زمان کنونی: ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۵:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بچه ها!!!! کی حریصانه-مهلت معین رو خوف بلده؟؟یه سوال دارم اساسی....

ارسال:

just4it پرسیده:

Photo بچه ها!!!! کی حریصانه-مهلت معین رو خوف بلده؟؟یه سوال دارم اساسی....

سلام
من خیلیAngryام از دست این مهلت معین که یه جاش مبهمه برام...

ص۱۵۳پوران و ص ۲۵۱ مقسمی یه مثال زده که برام گنگه...

۱)) چراااااا؟؟؟؟؟ترتیب{۳/۲/۱}با مهلت های {۱/۱/۳} رد شدن؟؟؟؟ بعد از کار۳ و کار۲ ؛بازمان های ۱و۱ کار ۱ می تونه انجام شه ک!!!!

۲)) از طرفی چرا مجموعه{۲/۱/۴} با ترتیب مهلت زمانی{۱/۳/۳} پذیرفته شدآخه بعد ازکار۲و۱ که به زمان ۴ میرسیم!!! ؛ اونوقت کار ۴ با مهلت ۳ چه جوری انجام میشه؟؟؟؟!!!!

چرا؟؟؟؟ آخه چرا؟؟؟؟؟..........
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

۰
ارسال:

mohsen_m پاسخ داده:

چون مهلت کارهای ۲ و ۳ هر دو برابر یکه ، یعنی اگه ۲ رو اجرا کنیم مهلت ۳ تموم میشه و اگه ۳ رو اجرا کنیم مهلت ۲ تموم میشه ! و نمی تونیم این دوتا رو با هم داشته باشیم ! به مهلت ها شون دقت کن ! مثلا ترکیب { ۱۲۴۵} ، اونم به همین دلیل که مهلت کارهای ۲ و ۵ یکه رد میشه . و یه چیز دیگه اینکه اینجا منظور از مهلت زمان انجام کار نیست ! بلکه میزان زمانیه که یه کار می تونه منتظر بمونه ! (مثل اینکه تو این مسئله زمان انجام کار رو ۱ فرض کرده ) به همین دلیل ترکیب ۱ ۲ ۴ امکانپذیره

ارسال:

just4it پاسخ داده:

RE: بچه ها!!!! کی حریصانه-مهلت معین رو خوف بلده؟؟یه سوال دارم اساسی....

ممنون ازت Rolleyes تیکه اولو گرفتم
ولی ...

آخه در ترکیب ۲و ۱و ۴ هم وقتی کار ۲با مهلت ۱ و بعدش کار ۱با مهلت ۳ انجام میشه ؛برا ۴ مهلت تموم میشه که ! چون مهلت اونم ۳ بوده که ؟؟؟

I don't get this one
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر

۰
ارسال:

mohsen_m پاسخ داده:

نه تموم نمیشه ، کار ۲ مهلتش یکه (زمان اجرا رو ۱ در نظر گرفته ) پس از زمان ۰ تا ۱ کار ۲ انجام میشه ، از زمان ۱ تا ۲ کار ۱ انجام میشه (مهلتش ۳ هست یعنی می تونه تا ۳ واحد زمانی منتظر بمونه پس توی زمان ۱ هنوز مهلت داره ) ، و توی زمان ۲ cpu شروع به انجام کار ۴ میکنه مثل قبل چون مهلت انجامش ۳ هست و الان ما توی زمان ۲ هستیم پس می تونه انجام بشه پس از زمان ۲ تا ۳ کار شماره ۴ انجام میشه ، اما بعد انجام این کار چون ما توی زمان ۳ هستیم و بیشترین مهلت انجام کار (یعنی زمانی که یک کار می تونه صبر کنه ) ۳ هست پس مهلت انجام کارهای دیگه تموم شده و نمی تونن انجام بشن .

ارسال:

just4it پاسخ داده:

ممنون به خاطر توضیحاتتون ...
خدا خیرت بده ننه ، پیر شیTongue

۱) شما زمان اجرا را برای هر کار ۱ درنظر گرفتین(بر چه اساسی؟ از کجا...)

