زمان کنونی: ۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۱:۲۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

طرح هدفمند سازی مصرف مانشت!!

ارسال:
۰۷ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۴۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ بهمن ۱۳۸۹ ۰۶:۵۲ ب.ظ، توسط Soheil.)
سلام دوستان
اینجا قراره پیشنهاد داده بشه ولی من پیشنهادی ندارم و این پست رو زدم!!! می خواستم فقط با همدیگه یه هم افزایی بکنیم ببینیم روزهای آخر چجوری میشه مصرف مانشت رو هدفمند کرد. قراره مانشت یک ابزار کمکی در کنار مطالعه شما برای کنکور باشه در حالی که تو این روزهای حساس و سرنوشت ساز آخر، مانشت نوردی داره واسه بعضی‌ها مشکل ساز میشه.

امیدوارم که دوستان از حرفهام ناراحت نشن ولی این روزها یه سری موضوعات بخش سرگرمی مثه خوره داره وقت بچه‌ها رو میگیره. آدم عاقل مخالف سرگرمی نیست ولی یه نگاه به آمار پست های همین ۳ ۴ تا موضوع بخش سرگرمی بکنید! مانشت اگه برو بیا داشته باشه بد نیست ولی در این موفعیت و مورد خاص لزومی نداره که این برو بیا تو بخش های فرعی سایت باشه.

خب، این از Problem statement حالا منتظر Solution‌ها میمونیم! اصلا وجود این مشکل رو تایید می کنید؟

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۷ بهمن ۱۳۸۹, ۰۴:۵۸ ب.ظ
من تایید می کنم
من که این چند روز هر وقت میام مانشت میبینم پست های مختلف بخش سرگرمی اولین تیتر آخرین ارسال هاست...
با اینکه دلم نمیخواد بازشون کنم که وقتم گرفته نشه ولی آخرش میگم بذار ببینم بچه‌ها اینجا چی گفتن و چی شنیدن!!!!!!!!

Smileآینده متعلق به کسانی است که از رقابت دست نکشند. هرگز از بهتر شدن دست برنداریدSmile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soheil
ارسال:
۰۷ بهمن ۱۳۸۹, ۰۵:۰۹ ب.ظ
اینکه یه عده ای عادت کنند صبح تا شب یا حتی شب تا صبح بشینند پای مانشت و مشغول فعالیت در بخش سرگرمی باشن خب کار درستی نیست ولی در کنار بخش سرگرمی بخش های درسی‌ها در حال فعالیت هستند و هنوز راکد نشدند‌، از طرفی راحت میشه صورت مسئله را پاک کرد و بخش سرگرمی را حذف کرد و از طرفی به کاربران اخطار داده بشه که فعالیت خودشون را در بخش سرگرمی محدود کنند .
در ضمن مانشت با بقیه فروم‌ها و تالارهای گفتمان فرق داره و هر جور مبحثی در بخش سرگرمی مطرح نمیشه .

.... Loading
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Soheil
ارسال:
۰۷ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۳۰ ب.ظ
@mohandes
حرفتون درسته ولی من هم گفتم، مشکل فعالیت کاربرا در بخش های فرعی سایته، نه محتوای بخش سرگرمی و حل تست در انجمن مباحث درسی.
محدودیت فکر خوبیه ولی نمیشه که مواظب همه کاربرا بود، میشه بخش سرگرمی رو محدود‌تر کرد یا یه سری موضوعات رو بست. باید نظر دکتر ببینیم چیه.

سخته، ولی ممکنه!
۰
۰
ارسال:
۰۷ بهمن ۱۳۸۹, ۰۷:۴۲ ب.ظ
tمن فکر می کنم که به هر فردی اجازه بدین که خودش نگران هدفمند کردن مانشت در مورد خودش بشه!!!
نه اینکه بخشی و محدود کنین!!!
به نظرم خنده داره که ادم تشخیص بده که مثلا بخش سر گرمی های مانشت وقتشو می گیره و بهتره نیاد با این حال باز هم نتونه جلو خودشو بگیره!!!!!!!

