زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۳:۱۰ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

کشف تصادم

ارسال:

آنجلا پرسیده:

کشف تصادم

سلام...
دو سوال دارم ممنون میشم اگه کارم و راه بندازین: صفحه ۲۱۰ کتاب حقیقت توی بحث کشف تصادم سوالی پرسیده که آیا همیشه تصادم قابل کشف است؟ توضیح هم داده ادامش ولی من منظورشو نفهمیدم ...
صفحه ۲۱۹: قالب فریم در اترنت یه فیلدی داره به نام preamble ...یعنی چی کارش همگام سازی ساعت فرستنده و گیرنده است؟
راستی در مورد یه موضوع نظرتون رو میگید؟: من از یه رشته ی دیگه اومدم دارم IT میخونم هیچی از موج و سیگنال و لایه فیزیکی نفهمیدم.. تصمیم گرفتم فصل های ۳و۴ حقیقت رو کنار بذارم... به نظر شما خیلی ضرر میکنم؟

۰
ارسال:

Helmaa پاسخ داده:

کشف تصادم

"صفحه ۲۱۰ کتاب حقیقت توی بحث کشف تصادم سوالی پرسیده که آیا همیشه تصادم قابل کشف است؟ توضیح هم داده ادامش ولی من منظورشو نفهمیدم ..."

ببینید فرستنده از لحظه ای که اولین بیت رو ارسال میکنه تا لحظه ای که اخرین بیتش رو ارسال کنه به کانال گوش میده ، اگر تصادم رخ بده رو متوجه میشه.
تشخیص تصادم هم بر مبنای توان سیگنال هست،فرستنده اندازه توان سیگنال خودش رو که میدونه و در حال گوش دادن به خط هم هست اگر توان سیگنالی بیشتر از سیگنال خودش رو ببینه متوجه میشه تصادم رخ داده.

تو کتاب اومده گفته ممکن است تصادم پیش بیاد و موج حامل فریم ایستگاه مقابل ،بعد از اتمام ارسال فریم ما به ایستگاه ما برسد،در این صورت مدار کشف تصادم ایستگاه ما متوجه وقوع تصادم نمیشه.(که این اتفاق هم زمانی میافته که طول فریم ما انقدر کوچک باشه که زمان انتقال فریم از بازه تشخیص تصادم یعنی ۲Tp ،کمتر باشه).

در مورد سوال دوم:"صفحه ۲۱۹: قالب فریم در اترنت یه فیلدی داره به نام preamble ...یعنی چی کارش همگام سازی ساعت فرستنده و گیرنده است؟"

اگر فرض کنیم در هر عنصر یک سیگنال یک بیت در حال ارسال هست،در گیرنده برای اشکارسازی و تعیین صفر یا یک بودن عمل نمونه برداری انجام میشه(که معمولا از وسط پالس هست).حالا اگر ساعت فرستنده و گیرنده اختلاف داشته باشه ،به تدریج زمان نمونه برداری از وسط پالس به سمت زاست یا چپ جابه جا میشه و اگر نمونه برداشته شده از پالس خارج بشه ،خطای تشخیص رخ میده،که برای حل این مشکل باید همگام سازی بین فرستنده و گیرنده ایجاد بشه.
حالا در قالب فریم اترنت هم فیلد preamble واسه همگام سازی ساعت فرستنده و گیرنده هست که برای شروع فریم در نظر گرفته شده و چون در اترنت از کدگذاری منچستر استفاده میشه در خودش ساعت همگام سازی رو داره.

فصل ۳ و ۴ فصلهای مهمی هستن به نظر من بخونید.

