارم جوابایی که دادم راهنما باشن. به خدا من ادعایی ندارم، ولی تو این یه سال خیلی تجربه کسب کردم و اسمشونو میزارم گنجینه طلایی!

سلام الهام خانوم عزیز، وقتتون به خیر باشه
خواهش می کنم، عذر خواهی می کنم،از صمیم قلب براتون تو این روزهای طلایی ماه رمضون دعا می کنم و امیدوارم هر چی زودتر بهبود بیشتر پیدا کنین و با آرامش و سلامتی خیلی بیشتر باشین همیشه
راستش منم یکم شلوغ بودم و برای همین دیر تونستم بیام مانشت

مثل همیشه از تجربه های با ارزش و اطلاعات خیلی خوب تون یک دنیا ممنونم که بی دریغ به اشتراک میگذارید، و من واقعا همیشه از راهنمایی ها و تجربه های خوبتون استفاده می کنم
متوجه تمام فرمایشاتتون هستم و خب تجربه خیلی با ارزش هست و حرف اول رو میزنه و دقیقا گنجینه ی طلایی هست این نوع تجارب، به هرحال شما اطلاعات و تجاربی رو به این شکل سیو کردین و ضرر هم نکردین به نظرم

راستش قبلا هم گاها میدیدم بچه های ارشد در مورد شاخه به شاخه شدن از منابع مختلف شکوه میکردن و توصیه میکردن روی یک یا نهایت دو منبع تمرکز بشه بهتره و درست تره

در مورد انتخاب منابع و شیوه ی انتخاب شون خیلی متشکرم و باهاتون کاملا موافقم و همین کار رو انجام میدم.
به قول شما الان فکر کنم کتاب رو هم مثل خیلی چیزای دیگه میشه به راحتی از اینترنت خرید کرد اگه اون چیزایی که میخوایم باشه، دیروز از یه پست استاد یوسفی تو تلگرام دیدم که گفته بودن هم فیلم و هم کتاب های کنکور ارشد رو میتونن ارائه بدن به بچه ها، حالا نمیدونم فقط کتاب های خودشون منظورشون بود یا کتاب های دیگه هم که اگه دومی باشه خیلی بهتره برای من

راستش من جایی که زندگی می کنم شهر کوچیکی هست و خب تصمیم داشتم امسال نمایشگاه کتاب تهران بیام و اونجا کتاب هامو بخرم که متاسفانه به خاطر کرونا کنسل شد کلا، نمیدونم وضعیت منابع ارشد کامپیوتر چجوریه دقیقا برای خرید از طریق اینترنت، اما امیدوارم همشون رو بتونم پیدا کنم، نهایتا هم گیر نیاد میرم شهرای اطراف یا از طریق بقیه از تهران میگیرم که برام بفرستن.
با این حرفتون خیلی موافقم ، ادم وقتی منبعی رو بر اساس توصیه های یه سری افراد مطلع و مجرب انتخاب میکنه به نظرم باید ارتباط گرفتن خودشو با اون منبع رو هم در نظر بگیره که ببینه میتونه به خوبی یادش بگیره یا مثلا بهتره یه نگاهی هم به منبع دیگه بندازه.

درمورد روال عوض شدن نحوه ی سوالات هم درست می فرمایین چون من این رو از بقیه هم شنیدم که میگن سوالات یه مقدار مفهومی شدن، در مورد کتاب مرجع هم شنیدم که برای دانشگاه خوبه بعضا چون مطلب رو یاد میده اما دقیقا همونجوری که فرمودین سوالات کنکور ارشد یه جور تکنیک و الگوی خاصی داره که مگه در موارد استثنا کتاب مرجع ندیدم بقیه توصیه کنن یا بخونن.

الهام خانوم ببخشین یه سوال دیگه برام پیش اومده
این چند روزه که یکم با منابع آشنا شدم و صحبت های استاد رضوی و استاد یوسفی رو در مورد کنکور ارشد میخوندم و همچنین صحبت های شما و بقیه در مورد درس ها به این نتیجه رسیدم که شاید بهتره درس گسسته رو اول یه دور بخونم و یادش بگیرم بعد درس های دیگه رو شروع کنم
نظر شما چیه؟ اینجوری بهتره یا میشه موازی هم پیش رفت که بشه ساپورت کرد مطالب کتاب های دیگه رو؟
چون همه جا میگن گسسته پیش نیاز خیلی از کتاب های رشته ی کامپیوتر هست، فقط نمیدونم چیدمان فصل هاش و ارتباطش برای خوندن فصل های کتاب های دیگه به چه شکله، چون شما در این مورد حسابی تجربه دارین خواستم از شما بپرسم.

بعد یه اولویت بندی هم دیدم این استادهای مشاور گفتن که کتاب ها رو دوقسمت کردن که چندتا رو اول بخونیم بعد سری دوم
در مورد ریاضی ها من شاید فقط گسسته رو بخونم چون بقیه خیلی تاثیر کمتری به کتاب های دیگه دارن

بعد به نظرتون کتاب ساختمون داده فیلم های استاد یوسفی بهتره یا کتاب شون؟ البته فیلم هاش برای ساختمان و طراحی الگوریتم با همه و چون این دوتا خیلی مهمن میخوام از پایه و کامل یادشون بگیرم و میخوام بدونم چقدر مفهوم و مطالب کتاب ایشون و فیلم شون فرق میکنه با هم؟
اگه وقت داشتین بازم من شرمنده تون میشم طبق معمول بهتون زحمت میدم.

خواهش میکنم دوست من، ممنونم ازت

ببین رضوی در مورد ریاضیات گسسته میگه که شروع کنین اول اونو بخونین. این حرف یه جورایی خوبه و یه جورایی نه. این حرف از اونجایی خوبه که ریاضی گسسته پایه ی خیلی درسهای دیگه هست و تسلط بر اون باعث میشه به راحتی به اونای دیگه هم مسلط بشین، و از اون جهتی بده که ریاضیات ضریبش یک هست تو کنکور و زیاد نقش تعیین کننده ای نداره. بنابراین شما میتونی با توجه به ضریب یک ریاضی در کنکور ارشد، و با توجه به اینکه گسسته پایه ی بقیه ی درسها هم هست، این درس رو بخونی.

این اولویت بندی هم کار خوبیه. مثلا آدم اول مدار منطقی رو میخونه بعد معماری رو شروع میکنه، یا آدم اول نظریه زبانها رو تا یه جایی پیش میبره بعد کامپایلر رو شروع میکنه. زبان هم درس فراری هست ولی خیلی کمک میکنه و منم نظرم اینه که بخونیش.

یوسفی والا من طبق تجربه بهت میگم به عنوان یه شخصی که خیلی از درسها رو بار اولش بود که میخوند، فیلمها برام موثر تر بودن. ولی با کتابهاش هم بد نیستم الان. کتابها مال کسایی هستن که یه کم سطح بالاتری دارن. ولی فیلم خیلی بهتره. چون از الان شروع میکنی به نظرم میتونی از فیلمهای یوسفی استفاده کنی. من خودم برای ساختمان داده و طراحی الگوریتم به همون کتابهای یوسفی بسنده کردم. و البته فیلم گیلک رو هم برای ساختمان داده دیدم. ولی ناگفته نماند که بیشتر تمرکزم به روی کتابهای یوسفی بود. یوسفی حرف زیادی تو کتابهاش نمیزنه، قشنگ میره سر اصل مطلب کنکوری. این تجربه ی منه و نظر منه. (مستخدم مدرسه ی روبرویی لامصب این وقت شب خاطرخواه با صدای معین گذاشته بلند محوطه رو برداشته گند زده تو تمرکز من!!!)

