زمان کنونی: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳, ۰۸:۵۷ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

یه منبع خوب برای سی شارپ

ارسال: #۱۶
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۱۷ ب.ظ
یه منبع خوب برای سی شارپ
منطورتون سری Professional از انتشارات Wrox هست یا همه کتاباش؟ انتشارات apress چطوره؟
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال: #۱۷
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۲۳ ب.ظ
RE: یه منبع خوب برای سی شارپ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  Professional C# 4 and .NET 4 ماله انتشارات Wrox. کتاب بسیار کاملیه و در همه ی زمینه ها مطلب داره. فکر نمی کنم از این کتاب کامل تر داشته باشیم.
می تونین از لینک پایین دانلودش کنین.

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

مرسی. اما چرا حجمش اینقدر زیاده؟!!! ۴۰M!!!
۰
۰
ارسال: #۱۸
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۲۷ ب.ظ
یه منبع خوب برای سی شارپ
(۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۲۹ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  راستش من اصلا حوصله زبان اصلی رو ندارم!!!!!!!!!!!!
خب برای شروع ویدئو های مهندس کیانیان رو دانلود کنید، به زبان شیرین فارسی!
لازم نیست لینک بدهم چون سرچ کنید کلی لینک پیدا می کنید.
البته بعدش برای حرفه ای شدن نیاز دارید به سمت آموزش های زبان اصلی برید.

هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم!
۰
۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes , Aurora
ارسال: #۱۹
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۱۷ ب.ظ
یه منبع خوب برای سی شارپ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۱۷ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  منطورتون سری Professional از انتشارات Wrox هست یا همه کتاباش؟ انتشارات apress چطوره؟
اسم کتاب دقیقا همینه که نوشتم. حالا کتاب دیگه ای هم تحت سری Pro داره نمی دونم. ولی کلا کتابای بسیار خوبی داره این انتشارات. Apress یکی دو تا کتاب قبلا گرفته بودم یادمه بد نبودم ولی از Wrox کتاب بد ندیدم انصافا.

(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۲۳ ب.ظ)zeinab نوشته شده توسط:  مرسی. اما چرا حجمش اینقدر زیاده؟!!! ۴۰M!!!
اگه دانلودش کنین می فهمین خودتون Wink
۰
۰
مشاهده‌ی وب‌سایت کاربر یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
 سپاس‌گزاری شده توسط: good-wishes
ارسال: #۲۰
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۱۷ ب.ظ
یه منبع خوب برای سی شارپ
دوست عزیز من و دوستان عزیز دیگری که میخواید سی شارپ کار کنید .
من خودم ۴ ساله دارم سی شارپ کار میکنم . از همون اول چون با زبان سی پلاس پلاس کار کرده بودم و جاوا خیلی با این زبان راحت بودم و سریع پیشرفت کردم . چون سینتکس این زبان دقیقا از دو زبانی که گفتم گرفته شده .
اما در مورد منبع , برای شروع اگه تازه کار هستید همون کتاب فارسی رو شروع کنید بخونید . یه کتاب تو اینترنت هست ۹۵۰ صفحه . اسم نویسنده ش یادم نیست .
اما اگه با زبانی مثل سی پلاس پلاس یا جاوا اشنایی دارید از همون اول با زبان اصلی شروع کنید .
نترسید! زبان اصلی که گفته میشه منظور این نیست باید انگلیسی فول باشی!
یه دیکشنری نصب کنی رو سیستم همه چی حله . هر جا بلد نبودی معنی رو میزنی دو سوته میفهمی یعنی چی .
یک نکته مهم : متن های زبان اصلی مخصوصا متن های کتاب های اموزش برنامه نویسی بسیار ساده هستند . کلمات سخت خیلی کم پیدا میکنید و بعد از یادگیری این کلمات میبینید که در بقیه کتاب عینا تکرار میشن . این حاصل ۴ سال تجربه من در خوندن کتاب های سی شارپ زبان اصلیه . شاید بیشتر از ۱۰ تا کتاب ۱۰۰۰-۲۰۰۰ صفحه ای خوندم . همه متن ها شبیه به هم هستند. اصلا متن این کتاب ها طوری نوشته میشه که یک دانش اموز دبیرستانی هم بتونه استفاده کنه و خیلی کلمات تخصصی به کار نمیره .
برای شروع سی شارپ کتاب c# for dummies خیلی خوبه همچنین SAM : teach yourself C# in 24 hours .
وقتی راه افتادید میتونید از کتاب های انتشارات wrox و appress استفاده کنید و مباحثی مثل mvc و ... رو از روی اونها یاد بگیرید .
سی شارپ یک اقیانوسه . اگه میخواید یک زبان کامل رو یاد بگیرید سی شارپ پیشنهاد عالیه.
در ضمن : به عنوان یک برادر کوچکتر میگم : اصلا ترجمه نخونید! بخدا یه مشت ادم بی سواد این کتاب ها رو ترجمه میکنن که حتی معنی اصطلاحات ساده کامپیوتر رو نمی دونن. طرف رشته تحصیلیش زبان انگلیسیه میشینه کتاب برنامه نویسی سی شارپ ترجمه میکنه ! چون میدونه اکثر ایرانی ها نمیرن سراغ زبان اصلی !
اخرین نکته : من تو کنکور ارشد به لطف همین زبان اصلی خوندن زبان ۶۵ زدم . اگر زبان اصلی بخونید یک تیر و دو نشان زدید .
یادتون نره یه مهندس کامپیوتر بدون فهم زبان انگلیسی مثل یه زنبوره تو بیابون خشک و بی اب و علف ! که نمیتونه از هیچ گلی استفاده کنه تا عسل تولید کنه .

