زمان کنونی: ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۱۸ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

نحوه ی سهمیه شاگرد اولی

ارسال: #۱۶
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۴۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۵:۴۶ ب.ظ، توسط ۸Operation.)
خواهشا راهنمایی کنید...
دوستان عزیز بنظرتون با ۱۶۸ شبکه و شاگرد اولی کجاها می تونم قبول شم(روز یا شب)
اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید!چون سربازم و باید برم سپاه و زیاد وقت ندارم برای انتخاب رشته.....
برام عجیب بود یکی از دوستان مانشتی عزیز سال قبل با رتبه ۵۷۶ و شاگرد اولی روزانه امنیت اصفهان قبول شد!

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۷
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۴۵ ب.ظ
نحوه ی سهمیه شاگرد اولی
(۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۵:۴۴ ب.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  دوستان عزیز بنظرتون با ۱۶۸ شبکه و شاگرد اولی کجاها می تونم قبول شم(روز یا شب)
اگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم راهنمایی کنید!چون سربازم و باید برم سپاه و زیاد وقت ندارم برای انتخاب رشته.....
روزانه امیرکبیر یا شریف رو میاری دوست عزیز
۱
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation
ارسال: #۱۸
۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۵:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۵:۵۱ ب.ظ، توسط ۸Operation.)
نحوه ی سهمیه شاگرد اولی
(۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۵:۴۵ ب.ظ)Trex2008 نوشته شده توسط:  روزانه امیرکبیر یا شریف رو میاری دوست عزیز
مطمئنی دوست عزیز!؟من شبانه این جاها هم فک نمی کنم بشم!بیشتر به نظرم خیلی شانس بیارم مدرس یا علم و صنعت بشم!نظرت چیه Trex2008 جان!؟

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۱۹
۳۰ خرداد ۱۳۹۲, ۰۷:۴۸ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۲۴ ب.ظ، توسط aamitis.)
نقش سهمیه رتبه اولی و همچنین پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها
سلام

من میخواستم بدانم این موضوع جدیدی که در سازمان سنجش در مورد پذیرش بدون کنکور جدیدا گذاشته اند و ۲روز قبل نیز در اخبار گفته شد چیست؟

کدام دانشگاه ها بدون کنکور پذیرش دارند؟
از کدام دانشگاه ها دانشجو پذیرش میکنند؟از دانشگاه های غیرانتفاعی ،پیام نور،آزاد،شبانه و... کدام یک را شامل میشود؟
دانشجویان پذیرفته شده چه ویژگی باید داشته باشند؟

چگونه باید ثبت نام کرد؟
تنها مربوط به نفرات اول است یا ۱۰% یا۲۰% هم شامل میشود؟

مطلب بعد مربوط به سهمیه هاست
سهمیه نفر اول دانشگاه مثلا غیر انتفاعی با روزانه یا شبانه یکی است؟
این سهمیه مربوط به دانشگاه آزاد هم میشود؟

این موضوع ۱۰%و۲۰% چیست؟ مربوط به سهمیه است یا پذیرش بدون کنکور؟
تنها یک فرم ثبت نامی برای هر دو مورد وجود دارد؟ یا ثبت نام آن ها در ۲ قسمت مختلف صورت می پذیرد ؟

لطفا کسانی که سال های پیش از این سهمیه استفاده کرده اند نظری بدهند که چه میزان در تنزل رتبه هایشان نقش داشته است؟رتبه اولیه آنها تبدیل به چه رتبه ای شده است؟
این که می گویند مثلا رتبه ۱۰۰۰من شده ۵۰ به این دقیقی از کجا متوجه شده اند؟

و اینکه ما بتوانیم دانشگاه های مختلف را با هم مقایسه کنیم و ببینیم چه کسانی از چه دانشگاه هایی از این سهمیه استفاده کرده اند و چه نتیجه ای را اتخاذ نموده اند؟

مثلا مگر میشود تنها با سهمیه رتبه اولی از هر دانشگاهی که باشد با هر معدلی که رتبه اول شده باشد
رتبه شخص یک دهم برابر شده و شریف قبول شود؟