یه مسئله ای رو دوس دارم مطرح کنم که بد نیست دوستان بدونن. ببینین اگه یه فارغ التحصیل ریاضی میاد و در مورد دروس رشته ی کامپیوتر آموزش میده، این مسئله هیچ اشکالی نداره. خصوصا وقتی داره درست و متین و به اصول آموزش میده. رشته ی تحصیلی آدم هیچ ربطی به تخصص آدم نداره. بنابراین چونه نزنین که یوسفی دکتری نداره، گیلک رشتش ریاضی بوده و از این حرفا. بچسبین به کیفیت کار. حاشیه ها کار آدمو خراب میکنن. رضوی هم حرف زیاد میزنه. Wink

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳ , عزیز دادخواه
ارسال: #۱۰۹
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۴۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۵۹ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۰:۱۱ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  خواهش میکنم دوست من، ممنونم ازت

ببین رضوی در مورد ریاضیات گسسته میگه که شروع کنین اول اونو بخونین. این حرف یه جورایی خوبه و یه جورایی نه. این حرف از اونجایی خوبه که ریاضی گسسته پایه ی خیلی درسهای دیگه هست و تسلط بر اون باعث میشه به راحتی به اونای دیگه هم مسلط بشین، و از اون جهتی بده که ریاضیات ضریبش یک هست تو کنکور و زیاد نقش تعیین کننده ای نداره. بنابراین شما میتونی با توجه به ضریب یک ریاضی در کنکور ارشد، و با توجه به اینکه گسسته پایه ی بقیه ی درسها هم هست، این درس رو بخونی.

این اولویت بندی هم کار خوبیه. مثلا آدم اول مدار منطقی رو میخونه بعد معماری رو شروع میکنه، یا آدم اول نظریه زبانها رو تا یه جایی پیش میبره بعد کامپایلر رو شروع میکنه. زبان هم درس فراری هست ولی خیلی کمک میکنه و منم نظرم اینه که بخونیش.

یوسفی والا من طبق تجربه بهت میگم به عنوان یه شخصی که خیلی از درسها رو بار اولش بود که میخوند، فیلمها برام موثر تر بودن. ولی با کتابهاش هم بد نیستم الان. کتابها مال کسایی هستن که یه کم سطح بالاتری دارن. ولی فیلم خیلی بهتره. چون از الان شروع میکنی به نظرم میتونی از فیلمهای یوسفی استفاده کنی. من خودم برای ساختمان داده و طراحی الگوریتم به همون کتابهای یوسفی بسنده کردم. و البته فیلم گیلک رو هم برای ساختمان داده دیدم. ولی ناگفته نماند که بیشتر تمرکزم به روی کتابهای یوسفی بود. یوسفی حرف زیادی تو کتابهاش نمیزنه، قشنگ میره سر اصل مطلب کنکوری. این تجربه ی منه و نظر منه. (مستخدم مدرسه ی روبرویی لامصب این وقت شب خاطرخواه با صدای معین گذاشته بلند محوطه رو برداشته گند زده تو تمرکز من!!!)

یه مسئله ای رو دوس دارم مطرح کنم که بد نیست دوستان بدونن. ببینین اگه یه فارغ التحصیل ریاضی میاد و در مورد دروس رشته ی کامپیوتر آموزش میده، این مسئله هیچ اشکالی نداره. خصوصا وقتی داره درست و متین و به اصول آموزش میده. رشته ی تحصیلی آدم هیچ ربطی به تخصص آدم نداره. بنابراین چونه نزنین که یوسفی دکتری نداره، گیلک رشتش ریاضی بوده و از این حرفا. بچسبین به کیفیت کار. حاشیه ها کار آدمو خراب میکنن. رضوی هم حرف زیاد میزنه. Wink

سلام مجدد، وقت به خیر
امیدوارم حال خوبی داشته باشین امروز الهام خانوم عزیز
سپاسگزارم بابت لطف های بی کران تون در حق اینجانب

خب باید بگم که با حرف تون در مورد گسسته کاملا موافقم، و راستش چون با توجه به وضع منابع و قرنطینه چون ممکنه یه مقدار دیگه طول بکشه تعیین دقیق منابع ام فکر کردم شاید خوب باشه که یه منبع خوبی رو برای گسسته پیدا کنم و کم کم این درس رو شروع کنم به مطالعه اش.

در مورد زبان هم خیلی متشکرم و کاملا موافق

در مورد تجربه تون از کتاب ها و فیلم ها هم خیلی ممنونم، درست می فرمایین سطح درسی و پایه هم خب خیلی مهمه که هر کسی چجوریه و چجوری ارتباط میگیره با منابع، ولی در کل ممکنه برا هر درس دوسه منبع عالی باشن و خیلی ها بتونن با هر کدومش ارتباط خوب رو بگیرن و اصل مطللب رو بفهمن و آخر سر هم موفق باشن

در مورد ارتباط رشته و مشاوره و تدریس هم باهاتون تا حد زیادی موافقم
یه استاد ساختمون داده داشتیم ما، ایشون همکلاسی پسرعموم بود و با ریاضی دبیرستان کارشناسیشم ریاضی کاربردی فک کنم خونده بودن، بعد ارشد هوش یا نرم افزار بودن و اتفاقا من خیلی از تدریس شون راضی بودم چون واقعا مسلط بودن، بعضی ها ممکنه یه مقطع هم رشته شون کاملا مرتبط نبوده اما یه جورایی انگار خودشونو بهتر و بیشتر پیدا کردن و رشته ی مورد علاقه شونو بعد میبینی وقت ارشد و دکترا خیلی خوب میدرخشن

بعد درست میگین مهارت حرف مهمی میزنه این مواقع، خیلی ها هستن مهارت های تخصصی رو تو زمینه ی کامپیوتر دارن در حالیکه رشته هاشون کاملا بی ارتباط بوده حالا یا ۱۲ سالشونه یا ۲۵ سال یا بیشتر هم.
مثلا یه نفر بود یادمه چند سال پیش کارشناسی مهندسی معدن خونده بود بعد چون کار برای رشته اش نبود یک سال خیلی حرفه ای آموزش برنامه نویسی دید و بعد یه سال تو یه شرکت تو تهران مشغول به کار شد و خودش کرک مینوشت اون موقع ها.
خلاصه بستگی به پتانسیل، گذشته ی فرد، علاقه و استعدادشم داره این چیزا به نظر من.

متاسفانه تو کشور ما زیادن که بی تفاوت به حق و حقوق بقیه صدای آهنگ شونو بلند میذارن و حالیشون نیست بقیه اینجوری اذیت میشن. خب کسی نمیگه گوش ندین گوش بدن ولی با صدای آروم تر.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , عزیز دادخواه
ارسال: #۱۱۰
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۲:۱۳ ب.ظ
ممنونم ازت
اول یه ماجرای غیر کنکوری بگم جالبه. یه کم حال و هوامون عوض شه. ما خونه ی بابام زندگی میکنیم و این خونه تو یه مجتمع مسکونی خیلی بزرگه.اتاقی که ما توش هستیم، رو به یه مدرسه ی بزرگه که خدا رو شکر الان مدتیه تعطیله ما راحتیم از سر و صدا. ولی یه مشکل دیگه هست، این مدرسه یه مستخدم داره که اولا کلی بچه داره، ثانیا یه کارایی میکنه خدا قضاوت کنه. اولا زنشو خیلی میزنه و بچه ها تشویق میکنن. دوما اینکه یهو آخر شبا دیوونه میشه موزیک میزاره بلند تمام محوطه رو برمیداره. هر دفه هم تا پلیس خبر نکنن این موزیک قطع نمیشه. یه بار مادرم به من گفت که در مورد خشونت این مرد با زنش باید به پلیس بگیم ولی خب آدم مگه خله خودشو گرفتار کنه. تا اینکه یه شب که داشت طبق معمول زنش رو کتک میزد و بچه ها جیغ میکشیدن، یه بنده خدایی زنگ میزنه پلیس و میریزن تو خونش و میبینن که آره داره زنشو میزنه و زنه غرق خونه، بعد زنه به پلیس میگه که اینا همش یه بازیه، شوهرم از این بازیا دوس داره!!!!! ابراز علاقه هم ندیده بودیم این شکلی که دیدیم!!! اصلا براش مهم نیست که مستخدم یه مرکز فرهنگیه، مدام پارتی میزاره و فک و فامیل رو دعوت میکنه و همشم جوجه کباب میکنن و دودش تو اتاق ماس. کرونا هم اومده انگار نه انگار به حال اینا فرقی نکرده، همون روال زندگی رو دارن ادامه میدن!!! دیشبم دوباره شروع کرده بودن که من اونقدر عصبی شدم که اینجا نوشتم در موردشون. به نظرم اینا یه جور باگ هستن تو زندگی آدم. حالمو بهم میزنن.