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

RE: کشف تصادم

در مورد سوال اول مشکل من دقیقا جمله ی " و موج حامل فریم ایستگاه مقابل بعد از اتمام ارسال فریم ما به ایستگاه ما برسد" هست چه ربطی داره؟ درسته وقتی طول فریم کوچک باشه قبل از اینکه فریم به ایستگاه دیگه برسه آخرین بیتشو ارسال کرده و دیگه گوش نمیده به خط... اما رسیدن فریم ایستگاه مقابل به ما چه ربطی به قضیه داره رو نمیفهمم...
در مورد فصلهای ۳و۴ بچه های علوم کامپیوتر مدار منطقی توی رشتشون پاس نمیکنن بچه ها هم میگن برای فهمیدن پالس وسیگنال و از این حرفا باید مدار پاس میکردم...به همین خاطر توی این زمان کم نمیدونم خوندنش درسته یا نه ... فقط یه سوال دیگه: سوالایی که از فصلای دیگه (به غیر۳و۴) میاد به این فصلا ربط داره؟

۰
ارسال:

Helmaa پاسخ داده:

کشف تصادم

"اما رسیدن فریم ایستگاه مقابل به ما چه ربطی به قضیه داره رو نمیفهمم..."

منظورتون رو درست متوجه نشدم،ممکنه ایستگاه مقابل به کانال گوش بده و متوجه مشغولی کانال نشه و شروع به ارسال کنه و تصادم پبش بیاد...ما هم که دیگه به کانال گوش نمیدیم خب متوجه هم نمیشیم.

"در مورد فصلهای ۳و۴ بچه های علوم کامپیوتر مدار منطقی توی رشتشون پاس نمیکنن بچه ها هم میگن برای فهمیدن پالس وسیگنال و از این حرفا باید مدار پاس میکردم...به همین خاطر توی این زمان کم نمیدونم خوندنش درسته یا نه ... فقط یه سوال دیگه: سوالایی که از فصلای دیگه (به غیر۳و۴) میاد به این فصلا ربط داره؟"

خوندن این فصلها بستگی زیاد به دانشتون از درس مدار منطقی نداره ..
همون سوالی که از همگام سازی پرسیده بودید از فصل ۴ بود..

۰
ارسال:

آنجلا پاسخ داده:

RE: کشف تصادم

من فکر میکنم با جملش مشکل دارم اصل مطلبو فهمیدم....مرسی از بابت وقتی که گذاشتین...

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  زمین شناسی از بهترین رشته ها: کشف پوکه fardinamiri ۰ ۱,۵۳۹ ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ ۰۵:۱۸ ب.ظ
آخرین ارسال: fardinamiri
  ۱۲ کد شگفت‌انگیز موبایل خود را کشف کنید elecomco ۰ ۲,۴۴۰ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  پیاده سازی کشف منابع در سیستم عامل های توزیع شده با متلب dell.mordeh ۲ ۱,۹۳۵ ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ۰۱:۴۱ ق.ظ
آخرین ارسال: dell.mordeh
Brick درخواست مدل داده کاوی (مشخصا مدل داده کاوی و نه مدل کشف دانش) miladonline ۲ ۲,۰۶۰ ۰۸ آبان ۱۳۹۳ ۰۶:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: miladonline
  راز خواب خوب کشف شد morweb ۰ ۱,۵۰۵ ۰۲ مهر ۱۳۹۳ ۰۸:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: morweb
  کشف آنومالی zahra67 ۰ ۹۰۰ ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ ۰۲:۱۳ ب.ظ
آخرین ارسال: zahra67
  بهترین ساعت برای خوردن غذا کشف شد SHayAN_567 ۶ ۲,۶۴۳ ۱۸ فروردین ۱۳۹۳ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: marde TANHA
  کشف خطای مقدار اولیه نداشتن در زبان های C و پاسکال hosshah ۲ ۲,۲۰۴ ۱۶ دى ۱۳۹۲ ۱۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hosshah
  کشف جدیدم در مورد میوه ی لیموشیرین ppositiveenergy ۱۱ ۴,۸۸۴ ۲۳ آذر ۱۳۹۲ ۰۵:۳۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mhd3
  پایان نامه در حوزه ی کشف داده های پرت ( Outlier Detection ) sharareh_moradi ۴ ۳,۳۹۶ ۰۵ آبان ۱۳۹۲ ۱۱:۴۹ ق.ظ
آخرین ارسال: sharareh_moradi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close