زمان کنونی: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۴:۲۸ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

برنامه‌ریزی برای مرور نهایی و تست

ارسال: #۱۶
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۰۹:۲۸ ب.ظ
بچه ها یعنی شما فقط آی تی ها رو حل میکنید؟؟

من اناری را، می کنم دانه، به دل می گویم:
خوب بود این مردم ، دانه های دلشان پیدا بود.
می پرد در چشمم آب انار: اشک می ریزم.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: deh-ab
ارسال: #۱۷
۲۵ آذر ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ب.ظ
Re: RE: برنامه‌ریزی برای مرور نهایی و تست
(۲۵ آذر ۱۳۹۱ ۰۹:۲۸ ب.ظ)mahtab_rafiei نوشته شده توسط:  بچه ها یعنی شما فقط آی تی ها رو حل میکنید؟؟

من که تا جایی که وقت شه همه چیو حل میکنم. اگه قرار باشه تستهای خاصی رو نزنم، علوم کامپیوتر خواهد بود. اما ای تی و کامپیوتر سراسری رو سعی میکنم بزنم که فک نکنم زیاد سخت باشه این کار!

Sent from my Google Galaxy Nexus using Tapatalk 2.4

There is no there there.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Mänu , sir_ams , deh-ab , csharpisatechnology
ارسال: #۱۸
۲۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۲:۰۹ ق.ظ
بچه ها اول از همه چندتا توصیه دارم:
۱_برنامه ریزی هر چی دقیق تر باشه و جزئیاتش بیشتر باشه بهتره
۲_تو این روزا سعی کنید برنامتون تا حدی بیشتر از حد توانتون فشرده باشه.اینجور توقعتون از خودتون بالا میره و حتی اگه به برنامتون نرسید بازم از حالت عادی بیشتر خوندین.البته مواظب باشین که اگه خیلی برنامتون سنگین باشه معکوس جواب میده و باعث بی انگیزگی میشه!
۳_هر کی باید طبق شناختی که از خودش داره برنامه ریزی کنه و مطمئن باشین که هیشکی بهتر از خودتون نمیتونه واسه شما برنامه ریزی کنه
۴_سعی کنید که برنامتون ثابت نباشه و مدتی یکبار عوضش کنید یا حداقل یه تغییرات جزئی توش ایجاد کنید چون یکنواختی باعث خستگی میشه.دلیل این حرفمو پرورش اندام کارها خوب میدونن و به اصطلاح این کار باعث وارد کردن شک به بدن و تحریک بیشتر بدن میشه
من تو این مدت درس خوندنم بارها برناممو تغییر دادم و هر بار سعی کردم که نقاط ضعفشو اصلاح کنم. تو این مدت به نتایج خوبی رسیدم و به نظرم تونستم برنامه ایده آل خودم رو پیدا کنم.
من تو برنامم مرور و تست و یه سری از کارهای جمع بندی رو قراره همزمان انجام بدم.
به نظر من این برنامه امیر خان اشتباهه و اینطور بین خوندن هر درس ۱۲ روز فاصله می افته و خیلی از مطالب فراموش میشن. باید یه شبیه سازی از جعبه لایتنر رو انجام بدین تا مطالب ملکه ذهنتون بشن. البته این ها نظر شخصی من بود و شاید از نظر دوستان کاملا اشتباه باشه.
دوستان من دیگه وقت خوابم رسیده و باید بخوابم. اگه دوست داشتین بیشتر راجع به جزئیات برنامم بدونین بگین تا واستون بیشتر توضیح بدم
شب همگی خوش.

یک اراده خم نشونده،بر همه چیز،حتی بر زمان قالب می آید.
۳
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , maryam.raz , mhbftdb , deh-ab , 8Operation , sheyda , sara_sb92
ارسال: #۱۹
۲۶ آذر ۱۳۹۱, ۰۳:۴۹ ق.ظ
Re: برنامه‌ریزی برای مرور نهایی و تست
Mos-hos جان لطف کن بیشتر توضیح بده.

Sent from my Google Galaxy Nexus using Tapatalk 2.4

There is no there there.
۰
۰
ارسال: #۲۰
۲۶ آذر ۱۳۹۱, ۱۰:۳۸ ق.ظ
سلام Mos-hos
لطفا راجع به برنامت بیشتر توضیح بده.
۱
۰
ارسال: #۲۱
۲۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۳۱ ق.ظ
من تازه ۱۵ دی دورم تموم میشه
۰
۰
ارسال: #۲۲
۲۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۲:۴۱ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۵۵ ق.ظ، توسط mos_hos.)
RE: برنامه‌ریزی برای مرور نهایی و تست
سلام رفقا.من یه چند تا توصیه میکنم بهتون:
۱_ اول از همه بشینین دقیق ساعاتی رو که میتونین درس بخونین در بیارین و بعد تقسیم بندی وقت رو انجام بدین(مثلا من خودم هر واحد درسیم ۱ ساعت و هر واحد استراحتم ۱۵ دقیقه)
۲_ سعی کنین تو برنامتون دقیقا ساعت همه کارهاتون رو بنویسین و به این زمان ها پایبند باشین
۳_ واسه هر واحد درسی یک درس رو مشخص کنید(سعی کنید دقیقا صفحات هر درس رو هم مشخص کنید(طبق توانتون تو هر درس) که کمتر از اون حد نخونید)