و اما در مورد گسسته، بله بخون خیلی هم عالیه، فقط برای درسهای دیگه هم وقت بزار. اینطوری نشه که یهو ببینی شش ماه نشسته بودی فقط گسسته خوندی.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳ , عزیز دادخواه
ارسال: #۱۱۱
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۶:۲۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۱ ب.ظ، توسط هوشیار بهرنگی.)
سلام. شروع نکردید هنوز؟

گزارش هفتگی من:
فصل یک تا چهار نظریه از کتاب و فیلم شاپوری و کتاب لینز.

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۱۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  یه کم حال و هوامون عوض شه.

بهتر بشه یا بد تر؟
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: قاصدک۲۳ , عزیز دادخواه , marvelous
ارسال: #۱۱۲
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۷:۱۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۳۹ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
[quote='marvelous' pid='475137' dateline='1588239821']
ممنونم ازت
اول یه ماجرای غیر کنکوری بگم جالبه. یه کم حال و هوامون عوض شه. ما خونه ی بابام زندگی میکنیم و این خونه تو یه مجتمع مسکونی خیلی بزرگه.اتاقی که ما توش هستیم، رو به یه مدرسه ی بزرگه که خدا رو شکر الان مدتیه تعطیله ما راحتیم از سر و صدا. ولی یه مشکل دیگه هست، این مدرسه یه مستخدم داره که اولا کلی بچه داره، ثانیا یه کارایی میکنه خدا قضاوت کنه. اولا زنشو خیلی میزنه و بچه ها تشویق میکنن. دوما اینکه یهو آخر شبا دیوونه میشه موزیک میزاره بلند تمام محوطه رو برمیداره. هر دفه هم تا پلیس خبر نکنن این موزیک قطع نمیشه. یه بار مادرم به من گفت که در مورد خشونت این مرد با زنش باید به پلیس بگیم ولی خب آدم مگه خله خودشو گرفتار کنه. تا اینکه یه شب که داشت طبق معمول زنش رو کتک میزد و بچه ها جیغ میکشیدن، یه بنده خدایی زنگ میزنه پلیس و میریزن تو خونش و میبینن که آره داره زنشو میزنه و زنه غرق خونه، بعد زنه به پلیس میگه که اینا همش یه بازیه، شوهرم از این بازیا دوس داره!!!!! ابراز علاقه هم ندیده بودیم این شکلی که دیدیم!!! اصلا براش مهم نیست که مستخدم یه مرکز فرهنگیه، مدام پارتی میزاره و فک و فامیل رو دعوت میکنه و همشم جوجه کباب میکنن و دودش تو اتاق ماس. کرونا هم اومده انگار نه انگار به حال اینا فرقی نکرده، همون روال زندگی رو دارن ادامه میدن!!! دیشبم دوباره شروع کرده بودن که من اونقدر عصبی شدم که اینجا نوشتم در موردشون. به نظرم اینا یه جور باگ هستن تو زندگی آدم. حالمو بهم میزنن.

و اما در مورد گسسته، بله بخون خیلی هم عالیه، فقط برای درسهای دیگه هم وقت بزار. اینطوری نشه که یهو ببینی شش ماه نشسته بودی فقط گسسته خوندی.
[/quote]

خواهش می کنم، سپاسگزارم از نظر خوبتون
چه ماجرای عجیب غریبی!!!
متاسفانه این روزا خیلی ها دچار روان پریشی هستن تو جامعه ی ایران وبه شکل های مختلف ابرازش می کنند!
مشخص نیست اون خونه است یا ببخشید دیونه خونه!
فقط می تونم بگم خدا بهتون صبر بده واقعا
حالا بعضا صدای محیط و اطراف و ماشین و این ها گاها پیدا میشه اما همسایه ی اذیت کن اونم از این نوعش انصافا تحملش سخته.

متشکرم بابت نظرتون در مورد گسسته و خب کاملا هم درست گفتین باید همه چیز یه نظم درستی داشته باشه تو روند مطالعه ی دروس.
الهام خانوم ببخشید من داشتم امروز فکر میکردم شاید خوب باشه برای شروع اول یه منبع خوب برای گسسته و یکی هم برای زبان عمومی و تخصصی بگیرم و بعد اینارو آروم آروم شروع کنم بعد فکرکردم شاید بهتر باشه اینارو با کتاب های دیگه همراه کنم، راستش دو دل شدم در این مورد، نظر شما چیه؟
یعنی بازم صبر کنم که چند روز دیگه با کتاب های بیشتر شروع کنم؟ بعد اگه گسسته رو اول کامل نخونم و موازی بخونمش برای کتاب های دیگه که همزمان باهاش میخونم مشکلی پیش نمیاد؟ در مورد پیش نیازها منظورم هستش

آقای بهرنگی و یا بچه های دیگه هم اگر پست رو میبینن ممنون میشم اگه نظر و تجربه شون رو بگن، البته دیدم استاد رضوی گفته بودن گسسته رو موازی بخونید و ارتباط فصل هاش رو با کتاب های مرتبط هم گفته بودن ولی خواستم دقیق تر بدونم.

[quote='هوشیار بهرنگی' pid='475148' dateline='1588255016']
سلام. شروع نکردید هنوز؟

گزارش هفتگی من:
فصل یک تا چهار نظریه از کتاب و فیلم شاپوری و کتاب لینز.

سلام، وقت به خیر
خدا قوت، خیلی هم خوب ، عالیه
اتفاقا این چند روزه برام سوال شد فکر کردم دیگه انجمن نمیاید

راستش من هنوز شروع نکردم، چون این یه ماه یه مقدار بیشتر نیاز داشتم به برنامه هام فکر کنم و قطعی تصمیم بگیرم
بعد یه کار دیگه هم همزمان با دنبال کردن منابع اینا داشتم که حدود دو هفته اینا وقتمو گرفت.
این هفته دیگه کم کم با منابع آشنا شدم و الهام خانوم خیلی لطف میکنن که من رو همراهی میکنن در این امر با تجارب خیلی خوب شون
قصدم اینه اول از جاهای دیگه هم منابع رو بررسی کنم و بیشتر با کتاب ها آشنا بشم، بعد اگه بشه یه مشاوره هم بگیرم برای شروع و کم کم منابع رو که به تثبیت رسوندم تهیه کنم و بعد هم شروع کنم به مطالعه.

یه جا دیدم درس ها رو دو دسته گذاشته بودن که اول چند تا رو بخونیم که یه جورایی بهتر باشه بعد هر کتابی که تموم شد یکی دیگه از دسته ی دوم رو جایگزین کنیم. تا اینجا فهمیدم که گسسته پیش نیازه خیلی از درس ها هستش و امروز به ذهنم رسید اینو بذارم اولویت درس خوندنم و یه منبع خوب براش تهیه کنم، حالا بازم فکر کنم ببینم دروس دیگه رو هم بذارم باهاش بخونم مثل زبان و درس های دیگه مثل ساختمان داده و داده الگوریتم اینا.

