زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۱۲:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

شبکه کردن مجازی ویندوز و لینوکس

ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۱۰:۳۶ ق.ظ
میخواستم به نرم افزار vm ware ویندوز xp و لینوکس را به هم متصل کنم یه شبکه بندی مجازی ولی چون ویندوز ۷ نصب دارم و قصد پاک کردنش رو ندارم میخواستم بدونم میشه روی سون با vmware ویندوز ‌xp نصب کرد بعد هم لینوکس رو روی اون نصب کرد و شبکه کرد یا نه باید فقط ویندوز xp باشه
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۳۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۳۸ ق.ظ، توسط bagherok.)
تااونجایی که میدونم تا هرچند تا که سخت افزارتون بتونه ساپورت کنه مشکلی نیست.
منظورم اینه که وقتی با ویندوز ۷ بالا میای , xp ولینوکس رو که مجازی نصب کردی اجرا کنی سیستمت بکشه.
میکشه؟؟

حداقل ۲ گیگ رم:
۱ گیگ برای ۷
xp 512
۵۱۲ لینوکس

...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۰۲:۴۴ ب.ظ
نه منظورم کشیدن نیست رم و سی ÷ی یو م بالاست رم من ۲ دارم .ببیت منظورم اینه فرض مثال اینکه من ویندوز ایکس پی دارم بعد روی اون vm ware نصب میکنم بعد با vm ware لینوکس نصب میکنم بعد با هم به صورت مجازی شبکشون میکنم تا اینجا مشکلی نیست اما من ویندوز ایکس ÷ی ندارم و ۷ دارم حالا روی سون ایکس پی و لینوکس را با vm ware نصب کنم میشه باز هم ایکس پی و لینوکس را شبکه کرد
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammadali1990 , Mahbanoo313
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۰۴:۳۱ ب.ظ
شدنش میشه
وقتی چون لینوکس ifconfig رو بزنی و بری ip رو برداری بعد تو ویندوز اکس پی ping linuxip رو می زنی میشناسه، یعنی به شبکه وصل شده اما با نحوه ارسال فایل و نرم افزار خاصش نمی دونم چطوری میشه کار کرد.
اما مطمئنم وصل میشم و اوایل که لینوکس رو شروع کرده بودم همین کارو تست کردم و پینگ شد از اکس پی به لینوکس و برعکس اما نتونستم شبکه راه بندازم(من کارم شبکه نیست و تو سیستم هایی با سیستم عامل های مختلف شبکه راه ننداختم).
اما در کل ، بله میشه.

حرفی برای گفتن نیست .... باید تلاش کرد وبس .
۰
۰
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۰۸:۲۵ ب.ظ
RE: شبکه کردن مجازی ویندوز و لینوکس
سلام
واسه انتقال فایل هم شما باید داخل لینوکس سرویس سمبا رو ران کنید آموزش راه اندازیش رو اینجا میذارم.
موفق باشید
Samba Service.pdf
اندازه فایل: ۳۰۰/۳۸ KB

Your deram doesn't have an expiration date Take a deep breathe,and try again
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amku
ارسال:
۱۳ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۱۷ ب.ظ
(۱۳ آبان ۱۳۹۱ ۰۲:۴۴ ب.ظ)mohsennikbakht نوشته شده توسط:  نه منظورم کشیدن نیست رم و سی ÷ی یو م بالاست رم من ۲ دارم .ببیت منظورم اینه فرض مثال اینکه من ویندوز ایکس پی دارم بعد روی اون vm ware نصب میکنم بعد با vm ware لینوکس نصب میکنم بعد با هم به صورت مجازی شبکشون میکنم تا اینجا مشکلی نیست اما من ویندوز ایکس ÷ی ندارم و ۷ دارم حالا روی سون ایکس پی و لینوکس را با vm ware نصب کنم میشه باز هم ایکس پی و لینوکس را شبکه کرد

بله منم منظورم این بود که میشه.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
و
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
رو هم ببینید.

...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: amku
ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۱, ۱۱:۴۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۴ آبان ۱۳۹۱ ۱۱:۴۵ ق.ظ، توسط amku.)
کار که نشد نداره
باید هر دوی لینوکس و ایکس پی روی یک range ip باشن. یا اینکه تنظیمات کارت شبکتون رو برای هر دو سیستم عامل در تنظیمات vmware روی NAT بزارید و یا روی لینوکستون dhcp رو تنظیم کنید تا با هم ping داشته باشن. برای اشتراک منابع هم از سامبا استفاده کنید.
پیاده سازی dhcp در لینوکس
و

البته سامبا خیلی بیشتر از یک نرم افزار برای اشتراک فایل هاست اگه دوست دارید بهم یه پ-خ بزنید و ایمیلتون رو بدید تا براتون دو تا کتاب مرجع سامبا رو میل کنم
۰
۰
ارسال:
۱۴ آبان ۱۳۹۱, ۰۹:۵۲ ب.ظ
البته اگه هدفتان ارتباط فایلی بین ویندوز اکس پی و ۷ و لینوکس باشد با نصب vmware tools در همه سیستم ها امکان drag & drop فایل بین همگی وجود دارد
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تعریف ای پی استاتیک در ویندوز ۱۱ و مودم و دستگاه تردد babmelo ۰ ۴۱۴ ۰۳ تیر ۱۴۰۲ ۱۱:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: babmelo
  پیدا کردن دستگیره manager_66 ۵ ۴,۳۳۴ ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: blackhalo1989
  تا به حال شده خدا فرصت زندگی کردن دوباره رو بهت بده؟مرگ از جلوی چشمات رد شده؟ abraham ۲۱ ۱۴,۴۲۸ ۲۰ دى ۱۳۹۹ ۱۰:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: raam
  جایی برای پیدا کردن توابع آماده جاوااسکریپت f.b ۷ ۳,۹۹۹ ۲۰ آذر ۱۳۹۹ ۰۴:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: calm
Question مجازی ساز virtual box M...D ۰ ۱,۴۴۳ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۱:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M...D
  هوش مجازی مالک اشتر mona64 ۳ ۳,۱۵۳ ۱۸ مهر ۱۳۹۹ ۱۰:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: pioneer01
  پیدا کردن موضوع پایان نامه k1.technology ۲ ۷,۷۱۵ ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۱۲:۵۴ ب.ظ
آخرین ارسال: bankabzar
  اجرای نرم افزار ویندوز در اندروید elecomco ۰ ۲,۷۶۰ ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ۰۸:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  آموزش آپدیت ویندوز ۷ به ویندوز ۱۰ elecomco ۰ ۲,۳۷۶ ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ ۰۲:۵۳ ب.ظ
آخرین ارسال: elecomco
  اکانت تست جهت کلاس مجازی رایگان SamanehRashvand ۰ ۱,۹۳۰ ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ ۰۳:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SamanehRashvand

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close