حالا بریم سراغ خود برنامه:
واسه اینکه بین مطالعه دروس زیاد فاصله نیوفته دروس زو به ۳ قسمت تقسیم میکنیم:
۱_دروسی که قصد مرور اونها رو داریم(تا قبل از اتمام کامل مرور کتاب تست این دروس رو نمیزنیم)
۲_دروسی که قصد تست کار کردن داریم
۳_دروسی که تازه تموم تکمیل شدن و مطالبشون تو ذهنمون هست و فعلا تا ۴ الی ۵ روز نیاز به مرور و تست ندارن

واسه مرور هر درس رو به ۸ الی ۱۰ قسمت تبدیل میکنیم و هر قسمت رو باید تو ۱ واحد درسی بخونیم و هر روز ۱ واحد درسی به هر درس اختصاص میدیم.
تو برنامه یک در میان یک واحد درسی رو مرور میکنیم و واحد بعدی درس دیگری رو تست میزنیم
هر درسی که مرورش تموم شد به مرحله تست وارد میشه و بعد که تست زدن تموم شد به گروه تکمیل شده ها میره و بعد از ۲ الی ۳ روز دوباره وارد چرخه میشه.
مثلا اگه ۸ ساعت وقت واسه درس خوندن داشته باشیم با این برنامه میتونیم تو هر روز ۴ درس رو مرور کنیم و ۴ درس رو تست بزنیم و این تست کار کردن خودش هم باعث مرور دوباره مطالب میشه و هم باعث ثبت مطالب تو ذهن میشه و در واقع داریم ۸ درس رو همزمان هم مرور میکنیم و هم تست میزنیم.
با این برنامه اگه واسه آی تی بخوای بخونی که درساش کمتره میشه تقریبا تو هر ۸ الی ۱۰ روز ۱ دور کل کتابا رو مرور کرد و تست زد و واسه کامپیوتر هم ۱۳ الی ۱۵ روز میشه و در ضمن با این برنامه دیگه روز های آخر نیاز به تست زنی کمتری هست چون الان کلی تست کار میکنی و اینجور حداقل یکبار بیشتر میشه درس ها رو مرور کرد.

من خودم تونستم از وقتم واسه این هفته ۶۱ ساعت واسه مطالعه در بیارم.البته فکر نکنید همیشه اینجور میخوندم هااااا!!!Big Grin این برنامه رو از اول هفته شروع کردم و نسبت به برنامه قبلیم تقریبا ۲ برابر سنگین تره! الان هر روز ۵ تا درس رو مرور میکنم و ۵ تا درس رو تست میزنم. حساب کردم تو این هفته ۲۹ ساعت فقط واسه تست کنار گذاشتم و تا موقع کنکور دیگه فکر نکم تستی کار نکرده بمونه!Tongue

اینم یه عکس نمونه از برنامه روزانه خودم

۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: deh-ab , srj , Amir V , 8Operation , m@hboobe , maryam.raz , teacherpc , sheyda , mahsa_a3moon , sara_sb92
ارسال: #۲۳
۲۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۹:۵۷ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۱۰:۲۹ ق.ظ، توسط Amir V.)
ممنون Mos-hos.

تصمیم نهایی که من گرفتم اینه که روزی دو تا درس ۵۰% مرور میکنم و دو درس ۵۰% تست میزنم(درسایی که دیروز مرور کردم) که میشه یه جوری ادغام برنامه ای که داشتم + نکاتی که تو گفتی. چون حوصله ندارم این همه درسو تقسیم بندی ریز بکنم.

من مرورم احتمالا زیاد طول نمیکشه... چون نکات رو یادداشت کردم احتمالا مرور ۵۰% هر درس ۲ ساعت طول میکشه. واسه همین بیشتر میتونم تست بزنم.

به هر حال من اینکارو انجام میدم. ممنون از همه.