راستی بچه ها ساختمان گسسته با ریاضی گسسته دوتاشون یه درس هستند؟

خب شما چه خبر؟ تو این یه ماهی که شروع کردین چطور بوده؟ همه چیز خوب پیش میره ان شاالله؟
شما نگفتین که کدوم منابع رو بالاخره انتخاب و تهیه کردین و تو برنامه گذاشتین
و اینکه کتاب ها رو دو دسته کردین و اگه میشه یکم در مورد نحوه ی شروع و ترتیب مطالعه ی دروس بگین ممنون میشم، البته اگه حوصله و وقت داشتین.

و اینکه دوستان راستی فکر کنم خودتونم شنیده باشید دوسه جا اعلام شده که کرونا تو ماههای آینده تا حد زیادی کنترل میشه توی ایران، از این خبر خیلی خوشحال شدم و آرامش گرفتم، خواستم اینجا هم بیانش کنم.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هوشیار بهرنگی , عزیز دادخواه
ارسال: #۱۱۳
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۷:۵۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۸:۱۵ ب.ظ، توسط هوشیار بهرنگی.)
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۱۸ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  راستی بچه ها ساختمان گسسته با ریاضی گسسته دوتاشون یه درس هستند؟

خب شما چه خبر؟ تو این یه ماهی که شروع کردین چطور بوده؟ همه چیز خوب پیش میره ان شاالله؟
و اینکه کتاب ها رو دو دسته کردین و اگه میشه یکم در مورد نحوه ی شروع و ترتیب مطالعه ی دروس بگین ممنون میشم، البته اگه حوصله و وقت داشتین.

بله هر دو میشه گفت یکی هستن. مثلا میشه اینجوری گفت ساختارهای گسسته ریاضی.
همه چیز از ده روز پیش خوبه و طبق برنامه هستم. اما ریاضی گسسته نتونستم طبق برنامه باشم.
ترتیب مطالعه و منابعم:

نظریه(کل منابع شاپوری شامل فیلم و کتاب)+ لینز-گسسته: کل منابع یوسفی شامل فیلم و کتاب

کامپایلر: کل منابع شاپوری شامل دو فیلم و دو کتاب- مدار کل منابع یوسفی( منابع دیگه هم داشتم تهیه هم کردم اما نمیخونم)به نظرم از کتاب دکتر اجلالی فقط تستای تالیفیش خوبه.

عامل: کتاب حقیقت انتشارات پر- معماری: کل منابع یوسفی

داده الگوریتم: کورمن و کل منابع یوسفی- هوش: پوران و یلمه

شبکه: کراس و مدرسان-پایگاه: پارسه
پنج گروهن هر گروه دو درس که طبق این ترتیب و بر اساس این منابع دارم میخونم.

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۱۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  ممنونم ازت

به نظر من ایراد برنامه شما یک ایراد تکنیکی هست نه سلیقه ای. مثلا اشتباهه که بگیم امروز از ساعت دو تا چهار فصل یک هوش رو میخونم و بعد پشت سر اون یک سری برنامه بچینیم.
در سیستم عامل میخونیم که برنامه ای که برای یک فرآیند نوشته میشود نباید شامل پیش فرضهای زمانی باشد چرا که ممکن است در طول اجرای یک فرایند وقفه هایی رخ دهد که زمان و تعداد وقفه ها قابل پیش بینی نیست. در مورد درسها هم به همین شکل. و اگر یک جای برنامه دچار وقفه بشیم کل فراینهامون بهم میخوره.
ما میتونیم در زمانبندی فرآیند ها یک الگوریتم خاص انتخاب کنیم مثلا بگیم الگوریتم نوبت گردشی یعنی به هر فرآیند یک کوانتوم خاص تخصیص بدیم که پس از اون فرآیند به صف آماده یا معلق یا مسدود بره و بر حسب الگوریتم در زمان خاصی دوباره پردازنده رو در اختیار بگیره.
الگوریتم زمانبندی برای درس خوندن باید بر حسب الگوریتمهای اشتراک زمانی غیر انحصاری باشه. چرا؟ چون وقفه های پیش آمده در دنیای واقعی زندگی میتونه دارای اولویت بیشتر از درس خوندن باشه. مثلا مریض بشی.
من الگوریتم RR با صفهای چندگانه اولویت دار رو پیشنهاد میدم.
ضمنا پیش بینی زمانی در مورد درسی که نخوندیم صحیح نیست همانطور که در سیستم عامل به الگورتمهایی که فرآیند ها رو بر حسب زمان مورد نیازش میچینن مثل اگوریتم SJF میگوییم :الگورتمهای غیر قابل اجرا. چون روشی سیتماتیک برای تخمین درست زمان یک فرآیند وجود نداره. واگر در تخمین یک فرآیند دچار خطا بشیم ممکنه به بن بست یا قحطی برسیم.
پس یک الگوریتم خوب : بر حسب اولویت کوامتوم احتصاص میده. در نوبت چرخشی همه رو اجرا میکنه برای اینکه هیچ فرایندی دچار گرسنگی نشه و صفهای اولویت مختلف داره مثل الگوریتم صفهای چندگانه که برای ته نشین شدن یا برگشت به صف اولویت بالا تر هر فرآیند یک مکانیزم خاص داره. مثلا فرایندهای هر صف به تعداد دو به توان شماره صف کوانتوم بگیرن.و شامل پیش فرض در مورد زمان اجرای هر فرآیند نیست.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , marvelous , قاصدک۲۳
ارسال: #۱۱۴
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۸:۵۴ ب.ظ
(۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۶:۵۴ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  راستش من جایی که زندگی می کنم شهر کوچیکی هست و خب تصمیم داشتم امسال نمایشگاه کتاب تهران بیام و اونجا کتاب هامو بخرم که متاسفانه به خاطر کرونا کنسل شد کلا، نمیدونم وضعیت منابع ارشد کامپیوتر چجوریه دقیقا برای خرید از طریق اینترنت، اما امیدوارم همشون رو بتونم پیدا کنم، نهایتا هم گیر نیاد میرم شهرای اطراف یا از طریق بقیه از تهران میگیرم که برام بفرستن.

درمورد روال عوض شدن نحوه ی سوالات هم درست می فرمایین چون من این رو از بقیه هم شنیدم که میگن سوالات یه مقدار مفهومی شدن، در مورد کتاب مرجع هم شنیدم که برای دانشگاه خوبه بعضا چون مطلب رو یاد میده

همه کتابها رو با مراجعه به سایت انتشارات میتونید سفارش بدید.

روال سوالات کنکور عوض نشده. از سال دومی که کنکور برگذار شد شما به مصاحبه های مانشت نگاه کنید همه میگن امسال مفهومی شد. در حالی که اصلا اینطور نیست. چون توقع دارند سوالات عین سوالات جزوه باشه و نیست میگن مفهومی شد. شما سوالات پارسال رو نگاه کنی مثلا در درس معماری تست داده در مورد شرایط سرریز. این کجاش مفهومیه؟ هیچ چیز عوض نشده این فقط تکنیک بعضی مشاور ها برای پول درآوردنه. میان میگن کنکور امسال کلا قراره یه چیز دیگه بشه که همه بترسن برن پیششون.
پارسال یکی از اساتید معروف گفت که امسال میانگین رتبه برتر ها بیست درصد میره بالا!! فکر کنم بر اساس علم غیبشون گفتند که اصلا هم اینطور نشد.شما کل کارنامه های تاریخ رو نگاه کن از ازل تا ابد با یه میانگین خاص میری شریف. میانگین چهل درصد رتبت زیر بیست میشه. دیگه چه مفهمومی باشه چه نباشه. یه حرف قشنگ زد استاد یوسفی. گفت دانشجوی باسواد فرقش با بی سواد این نیست که همه رو جواب میده بلکه سر جلسه با یک نگاه میفهمه کدوم رو نمیشه جواب داد. نمیره ده دقیقه درگیرش بشه بعد بفهمه این از اون سوالاست. مصاحبه رتبه ۱۷ نرم پارسال رو توی یه سایتی دیدم گفته بود داده الگوریتم دو تست بیشتر نتونستم. طمع نکرده دیده دوتاش رو بیشتر بلد نیست ول کرده رفته.

