زمان کنونی: ۱۰ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۴۶ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

علت تنوع دفترچه ی سؤالات کنکور چیه ؟!

ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۵ ب.ظ، توسط simorghsimorgh.)
همون طور که می دونید در آزمون سراسری کارشناسی ارشد چند نوع دفترچه ی سؤال ( A , B , C , D ) برای یک رشته ی امتحانی توزیع میشه.
اما برای همه یک پاسخ نامه فقط ، در اختیار داوطلبا قرار میگیره !
اینجاست که شاید بعضیا از خودشون سؤال کنن چی میشه که با وجود چند نوع دفترچه سؤال ، همچنان یک پاسخ نامه برای همه ی اونا ، کافیه ؟ ( بالأخره کاری نداریم! )

اما در مورد تنوع دفترچه ها چند تا فرضیه و یک سؤال جالب تر مطرحه :

۱- تنوع برچسب دفترچه ی سؤالات نشون میده که سؤالات داوطلبای یک رشته با هم فرق میکنه و فقط داوطلبای هم گروه ( از نظر نام دفترچه سؤال ) سؤالای یکسان دارن .
نقد : پس با این حساب ، سنجش از همه ی داوطلبا یکسان نبوده و نابرابری به وجود میاد . خب پس این فرضیه که به راحتی نقض شد !

۲- تنوع برچسب دفترچه ی سؤالات به این معنیه که جای سؤالات توی دفترچه ها عوض میشه بدون اینکه ترتیب گزینه ها از هم بخوره !

بحث : کسانی که ترتیب سؤالا رو حفظن دفاع کنن ! ( البته خودم که بعید میدونم اینجوری باشه )

۳- تنوع برچسب دفترچه ی سؤالات به دلایل ذکر شده در بالا نیست ؛ بلکه نشون دهنده ی اینه که فقط در بعضی از سؤالات ترتیب گزینه ها عوض شده و البته به نحوی که گزینه ی درست سر جاش بمونه ( چونکه پاسخ نامه ها برای هر چهار نوع دفترچه سؤال ، یکیه ) !
بحث : این فرضیه موثق تر به نظر میرسه البته بازم دوستان میتونن اظهارنظر کنن.

خب سه تا فرضیه رو مطرح کردیم و هر کدومشو بررسی کردیم و به این نتیجه ی احتمالی رسیدیم که فرضیه ی سوم درست تره ( کسی اگر نظری دیگه ای داره میتونه مطرح کنه )

اما سؤال جالب اینجاست که هدف از این کار چیه ؟ Exclamation Undecided Dodgy
آیا به خاطر اینه که تقلبی صورت نگیره ؟ ( اگر جواب مثبته بیشتر توضیح بدین تا ما هم از این رمز و راز باخبر شیم ! )
یا اینکه نه، دلایل فنی و کارشناسی شده ی دیگه ای پشت پرده هست ؟

نظر شما چیه ؟ Shy
good-wishes، در تاریخ ۱۵ تیر ۱۳۹۲ ۰۷:۲۷ ب.ظ برای این مطلب یک پانوشت گذاشته است:

از "مباحث عمومی" به "در مورد کنکور ۹۲" منتقل شد

۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال:
۲۶ بهمن ۱۳۹۱, ۰۹:۴۶ ب.ظ
مسلما سئوالات همه یکسانه و فقط ترتیب سئوالات جابجا میشه که هیچ تاثیری توی کنکور داوطلب نداره.
ممکنه ترتیب گزینه های سئوال هم توی دفترچه ها متفاوت باشه.که هم فرقی به حال داوطلب نمیکنه و بازهم با توجه به شخصی سازی ، بی تاثیره.
مسلما
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۰۲ ب.ظ)simorghsimorgh نوشته شده توسط:  چند نوع دفترچه ی سؤال ( A , B , C , D ) برای یک رشته ی امتحانی توزیع میشه.
اما برای همه یک پاسخ نامه فقط ، در اختیار داوطلبا قرار میگیره !
اینجاست که شاید بعضیا از خودشون سؤال کنن چی میشه که با وجود چند نوع دفترچه سؤال ، همچنان یک پاسخ نامه برای همه ی اونا ، کافیه ؟
ایرادتون به یکسان بودن پاسخنامه ها وارد نیست چون علاوه بر اینکه دفترچه سئوالات شخصی سازی شده و هر کدوم یک کد دارند ، پاسخنامه هم همون کد دفترچه سئوال رو داره.مثلا هرکسی دفترچه اش کد c باشه پاسخنامه اش هم c است.