۲) توی مقسمی اومده بود ک مهلت کار ۲ است یعنی توی ۱ یا ۲ که هم باشیم باز انجام میشه، اما شما گفتید:
"چون ما توی زمان ۳ هستیم و بیشترین مهلت انجام کار (یعنی زمانی که یک کار می تونه صبر کنه ) ۳ هست پس مهلت انجام کارهای دیگه تموم شده و نمی تونن انجام بشن " چطور پ !!!؟؟؟

۰
ارسال:

mohsen_m پاسخ داده:

چون سوال نگفته زمان اجرا چقدره ما خودمون برابر ۱ واحد زمانی می گیریم (خود کتاب هم همین رو توی خط اول تعریف گفته : فرض کنید ۴ کار داریم که همگی در یک واحد زمانی (مثلا ۱ ثانیه ) اجرا و تمام می شوند .... )

اونجا که گفته مهلت کار ۲ است یعنی توی ۱ یا ۲ که هم باشیم باز انجام میشه ، توی خط بعد گفته زمان صفر نداریم و از ۱ شروع می کنیم ، اما من از زمان صفر شروع کردم (فرض کردم ، ممکنه خود سوال بگه از چه زمانی) اگه از ۱ شروع می کردم این تعریف درست بود و اینجوری می شد که کار ۲ از زمان ۱ تا ۲ اجرا میشه ، کار ۱ از زمان ۲ تا ۳ اجرا میشه و کار ۴ از زمان ۳ تا ۴ و در نهایت چون در زمان ۴ هستیم و بیشترین مهلت ۳ هست پس در نتیجه کار دیگه ای نمی تونیم انجام بدیم .

بستگی به سوال داره می تونه بگه مبدا زمانیمون چنده ، زمان اجرا چقدره و....

چند تا از تستای این قسمت رو حل بکنی دستت میاد

ارسال:

just4it پاسخ داده:

خیلی متشکر از این که سوالامو جواب دادید و پیگیربودید ...

آره هنوز تست نزدم ازش ! گیر دادم به این یه تیکه...

بازم تشکرBlush

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  سلام بچه های کدهای سیستم تهویه هوا رو کسی داره فاطمه دیبا ۰ ۱,۲۰۸ ۱۲ آبان ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲ ق.ظ
آخرین ارسال: فاطمه دیبا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۷۴ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  به کتاب های کنکور ارشد کامپیوتر نیاز دارم Dermobd ۰ ۲,۱۸۵ ۰۵ آذر ۱۳۹۹ ۰۳:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Dermobd
Sad وسواس فکری شدیدی دارم لطفا کمکم کنید help me plz ۲۸ ۲۳,۹۶۳ ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ ۰۷:۴۰ ب.ظ
آخرین ارسال: فاطمه سلیمانی
  ارشد یا کار؟ به راهنماییتون نیاز دارم mona64 ۱۱ ۸,۳۱۰ ۱۰ خرداد ۱۳۹۸ ۰۹:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: Masoud05
  یه سوال معماری دارم لطفا راهنمایی کنید arsalmani ۱ ۱,۵۴۲ ۱۵ آبان ۱۳۹۶ ۰۳:۳۸ ب.ظ
آخرین ارسال: msour44
  با رتبه ۱۸۰۰ آی تی شانس قبولی دارم؟؟ setayesh20 ۳ ۳,۹۹۹ ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: edward71
  سوال از بخش حریصانه (موضوع اجرای کارها در پردازنده ها) همیلا ۵ ۳,۸۲۳ ۰۷ دى ۱۳۹۵ ۰۴:۵۴ ق.ظ
آخرین ارسال: Behnam‌
  آیا راه حل حریصانه دارند؟ maneshti ۴ ۲,۱۹۸ ۰۶ دى ۱۳۹۵ ۰۲:۵۱ ب.ظ
آخرین ارسال: Jooybari
  حریصانه - سراسری ۸۱ - سراسری ۹۳ maneshti ۵ ۳,۱۶۵ ۲۴ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۴۰ ق.ظ
آخرین ارسال: Jooybari

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close