زمان کنونی: ۲۹ اسفند ۱۴۰۲, ۱۱:۱۲ ق.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

سوال آنالیز

ارسال:
۲۳ بهمن ۱۳۸۹, ۱۱:۱۹ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۳ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۲۷ ب.ظ، توسط mona23.)
سوال آنالیز
من چندتا سوال دارم ممنون میشم جوابش رو بهم بگین آخه جواب تشریحیشون رو ندارم فقط کلید دارم
۱
فرض کنید که دستگاه معادلات خطی ax=b با روش حذفی گوس و انتخاب محورکامل به وسیله یک کامپیوتر حل و جواب [tex]\bar{x}[/tex]باشد اگر تعداد ارقام مانتیس در محاسبات ممیز شناور یا مبنای ۲ برای اعداد حقیقی در کامپیوتر برابر ف(یک عدد زوج بزرگتر از ۱۶) و عدد حالت ماتریس برابر[tex]2^p[/tex]
وp>=1 باشد آنگاه نمیتوان انتظار داشت که [tex]\bar{x}[/tex]حتی یک رقم درست داشته باشد اگر....
p=1-t
p=t-1
p=t/2
???
سوال دوم:
مقدار محاسبه شده برای [tex]f\left( a 2^{-p}h \right )-f\left( a-2^{-p}h \right )/2^{1-p}h[/tex]
برای p>=1 در یک کامپیوتر با روند عدد یک برابر است با [tex]2^{1-t}[/tex] به ازای مقادیر [h] کوچکتر از ....برابر صفر است.
کسی جواب این سوال رو میدونه
جواب کلیدی:[tex]2^{p 1-t}a[/tex]
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۲۵ بهمن ۱۳۸۹, ۰۲:۲۷ ب.ظ
RE: سوال آنالیز
(۲۳ بهمن ۱۳۸۹ ۱۱:۱۹ ب.ظ)mona23 نوشته شده توسط:  من چندتا سوال دارم ممنون میشم جوابش رو بهم بگین آخه جواب تشریحیشون رو ندارم فقط کلید دارم
۱
فرض کنید که دستگاه معادلات خطی ax=b با روش حذفی گوس و انتخاب محورکامل به وسیله یک کامپیوتر حل و جواب [tex]\bar{x}[/tex]باشد اگر تعداد ارقام مانتیس در محاسبات ممیز شناور یا مبنای ۲ برای اعداد حقیقی در کامپیوتر برابر ف(یک عدد زوج بزرگتر از ۱۶) و عدد حالت ماتریس برابر[tex]2^p[/tex]
وp>=1 باشد آنگاه نمیتوان انتظار داشت که [tex]\bar{x}[/tex]حتی یک رقم درست داشته باشد اگر....
p=1-t
p=t-1
p=t/2
???
سوال دوم:
مقدار محاسبه شده برای [tex]f\left( a 2^{-p}h \right )-f\left( a-2^{-p}h \right )/2^{1-p}h[/tex]
برای p>=1 در یک کامپیوتر با روند عدد یک برابر است با [tex]2^{1-t}[/tex] به ازای مقادیر [h] کوچکتر از ....برابر صفر است.
کسی جواب این سوال رو میدونه
جواب کلیدی:[tex]2^{p 1-t}a[/tex]

جواب سوال ۲
میخواهیم نمایش xو x+y یکی باشه پس باید:
[tex]\frac{\left | y \right |}{\left | x \right |}<u[/tex]
پس x=a, y=2^-bh
[tex]\frac{2^{-p}h}{a}<2^{1-t}[/tex]
بعد از ساده سازی h حساب میشه
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  کاربرد و آموزش حرفه ای کار با گوگل آنالیز fafaferdos ۰ ۱,۸۲۶ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۰۳:۴۹ ب.ظ
آخرین ارسال: fafaferdos
  سوال از آنالیز ترکیبی ss311 ۰ ۱,۰۸۰ ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ۰۲:۰۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ss311
  آنالیز IP ژنیک ۰ ۱,۳۱۹ ۰۱ خرداد ۱۳۹۶ ۱۰:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: ژنیک
Wink آنالیز استهلاکی vajihehsalehi ۳ ۳,۳۳۰ ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ ۰۳:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  آنالیز زمانی این برنامه؟ JetiX ۱ ۱,۵۶۸ ۲۳ مهر ۱۳۹۵ ۰۸:۱۶ ب.ظ
آخرین ارسال: Pure Liveliness
  آنالیز زمانی JetiX ۵ ۳,۶۵۲ ۱۷ مهر ۱۳۹۵ ۰۲:۱۰ ق.ظ
آخرین ارسال: JetiX
  آنالیز استهلاکی و تجمعی iCanDoIt ۳ ۲,۹۹۷ ۰۶ مهر ۱۳۹۴ ۰۱:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: iCanDoIt
  آنالیز استهلاکی LEA3C ۲ ۲,۱۷۴ ۲۱ تیر ۱۳۹۴ ۰۱:۱۹ ب.ظ
آخرین ارسال: LEA3C
  چطور آنالیز الگوریتمها و روابط بازگشتی در ساختمان داده ها رو یاد بگیرم ؟ meba ۴ ۲,۶۱۹ ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۰:۵۸ ب.ظ
آخرین ارسال: flowerirani
Thumbs Down آنالیز یک سیتم خبره h_kh ۰ ۱,۴۹۶ ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ ۰۷:۴۸ ب.ظ
آخرین ارسال: h_kh

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close