همه این کارها هم به خاطر امنیت و اطمینان بیشتر از سلامت کنکور هست.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Payam92
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۱:۲۸ ق.ظ
RE: علت تنوع دفترچه ی سؤالات کنکور چیه ؟!
(۲۶ بهمن ۱۳۹۱ ۰۹:۴۶ ب.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  ایرادتون به یکسان بودن پاسخنامه ها وارد نیست چون علاوه بر اینکه دفترچه سئوالات شخصی سازی شده و هر کدوم یک کد دارند ، پاسخنامه هم همون کد دفترچه سئوال رو داره.مثلا هرکسی دفترچه اش کد c باشه پاسخنامه اش هم c است.

همه این کارها هم به خاطر امنیت و اطمینان بیشتر از سلامت کنکور هست.

منظورم از یکسان بودن پاسخنامه ها ، پاسخ نامه ی کلیدی هست که روی سایت قرار می گیره و داوطلبا بهش مراجعه می کنن !

حالا بفرمایید سلامت کنکور چجوری مثلا تأمین میشه؟ این گفته ی شما وقتی درسته که تعداد پاسخنامه های کلیدی که روی سایت قرار می گیره ، و دانشجوها بهش مراجعه می کنن ، به تعداد گروه های دفترچه سؤال باشه ! Shy

وگرنه اگر کسی بخواد پاسخ صحیح رو به بغل دستیش بگه ، توی پاسخبرگ اون هم، همون گزینه پاسخ صحیحه !
۰
۰
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۲:۰۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۰۷ ق.ظ، توسط fatima1537.)
چون اول نوشته هاتون اشاره کرده بودید به تنوع دفترچه هایی که توزیع میشه و پاسخنامه ای که به داوطلب داده میشه ، اینطور برداشت کردم
خب هر کد سئوالی یه کلید برا خودش داره.هر داوطلب هم باید کد دفترچه خودش رو بدونه درغیر اینصورت سنجش بی تقصیره!Smile
فکر کنم منظورتون رو گرفتم.پارسال برای هر کد دفتر چه یک کلید مربوط به خودش را هم داده بودند.برای کنکورهای دیگه هم همینطوره.

(۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۱:۲۸ ق.ظ)simorghsimorgh نوشته شده توسط:  این گفته ی شما وقتی درسته که تعداد پاسخنامه های کلیدی که روی سایت قرار می گیره ، و دانشجوها بهش مراجعه می کنن ، به تعداد گروه های دفترچه سؤال باشه ! Shy
خب الان هم اینطوره دیگه. پارسال ۴ نوع کلید مربوط به ۴ کد دفترچه منتشر شد
۰
۰
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۱۱:۵۰ ق.ظ
RE: علت تنوع دفترچه ی سؤالات کنکور چیه ؟!
(۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۰۲:۰۳ ق.ظ)fatima1537 نوشته شده توسط:  خب الان هم اینطوره دیگه. پارسال ۴ نوع کلید مربوط به ۴ کد دفترچه منتشر شد

واقعا ؟ پس خیلی خوب شد ! چون من مراجعه کردم به سایت مدرسان شریف و دیدم که پاسخنامه ی کلیدی رو برای رشته ی آی تی و مهندسی کامپیوتر گذاشته بود ولی پاسخنامه ش برچسب خاصی نداشت که مشخص بشه مال کدوم گروهه !
البته دفترچه سوالش رو هم قرار داده بود و با دفترچه ی خودم یکی نبود و من با توجه پاسخ نامه ی کلیدی ، جوابامو بررسی کردم دیدم اشتباهاتم بیش از انتظاره !!!