وقت بسیار کم است
برای سال آینده هم بخواهم استفاده نمایم ذهنم رابسیار مشغول نموده است

چند بار میتوان از تبصره استفاده کرد؟ چه سهمیه و چه پذیرش بدون کنکور

پیشاپیش از همه دوستان سپاسگزارم

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۰
۰
ارسال: #۲۰
۳۰ خرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۱۰ ب.ظ
RE: نقش سهمیه رتبه اولی و همچنین پذیرش بدون کنکور دانشگاه ها
۱۰ درصد اول کلاس در صورتیکه ۸ ترمه درسشون رو تموم کنن میتونن بدون کنکور پذیرش بشن..
بستگی به دانشگاهی که درس خوندین دانشگاه مقصد ممکنه شما رو پذیرش کنه یا اینکه رد کنه
واسه ی همه ی دانشگاه ها به جز دانشگاه آزاد این سهمیه وجود داره.

و اما سهمیه شاگرد اول
مربوط به نفر اول کلاس میشه که حداکثر در ۸ ترم تحصیلی درسشو تموم کنه و معدل میانگینش از بقیه بیشتر باشه.
این دانشجو با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و کسب ۹۰ درصد نمره آخرین نفر قبول شده در رشته و دانشگاه مورد نظرش میتونه بره اونجا درس بخونه.
سهمیه های فوق فقط واسه دانشگاه هایی هست که زیر نظر وزرات علوم هستند.
این سهمیه واسه همه ی این دانشگاه ها یکسانه.

پیروز و موفق باشید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aamitis , fa_shinobi
ارسال: #۲۱
۳۱ خرداد ۱۳۹۲, ۱۲:۳۷ ق.ظ
(۳۰ خرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۱۰ ب.ظ)saturn2201 نوشته شده توسط:  ۱۰ درصد اول کلاس در صورتیکه ۸ ترمه درسشون رو تموم کنن میتونن بدون کنکور پذیرش بشن..
بستگی به دانشگاهی که درس خوندین دانشگاه مقصد ممکنه شما رو پذیرش کنه یا اینکه رد کنه
واسه ی همه ی دانشگاه ها به جز دانشگاه آزاد این سهمیه وجود داره.

و اما سهمیه شاگرد اول
مربوط به نفر اول کلاس میشه که حداکثر در ۸ ترم تحصیلی درسشو تموم کنه و معدل میانگینش از بقیه بیشتر باشه.
این دانشجو با شرکت در کنکور کارشناسی ارشد و کسب ۹۰ درصد نمره آخرین نفر قبول شده در رشته و دانشگاه مورد نظرش میتونه بره اونجا درس بخونه.
سهمیه های فوق فقط واسه دانشگاه هایی هست که زیر نظر وزرات علوم هستند.
این سهمیه واسه همه ی این دانشگاه ها یکسانه.

پیروز و موفق باشید.

چه دانشگاه هایی زیر نظر وزارت علوم هستند؟
تا جایی که در این تاپیک دیده ام حتی دانشجویان آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور نیز صحبت از سهمیه کرده اند

دوست من

اگه یه روز چشاتو باز کردی و خودت رو وسط یه کوره دیدی ،

نترس و سعی کن پخته بیرون بیای ، وگرنه سوختن رو همه بلدن ...
۰
۰
ارسال: #۲۲
۰۱ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۰۴ ق.ظ
(۳۱ خرداد ۱۳۹۲ ۱۲:۳۷ ق.ظ)learned نوشته شده توسط:  چه دانشگاه هایی زیر نظر وزارت علوم هستند؟
تا جایی که در این تاپیک دیده ام حتی دانشجویان آزاد و غیر انتفاعی و پیام نور نیز صحبت از سهمیه کرده اند