این اولویت بندی و موازی و سری خوندن هم اصلا مهم نیست. یه مدت بخونی خودت دستت میاد چجوری راحتی. یکی هست با تکرار یک مطلب در مدت طولانی زود خسته میشه یکی هم هست خسته نمیشه. این فرمولهای عجیب غریب هم برای هر کس شخصی هست و هیچ کدوم برتری نسبت به بقیه ندارند.

به نظر من هم گسسته به عنوان اولویت اول خیلی خوبه. منطقش بدرد مدار و معماری و هوش میخوره. بقیشم مثل بازگشتی و گراف و درخت به درد داده الگوریتم میخوره. قسمت مجموعه ها رو هم اگه خوب بلد باشی توی نظریه کارت راحت تر میشه.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , marvelous
ارسال: #۱۱۵
۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۱:۰۷ ب.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۵۲ ب.ظ)هوشیار بهرنگی نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۱۸ ب.ظ)قاصدک۲۳ نوشته شده توسط:  راستی بچه ها ساختمان گسسته با ریاضی گسسته دوتاشون یه درس هستند؟

بله هر دو میشه گفت یکی هستن. مثلا میشه اینجوری گفت ساختارهای گسسته ریاضی.
همه چیز از ده روز پیش خوبه و طبق برنامه هستم. اما ریاضی گسسته نتونستم طبق برنامه باشم.
ترتیب مطالعه و منابعم:

نظریه(کل منابع شاپوری شامل فیلم و کتاب)+ لینز-گسسته: کل منابع یوسفی شامل فیلم و کتاب

کامپایلر: کل منابع شاپوری شامل دو فیلم و دو کتاب- مدار کل منابع یوسفی( منابع دیگه هم داشتم تهیه هم کردم اما نمیخونم)به نظرم از کتاب دکتر اجلالی فقط تستای تالیفیش خوبه.

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۱۳ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  ممنونم ازت

به نظر من ایراد برنامه شما یک ایراد تکنیکی هست نه سلیقه ای. مثلا اشتباهه که بگیم امروز از ساعت دو تا چهار فصل یک هوش رو میخونم و بعد پشت سر اون یک سری برنامه بچینیم.
در سیستم عامل میخونیم که برنامه ای که برای یک فرآیند نوشته میشود نباید شامل پیش فرضهای زمانی باشد چرا که ممکن است در طول اجرای یک فرایند وقفه هایی رخ دهد که زمان و تعداد وقفه ها قابل پیش بینی نیست. در مورد درسها هم به همین شکل. و اگر یک جای برنامه دچار وقفه بشیم کل فراینهامون بهم میخوره.
ما میتونیم در زمانبندی فرآیند ها یک الگوریتم خاص انتخاب کنیم مثلا بگیم الگوریتم نوبت گردشی یعنی به هر فرآیند یک کوانتوم خاص تخصیص بدیم که پس از اون فرآیند به صف آماده یا معلق یا مسدود بره و بر حسب الگوریتم در زمان خاصی دوباره پردازنده رو در اختیار بگیره.
الگوریتم زمانبندی برای درس خوندن باید بر حسب الگوریتمهای اشتراک زمانی غیر انحصاری باشه. چرا؟ چون وقفه های پیش آمده در دنیای واقعی زندگی میتونه دارای اولویت بیشتر از درس خوندن باشه. مثلا مریض بشی.
ضمنا پیش بینی زمانی در مورد درسی که نخوندیم صحیح نیست همانطور که در سیستم عامل به الگورتمهایی که فرآیند ها رو بر حسب زمان مورد نیازش میچینن مثل اگوریتم SJF میگوییم :الگورتمهای غیر قابل اجرا. چون روشی سیتماتیک برای تخمین درست زمان یک فرآیند وجود نداره. واگر در تخمین یک فرآیند دچار خطا بشیم ممکنه به بن بست یا قحطی برسیم.
پس یک الگوریتم خوب : بر حسب اولویت کوامتوم احتصاص میده. در نوبت چرخشی همه رو اجرا میکنه برای اینکه هیچ فرایندی دچار گرسنگی نشه و صفهای اولویت مختلف داره مثل الگوریتم صفهای چندگانه که برای ته نشین شدن یا برگشت به صف اولویت بالا تر هر فرآیند یک مکانیزم خاص داره. مثلا فرایندهای هر صف به تعداد دو به توان شماره صف کوانتوم بگیرن.و شامل پیش فرض در مورد زمان اجرای هر فرآیند نیست.

خیلی خیلی عالی! معلومه درستو خوب خوندی Smile
اینو باید در نظر بگیری که درس خوندن هر کسی به شکلیه و شما الان اینجا داری دست میزاری رو محتوا و روش درک که کاملا یه مسئله ی حسی و ارتباطیه. البته بسیار زیبا دست به تحلیل زدی ولی ساختمان بدن آدم یه مقدار با این ماشینی که شما در موردش حرف زدی فرق داره.

ماشین فرایند زندگی به شکل انسانی نداره، همونطور که یه گربه فرایند تعقل به شکل انسانی نداره. زندگی انسانی یه مقوله ی کاملا پیچیدس و نمیشه به این سادگی یه الگوریتم براش تعریف کرد و گفت حالا چرا مریضی یه شخص میاد اولویت درس خوندن رو میگیره. اگه برای انسان بیماری پیش میاد در فرایند زندگی، این یه پیش آمد و عامل خارجیه و اصلا ربطی به خود آدم نداره. ما انسانها داریم در بعد زمان زندگی میکنیم و بدون اینکه خودمون بدونیم سرنوشتمون رقم خورده و به اندازه ای رقم خورده که سرعتمون در بعد زمان باشه. اگه آدم مریض میشه اصلا تقصیر خودش نیست. اگه آدم دو تا تومور یهو تو سرش که قبلا دو بار هم جراحیش کرده بدون اینکه بخواد پدید میاد اصلا تقصیر خودش نیست. اینا راه فرار از درس خوندن نیست. من اصلا موافق مقایسه ی شما مابین انسان و ماشین نیستم. انسان دچار فرایند گذر زمان میشه و یه موجود کاملا جداگانه ای هست. همین پیر شدن یه انسان اثباتیه بر چیزی که دارم میگم.
انسان همیشه بزرگترین دغدغش در طول تاریخ جاویدان شدن بوده، ولی این مسئله اصلا امکان پذیر نیست. انسان درگیر بعد زمانه و این جبریه که بر زندگی انسان حاکمه. انسان اختیار همه چیز رو داره، فقط چون در حکمرانی زمان زندگی میکنه نمیتونه از دست این جبر فرار کنه.
دلم نمیخواد فیلسوف وارانه برم تو این مسئله. خیلی ساده بیا نگاه کن به یه انیمیشن خیلی ساده که بیشتر برای کودکان ساخته شده، ولی بزرگتر ها هم عاشقشن ، چرا؟ چون دغدغه ی اصلی درون بشر رو به تصویر میکشه.

داستان اسباب بازی

صاحب وودی بارها و بارها عوض میشه، ولی وودی ، که یه عروسک هست، یا باز که یه عروسک ربات هست، همینی که هست میمونه. حتی وودی گاهی از بودن خودش به ستوه میاد و دلش میخواد برگرده به همون روزای اول. ولی انسانها ناگزیر در بعد زمان اسیر هستن و این مسئله امکان نداره.

یا انیمیشن وال ای
این ربات آخرین موجودیه که روی کره ی زمین مونده ....

