زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۴۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گام به گام تا ارشد ۹۹

ارسال: #۴۶۶
۲۸ اسفند ۱۳۹۸, ۰۳:۰۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۱۰ ب.ظ، توسط marvelous.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
خب دوستان، به حول و قوه ی الهی الهام میخواد شروع کنه درس بخونه! بالاخره

هوس کردم زبانها و ماشینها رو بزارم درس اولی، البته برنامه ای که مشاورم برام جدید ریخته همش از اول فروردینه، من میخوام یه پیشواز برم. البته قبلا کلی خوندم و الان میخوام یه دوره برم. بیشترم تست میزنم. چون چیزی که تو دورهای بعدی مهمه اینه که بری تست بزنی و بعد اون مطالبی رو که توش میمونی دوباره بری تو کتاب بخونی.
برای اونایی میگم که الان دورهای بعدی هستن، خودمم هستم ولی بس که اعتماد به نفس ندارم عین بچه ها میخوام از اول بخونم. برین بردارین کتاب بانک تست، یا حالا حتی آنلاین هم هست، شروع کنین تست بزنین، اون مباحثی رو که فقط گیر میکنین توش برگردین تو کتاب محتواشو بخونین!

من خودم بانک تست مدرسان شریف رو گرفتم و فکر میکنم خوب باشه. بریم ببینیم چه میکنیم با زبان ماشین
احساس میکنم خیلی این درسو دوس دارم و همینطور کامپایلر رو

پ ن: دوست عزیزی فرموده بودن من از یه رشته ی دیگه اومدم، من دانشجوی سال دوم مهندسی آی تی هستم از دانشگاه فاران. ولی اونقدر آدم خضوع و خشوعی بیدم که اینو نگفتم. البته بچه ها میدونن. منم الان دیگه باید جزو بچه های مهندسی حساب بشم. نه؟ Big Grin

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

(The only thing I know is that I know nothing)

Socrates
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۴۶۷
۰۲ فروردین ۱۳۹۹, ۰۹:۵۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۲ فروردین ۱۳۹۹ ۱۰:۰۲ ق.ظ، توسط majidnourirad10.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
با سلام و تبریک سال نو
یک سوال:
یک کانال تلگرامی برای ارشد کامپیوتر هست که ظاهرا اقای هادی یوسفی ، سوالات چند ساله قبل را حل کرده و هم خلاصه ای از دروس را داره که هر دو یه صورت فیلم هست ( به صورت فروشی گذاشتن). ولی چون تعداد مخاطب های اون کانال ۵هزار نفر هستن پس احتمالا هستن افرادی که هم اونجا و هم این جا باشن
. حالا سوال اصلی ام اینه که اگه کسی از بچه های اینجا گرفته ، کیفیت اش چه جوری هست و ایا خوبه یا نه؟مخصوصا اگه کسی "حل سوالات سال های قبل " درس ها رو گرفته.

کانال اش این بود(تلگرام)
@youseficlass

بادبان ها را بکشید ... پیش به سوی آینده BlushBlush
۰
۰
ارسال: #۴۶۸
۰۲ فروردین ۱۳۹۹, ۱۱:۰۷ ق.ظ
RE: گام به گام تا ارشد ۹۹
(۰۲ فروردین ۱۳۹۹ ۰۹:۵۴ ق.ظ)majidnourirad10 نوشته شده توسط:  با سلام و تبریک سال نو
یک سوال:
یک کانال تلگرامی برای ارشد کامپیوتر هست که ظاهرا اقای هادی یوسفی ، سوالات چند ساله قبل را حل کرده و هم خلاصه ای از دروس را داره که هر دو یه صورت فیلم هست ( به صورت فروشی گذاشتن). ولی چون تعداد مخاطب های اون کانال ۵هزار نفر هستن پس احتمالا هستن افرادی که هم اونجا و هم این جا باشن
. حالا سوال اصلی ام اینه که اگه کسی از بچه های اینجا گرفته ، کیفیت اش چه جوری هست و ایا خوبه یا نه؟مخصوصا اگه کسی "حل سوالات سال های قبل " درس ها رو گرفته.

