زمان کنونی: ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۱۲:۵۷ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

گرامر زبان انگلیسی

ارسال:
۱۴ بهمن ۱۳۹۱, ۱۲:۱۹ ب.ظ
گرامر زبان انگلیسی
یک کتاب که گرامر زبان انگلیسی دکتری رو بهبود بده میشه به من معرفی کنید.یه چیز در حجم کم.که بتونم تو این یک ماه بخونم.مرسی.
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۰۶ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۴۷ ب.ظ
گرامر زبان انگلیسی
من یه مشکل اساسی دارم در مورد اومدن یا نیومدن the بعد از of . هرچی هم بیشتر می خونم بیشتر دچار مشکل میشم.
در آزمون دکترا یه سوالهایی میدن که زیر تعدادی از کلماتش خط کشیده شده و ما باید بگیم کدومشون غلطه. من تو این جور سوالا واقعا مشکل دارم.
من چندتا تست دیدم مثلا این مواردو ببینید
Thermographs are special pictures that show the variation in heat emitted by different areas of body
من با اطمینان زدم the variation چون گفتم تغییرات که مشخص نیست چیه یعنی نامعینه و گفتم the اشتباهه باید بشه variations یا مفرد
بعد دیدم زده areas of the body درسته و گفته بعد از of که منظور مالکیت داره باید the بگذاریم.
من یه مشکل دیگه هم دارم که نمی تونم تشخیص بدم یه کلمه قابل شمارش هست یانه. برای کلمات آسون مشکلی نیست اما بعضی اوقات به مشکل می خورم
یه مثال دیگه
Zachary Taylor was first president to be elected from a state west of the Mississippi River
اینو زده the first درسته من دیدم بعضی اوقات first هم استفاده میشه. بعد چرا اینجا River نوشته ننوشته river????????
و آخرین مورد
The island is a body of land surrounded by water
و اینجا هم An island درسته اینجا چرا of land اورده نگفته of the land??????????

کم کم به این نتیجه میرسم که هیچی نزنم بهترهSad
لطفا کمکم کنین هر کی که می تونه
۰
۰
ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۵ ق.ظ، توسط equilibrium.)
RE: گرامر زبان انگلیسی
(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۴۷ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  من یه مشکل اساسی دارم در مورد اومدن یا نیومدن the بعد از of . هرچی هم بیشتر می خونم بیشتر دچار مشکل میشم.
در آزمون دکترا یه سوالهایی میدن که زیر تعدادی از کلماتش خط کشیده شده و ما باید بگیم کدومشون غلطه. من تو این جور سوالا واقعا مشکل دارم.
مواردی که باید قبلش the بیاد لیست طویلیه که باید بهش لیست مواردی که نباید the بیاد هم اضافه کنید (:
اما مهمترین مواردش ایناست (که از یه کتابی برداشت کردم):
۱- قبل از صفتهای عالی: the biggest
۲- قبل از آبهای طبیعی: the pacific
۳- قبل از رشته کوه ها: the Zagros ranges
۴- قبل از اسامی کشورهایی که s جمع دارن: the Philippines
۵- قبل از کشورهای مشترک المنافع که به اختصار بیان میشن: the U.S.A (اگه کامل بگن united states میتونه the نگیره)
۶- قبل از اعداد ترتیبی: ... the first ، the third (میتونه با of هم بیاد the first of)
۷- قبل از اسامی زبان ها بشرطی که همراه با کلمه language باشن: the English language
۸- قبل از اسامی منحصربفرد جهانی: the sun
۹- قبل از دهه ها و صده ها: the twenties، the 1970s (اگه ۱۹۷۰ اون s رو نداشته باشه the نمیگیره چون دیگه معنیش دهه نیست)
۱۰- مالکیت اشیاء: the window of the house