پس شما به هیچ عنوان نمیتونی یه الگوریتم ماشینی رو برای یه موجود انسانی هم تعریف کنی. ممکنه که شما برنامه نویس خیلی ماهری باشی، ولی به اندازه ی من انسان شناس نیستی. درس خوندن یه کاریه که کاملا به توانایی های انسانی و قوای مغزی برمیگرده. اصلا چیزی نیست که بتونی کلاسه بندیش کنی به این شکل اونم تو یه الگوریتم کامپیوتری!

پ ن: من اگه مثال کارتونی زدم، فقط برای این بود که شما میتونستی با چیزی که میگفتم به این شکل بهتر ارتباط بگیری. درس که میخونی حتما در روز وقت بزار یه فضای سبز هم برو، هوایی بخور. خیلی خوبه.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هوشیار بهرنگی , قاصدک۲۳
ارسال: #۱۱۶
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۱:۱۳ ب.ظ
(۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  پ ن: من اگه مثال کارتونی زدم، فقط برای این بود که شما میتونستی با چیزی که میگفتم به این شکل بهتر ارتباط بگیری. درس که میخونی حتما در روز وقت بزار یه فضای سبز هم برو، هوایی بخور. خیلی خوبه.

نه اصلا ارتباطی به مقایسه انسان و ماشین نداشت. به نظرم یه دور الگورتمهای زمانبندی رو از فصل سه سیستم عامل مطالعه کنید.

من از مطالعه الگورتمهای زمانبندی ایده ی خوبی به ذهنم رسید در مورد برنامه ی خودم. امروز و دیروز روش کار کردم و برنامم کلا تغییر کرده. میخوام حداقل سه هفته اجرا کنم ببینم در حالت عملی اشکالاتش چیه. برطرفش کنم بعد بیام اینجا بگم که چه شکلیه.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , قاصدک۲۳ , عزیز دادخواه
ارسال: #۱۱۷
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۱۵ ق.ظ
(۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۱:۱۳ ب.ظ)هوشیار بهرنگی نوشته شده توسط:  
(12 اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۱:۰۷ ب.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  پ ن: من اگه مثال کارتونی زدم، فقط برای این بود که شما میتونستی با چیزی که میگفتم به این شکل بهتر ارتباط بگیری. درس که میخونی حتما در روز وقت بزار یه فضای سبز هم برو، هوایی بخور. خیلی خوبه.

نه اصلا ارتباطی به مقایسه انسان و ماشین نداشت. به نظرم یه دور الگورتمهای زمانبندی رو از فصل سه سیستم عامل مطالعه کنید.

من از مطالعه الگورتمهای زمانبندی ایده ی خوبی به ذهنم رسید در مورد برنامه ی خودم. امروز و دیروز روش کار کردم و برنامم کلا تغییر کرده. میخوام حداقل سه هفته اجرا کنم ببینم در حالت عملی اشکالاتش چیه. برطرفش کنم بعد بیام اینجا بگم که چه شکلیه.

حتما دوست من، اتفاقا خیلی خوبه اگه نتیجه بده، ولی از اونجایی که من میدونم آدم با ماشین قابل قیاس نیست به هیچ صورت.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هوشیار بهرنگی
ارسال: #۱۱۸
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۸:۵۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۱۲:۴۱ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۵۲ ب.ظ)هوشیار بهرنگی نوشته شده توسط:  بله هر دو میشه گفت یکی هستن. مثلا میشه اینجوری گفت ساختارهای گسسته ریاضی.
ترتیب مطالعه و منابعم:

سلام ، وقت به خیر و خدا قوت
سپاسگزارم از راهنمایی ها و پاسخ هاتون
ببخشید که من زودتر نتونستم پست بذارم، چون با گوشی زیاد آسون نیست.

ممنونم آخه بعضی جاها دیدم نوشته ریاضیات گسسته بعضی جاها هم زده ساختمان های گسسته، میخواستم مطمئن بشم که دوتاشون یکی هستن و اشتباه نکنم، این درس رو ما هم داشتیم اون موقع یه جزوه داشتیم با عنوان ریاضیات گسسته بود فکر میکنم و ادامه ی ریاضی گسسته پیش دانشگاهی بودش که در مورد گراف ها بودن و بحث های دیگه.

خداروشکر که همه چیز روال نظم رو براتون گرفته و مرتب شده

خیلی متشکرم بابت منابع، طبق چیزایی که این چند روزه داشتم در مورد منابع میدیدم منابع شما و الهام خانوم جزو بهترین ها هستن که همه جا دیدم معرفی شدن

شما این ۵ گروه درس رو همه رو تو یک مقطع زمانی میخونید به صورت موازی؟ یا اینکه مثلا برنامه گذاشتید دوسه ماه اول یه سری رو بخونید بعد دوسه ماه دوم یه سری دیگه؟

بعد همزمان فصل به فصل تست میزنید؟
و تست هایی هم که میزنید شامل تست های تالیفی مولف ها و سال های گذشته است؟ یا دسته بندی دارید برای تست ها؟

و اینکه زمان مشخصی ندارید که مثلا یه روز یا یه هفته چند ساعت بخونین؟ یادمه تو یکی از پست ها گفته بودین زمان براتون زیاد مهم نیست و مهم روال خوندن و حفظ پیوستگی مطالعه هستش.
ببخشید من باز سوال میپرسم، هر وقت که فرصت داشتین جواب بدین اگر مقدور بود.

(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۵۲ ب.ظ)هوشیار بهرنگی نوشته شده توسط:  به نظر من ایراد برنامه شما یک ایراد تکنیکی هست نه سلیقه ای. مثلا اشتباهه که بگیم امروز از ساعت دو تا چهار فصل یک هوش رو میخونم و بعد پشت سر اون یک سری برنامه بچینیم.

چه قدر خوب و قابل درک توضیح دادین و جالب بود مثال تون Smile معلومه درساتونو خوب میخونید آفرینSmile
داشتم متن تونو میخوندم یاد این درس افتادم واسه ما یه کتاب حجیم بودش، ولی من دوس داشتم اون موقع این قسمتارو میخوندم چون آدم با دقت میخوند قشنگ متوجه میشد و یه نظم خاصی داشت توضیحاتش، سال ۹۱ بود که سیستم عامل رو پاس کردم.

خب در مورد پیشنهادتون باید بگم که کاملا باهاتون موافقم به دوسه تا دلیل:
یکی اینکه راستش من خودم همیشه وقتی که یه هدفی رو دنبال میکردم و میومدم طولانی مدت ، کوتاه مدت، و هفتگی و روزانه برنامه هامو مینوشتم و مشخص میکردم، گاها به مشکل برمیخوردم سر همین چیزا
مثلا میگفتم امروز باید ۶ ساعت کار انجام بدم، بعد میدیدی یه عاملی مثل مهمونی، بیرون رفتن، مریض بودن و حاشیه های دیگه پیش میومد بعد من مثلا سه ساعت از زمان رو از دست میدادم، بعد میخواستم شروع کنم با خودم میگفتم ای بابا من که قرار بود شیش ساعت کار کنم الان نمیتونم برسونم به شیش ساعت و این منو خیلی دلسرد میکرد یهو میدیدم اون سه ساعت هم گذشته و عملا فقط بار روانی کار عقب افتاده بود که منو اذیت میکرد، من بارها سر این برنامه ریزی ها برای کار و زندگی به مسائل مختلف برمیخوردم که بعدا سعی کردم با مطالعه و مشاوره گرفتن ریشه ی مسئله رو پیدا کنم و حلش کنم.