درضمن Mos-hos خیلی بدخطی خدایی Tongue

There is no there there.
۴
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation , deh-ab
ارسال: #۲۴
۲۷ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۳۵ ق.ظ
(۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۰۹:۵۷ ق.ظ)Amir V نوشته شده توسط:  درضمن Mos-hos خیلی بدخطی خدایی Tongue
خودمم باهات موافقم
دفتر های اول ابتداییم رو که نگاه میکنم میفهمم که هیچ پیشرفتی تو این زمینه نداشتم!!Big Grin

۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Amir V , deh-ab
ارسال: #۲۵
۲۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۸:۴۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۵ ب.ظ، توسط m@hboobe.)
(۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۰۲:۴۱ ق.ظ)mos_hos نوشته شده توسط:  با این برنامه اگه واسه آی تی بخوای بخونی که درساش کمتره میشه تقریبا تو هر ۸ الی ۱۰ روز ۱ دور کل کتابا رو مرور کرد و تست زد و واسه کامپیوتر هم ۱۳ الی ۱۵ روز میشه و در ضمن با این برنامه دیگه روز های آخر نیاز به تست زنی کمتری هست چون الان کلی تست کار میکنی و اینجور حداقل یکبار بیشتر میشه درس ها رو مرور کرد.

برنامه جالبیه
من یه برنامه توی ذهنم داشتم رفتم سر کاغذ بصورت تئوری پیاده اش کردم فردا صبح نگاهش کردم وحشت کردم Big Grin
اما این چیزی که شما میگید
قابل تحمله Wink

به نظر شما حالا این نکاتی که میخونیم و توی تست ها میبینیم بصورت چکیده در بیاریم تا بشه روزای آخر ازش استفاده کرد؟!!

پتانسیل انسان آنقدر زیاد است که میتواند صد زندگی همزمان داشته باشد. ما میتوانیم بیاموزیم و در هرچیزی متخصص شویم.

درس و دانشگاه یعنی مانشت و دیگر هیچ
Big Grin
۱
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: srj , deh-ab
ارسال: #۲۶
۲۷ آذر ۱۳۹۱, ۰۹:۱۱ ب.ظ
(۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۰۸:۴۲ ب.ظ)m@hboobe نوشته شده توسط:  به نظر شما حالا این نکاتی که میخونیم و توی تست ها میبینیم بصورت چکیده در بیاریم تا بشه روزای آخر ازش استفاده کرد؟!!
اگه وقتتون رو زیاد نگیره خوبه آخه من خودم اوایل خلاصه نویسی میکردم و چون هم کند مینویسم و هم خیلی وسواس به خرج میدم واسه همین سرعت مطالعه ام نصف شده بود و این بود که خلاصه نویسی رو کنار گذاشتم. در کل سعی کنید بیشتر از های لایت استفاده کنید که تو وقتتون صرفه جویی بشه. البته من خودم می خوام مطالب خیلی خیلی مهم و فرمول ها رو در حدی که واسه کل دروس بیشتر از ۷،۸ برگ بیشتر نشه بنویسم و اون روزای آخر حسابی حفظشون کنم آخه خیلی پیش اومده که فرمولها رو قاطی میکنم و حتی تو راه کنکور هم این برگه ها رو با خودم میبرم و میخونم و داغ داغ میرم سر جلسه که قاطی نکنمBig Grin
البته اینم بگم که انصافا هیچی جای خلاصه ها رو نمیگیره و خیلی مفید هستن و اینکه همه به های لایت سفارش میکنن واسه صرفه جویی توی وقته وگرنه خلاصه ده ها برابر مفیدتره. مثلا من خودم وقتی میخوام های لایت ها رو بخونم وقتی به خودم میام می بینم که نصف مثال ها و توضیحات اضافه رو هم خوندمTongue ولی تو خلاصه چشم فقط مطالب مفید میبینه و هر جاشو بخونی ضرر نکردی

۲
۱
 سپاس‌گزاری شده توسط: teacherpc , maryam.raz , deh-ab , m@hboobe
ارسال: #۲۷
۲۷ آذر ۱۳۹۱, ۱۰:۵۹ ب.ظ
به نظر من نکاتی که از تستها بدست میاریم حتما باید جایی یادداشت کنیم چون با علامت گذاری سوال و... نمیتونیم بعدا مرورشون کنیم،کلی وقت میگیره که تستها رو پیدا کنیم!

ریشه ی اعتقاد از آنجا خشک می شود
که بخواهند تحمیلش کنند...