انقدر شکست میخورم تا راه پیروزی را یاد بگیرم
۱۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: maedeh , blackhalo1989 , zeinab , arman.fr , Mahbanoo313 , M.Amin.M , aydingol , tehran_it_93 , fatima1537 , good-wishes , mis masi , fateme_68 , mahla_mlk , RASPINA , software94
ارسال: #۲۱
۰۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۳۵ ب.ظ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۱۷ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  ...
در ضمن : به عنوان یک برادر کوچکتر میگم : اصلا ترجمه نخونید! بخدا یه مشت ادم بی سواد این کتاب ها رو ترجمه میکنن که حتی معنی اصطلاحات ساده کامپیوتر رو نمی دونن. طرف رشته تحصیلیش زبان انگلیسیه میشینه کتاب برنامه نویسی سی شارپ ترجمه میکنه ! چون میدونه اکثر ایرانی ها نمیرن سراغ زبان اصلی !
...
ممنون بابت صحبت های مفیدتون، اما کتاب فارسی مثل کتاب هاشمیان بسیار خوب هست و پر از مثالهای کاربردی، اما خوب خودم هم در زبان اصلی چیزهای بسیار بهتری پیدا کردم
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , tehran_it_93
ارسال: #۲۲
۱۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۰۸ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۱۴ ق.ظ، توسط hosseini2012.)
(۰۸ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۵۱ ب.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اگه اراده تون قویه و بعد یه هفته سرد نمی شید خودتون بخونید بهتره ولی باید وقت بذارید و بتونید از نت یا با آزمایش جواب سوالاتون رو پیدا کنید.
در تکمیل صحبت دوستمون، باید بگم که به نظر من برنامه نویسی اینطور نیست که بشینی یک کتاب آموزشی رو از اول تا آخرش بخونی. یادگیری همیشه در اثر نیاز به وجود میاد. تجربه بنده حقیر میگه تا اونجا که میتونید از منابع اصلی استفاده کنید چون صحیح تر و به روز تر هستند و از طرف دیگه گاهی اوقات هم تو ترجمه ها یه سری مطالب اون طور که باید بیان نمیشه.
یه ابزاری که میتونه کمکتون کنه Google هست، یه موهبت بزرگ! تقریبا جواب هر سوالی رو که دارید میتونید بگیرید. انجمن های خیلی خوبی هم وجود دارند که به روز هستند و با کاربران با تجربه نظیر codeproject.com و یا stackoverflow.com که برای من خیلی مفید بودند. بعضی از ویدئوهای آموزشی خوب به زبان اصلی رو هم میتونید تو youtube پیدا کنید که برای من خیلی به درد بخور بودن.
برنامه نویسی یعنی علاقه و پشتکار. شاید یه کار رو چندین مرتبه انجام بدید و نتیجه نگیرید ولی نباید دست بردارید و فکر اون لحظه ای باشید که جواب سوالتون رو میگرید و میبینید که چه لذتی بهتون دست میده!
و تجربه آخر بنده حقیر اینکه از اول سعی کنید کار رو درست انجام بدید و به قول بعضی دوستان که کارتون وصله پینه ای نباشه. هر چیزی رو از همون اولش درست یاد بگیرید. امیدوارم که همتون تو این راه موفق باشید