دلیل دوم اینکه طی اون بررسی ها و مطالعه و شیندن حرفای مشاورها فهمیدم که برنامه ریزی به اون شکل درست نیستش اصلا و این خیلی وقتا باعث ناکامی میشه.
چند روز پیش هم یه کلیپ داشتم میدیدم از استاد رضوی در مورد مشاوره و برنامه ریزی که یه همایش بود چند دقیقه ی اولش و هنوز دیدم که ایشون گفتن یه سری تحقیقات اصولی و تکنیک های مشاوره برای اولین بار تو ایران ارائه دادن و میگفتن خیلی تحقیق و مطالعه داشتن و اینکه گفتن خیلی از مشاورهای کنکور به خصوص مشاورهای معروف کنکور سراسری هستن که روش شون اشتباهه کاملا در مورد برنامه ریزی و مدیریت زمان برای بچه های کنکوری، نمیدونم حرفاشونو شنیدید یا نه

بعد این حرفشونو خیلی قبول داشتم گفتن هیچوقت برنامه ریزی فیکس و بلند مدت انجام ندید، مثلا نیاید بگید امروز از ساعت ۱۰ تا ۱۲ فلان کتاب رو میخونم، بعد ۲ تا ۴ فلان و این طوری، چون گفتن عوامل پیش بینی نشده مانند مثالی که خودتون در مورد درس سیستم عامل گفتین ممکنه این ها پیش بیاد و برنامه ی شما عملی شدنش خیلی سخته به خصوص برای طولانی مدت و اگه یه روز عمل نکنی دیگه همه چیز بهم میخوره برنامه شون

بعد گفتن برنامه ریزی بلند مدت هم نذارید، مثلا نگید تا دو و نیم ماه آینده حتما این کتاب ها رو در روزهای دقیق و مشخص میخونم چون اگه بهش نرسید باعث اختلال و ناکامی تو برنامه ریزی کل تون میشه. البته منظور اینه که هدف و چشم انداز باشه ولی اینجوری که بگی تا سه ماه اینده هر روز برنامه بچینم و اینو عملی کنم این شدنی نیست در اکثر موارد.

بعد من خودم یه بار با یه مشاور در این مورد حرف زدم ، ایشون هم گفتن نباید خیلی سخت بگیری چون برنامه ریزی فقط برای نظم دادن به انجام کارها هستش حالا وحی منزل نیست که یک ساعت به هیچ وجه جا به جا نشه یا اینکه یه عاملی پیش بیاد شما کل روز رو از دست بدین، واقعا این ها رو من عملی لمس کردم.
به نظرم چیزی که خیلی مهمه تو برنامه ریزی انعطاف پذیری هستش و اینکه پیوسته کارتو انجام بدی ممکنه یه روز یه ساعت بتونی اشکالی نداره مهم اینکه حاضری زدی و اکثر روزها رو بتونی اون زمانی که حس میکنی نیاز هستش رو انجامشون بدی.
بعد خیلی سخته بچه ها من بارها سر حاشیه های مخلتف برنامه ریزی هام به مشکل برمیخورد، اینم حواستون باشه که اول چه ساعتی از روز رو بیشتر انرژی و آمادگی یادگیری برای دروس مختلف رو دارید و اینو رعایت کنین
بعد اینکه تا جای ممکن همونجور که خانوم الهام هم بارها اشاره کردن اینکه از حاشیه ها دور باشین اینکه مهمون میاد یا مسائل مختلف و فقط باید سعی کنی در حد چند دیقه وقت برای حاشیه ها بذاری نه که فکر کنی چون نیم ساعت پپگیر حاشیه شدی ناخواسته دیگه نظم ذهنت بهم بریزه

بعد یه نکته ی دیگم که الان اومد تو ذهنم و تو کتاب های مدیریت زمان بهش اشاره شده اینه که همیشه سی درصد زمان رو خیلی خوبه که اضافه برای کارت در نظر بگیری، یکمم کمتر شد عیبی نداره ولی مثلا یه ساعت توی روز رو خالی بذاری خیلی خوبه که بذاری برای حاشیه ها یا زمانی که بیشتر برای کارت نیاز داشتی یا کاری که جا مونده از اون روز، اینجوری تلاطم های ذهنت خیلی کمتر میشه و تمرکز رو بالا میبره توی عمل.
میدونم که احتمال زیاد اینارو شما و الهام و خانوم بهتر از من میدونید ولی خب جهت یادآوری بودش.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هوشیار بهرنگی , عزیز دادخواه
ارسال: #۱۱۹
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۱۲:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۷:۴۲ ب.ظ، توسط قاصدک۲۳.)
بچه ها در مورد برنامه ریزی و نظم و انجام کارها میدونم خیلی تجربه و اطلاعات دارین، ولی همه مون میدونیم که یه سری فاکتورها تو برنامه ریزی مهم هستن:
حالا بالا هم یه مقدار اشاره کردم، علاوه بر انعطاف پذیری و پیوستگی انجام کار تا پایان برنامه و پشتکار داشتن و حفظ روحیه و انرژی و انگیزه و دوری از عومل پرت و حاشیه به نظر من هر آدمی شرایط خودش رو بایست در نظر بگیره، چون ما ماشین نیستیم که یه برنامه یا الگوریتم خاص برای همه مون عالی جواب بده

مثلا یه نفر صبح ها بهتر میتونه درس بخونه پس درس های سنگین و کارای مهم ترش رو بایست بذاره اول روز، یه نفر ممکنه عصر ها بمب انرژی باشه و به همین شکل
بعد شرایط و موقعیت مکانی و اطرفیان و محیط
مثلا من میدونم روال حاشیه های زندگیم تا حد زیادی به چه شکله به جز مواردی که دیگه نمیشه زمان دقیقی گفت که مثلا آدم مریض میشه و ممکنه نتونه اون روز برنامه شو اجرا کنه یا مثلا یک ساعت با کیفیت کمتر بخونه
دیگه هر کسی اینارو باید با توجه به شرایط و منابع خودش که در اختیار داره قشنگ تحلیل کنه و یه برنامه ی متناسب با خودش از دل اون ها بیاره بیرون

یا در مورد زمان خواب و بیداری، مثلا من خودم اینجوری هستم که شبا اگه زودتر بخوابم و صبح ها زودتر بیدار بشم اینجوری خیلی سرحال تر و اپرانرژی تر هستم و میتونم ساعت بیشتری کارامو انجام بدم، اما کلا از اینکه کار به خصوص درس رو بذارم بعد از ساعت ده اینا چون انرژی بدن به صورت طبیعی افول میکنه قدرت یادگیری هم پایین میاد و من کلا اینجوری دوس ندارم
یه سری هم یه کلاس آنلاین شرکت میکردم و زمان کلاس ها رو همیشه باهاشون مشکل داشتم چون درس مفهومی بودش و من ساعت ده خوابم میگرفت یعنی عملا نصفی از هوشیاری و دقتم رو تونستم داشته باشم یا مثلا دو سوم، خب دیگه با شناخت این آدم عادات طبیعی خودش و بدنشو بیشتر میشناسه و برنامه ای متناسب با این حال و روحیه و شرایط برای خودش میذاره