سپیده که سربزند در این بیشه زار خزان زده شاید گلی بروید شبیه آنچه در بهار بوئیدیم
پس به نام زندگی هرگز مگو هرگز.
۰
۰
ارسال:
۰۸ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۲۵ ق.ظ
RE: طرح هدفمند سازی مصرف مانشت!!
آقا سهیل‌، هم حرف خوبی زدی و هم عنوان جالب براش گذاشتی.
راستش این بحث زیاد استفاده کردن از مانشت و تشبیه اون به اعتیاد و ترک کردن و چیزای این شکلی منو خیلی ناراحت میکنه‌، چون من از این مسائل بدم میاد‌، پس دوستان استفاده از مانشت رو به اعتیاد با مواد مخدر تشبیه نکنن‌، نه بخاطر اینکه من بدم میاد بلکه بخاطر جلوه سیاه مواد مخدر در برابر نور علم!!!
اما استفاده نادرست از هر چیز بده. مثلاً نماز خوندن خیلی خوبه اما پیامبر به اون کسی که زندگی خودش رو رها کرده بود و فقط به عبادت میپرداخت و از امور خانواده اش کوتاهی میکرد، تذکر داد.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال:
۰۸ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۴۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ بهمن ۱۳۸۹ ۱۲:۴۵ ق.ظ، توسط ف.ش.)
به نظر من هم قسمت سرگرمی خیلی وقتی نمیگیره.
مثلا من خودم مشکلم اینه که اینجا معمولا سوالهای دشوار مطرح میشه نه سوالهای ساده البته از این بابت خیلی هم خوشحالم Smile
ولی پیش میاد که یه سوالی رو یه مدت آدم وقت میگذاره و به نتیجه ای میرسه دوباره فردا ایده جدیدی مطرح میشه و کلا یه مدت ذهنش درگیره و شاید هیچ کسی نتونه اون مسئله رو حل کنه ..
البته من خودم سعی میکنم خیلی روی یک مسئله گیر ندم که حتما جوابش پیدا بشه.
و درکل به نظرم اگه ساعت حضورمون رو خودمون مشخص کنیم مشکلی نباشه.
منم که کلا به این نتیجه رسیدم که مانشت بیام و نیام ساعت درس خوندنم محدوده!

If your success is not on your own terms, if it looks good to the world but does not feel good in your heart, it is not success at all.
(Anna Quindlen)
۰
۰
ارسال:
۰۸ بهمن ۱۳۸۹, ۰۲:۲۵ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۸ بهمن ۱۳۸۹ ۰۲:۴۱ ق.ظ، توسط Maryam-X.)
سلام به همگی
اولا از همه خیلی خیلی از آقای سهیل به خاطر زدن چنین تاپیکی ممنونم. این کارشون حس نوع دوستی شون رو نشون می ده که با اینکه دوران کنکور رو پشت سر گذاشتند ولی هنوز به فکر بقیه هستند.
چند صباحی بود که واقعا صحبت کردن در مورد چنین مسئله ای احساس می شد....

(اول چند دقیقه روضه بخونم...Tongue):
ببینید بچه ها...من خودم تا چند هفته‌ی پیش با وجود اینکه هر روز توی مانشت بودم خیلی عالی و طبق برنامه درس می خوندم.و از این جهت مشکلی نداشتم.تا اینکه مصداق پست‌ها کم کم به این سو رفت که:خسته شدیم...این ماه آخر کم آوردیم...همه از دکتر مشاوره می خواستند چکار کنیم وغیره
در کل به نظر می اومد که اکثر مانشتی بازدهی درس خوندنشون اومده پایین.و متاسفانه این حس به من هم رسوخ پیدا کرد.(در صورتی که من قبل از خوندن اون تاپیک‌ها چنین مشکلی را در خودم احساس نمی کردم)
از طرفی بچه های قبول شده می گفتند که این حس برای همه‌ی کنکوری‌ها تو این ایام هست و نباید نگران شد.
همین باعث شد که من ۱۰ روز از بهترین فرصتهای درس خوندنم را به خاطر بی حوصلگی از دست بدم.و متاسفانه با فکر اینکه بقیه هم دچار این بحران شدند و زیاد درس نمی خونند.زیاد این خطر رو حس نمی کردم.

