زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۱:۳۳ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

تقویت زبان

ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۱۰ ب.ظ
تقویت زبان
من زبانم در حد وسط رسیده ولی مشکلی که دارم اینه که خیلی مشکل حرف زدن دارم یعنی اعتماد به نقس ندارم
و به نظر من این کار با رفتن به کلاس خوب میتوننه ممکن باشه ولی نمیدونم چه کلاسی برم بهتره
از نظر گرامر زیاد مشکل ندارم
یکی Listening و یکی speaking
شما چه کلاسهای رو پیشنهاد میکنید؟

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۱
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۳ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۲۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۱۶ ب.ظ، توسط LORD0098.)
تقویت زبان
سلام
منم تقریبا زبانم بد نبود یعنی از لحاظ لغت خوب بودم ولی از لحاظ گرامر تعریفی نداشت .
الان ۵ ترمه میرم کلاس مکالمه (Interchange) ، واقعا هرچی که بخوای از پایه یاد میگیری .(امیدوارم استادتون خوب باشه .)
به نظر من برو توی دوره های Interchange ثبت نام کن . مطمئن باش زبانتو خوب میکنه .

تو ثروتمند نیستی مگر آنکه چیزى داشته باشی که با پول نتوان خرید ...
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: malayer , EhsanChess
ارسال:
۳۰ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۳۰ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۰۵ ق.ظ، توسط پوونه.)
تقویت زبان
کلاس اونقدرها هم که فکر میکنید موثر نیست. هرچند منکرش هم نیستم. کلاس فقط یه استارته. اصل قضیه تکرار و تمرین و اراده خودتونه.

سعی کنید لغت حفظ کنید. هرچقدر لغات بیشتری بلد باشید بهتر هم میتونید صحبت کنید. چون واژگان بیشتری در اختیار خواهید داشت
هیچ وقت از دیکشنری انگلیسی به فارسی استفاده نکنید همیشه از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی لغتی رو ترجمه کنید.
برای لیسینیگ کتاب های صوتی انگلیسی رو از نت دانلود کنید. کتاب هایی هم مثل تاکتیکس خیلی بهتون کمک میکنن. فیلم انگلیسی هم خوبه به شرط اینکه زیر نویس نداشته باشه یا اکه سختتونه بدون زیر نویس فهمیدن جمله ها ، حتما زیرنویسش انگلیسی باشه نه فارسی.
به انگلیسی فکر کنید نه به فارسی.شاید در نوشتن چندان مشکل ساز نباشه این موضوع فارسی یه جمله رو در نظر میگیرید بعد لغات رو به انگلیسی ترجمه میکنید و بعد هم از نظر گرامری تصحیحش میکنید و تمام. این خودش خیلی وقت گیره ! اما تو مکالمه یا لیسینیگ دیگه اینجوری نیست شما باید گرامر ها و لغات رو به صورت پیش فرض در ذهنتون داشته باشید همونطور که وقتی به فارسی حرف میزنید زیاد فکر نمیکنید در مورد ساختارهای جمله یا واژگان مترادف و ... در مورد انگلیسی هم همینطوری فکر کنید. سخته و به نظر بعضی ها حتی ، امکان ناپذیر اما هیچ چیزی محال نیست. به انگلیسی فکر کردن کمکتون میکنه خیلی راحت و سریع جمله بسازید.
سعی کنید گاهی خاطراتتون به انگلیسی بنویسید. اینجوری به انگلیسی فکر کردن رو یاد میگیرید. و همزمان با این تمرین موضوعی رو انتخاب کنید و جلوی آینه با خودتون حرف بزنید. بحث کنید با خودتون. کم کم عادت خواهید کرد که بدون مکث جمله بسازید.
کتاب و روزنامه انگلیسی بخونید.اکیدا توصیه میکنم برای یادگیری کامل زبان ریدینگ رو جدا نکنید از لیسینیگ و اسپیکینگ. چون شما هرچقدر جمله های زیادی ببینید ذهنتون قدرت پردازش جمله های طولانی رو به دست میاره و همچنین ساختار جمله ها به تدریج به حافظه تون سپرده میشه و در هنگام جمله سازی دیگه لازم نیست خودتون رو زیاد درگیر گرامر کنید.

اماکتاب headway خوبه. passages هم برای مکالمه البته.
برا ریدینگ select readings
برای لیسینیگ هم تاکتیک- یا هم tune-in

من خودم دو سه ترم کلاس هد وی رفتم -عهد بوق البته. الان نمیدونم هد وی تدریس میشه یا نه چون شنیدم اینترچینج دیگه جای هد وی رو گرفته تو اکثر آموزشگاه ها.-

و شرمنده شما از کلاس ها پرسیدی و من گزافه گویی کردم. حس کردم شاید یکی دسترسی به کلاس نداشته باشه گذرش به این تاپیک بیفته و بخواد بدونه چجوری میتونه روان به انگلیسی صحبت کنه اینا رو گفتم. باز هم شرمنده اگر خلاف ِ روال تاپیک شما پست زدم.