تا جایی که من اطلاع دارم دانشگاه روزانه , شبانه , غیر انتفاعی , پیام نور , مجازی و بین الملل زیر نظر وزارت علوم هست.
یعنی همه ی اون دانشگاههایی که وقتی کنکور سراسری دادین تو لیست انتخاب رشته بود.
فقط دانشگاه آزاد این سهمیه رو نداره . بقیه دانشگاهها دارن.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: aamitis
ارسال: #۲۳
۰۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۳:۰۲ ب.ظ
دوستان من فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر نرم افزار هستم ، می خواستم بدونم در چه رشته هایی میتونم در جایابی شرکت کنم ؟
۰
۰
ارسال: #۲۴
۰۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۴:۳۱ ب.ظ
سلام دوستان
ببخشید از هر دو تا سهمیه هم میشه استفاد کرد؟
یعنی هم فرم رتبه اولی رو پر کنم بدم محل فارغ التحصیلی بعد از مجاز شدن در کنکور
و هم در این جایابی بدون کنکور شرکت کنم ؟
میشه این کار رو کرد
خیلی ممنون
۰
۰
ارسال: #۲۵
۰۲ تیر ۱۳۹۲, ۰۷:۱۰ ب.ظ
راستی کسی که جایابی قبول میشه میتونه امسال کنکور هم شرکت کنه؟
۰
۰
ارسال: #۲۶
۰۳ تیر ۱۳۹۲, ۰۲:۲۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۳ تیر ۱۳۹۲ ۰۲:۲۷ ب.ظ، توسط saturn2201.)
(۰۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ)tiger2012 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
میشه این کار رو کرد
خیلی ممنون

بله میشه
یکی از بچه های IT پارسال رتبش حدود ۹۰۰ بود ولی با سهمیه شاگرد اولی جایی نیاورد. بدون کنکور رفت غیر انتفاعی.

(۰۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۱۰ ب.ظ)azita sadat safavi نوشته شده توسط:  راستی کسی که جایابی قبول میشه میتونه امسال کنکور هم شرکت کنه؟

اگه داشنگاه دولتی روزانه قبول بشین از کنکور امسال محروم میشین.
در غیر اینصورت میتونید شرکت کنید.
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tiger2012
ارسال: #۲۷
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۹:۲۰ ق.ظ
ممنون پس اگر روزانه نباشه میشه شرکت کنم ؟ یعنی بعدا اگر کنکئر فبول بشم باید اون دانشگاه قبلی جایابی را چیکار کنم ؟ میشه دو رشته مختلف همزمان ارشد خوند ؟
من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم چه رشته هایی میتونم انتخاب کنم ؟ فقط نرم میشه یا سخت و IT و مدیریت .... ؟؟!!!
۰
۰
ارسال: #۲۸
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۱:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۸ ق.ظ، توسط mah123.)
(۰۲ تیر ۱۳۹۲ ۰۴:۳۱ ب.ظ)tiger2012 نوشته شده توسط:  سلام دوستان
میشه این کار رو کرد
خیلی ممنون

سلام تو اطلاعیه ای که سازمان سنجش داده نوشته نمیشه از هر دو سهمیه استفاده کرد.
۴ـ۱۶ـ استفاده از تسهیلات مندرج در ماده ۲ (پذیرش بدون آزمون) و ماده ۷ (شرکت در آزمون و بهره‌مندی از سهمیه برگزیدگان علمی) همزمان امکان‌پذیر نمی‌باشد.

دوستان کسی می دونه بعد از پر کردن فرم سهمیه شاگرد اولی توسط دانشگاه، دانشگاه باید فرم رو چه جوری بفرسته به سازمان سنجش؟ مسئول آموزش ما در جریان نیست Sad
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: tiger2012
ارسال: #۲۹
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۱۲:۱۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۷ ب.ظ، توسط saturn2201.)
(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۵۷ ق.ظ)ghazalehJ نوشته شده توسط:  سلام تو اطلاعیه ای که سازمان سنجش داده نوشته نمیشه از هر دو سهمیه استفاده کرد.
۴ـ۱۶ـ استفاده از تسهیلات مندرج در ماده ۲ (پذیرش بدون آزمون) و ماده ۷ (شرکت در آزمون و بهره‌مندی از سهمیه برگزیدگان علمی) همزمان امکان‌پذیر نمی‌باشد.