کانال اش این بود(تلگرام)
@youseficlass

سلام، سال نوی شما هم مبارک باشه.
راستش من عضو اون کانال هستم، ولی این فیلمی که میگی رو دیدم گذاشته ولی نگرفتم. الان یه سری میزنم ببینم ماجراش چیه

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۴۶۹
۰۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۶:۳۴ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
سلام دوستان
من کارشناسی مهندسی پزشکی خوندم. قصد دارم برای ۱۴۰۰ کنکور هوش بدم. مشکلی که من دارم اینه تعداد دروسی که توی کنکور ارشد کامپیوتر خیلی بیشتر از کنکور برق هست. برای ارشد پزشکی ۳ ۴ تا درس کافی بود ولی الان که تعداد درس های کامپیوتر رو می بینم واقعا گیج شدم که کدوم رو باید بخونم .... به جز زبان و مدار و سیگنال که توی کنکور برق بود و باهاش آشنایی داشتم. بقیه درس‌ها رو از نظر سختی و حجم مطالب نمیدونم چجوریه.
هدفم هم اینه که دانشگاه خوبی توی تهران قبول بشم
ممنون میشم راهنمایی کنید که کدوم درس ها رو براش وقت بذارم و از روی کدوم درس ها عبور کنم.
۰
۰
ارسال: #۴۷۰
۰۵ فروردین ۱۳۹۹, ۰۹:۵۶ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
سلام دوست من، به نظرم به اندازه ی کافی وقت داری که از درسی نگذری، اگه از همین حالا شروع کنی برنده ای. اون سیگنال و مدار هم دیگه جزو درسهای کنکور نیستن. کلا کنکور یه دست شده و برای همه از یه تعداد دروس مشخصی امتحان میگیرن

طراحی الگوریتم
ساختمان داده
ساختمان گسسته
معماری کامپیوتر
نظریه زبانها و ماشینها
کامپایلر
پایگاه داده
شبکه
سیستم عامل

همین درسها هستن و وقت کافی هم هست برای کنکور ۱۴۰۰ به نظرم از همین حالا شروع کنی موفق میشی.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۴۷۱
۰۸ فروردین ۱۳۹۹, ۰۵:۳۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ فروردین ۱۳۹۹ ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط majidnourirad10.)
(۰۵ فروردین ۱۳۹۹ ۰۶:۳۴ ب.ظ)imohmmad74 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
من کارشناسی مهندسی پزشکی خوندم ...

با سلام
برای دوستانی که از برق میان ، گرایش سخت افزار کامپیوتر شبیه تر بود هم توی منابع آزمون و هم واحد های درسی ولی ظاهرا منابع تغییر کرده و شاید یک بار دیگه در مورد رشته ای که می خواهید شرکت کنیدبهتر باشه خوب فکر کنید. و اگه تصمیم تون کامپیوتر هست زودتر شروع کنین. چون برای تسلط بیشتر ، انرژی بیشتری میخواد .

ولی یک دلگرمی : توی دانشگاه کارشناسی همان طور که خودتون دانشجو بودید و دیده اید ، بعضی استادها کتاب ها رو کامل درس نمیدن ، بعضی فصل ها رو حذف میکنن بعضی کتاب های ضعیف تدریس میشدن و بعضی جزوه ای بودن . یعنی در مجموع نسبت به دانشجوی همون رشته آنچنان فاصله ای ندارین و خوده همون بچه های کامپیوتری هم مجبورن از اول شروع کنن و بعضی کتاب ها رو چند بار بخونن .
ولی برای یک یا دو درس اگه دانشگاه ها باز شدن ( بعد از کرونا ) رفتن سر کلاس دانشجوهای کارشناسی می تونه مفید باشه . کافیه جلسه ی اول اش از استاد ها اجازه بگیرین . من خودم رفته بودم و کلاس های کامپایلر و با کلاس کارشناسی های کامپیوتر بهتر یاد گرفته بودم . حتی یکی از دوستام رفته بود یک دانشگاهه دیگه برای شبکه و کلاس های کارشناسی اونجا رو رفته بود چون استاد اش مشهور و خوب بود . به استاداش گفته بودیم که ما از رشته ی ای تی اومدیم و کامپایلر نداشتیم و حالا توی ارشد کامپیوتر شرکت کردیم . استادشون خیلی هم از ما استقبال کرده بود و خوشحال شد . البته این قضیه ماله خیلی ساله قبله .. تقریبا ۱۳۸۸
چون بعضی درس ها به صورت پیش نیازی هست و خوندن کتاب "پیش نیاز" توی چارت کارشناسی کمک به درک و یادگیری راحت تر درس های "بعدی" یا "پس نیاز" خواهد کرد.
مثلا خوندن گسسته بعد ساختمان داده و بعد الگوریتم
البته پایگاه داده هم قبل اش ساختمان داده خوانده بشه
منابعی که جناب marvelous گفتن و نکته هایی که نوشتن کاملا درسته و ایشون اگه بتونه الانم برگرده قطعا یکی از رتبه های اول تا بیستمه امسال میشه. پس به کتاب هایی که نوشتن اعتماد کنید