یه نکته ی دیگه هم که الهام خانوم هم اشاره کردن و کاملا موافقم اینه که من معتقدم آدم ربات یا ماشین نیست که شرایط و خستگی براش تعریف نشده باشه، طبیعتا آدمی که ۵ یا ۶ روز در هفته کار سنگین انجام میده طبیعتا نیاز داره یه روز رو استراحت بده که یه تجدید قوایی بکنه، من خودم به شخصه دوس دارم جمعه ها که کلا حس کار هم پایین تره و آدم دلش میخواد به بهونه ی روز جمعه یه بیرون بره یا استراحت کنه یا تفریح مورد علاقه شو که بهش لذت میده رو انجام بده
به خصوص فصل های بهار که طبیعت اینجا خیلی دل انگیز و زیباست و آدم حیفش میشه روزهای طولانی جمعه ی بهار رو بشینه خونه، دیگه من اکثرا با بقیه میرم کوه و طبیعت و به شدت علاقه دارم و لذت میبرم. حالا ما جمعه ی قبل رفته بودیم کوه بعد چندتا خانواده ی دیگم اومدن فامیل ها و آشناها یه ۳۰ نفری میشدیم بعد یه عده روزه بودن واسه شام میخواستن بمونن خلاصه ما هم موندیم
بعد ماشین ها یه مقدار دور بودن و هوا تاریک شده بودن ساعت نه به بعد بودش، یهو دزد اومده بود سمت ماشین ها بعد خلاصه کارآگاه بازی شد، حالا همه مردها با چوب اینا ورداشتن میدویدن سمت ماشین ها
من تو اون هیر و ویر همش داشتم میخندیدم انگار قضیه رو جدی نگرفته بودم و خیالم راحت بود جدی نیستشSmile
بعد بعضی دخترا و بچه های جمع کلی داد میزدن و از استرس داشتن خفه میشدن میگفتن ماشین هامونو دزد برد
حالا ما یکی از ماشین هارو باتریشو درآورده بودیم که زدیم به چراغ سیار و کنار آتیش ریلکس نشسته بودیم شام میخوردیم بعد من هم میگفتم ماشین ما یکیشون باتری نداره دزد چجوری میخواد ببرتش Smile
خلاصه خیلی حال میده به من این تفریح ها Smile

بعد بچه ها یه نکته ی دیگه هم اینکه آدم وقتایی که یه هدفی رو دنبال میکنه و یا کلا تو پروسه ی زندگی و در راه رسیدن به اهدافش گاهی طبیعتا خسته میشه یا انرژیش کم میشه بعضی روزها و نیاز داره شارژ بشه، هر کسی این مواقع یه راه باید برا خودش پیدا کنه که زود انرژیش برگرده
مثلا موزیک گوش دادن، لیم دیدن، آواز خوندن، رقصیدن و ....
این رو من تو زندگی خیلی تجربه میکنم و واقعا لذت بخشه و خستگی ادم در میره، در حدی که یه ساعت اینا وقت بذاری یا دوسه ساعت.

چقدر پست گذاشتم امروز! Smile
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: هوشیار بهرنگی , عزیز دادخواه , marvelous
ارسال: #۱۲۰
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۲:۱۳ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۱۶ ب.ظ، توسط هوشیار بهرنگی.)
سلام.
بله گسسته ادامه ی همون مبحث هست.

در مورد اون گروه پنج درسی راستش اون برنامه رو تغییر دادم. یه برنامه جدید بر اساس الگوریتم سهم عادلانه نوشتم که بعد از اینکه ببنم در عمل چه ایرادهایی داره میام و میگم که چه شکلیه.

در مورد تست زدن:
برام تستای تالیفی یا آزاد یا دولتی فرقی نداره یه فصل که تموم بشه میرم سراغ تستاش و اونا رو زنگ میکنم! این رنگ کردن یه تکنیکی هست که از هومن هورشاد یادگرفتم به این شکل(البته یه مقدار شخصیش کردم)
تست سفید: بلد بودم، خیلی ساده هست و هیچ نکته ای هم نداره.
آبی:بلد بودم اما تست سختی بوده یا نکته ای داشته که ممکنه فراموش بشه.
سبز: اشتباه زدم اما ساده بوده و فقط یه ایراد محاسباتی یا یه سوتی دادم که اشتباه زدمش.
قرمز:بلد نبودم و اشتباه زدم و نکته ای داشته که از قبل نمیدونستم یا در متن کتاب نبوده.
حالا این رنگ بندی ها به چه دردی میخوره.
وقتی که میخوام درسی رو مرور کنم اولین کارم اینه که میرن سراغ تستای آبیش. اگه بلد بودم تا دو بار، رنگش سفید میشه اگر نه قرمز.
بعد یک بار تستای سبز رو مرور میکنم. اگر بلد بودم که سفید میشه اگر نه قرمز.
تستای قرمز رو باید بارها و بارها خوند. نکاتش رو با ادبیات خودم توی جزوه مینویسم. اصلا کلید در دانشگاه شریف همین تستای قرمز هست. اینا رو مدام مرور میکنم.

در مورد زمان درس خوندن بله من نوشتم تایم نمیگیرم اما به نظرم چون تایم گرفتن اولا باعث نظم بیشتری میشه دوما آدم رو به سمت یه رکورد بهتر در هر روز میبره مناسب تره. اینو توی برنامم میام عرض میکنم خدمتتون.

در مورد اینکه آدم ماشین نیست تردیدی نیست اما این نباید مجوزی بشه برای منظم نبودن.یه بار مجتبی شکوری حرف قشنگی زد. گفت اول قشنگ فکر میکنم راجع به برنامم تا قبل از اینکه بنویسم و بزنم به دیوار همه جوانب رو میسنجم بعد که نوشتم و زدمش به دیوار اتاقم اگه سیل بیاد مریض بشم موقع درس خوندن بیهوش بشم بمیرم هم حتما انجامش میدم. این حرف اشتباهی نیست که ما ربات نیستیم اما هر چی بیشتر شبیه ربات بشیم بهتر نتیجه میگیریم. یک زندگی به شدت منظم و میکرو برنامه ریزی شده ی آلمانی باید داشته باشیم که به هدفامون برسیم نه اینکه برنامه ریختیم تا ساعت دو شب درس بخونیم بعد ساعت یک که شد یه ذره خوابمون اومد بگیم بابا آدم که ربات نیست بگیریم بخوابیم! نه باید و باید ادامه بدی.
یه حرف خیلی خیلی خیلی خوبی زد مجتبی شکوری این خیلی بدرد میخوره خیلی مهمه:
در اوایل کار اصلا دنبال کیفیت نباشید. نگید من بیشتر از چند ساعت بخونم خسته میشم و کیفیت نداره. اوایل کار اصلا کیفیت مهم نیست حتی مهم نیست چیزی یاد بگیری یا نه شما مدت زمانی رو فقط و فقط به این اختصاص میدی که تمرین نظم کنی و اجرای برنامت برات عادت بشه. پس اوایل مطالعه باید تمرین منظم شدت و عادت سازی کرد. پس باید ربات بود باید به خومون سخت بگیریم.

ممنونم از مطالب خیلی خوبتون.
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: عزیز دادخواه , marvelous

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد تعریف محیط عملیاتی داروخانه برای آز پایگاه داده ngmsshd ۲ ۷,۴۹۷ ۰۴ اردیبهشت ۱۴۰۲ ۰۵:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Eris_mw
  راهنمایی درباره مقطع کارشناسی ارشد HamidReza1 ۰ ۷۵۲ ۱۴ اسفند ۱۴۰۱ ۱۰:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: HamidReza1
  دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۱ ۱,۸۹۶ ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۹:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: razieh.msh91
  دانشجویان سامانه شبکه‌ای تربیت مدرس ورودی ۱۴۰۰ kenpachi ۰ ۱,۱۶۴ ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۱۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: kenpachi
  آزمون دکتری نرم افزار و الگوریتم ۱۴۰۰ Seyyedab ۴۶ ۱۷,۸۴۰ ۰۹ مهر ۱۴۰۰ ۰۵:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Seyyedab
Star درخواست کمک و راهنمایی برای شرکت در آزمون ارشد marvelous ۹ ۷,۹۴۴ ۰۶ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  رتبه ۵۴ علوم کامپیوتر و ۷۶ ریاضی ارشد ۱۴۰۰ Computer92 ۰ ۱,۹۹۳ ۰۸ شهریور ۱۴۰۰ ۰۹:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Computer92
  کنکور دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۵ ۳,۱۵۹ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mbashiri
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۴۷۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
Information راهنمایی برای فرصت باقیمانده تا کنکور ۱۴۰۰ marge_setare ۷ ۵,۰۵۸ ۱۰ بهمن ۱۳۹۹ ۱۰:۴۸ ق.ظ
آخرین ارسال: fatemehbin

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close