تا اینکه چند روز پیش با یکی از دوستان کنکوری‌ام تماس گرفتم.(توضیح:ایشون برای ارشد بسیار با انگیزه و برنامه ‌ی درس خوندنشون خیلی از فشرده‌تر از برنامه‌ی من و مانشتی هابود و اگر این ایام خستگی داشته باشه این خانم در الویته.نه من و شما
پرسیدم:در چه حالی؟
گفت:وضعیت درس خوندن مطابق قبل خیلی خوب پیش می ره.فقط برای اینکه مطمئن باشم وقت کم نمی یارم به جای ۸ ساعت این روز‌ها ۱۰ ساعت مفید دارم می خونم!!

انتظار داشتم ایشون هم بگن که خسته شدن و ساعات مطالعه شون پایین اومده.اونجا بود که فهمیدم بیرون از مانشت هم زیاد از این حس های افسردگی خبری نیست و هر چه زودتر باید یه تکونی به خودمون بدیم وگرنه عقب می افتیم.
خلاصه‌ی مطلب اینکه من اولین خطر مانشت رو وجود موج های منفی می دونم.همون طوری که ما با موج های مثبتش خیلی جلو رفتیم این یکی می تونه سر عت گیر باشه.پس مراقب باشید.

ثانیا علت اینکه حضور بچه‌ها در اینترنت و مانشت و زدن پست های سر گرمی این روزها به جای کمتر شدن بیشتر شده رو من همین موضوع می دونم.(بالاخره وقتی آدم حوصله‌ی درس خوندن نداشته باشه سراغ کارهای مفرح دیگه می ره)
که اگر برنامه‌ی درس خوندن بچه‌ها درست شه این یکی هم کم کم خود به خود اصلاح میشه.

ولی من اصلا حذف پست های سر گرمی رو جایز نمی دونم!باید فکر همه رو کرد.مثلا برای منی که بعد از یک روز درس خوندن ساعت ۱۱/۵ شب به بعد وارد مانشت می شم تا انرژی بگیرم و اون موقع به هیچ وجه کشش مطالب درسی رو ندارم این سر گرمی‌ها خیلی مفیده.اگر همین تفریح ساده رو از من بگیرندممکنه واقعا ببرم و روز بعد نتونم به خوبی روز قبل درس بخونم.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
ارسال:
۰۸ بهمن ۱۳۸۹, ۰۲:۵۸ ق.ظ
من دارم مطالب رو می‍خونم! خیال نکنید نظر نمی‍دم نیستم و نمی‍خونم Big Grin

اینجا رو هم ببینید!

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰
ارسال: #۱۰
۰۹ بهمن ۱۳۸۹, ۰۶:۳۷ ب.ظ
کلا من حس میکنم خوندن ما از فکر کردنمون روی مباحث خیلی حجمش بیشتره،
تعداد ساعات مفید مطالعه ملاک دقیقی نیست( مطالعه اصولی به چند مرحله تقسیم میشه که یکی میشه فکر کردن روی مباحث و ارتباط مباحث با هم )اگه اصولی مطالعه کنیم خسته نمیشیم‌، در مورد مانشت هم یه جو عمومی حاکمه‌، عده ای هنوز دانشجو هستن و زیاد جدی نمی خونن‌، عده ای مشغول کار یا خدمت سر بازی هستن و میخوان اگه بشه سر و سامون بگیرن Big Grin عده ای که میخوان قبول بشن چون اعتقاد دارن باید قبول بشن میتونن کمتر بیان مانشت یا وقت استراحت یه سر بزنن Smile

در مورد بخش سرگرمی به عنوان یکی از خدمتگذاران مانشت فتوای مانشتی میدم که اگه جز اونایی هستین که معتقدین باید قبول بشین جدی باشین !!!! سرگرمی؟؟؟؟؟ اونم الان؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هر که او از هم‌زبانی شد جدا
بی‌زبان شد گرچه دارد صد نوا
چونکه گل رفت و گلستان درگذشت
نشنوی ز آن پس ز بلبل سرگذشت
۰
۰
ارسال: #۱۱
۱۰ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۳۶ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۳۷ ب.ظ، توسط Masoud05.)
بجه‌ها نگران این نباشید که سایت داره به حاشیه میره‌، چند تا سوال توپ گذاشتم که راجع بهش بحث کنیم‌، مطمئنم از این سوال‌ها که گذاشتم‌، امسال حتماً خودش یا مشابه اون میاد.