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous
ارسال: #۴۷۲
۱۷ فروردین ۱۳۹۹, ۱۱:۵۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ ۱۲:۰۰ ق.ظ، توسط majidnourirad10.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
اگر موافقین ، بعد از آزمون یا بعد از اعلام نتایج ، یک جایی قرار بذاریم و همه ی بچه های این قسمت از مانشت ( ارشد ۹۹ ) بیایم و هر کسی هم اسم کاربری اش را روی یک برگه ی A4 بنویسه . که بدونیم کیه.
شاید جمعیت مون زیاد بود و چند تا شهر قرار بذاریم . مثلا تهران ، مشهد ، تبریز ، ...
شاید چند نفر بخوان با هم کار کنن ؛ چند نفر هم کلاسی کارشناسی در بیان ، چند نفر هم همکلاسی جدید بشن .
لطفا اگه موافقین با علامت """ مثبت """ اگه مخالفین با علامت """ منفی """ ( و یا با اعلام نظر ) بگید.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous , MajidNasiri
ارسال: #۴۷۳
۳۰ فروردین ۱۳۹۹, ۰۲:۳۱ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
ثبت نام کنکور ارشد تمدید شد. برای امسال از پسفردا یعنی اول اردیبهشت میتونین اگه میخواین به سایت سازمان سنجش مراجعه کنین و برای کنکور امسال ثبت نام کنین.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۴۷۴
۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۲:۴۰ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
امسال کسی کنکور شرکت نکرده یا حوصله فعالیت ندارن ؟؟؟ سالای قبل بچه ها کلی فعالیت داشتن اطلاعات خودشونو با بقیه به اشتراک میزاشتن خلاصه هاشونو میزاشتن ! من بعد مدتی انلاین شدم فکر میکردم حداقل ده پونزده صفحه اضافه شده باشه ولی همش سه صفحه اضافه شده بود بعد از چند ماه !!!!!!
۰
۰
ارسال: #۴۷۵
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹, ۰۹:۴۳ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
کنکوری ها قرار شده یکماه دیگه تعویق بیفته در برگذاری امتحان.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۰
ارسال: #۴۷۶
۱۶ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۳۸ ب.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
سلام دوستان من خیلی تو انجمن بین امنیت شریف و امیرکبیر سرچ کردم و خوندم ولی باز به نتیجه ای نرسیدم به نظر شما کدوم دانشگاه از همه لحاظ منظورم مثل تدریس اساتید چارتی که ارائه میشه برای دروس و چیزای دیگه بهتره؟
۰
۰
ارسال: #۴۷۷
۱۶ خرداد ۱۳۹۹, ۱۱:۰۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۰۷:۴۱ ق.ظ، توسط xoriaysm.)
گام به گام تا ارشد ۹۹
سلام دوستان خوبید؟

راستش همین دو هفته پیش ثبت نام ارشد کردم و تصمیم گرفتم برای ارشد بخونم Smile

میدونم خیلی دیره ولی یه سری درسارو خیلی خوبم همین امروز تست ۹۸ رو زدم بعضی درسارو بالای پنجاه زدم با اینکه هیچی نخوندم و چند سال پیش کارشناسی گرفتم.

من ارشد مدیریت ثبت نام کردم. الان این رشته یه عالمه گرایش داره و یه عالمه درس. برای هر گرایش اکثر درس ها ضریبش صفر هست.

حالا ۲ تا سوال برام پیش اومده:

۱/ اگه ضریب یک درس صفر بود چه تست ها رو بزنم و چه نزنم، چه نمره اون درس مثبت بشه و چه منفی تاثیری توی رتبه و قبولی توی اون گرایش مورد نظر نداره؟

۲/ اگه شانسی درس هایی که ضریبشون صفر هست رو بزنم امکان داره توی گرایش های دیگه قبولی بیارم؟ شانسی زدن خوبه؟

ممنون.

(۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۸ ب.ظ)milo نوشته شده توسط:  سلام دوستان من خیلی تو انجمن بین امنیت شریف و امیرکبیر سرچ کردم و خوندم ولی باز به نتیجه ای نرسیدم به نظر شما کدوم دانشگاه از همه لحاظ منظورم مثل تدریس اساتید چارتی که ارائه میشه برای دروس و چیزای دیگه بهتره؟

دوست عزیز چیزی که من از مدرسه و دانشگاه و سالها تجربه در ضمینه شغلی ام یاد گرفتم (مدیر شرکت نرم افزاری هستم) اینه که تا وقتی نخواهی از ایران بری بیرون، مدرک دانشگاه شریف و امیرکبیر و پیام نور شالغوز آباد سفلی همه با هم برابره. اگرهم بخوای از ایران بری، اگه برای ادامه تحصیل هست که شریف و امیرکبیر تفاوت خاصی ندارن و جفتش تقریبا به یک اندازه اعتبار دارن، اگرهم برای کار میخوای بری که باید تو زمینه کاریت تجربه داشته باشی، کسی که ۲ سال تو یه زمینه کار کرده باشه چه در ایران و چه خارج از کشور، برای هر شرکتی ارزش بالاتری داره از کسی که هیچ تجربه ای نداره و فقط درس خونده و تا دکترا بالا رفته و شاگرد اول بهترین دانشگاه ها شده.

شخصا اگه توی شرکتم نیروی کار لازم داشته باشم، کسی که دانشگاه نرفته باشه و ۲ سال نرم افزار کار کرده باشه رو ترجیح میدم به کسی که از mit مدرک دکترا داشته باشه و هیچ تجربه شغلی نداشته باشه.
۱
۱
ارسال: #۴۷۸
۱۷ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۳۳ ق.ظ
گام به گام تا ارشد ۹۹
شما فک کنم یا کلا ایران زندگی نمیکنی یا از این مسائل خبر نداری،کسی که تو دانشگاه تپه سفلا میخونه کلا چیزی برای از دست دادن نداره چیزی یاد نمیدن بهش که بخواد یاد بگیره میدونی فرق دانشگاه آزاد یا پیام نور با دولتی چیه تو آزاد ول میچرخی تهش ی نمره ای میگیری میری تو دولتی صافت میکنن انقد پروژه ازت میخوان تهش کسی که میاد بیرون چهار تا مبحث میدونه نمیگم همه اینطورین به خود شخص هم بستگی داره ولی حداقل اون چیزی که من دیدم اینه همین چند تا چیزی ک خود من بلدم اگه یکی از استادام سخت گیری نمیگرد رو هوا بودم در ضمن فکر کنم اینو دیگه همه بدونن وقتی میری ارشد مهارت بلد نباشی به درد نمیخوره و فقط خودت اذیت میشی تو همون تایمی هم که خودم تو یه شرکتی کار میکردم از شیش هفت نفری که اونجا کار میکردیم هفتاد هشتاد درصدشون بخاطر پروژه های سنگین دانشگاه مطلبو یاد گرفته بودن و پیگیر بودن من فقط خواستم از لحاظ چیزایی که تو کامنت قبلیم پرسیدم بدونم کدوم و برام اهمیت داره وگرنه تپه سفلا و تورغوزاباد تو لب مرز یکیه فرقی نمیکنه (:
۱
۰
ارسال: #۴۷۹
۱۷ خرداد ۱۳۹۹, ۱۰:۵۵ ق.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳ ق.ظ)milo نوشته شده توسط:  شما فک کنم یا کلا ایران زندگی نمیکنی یا از این مسائل خبر نداری،کسی که تو دانشگاه تپه سفلا میخونه کلا چیزی برای از دست دادن نداره چیزی یاد نمیدن بهش که بخواد یاد بگیره میدونی فرق دانشگاه آزاد یا پیام نور با دولتی چیه تو آزاد ول میچرخی تهش ی نمره ای میگیری میری تو دولتی صافت میکنن انقد پروژه ازت میخوان تهش کسی که میاد بیرون چهار تا مبحث میدونه نمیگم همه اینطورین به خود شخص هم بستگی داره ولی حداقل اون چیزی که من دیدم اینه همین چند تا چیزی ک خود من بلدم اگه یکی از استادام سخت گیری نمیگرد رو هوا بودم در ضمن فکر کنم اینو دیگه همه بدونن وقتی میری ارشد مهارت بلد نباشی به درد نمیخوره و فقط خودت اذیت میشی تو همون تایمی هم که خودم تو یه شرکتی کار میکردم از شیش هفت نفری که اونجا کار میکردیم هفتاد هشتاد درصدشون بخاطر پروژه های سنگین دانشگاه مطلبو یاد گرفته بودن و پیگیر بودن من فقط خواستم از لحاظ چیزایی که تو کامنت قبلیم پرسیدم بدونم کدوم و برام اهمیت داره وگرنه تپه سفلا و تورغوزاباد تو لب مرز یکیه فرقی نمیکنه (:

سلام دوست من،
ببین من کاملا درک میکنم تو دنبال چی میگردی، این دوستمون هم اصلا قصد توهین به تو رو نداشت. بلکه از یه حقیقت پرده برداری کرد. شما از همون همکارات بپرس که کدوم دانشگاه بودن و این پروژه های سنگین درسی و دانشگاهی چطور اتفاق افتادن.
منم به شخصه بعد از سالها تجربه در دانشگاه و حتی عرصه ی تدریس، بهت میگم که اینجا تو دانشگاههای ایران از این خبرا نیست که بری چیزی یاد بگیری. یه سری روتین آپدیت نشده رو به تو درس میدن و بعد در قالب یه سری پروژه ازت میخوانشون. مطمئن باش موقع انجام اون پروژه ها هم به قدری با کمبود منابع و ضیق وقت مواجه هستی که فقط انجام میدی تحویل میدی میره و هیچی به دردت نمیخوره.
من نمیخوام ساختار آموزشی اینجا رو زیر سوال ببرم. اصلا عددی نیستم که این کارو بکنم. ولی این چیزیه که شایعه. مدرک گرایی تو دانشگاههای ایران خصوصا بیداد میکنه و دانشگاه یه محلی هست که همینطوری میاد رد میشه میره. این خودت هستی که باید تلاشتو در کنار درست بکنی و کارها، تحقیقات و پروژه هایی رو انجام بدی که تو رو برای تخصص مورد نظرت آبدیده کنه. اینجا از تو دانشگاه کسی متخصص در نمیاد. و این هم یکی از دلایلی بود که من از ادامه درس خوندم برای کنکور ارشد انصراف دادم.
ولی الان در حال حاضر، با توجه به جوی که از دانشگاههایی که گفتی سراغ دارم، شریف رو برای گرایش امنیت مناسب تر میدونم. شریف یه دانشگاهی هست که مدام با خارج از کشور در تعامل هست، متخصص هاش و اساتیدش مدام مشغول پروژه هستن و در رفت و آمد با دانشگاههای دنیا و بالطبع چیزی رو که انتظار داری میتونی اونجا پیدا کنی. ولی تو شریف بودن هم دردسر های خاص خودشو داره. جوش کلا یه طوریه که مثلا سر کلاس ممکنه استاد ف بنویسه رو تخته دانشجوها فرحزاد باشن، شما هنوز داری مدادتو میتراشی. منظورم این نیست که بهت توهین کنم، میخوام بگم دانشگاهیه که دانشجوهاش سرعت بالایی در درک و انتقال مطالب دارن.
پس توصیه ی من به شما دانشگاه شریف هست.
الانه که دوستان اینجا به من بگن که من اصلا مهندسی نخوندم و صلاحیت نظر دادن ندارم. ولی من دانشجوی سال سوم آی تی هستم الان، مهم نیست که کدوم دانشگاه دارم درس میخونم (فاران خراب شده درس میخونم، مجازی) ، فقط به خاطر اینکه یه مدت در سمت استاد فعالیت داشتم در دانشگاه تهران، جو دانشگاهها رو خوب میشناسم و میتونم بهت این مشاوره رو بدم.

پس الان در مورد چارت تحصیلی دانشگاه فکر نکن و تنها کاری که میکنی اینه که درس بخون. اگه اراده و انگیزه داشته باشی مطمئنم که موفق میشی.