دوستان کسی می دونه بعد از پر کردن فرم سهمیه شاگرد اولی توسط دانشگاه، دانشگاه باید فرم رو چه جوری بفرسته به سازمان سنجش؟ مسئول آموزش ما در جریان نیست Sad

نمیدونم منظور از این قانون چیه ولی منافاتی باهم نداره. من تاجایی که میدونم بچه ها کنکور میدن .. قبل از اینکه نتایج کنکور بیاد واسه سهمیه ۱۰ درصد اول اقدام میکنن.
شاید منظورش اینه که نمیشه مثلا همزمان دو تا دانشگاه درس بخونید.مثلا با کنکور یجایی قبول بشین بدون کنکورم جای دیگه.در اینصورت فقط یکی از این دوتا رو میتونین برین.Exclamation

(۰۴ تیر ۱۳۹۲ ۰۹:۲۰ ق.ظ)azita sadat safavi نوشته شده توسط:  ممنون پس اگر روزانه نباشه میشه شرکت کنم ؟ یعنی بعدا اگر کنکئر فبول بشم باید اون دانشگاه قبلی جایابی را چیکار کنم ؟ میشه دو رشته مختلف همزمان ارشد خوند ؟
من فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار هستم چه رشته هایی میتونم انتخاب کنم ؟ فقط نرم میشه یا سخت و IT و مدیریت .... ؟؟!!!

دو رشته بصورت همزمان نمیشه خوند
اگه بخواین برین یه دانشگاه یا یه رشته ی دیگه باید از دانشگاه قبلی انصراف بدین.
۰
۰
ارسال: #۳۰
۰۴ تیر ۱۳۹۲, ۰۱:۰۷ ب.ظ
خوب شاگرد اول ها می تونن ۲ کار انجام بدن. یا بدون آزمون برن. یا با سهمیه شاگرد اولی که در قسمت "و" دفترچه هست، شاگرد اولیشون روی رتبه شون تاثیر بذاره. از این ۲ تا نمیشه همزمان استفاده کرد.
دوستان اگه کسی مراحلی که دانشگاه باید برای فرستادن فرم سهمیه شاگرد اولی به سازمان سنجش رو انجام بده میدونه ، لطفااااااا سریع به من اطلاع بده Sad من زیاد برای فرستادن فرم وقت ندارم.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  آینده شغلی برقکاران و نحوه آموزش چگونه است؟ liliahmadi ۰ ۳۲ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۰۴:۳۹ ق.ظ
آخرین ارسال: liliahmadi
  آموزش نحوه گرفتن پرتره ای حرفه ای mortazangz ۰ ۱,۲۶۸ ۲۵ بهمن ۱۴۰۰ ۰۲:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: mortazangz
  نحوه محاسبه دفیق لگاریتم بدون ماشین حساب mcse2010 ۲ ۸۰,۱۳۸ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ۰۹:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: chemical_darton29
  نحوه مطالعه دروس...راهنمایی لطفا... mona64 ۳ ۳,۸۸۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ۱۰:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  نحوه کار با شبیه ساز cooja amani96 ۳ ۳,۴۶۲ ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۵ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
Question نحوه دانلودpatent imsad88 ۲ ۵,۴۳۴ ۰۳ آذر ۱۳۹۷ ۰۶:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: zahramotieeyan
  نحوه مشخص کردن بیت‌های حافظه کنترل Erfan_Ekh ۰ ۱,۸۴۸ ۰۹ تیر ۱۳۹۷ ۰۳:۱۷ ب.ظ
آخرین ارسال: Erfan_Ekh
  نحوه محاسبه مجموعه پیش بینی یا lookahead Erfan_Ekh ۱ ۲,۳۱۹ ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۱:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: ftmbghrn
  سهمیه شاگرد اولی برای رشته ی دوم rezasys ۰ ۱,۷۲۸ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۵ ب.ظ
آخرین ارسال: rezasys
  سهمیه شاگرد اولی masoomeh_s ۷۹ ۴۳,۱۸۳ ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ ۰۹:۲۳ ب.ظ
آخرین ارسال: rezasys

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close