باید دنبال شادی ها گشت، غمها خودشان ما را پیدا می کنند
۲
۰
ارسال: #۲۸
۲۷ آذر ۱۳۹۱, ۱۱:۴۴ ب.ظ
سلام دوستان. من برنامم اینجوریه. فعلا که تا ۲ هفته ی آینده هرچی می تونم می خونم. با تاکید بیشتر رو ریاضی و ۵۰% دوم. از اون به بدم می خوام تستای کنکورای ۱۰ سال پیشو بزنم و تستای پارسه و مهستان امسال رو دوباره ببینم. بین هر آزمونم که از خودم می گیرم ۲ یا ۳ روز می زارم واسه بررسی عملکردم و چیزای که بلد نبودم رو دوره می کنم. اینجوری هم خودمو تو کنکورای سالای دیگه می سنجم.هم اینکه تقریبا تمام مطالب رو دوره می کنم ولی به صورت عملی تر. چون فکر کنم اکثر مطالب تو این ۱۰ سال کمکور ازش سوال اومده. ولی اینکه بشینم دوباره همه ی درسارو دوره کنم به نظرم درست نیست. چون بازم دوباره همه چی یادم میره. ولی اینجوری هر ۳ ۴ روز یک بار کل مطالب میاد زیر نظرت البته با تاکید روی قسمت های خاصی که تو کنکورا سوال اومده و کلا مطالب واست دوره میشه. شاید غلط باشه کارم ولی خوب من این تصمیمو گرفتم چون به نظرم واسه خودم مناسب تر بوده.
۴
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation , Amir V , mhbftdb , mos_hos , deh-ab
ارسال: #۲۹
۲۸ آذر ۱۳۹۱, ۱۲:۰۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۲ ق.ظ، توسط ۸Operation.)
(۲۷ آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  از اون به بدم می خوام تستای کنکورای ۱۰ سال پیشو بزنم
آرمین جان شما تستای این ده سال رو از روی کتابای تست جدا جدا و مبحث به مبحث میزنی یا از روی بانک تست و آزمون به آزمون یا ...؟! ممنون میشم راهنمایی کنی
مرسی

دوستان عزیز به جای پیام خصوصی از طریق وبگاه با من در ارتباط باشید.
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۱
۰
ارسال: #۳۰
۲۸ آذر ۱۳۹۱, ۰۱:۱۳ ق.ظ
(۲۸ آذر ۱۳۹۱ ۱۲:۰۰ ق.ظ)۸Operation نوشته شده توسط:  
(27 آذر ۱۳۹۱ ۱۱:۴۴ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  از اون به بدم می خوام تستای کنکورای ۱۰ سال پیشو بزنم
آرمین جان شما تستای این ده سال رو از روی کتابای تست جدا جدا و مبحث به مبحث میزنی یا از روی بانک تست و آزمون به آزمون یا ...؟! ممنون میشم راهنمایی کنی
مرسی
من سعی می کنم تا جایی که می تونم مثل ازمون واقعی و تو همون زمان بندی بزنم. چون باید بدونم تو شرایط امتحان چه چیزایی خوب تو ذهنم هست و چه چیزایی خیلی خوب نمونده تو ذهنم. البته من تو کتابای کنکور اکثر تستارو بعضیارو تا ۸۶ بعضیارو هم تا ۸۸ ۸۹ که تو انتهای هر فصل هست رو دیدم واسه همین زیاد این کنکورا وعیار خوبی واسه سنجش نیستن و بیشتر واسه مرور بهشون نگاه می کنم ولی ۹۰ و ۹۱ رو ندیدم اصلا و فکر می کنم این قبلیا امادم می کنه واسه ۹۰ و ۹۱ و با زدن اونا میشه یه دید خوبی از وضعیتت به دست بیاری.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ۸Operation , deh-ab

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کمک برای شروع برنامه نویسی seyed ehsn ۲۱ ۱۴,۵۶۱ ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ۰۵:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: maryamjafari63
  نتایج نهایی ارشد کامپیوتر ۹۱ mj_shbn ۲۷۲ ۱۶۲,۱۵۲ ۲۰ مرداد ۱۴۰۱ ۰۴:۲۰ ب.ظ
آخرین ارسال: mahziar0
  رودمپی برای برنامه نویسی Doctorwho ۱ ۱,۸۳۱ ۲۵ آذر ۱۴۰۰ ۰۳:۰۲ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کتاب تست برای شبکه hamid_p ۰ ۱,۴۰۲ ۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۱:۴۵ ق.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۴۱ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  رودمپی برای یادگیری برنامه نویسی Doctorwho ۰ ۱,۶۲۲ ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۱:۲۲ ق.ظ
آخرین ارسال: Doctorwho
  کارنامه اولیه و نهایی دکتری رشته آیتی lotuss ۱۲ ۶,۴۹۳ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش معماری کامپیوتر انرژی مثبت ۱ ۴,۲۰۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۸ ق.ظ
  کارنامه نهایی ازمون دکتری داخل سال ۱۳۹۲-گرایش نرم افزار انرژی مثبت ۶ ۹,۵۲۵ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۰۲:۲۷ ق.ظ
  درخواست برنامه برای اردینو در iot seokheiry ۱ ۳,۰۵۶ ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵ ب.ظ
آخرین ارسال: iot-programer

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close