(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۴۷ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  من چندتا تست دیدم مثلا این مواردو ببینید
Thermographs are special pictures that show the variation in heat emitted by different areas of body
من با اطمینان زدم the variation چون گفتم تغییرات که مشخص نیست چیه یعنی نامعینه و گفتم the اشتباهه باید بشه variations یا مفرد
بعد دیدم زده areas of the body درسته و گفته بعد از of که منظور مالکیت داره باید the بگذاریم.
ابن میشه مورد ۱۰؛ وقتی مالکیت چیزی رو به چیز دیگه ای نسبت میدیم، اون شی دوم که میشه مرجع مالکیت حتما باید برای مخاطب شناخته شده باشه (اگه اون شی اول هم شناخته شده باشه هر دوتاشون the میگیرن)؛
variation برای مخاطب شناخته شده است؛ فرض کنید دارید نتایج یه کار علمی رو برای کسی توضیح میدید که رسیدید به تفسیر "انحراف" رخ داده در گرمای فلان؛

(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۴۷ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  من یه مشکل دیگه هم دارم که نمی تونم تشخیص بدم یه کلمه قابل شمارش هست یانه. برای کلمات آسون مشکلی نیست اما بعضی اوقات به مشکل می خورم
فقط مشکل شما نیست؛ مثلا منم تا مدتها bread رو قابل شمارش میدونستم !

(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۴۷ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  یه مثال دیگه
Zachary Taylor was first president to be elected from a state west of the Mississippi River
اینو زده the first درسته من دیدم بعضی اوقات first هم استفاده میشه. بعد چرا اینجا River نوشته ننوشته river????????
مورد ۶؛ صحبت از رئیس جمهور اول هست؛ یعنی عدد ترتیبی داریم که باید قبلش the باشه؛
یه جایی مقاله فرستادیم که داورهاش نیتیو بریتیش بودن؛ متن مقاله به حدی خوب نوشته شده بود که ایراد نگارشی خاصی نگرفته بودن (مقاله مال شخص دیگه ای بود) جز اینکه یه داور اشاره کرده بود اگه بخاید بگید اولا .... دوما .... حتما باید به صورت قیدی بیان بشن؛ یعنی firstly یا secondly و گفتن first یا second درست نیست؛ چیزی که احتمالا شما دیدید و ذهنیت پیدا کردید مواردی بوده که first رو با کاربرد بالا و البته به اشتباه استفاده کردن (مقاله های چینی از اینا زیاد دارن و البته خودمون!)؛
River رو نظری ندارم؛

(۰۶ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۴۷ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  و آخرین مورد
The island is a body of land surrounded by water
و اینجا هم An island درسته اینجا چرا of land اورده نگفته of the land??????????
این از اون سوالاییه که اون لیست بالایی واسش کافی نیست!
و باید مواردی که نباید the بیاد هم بخاطر سپرد؛
۱- قبل از جزایر مفرد (آخرش s جمع نداشته باشه): the Kish island غلطه
۲- قبل از اسامی دروس: the mathematics غلطه
۳- و قبل از اینا: class/mosque/school/hospital
(البته اینا مهمترهاشه)

بنظرم بد نیست سوالات گرامر این دو سال رو همینجا چندتا چندتا بحث کنید؛

گر وا نمی کنی گره ای، خود گـــره مباش،
ابروگشاده باش چو دستت گشاده نیست
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdiii , Amir V , Somayeh_Y , efat2012
ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۰۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۷ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۲۶ ق.ظ، توسط mahdiii.)
گرامر زبان انگلیسی
مرسی لطف کردین. فقط body of land رو نگفتیدSmile)
پس هر موقع ما اعداد ترتیبی داشتیم باید the بگذاریم؟ درسته the second book اینجا کتاب مشخصه یا نه. یعنی معینه یا نامعین
من یه جا خوندم اگه عدد قبل از میلیون داشته باشیم به صورت منفرد میاد درسته؟ مثل two million این برای بقیه اعداد مثل ۱۰۰ هم درسته؟ برای روز و ساعت چی؟
بعد در مورد variation خوب ما از کجا بدونیم که این برای نویسنده معینه؟؟ در کل چون داره یه موضوع کلی رو در مورد عکسها میگه که خود این عکسها هم نامعین هستند به نظرم بهتره the نیاد.
یه مشکل اساسی که برای پاسخ به این سوالا دارم اینه که یه گزینش no error هست خوب آدم هرچقدر هم بخونه شاید استثناهایی رو جا بندازه که در مورد زبان انگلیسی هم کم نیست. بعد من هر موقع غلطی پیدا می کنم می گم شاید این درست باشه و استثنا باشه. برای این راه حلی دارین. بعضی اوقات هم که کاملا مشخصه غلطه اون هیچی اما بعضی اوقات مخصوصا وقتی پای the میاد وسط به مشکل می خورم.