پس حالا من چکار کنم ؟ دفترچه سوال من با دفترچه سوالی که توی سایت مدرسانه هم گروه نیست. چجوری جوابامو بررسی کنم؟

آدرس پاسخنامه های کلیدی سایت مدرسان شریف :
مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.
۰
۰
ارسال:
۲۷ بهمن ۱۳۹۱, ۰۵:۴۲ ب.ظ
(۲۷ بهمن ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰ ق.ظ)simorghsimorgh نوشته شده توسط:  حالا من چکار کنم ؟ دفترچه سوال من با دفترچه سوالی که توی سایت مدرسانه هم گروه نیست. چجوری جوابامو بررسی کنم؟
باید با مراجعه به حافظه تون جوابها رو چک کنید.اگر هم جوابهاتون را بیرون آوردید که چه بهتر میتونید با کلیدی که سنجش به زودی اعلام میکنه دقیق چک کنید.
متاسفانه سنجش فقط یک نوع دفترچه بیرون داده.خب این سئوالات که بالاخره بیرون داده میشه بهتره یکم به فکر داوطلب باشه.من پارسال خریدم دفترچه رو.این کارهایی که سنجش میکنه بیشتر به نفع افراد سودجو هست.چه اشکالی داره دفترچه بعد از کنکورروی سایتش قرار بگیره.
۰
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  تفاوت classification algorithm و regression algorithm چیه؟ sajadg ۶ ۹,۰۸۶ ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ ۰۱:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: cyruskingsolomon
  رفع اشکال سؤالات کنکور دکتری هوش مصنوعی Lootus ۱۲ ۸,۲۴۰ ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ ۰۷:۳۹ ب.ظ
آخرین ارسال: Lootus
  فرق site.ir/forum با forum.site.ir چیه ؟ simorghsimorgh ۵ ۵,۴۲۵ ۱۴ بهمن ۱۳۹۸ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: unipaper
  بهترین کتاب یا پکیج آموزشی برای یادگیری فن ترجمه انگلیسی چیه؟ saeid4x ۷ ۷,۳۴۸ ۰۶ آبان ۱۳۹۸ ۰۲:۵۶ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  دفترچه ی کنکور کارشناسی ارشد ۹۷ Doctorwho ۱ ۴,۰۴۱ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ۰۵:۰۸ ب.ظ
آخرین ارسال: mohamadreza025
  در حال حاضر بهترین منبع برای هوش مصنوعی چیه؟ Mehdi.Sarf ۴ ۷,۱۳۳ ۱۳ مرداد ۱۳۹۸ ۰۲:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: marvelous
  مباحث آزاد آزمون دکترا ۹۸ (قبل ار کنکور-بعد از کنکور) taha.maten ۰ ۲,۱۰۲ ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۴۶ ب.ظ
آخرین ارسال: taha.maten
  مزایای مهندسی کامپیوتر نسبت به برق چیه؟ Iron Maiden ۱۵ ۱۶,۱۰۰ ۰۸ بهمن ۱۳۹۷ ۰۴:۰۴ ب.ظ
آخرین ارسال: mohii12
  مهلت پست دفترچه بعد از فارغ التحصیلی alirezafchh ۳ ۴,۶۲۶ ۲۶ تیر ۱۳۹۷ ۰۱:۴۴ ق.ظ
آخرین ارسال: rozitir
  چند درصد ظرفیت های نوشته شده در دفترچه برای سهمیه ای ها و اینا در نظر گرفته میشه؟ ynsdamob ۷ ۵,۸۸۰ ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ۰۴:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: anyone

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close