ἓν οἶδα ὅτι οὐδὲν οἶδα

Σωκράτης

Socrates
۰
۱
ارسال: #۴۸۰
۱۷ خرداد ۱۳۹۹, ۰۴:۱۹ ب.ظ
(۱۷ خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۵۵ ق.ظ)marvelous نوشته شده توسط:  
(17 خرداد ۱۳۹۹ ۱۰:۳۳ ق.ظ)milo نوشته شده توسط:  شما فک کنم یا کلا ایران زندگی نمیکنی یا از این مسائل خبر نداری،کسی که تو دانشگاه تپه سفلا میخونه کلا چیزی برای از دست دادن نداره چیزی یاد نمیدن بهش که بخواد یاد بگیره میدونی فرق دانشگاه آزاد یا پیام نور با دولتی چیه تو آزاد ول میچرخی تهش ی نمره ای میگیری میری تو دولتی صافت میکنن انقد پروژه ازت میخوان تهش کسی که میاد بیرون چهار تا مبحث میدونه نمیگم همه اینطورین به خود شخص هم بستگی داره ولی حداقل اون چیزی که من دیدم اینه همین چند تا چیزی ک خود من بلدم اگه یکی از استادام سخت گیری نمیگرد رو هوا بودم در ضمن فکر کنم اینو دیگه همه بدونن وقتی میری ارشد مهارت بلد نباشی به درد نمیخوره و فقط خودت اذیت میشی تو همون تایمی هم که خودم تو یه شرکتی کار میکردم از شیش هفت نفری که اونجا کار میکردیم هفتاد هشتاد درصدشون بخاطر پروژه های سنگین دانشگاه مطلبو یاد گرفته بودن و پیگیر بودن من فقط خواستم از لحاظ چیزایی که تو کامنت قبلیم پرسیدم بدونم کدوم و برام اهمیت داره وگرنه تپه سفلا و تورغوزاباد تو لب مرز یکیه فرقی نمیکنه (:

سلام دوست من،
ببین من کاملا درک میکنم تو دنبال چی میگردی، این دوستمون هم اصلا قصد توهین به تو رو نداشت. بلکه از یه حقیقت پرده برداری کرد. شما از همون همکارات بپرس که کدوم دانشگاه بودن و این پروژه های سنگین درسی و دانشگاهی چطور اتفاق افتادن.
منم به شخصه بعد از سالها تجربه در دانشگاه و حتی عرصه ی تدریس، بهت میگم که اینجا تو دانشگاههای ایران از این خبرا نیست که بری چیزی یاد بگیری. یه سری روتین آپدیت نشده رو به تو درس میدن و بعد در قالب یه سری پروژه ازت میخوانشون. مطمئن باش موقع انجام اون پروژه ها هم به قدری با کمبود منابع و ضیق وقت مواجه هستی که فقط انجام میدی تحویل میدی میره و هیچی به دردت نمیخوره.
من نمیخوام ساختار آموزشی اینجا رو زیر سوال ببرم. اصلا عددی نیستم که این کارو بکنم. ولی این چیزیه که شایعه. مدرک گرایی تو دانشگاههای ایران خصوصا بیداد میکنه و دانشگاه یه محلی هست که همینطوری میاد رد میشه میره. این خودت هستی که باید تلاشتو در کنار درست بکنی و کارها، تحقیقات و پروژه هایی رو انجام بدی که تو رو برای تخصص مورد نظرت آبدیده کنه. اینجا از تو دانشگاه کسی متخصص در نمیاد. و این هم یکی از دلایلی بود که من از ادامه درس خوندم برای کنکور ارشد انصراف دادم.
ولی الان در حال حاضر، با توجه به جوی که از دانشگاههایی که گفتی سراغ دارم، شریف رو برای گرایش امنیت مناسب تر میدونم. شریف یه دانشگاهی هست که مدام با خارج از کشور در تعامل هست، متخصص هاش و اساتیدش مدام مشغول پروژه هستن و در رفت و آمد با دانشگاههای دنیا و بالطبع چیزی رو که انتظار داری میتونی اونجا پیدا کنی. ولی تو شریف بودن هم دردسر های خاص خودشو داره. جوش کلا یه طوریه که مثلا سر کلاس ممکنه استاد ف بنویسه رو تخته دانشجوها فرحزاد باشن، شما هنوز داری مدادتو میتراشی. منظورم این نیست که بهت توهین کنم، میخوام بگم دانشگاهیه که دانشجوهاش سرعت بالایی در درک و انتقال مطالب دارن.
پس توصیه ی من به شما دانشگاه شریف هست.
الانه که دوستان اینجا به من بگن که من اصلا مهندسی نخوندم و صلاحیت نظر دادن ندارم. ولی من دانشجوی سال سوم آی تی هستم الان، مهم نیست که کدوم دانشگاه دارم درس میخونم (فاران خراب شده درس میخونم، مجازی) ، فقط به خاطر اینکه یه مدت در سمت استاد فعالیت داشتم در دانشگاه تهران، جو دانشگاهها رو خوب میشناسم و میتونم بهت این مشاوره رو بدم.