مشکل دیگه من در مورد افعالی هست که گاهی اوقات همون فعل هم به صورت مجهول هست هم معلوم مثل increase , decrease فکر کنم یعنی کاهش دادن و کاهش یافتن همچنین افزایش دادن و افزایش یافتن. بعد تو سوال میاد من می گم تو این شرایط باید این فعل مجهول باشه بعد به خودم می گم شاید این فعل مثل مورد بالا باشه یعنی خودش معنی مجهول هم بدهSad
اینو چکار کنم
بعد این افعالو که هر دو جور هستن می تونیم مجهول کنیم یا نه غلطه؟؟

یه مورد دیگه human body می گیم چرا نمیگیم human's body چجوریه؟

یه نکته ای رو تو کتابها خوندم می گن بعد از فعل to be همیشه صفت میاد. کجا همیشه صفت میاد. اسم هم که می تونه بیاد؟!!!

سوال Toefl 2001
in this world of high technology, it is easy to forget that most important tools ever developed for learning is still the book
من اینو فهمیدم گفتم چون book هست tool درسته اما چندتا سوال دارم
۱- چرا the book؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اینجا که داره کلی می گه
۲- چرا most مگه نباید the most باشه. واقعا گیج شدم
من فقط یه نکته ای رو خوندم که اگه به معنی حداکثر باشه most میاد مثلا most score اما صفت تفضیلی باید the بیاد اینجا هم که صفت تفضیلی هستSmile
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: equilibrium

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چه جوری با سطح زبان انگلیسی تقریبا پایین رفرنس بخونیم؟ saharitst ۰ ۱,۲۳۸ ۲۱ آبان ۱۴۰۰ ۰۴:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: saharitst
  کدام زبان برای هوش مصنوعی بهتر است؟ فرق بین زبان های هوش مصنوعی چیست؟ azam2075 ۳ ۵,۴۹۵ ۱۴ مهر ۱۴۰۰ ۰۷:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: علیصا
  در نوشتن چند جمله انگلیسی نیاز به کمک دارم fa_karoon ۰ ۱,۴۴۹ ۰۳ شهریور ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fa_karoon
  تولدت مبارک به انگلیسی + بهترین معادل انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۵۰۷ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  ۷ قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی morweb ۱۲ ۱۰,۹۷۳ ۰۶ خرداد ۱۴۰۰ ۰۳:۱۹ ب.ظ
  آموزش زبان انگلیسی:اصطلاح حساب حساب کاکا برادر! cyruskingsolomon ۰ ۲,۰۲۱ ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۴۵ ق.ظ
  آموزش مکالمه زبان انگلیسی برای مبتدی ها + مکالمه وحشتناک واقعی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۸۵ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۰۲:۵۸ ب.ظ
  اصطلاحات انگلیسی با رنگ‌ها آموزش زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۱,۶۲۳ ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ ۱۲:۳۰ ق.ظ
  آموزش زبان انگلیسی:گرامر cyruskingsolomon ۱ ۳,۰۱۴ ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ ۰۱:۲۲ ب.ظ
  یادگیری لغات حیاتی زبان انگلیسی cyruskingsolomon ۰ ۲,۱۳۹ ۰۷ اسفند ۱۳۹۹ ۰۴:۴۲ ب.ظ

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close