واللَّه خَیْرٌ وَأَبْقَى
۰
۰
ارسال: #۱۲
۱۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۲:۴۷ ق.ظ
به نظر من هم قطع یکباره‌ی ارتباط با مانشت در این برهه‌ی زمانی اصلا کار درستی نیست...
باعث میشه فرد دچار یک نگرانی و استرس بشه.و اون شوری رو که لازمه برای درس خوندن از دست بده.
هر چقدر مانشت پر جنب و جوش‌تر باشه انگیزه وانرژی ما برای درس خوندن هم بیشتر می شه
شرط می بندم کسایی که کلا مانشت رو ترک کردند در و ضعیت روحی نامطلوب تری نسبت به بقیه به سر می برند و بازدهی پایین تری دارند.!حتی اگر زمان مطالعه شون اینجوری بیشتر شده باشه.

زندگی ، همیشه فریاد زدن نیست ...، بلکه صدای آرامی است که در انتهای روز می گوید: فردا دوباره تلاش خواهم کرد.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ف.ش
ارسال: #۱۳
۱۱ بهمن ۱۳۸۹, ۱۰:۱۷ ق.ظ
بابا مانشت که فقط مال کنکوری‏‏های ارشد نیست. شما مانشت رو از این منظر می‏‏بینید خیلی‏‏های دیگه از منظرهای دیگه اون رو می‏‏بینن. فعلاً مدتیه که جو ارشد غالب شده ولی اصولاً مانشت دوست داره چهارفصل باشه.

اینکه فعالیت‏‏ها کمتر شده نشان دهنده سستی شما در درس خوندن و جدیتتون هست. من هشدار می‏‏دم که اگه لحظه‏‏ای توی این روزها از درس خوندن دست بکشید همه زحمت‏‏هاتون بر باد خواهد رفت.‏

من برم هر جای دنیا قلب من دست تو گیره
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  اگر بیش از سه سال از عضویت شما در مانشت میگذرد:بگویید کجایید و چه میکنید؟ Fardad-A ۸۳ ۵۶,۴۲۸ ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ ۱۲:۵۰ ق.ظ
آخرین ارسال: clint
  دانلود جزوات طرح ۹۰ درصد پارسه SarahArshad ۱۱ ۳۰,۹۸۵ ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: paaaaah
  رکوردهای مانشت admin ۱۴۰ ۸۳,۸۷۱ ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: msm1365
  پکیج آموزشی طراحی وب + فارسی سازی وردپرس + سئو Happiness.72 ۶ ۶,۳۶۵ ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۱۵ ب.ظ
آخرین ارسال: saqarmoshtaq
  مرتب سازی سریع تصادفی چیست؟ Xzrix ۰ ۱,۴۰۷ ۱۴ آذر ۱۳۹۹ ۰۷:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Xzrix
  شبیه سازی مقاله Q-Learning kadoos ۱۶ ۱۵,۴۳۷ ۲۵ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: nasim.nasim۱
  اهدای کتاب هایم به اعضای گل مانشت x86 ۴۴ ۳۵,۵۷۵ ۰۳ آبان ۱۳۹۹ ۰۹:۴۴ ب.ظ
آخرین ارسال: abolfazl pepco
Lightbulb گروه ترجمه ی مانشت marvelous ۱۳ ۸,۹۲۰ ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: ziba_090
  دانلود طرح لایه باز yaraplas ۰ ۱,۷۳۷ ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۳:۰۱ ب.ظ
آخرین ارسال: yaraplas
Tongue انجمن پسران مانشتی aatwo ۴۰ ۳۰,۳۱۸ ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۲:۲۵ ق.ظ
آخرین ارسال: khayyam

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close