پس الان در مورد چارت تحصیلی دانشگاه فکر نکن و تنها کاری که میکنی اینه که درس بخون. اگه اراده و انگیزه داشته باشی مطمئنم که موفق میشی.

اصلا بحث توهین نیست ایشون نظرشونو گفتن منم نظرمو گرفتم ولی نه قبلا نه الان انتظار نداشتم و ندارم که دانشگاه دولتی یا ازاد فرقی نداره بیاد همه چیز و به ادم بگه یه سر نخی میدن میگن خودت دنبالشو بگیر ولی حرف من اینه که اگه فشار اساتیدی که داشتم نبود من همین چیزایی هم که بلدمو نمیدونستم وقتی استادی پروژه ای میده انتظار داره دانشجو انقد دانشش بالا باشه که بتونه اونو انجام بده من یه استاد داشتم میگفت از بچه های ارشد سوال دوره کارشناسی و بپرسم بلد نباشه میگم برو حذف ترم کن میگفت تو که ارشد میخونی بیجا کردی که روی کارشناسیت مسلط نیستی اگه همین قضیه رو همه ی اساتید پیاده کنن به گوش بچها برسه اونوقت میبینیم که همه مهارتشونو میبرن بالا درسارو فول میشن وقتی چهار تا پروژه بهشون میدن موزاییکای کف سالنو نگاه نمیکنن.در مورد بچهای شریف که گفتین اگه ورودی های امسال منظورته فکر نمیکنم زیاد قوی باشن اون چیزی که من دارم دورم میبینم همه تو ی سطحیم مگه اینکه قبلا کسی تجربه زیادی داشته باشه وگرنه تو ارشد به مشکل میخوره و باید دوره های زیادی رو بره الان اکثر بچهای امنیت که ورودی جدیدن هنو با ویندوز کار میکنن به طرف بگی لینوکس نصب کردی میگه چی هست بعد فکر کن برن ارشد خب استاد پوستشونو میکنه همچنین میگن چرا کار نیست کسی چیزی بلد نیست خلاصه ممنون بابت راهنمایی٫
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: marvelous

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Question برنامه ریزی به سبک ۳ گام sara417 ۴ ۶,۴۵۸ ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ۰۲:۰۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question موسسه سه گام برای مشاوره ارشد marvelous ۱ ۳,۲۵۶ ۰۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۱:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  انتخاب رشته برای رتبه ۹۹۱ نرم افزار + سهمیه رتبه اولی Denize ۵ ۵,۲۱۸ ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ۰۴:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: parisa74103
  کتاب آموزش گام به گام c# sisili ۰ ۲,۰۴۳ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۱:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: sisili
Question سوال، مرتبه اجرایی و گام برنامه Mr.R3ZA ۶ ۵,۵۵۱ ۰۲ مرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۴۲ ب.ظ
آخرین ارسال: mino0z
  پنج گام برای ارزیابی یک فرصت شغلی good-wishes ۴ ۵,۳۱۷ ۱۸ خرداد ۱۳۹۶ ۰۲:۱۴ ب.ظ
آخرین ارسال: terme86
  محاسبه تعداد گام.. farazz ۴ ۳,۸۲۰ ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ۰۳:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: farazz
  ۹۹۶ امنیت و شبکه hadi_hjh ۶ ۴,۵۸۵ ۰۵ خرداد ۱۳۹۴ ۰۵:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: MehdizadeMilad
Smile ۹۹۶ امنیت hadi_hjh ۰ ۱,۳۷۴ ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۰۴:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: hadi_hjh
  گام محاسباتی فاطمه ارشد ای تی ۳ ۲,۹۴۱ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه ارشد ای تی

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close