موفق باشید
۴
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: *Najmeh* , EhsanChess , pasargad7788
ارسال:
۱۱ دى ۱۳۹۱, ۱۱:۵۱ ب.ظ
تقویت زبان
یادگیری زبان مثل هر کار دیگه ای سطوحی داره که هر سطحش نیازای خودشو داره.

اگر سطحتون زیر upper intermediate باشه کلاس رفتن بهترین توصیس.اما کلاسی که مکالمه محور باشه.زبان رو در این مرحله مثل یک کودک بی سواد باید یاد گرفت.لازم نیست گرامر قوی داشته باشید.بلکه باید هر جمله ای رو به شکل صحیح شنیده باشید و بتونید تقلید صحیحی بکنید.

در مراحل پیشرفته کلاس زیاد نمیتونه کمک کنه و تبدیل به یک کار تکراری بدون پیشرفت میشه.مهمترین کار برای ارتقا و تثبیت این سطح پیدا کردن زمینه مورد علاقه تون و انجام اون به انگلیسیه.مثلا:
خوندن متن; کتاب
دیدن فیلم یا سریال با زیر نویس و کم کم بدون اون
گوشش دادن به اخبار انگلیسی و ...
۰
۰
ارسال:
۱۳ دى ۱۳۹۱, ۰۷:۵۳ ب.ظ
تقویت زبان
یکی از مشکلات من این که زمانی که دارم گوش میدم و یا با کسی دارم حرف میزنم همش تو ذهنم داره به فا رسی ترجمه میشه نمیدونم چیکار کنم که این عادت ترک بشه
از هرکسی پرسیدم روشی رو بهم معرفی نکرده؟

خـــــــــــدایا شکر‌ به خاطره همهٔ داده‌ها و نداده هایت
داده‌هات نعمتــــــــــ ، نداده‌ها هم حکـــــــــــمت ...
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: neda14078
ارسال:
۰۱ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۰۱ ق.ظ
RE: تقویت زبان
(۱۳ دى ۱۳۹۱ ۰۷:۵۳ ب.ظ)*Najmeh* نوشته شده توسط:  یکی از مشکلات من این که زمانی که دارم گوش میدم و یا با کسی دارم حرف میزنم همش تو ذهنم داره به فا رسی ترجمه میشه نمیدونم چیکار کنم که این عادت ترک بشه
از هرکسی پرسیدم روشی رو بهم معرفی نکرده؟

با بازی با کلمات و معادل سازی کلمات انگلیسی به انگلیسی میشه پردازش ذهن را برای مفهوم سریع جملات لاتین سریعتر کرد.
یکی از دوستان هم اشاره کرد که استاد مهم نیست. نه این که مهم نیست، ولی بهانه ای است برای مکالمه جمعی، ولی بیشترین درصد به خودمون بستگی داره.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: *Najmeh*

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۵۳۷ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  دانلود رایگان کتاب «زبان عمومی دکتری زیر ذره بین» مرجع اصلی زبان کنکور دکتری generalenglish ۰ ۳,۷۲۸ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۰۹:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: generalenglish
  تقویت ترجمه کتاب EhsanChess ۱۱ ۱۰,۴۱۹ ۱۶ مهر ۱۳۹۵ ۰۱:۲۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Ali3gp
  معرفی سایت خوب برای تقویت انگلیسی یا دیکشنری kaviresabz ۵ ۶,۷۳۳ ۱۷ مرداد ۱۳۹۵ ۰۱:۳۱ ب.ظ
آخرین ارسال: ghaed
  تقویت زبان برای ارشد و دکتری wskf ۹ ۸,۰۸۶ ۰۱ خرداد ۱۳۹۵ ۰۴:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: arshad_95
  ماشین پشته ای تقویت شده Baranmalihe ۱ ۱,۸۹۸ ۱۴ اسفند ۱۳۹۴ ۰۹:۳۴ ب.ظ
آخرین ارسال: RinoOo
  روش برای تقویت بینایی morweb ۱ ۱,۹۴۲ ۰۴ اسفند ۱۳۹۴ ۰۶:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: persiansong
  کدام زبان را برای یادگیری زبان دوم بعد از انگلیسی انتخاب کنم؟! eng.ma30 ۸ ۶,۹۴۶ ۲۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: eng.ma30
  کلاس زبان یا روش دیگه برای تقویت زبان (همه نظر بخصوص Speaking) mostafa2012 ۲ ۳,۸۶۵ ۱۴ مهر ۱۳۹۴ ۰۳:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: crevice
  دانلود سمینار و کتاب (موفقیت، تقویت حافظه، ثروت، اعتماد به نفس، آرامش و ...) DL4Success ۰ ۹۱ ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ ۰۷:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: DL4Success

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close