(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۷:۳۵ ب.ظ)fa_karoon نوشته شده توسط:  
(09 اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۱۷ ب.ظ)Nima Masghadi نوشته شده توسط:  ...
...
ممنون بابت صحبت های مفیدتون، اما کتاب فارسی مثل کتاب هاشمیان بسیار خوب هست و پر از مثالهای کاربردی، اما خوب خودم هم در زبان اصلی چیزهای بسیار بهتری پیدا کردم
البته دوستمون کلی عرض کردن و کاملا هم درست همونطور که خودم در پست قبلی اشاره کردم. درضمن تا اونجا که من میدونم کتاب آقای هاشمیان ترجمه شده نیست و کار خودشون هست و گردآوری مطالب.

Effort is only effort when it begins to hurt - Jose Gasset
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Pakzad , good-wishes , tehran_it_93 , maedeh , zeinab , Nima Masghadi , mahla_mlk
ارسال: #۲۳
۱۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۰۷ ق.ظ
یه منبع خوب برای سی شارپ
اینجا یه سری ویدیو آموزشی داره که تو یوتیوب آپلود شده:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

نمیدونم کیفیتش چطوره. من پایتونش رو دیدم بد نبوده. لهجشم قابل فهمه. اگه کسی استفاده کرد بگه چطور بوده.
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab
ارسال: #۲۴
۱۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۳۲ ق.ظ
(۱۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۲:۰۷ ق.ظ)blackhalo1989 نوشته شده توسط:  اینجا یه سری ویدیو آموزشی داره که تو یوتیوب آپلود شده:

نمیدونم کیفیتش چطوره. من پایتونش رو دیدم بد نبوده. لهجشم قابل فهمه. اگه کسی استفاده کرد بگه چطور بوده.

برا من باز نمیشد یعنی اجرا نمیشه!! برفکی نشون میده صدا هم نداره!! تازه باید آنلاین ببینی!!
۰
۰
ارسال: #۲۵
۱۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۳ ب.ظ
یه منبع خوب برای سی شارپ
چون یو تیوبه، هیتلره!
۰
۰
ارسال: #۲۶
۱۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ ق.ظ
(۰۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۹ ب.ظ)armin_b00ter نوشته شده توسط:  Professional C# 4 and .NET 4 ماله انتشارات Wrox. کتاب بسیار کاملیه و در همه ی زمینه ها مطلب داره. فکر نمی کنم از این کتاب کامل تر داشته باشیم.
می تونین از لینک پایین دانلودش کنین.

آیا کتابش هم توی بازار پیدا میشه یا فقط همین PDF اش موجود هست ؟
آخه من با به خاطر بالا بودن شماره چشمم میخام از روی کتابش بخونم
با تشکر
۰
۰
ارسال: #۲۷
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۴ ق.ظ
یه منبع خوب برای سی شارپ
(۱۶ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۱۱ ق.ظ)nina نوشته شده توسط:  آیا کتابش هم توی بازار پیدا میشه یا فقط همین PDF اش موجود هست ؟
آخه من با به خاطر بالا بودن شماره چشمم میخام از روی کتابش بخونم
با تشکر
بعید می دونم معمولا این کتابارو میشه تو نمایشگاه کتاب پیدا کرد. اگرم پیدا کنی گرونه و نمی صرفه. اگه چشتون مشکل داره پیشنهاد می کنم یه ebook reader بخرین که به چشتونم کمتر آسیب برسه Wink
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , nina
ارسال: #۲۸
۱۹ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۲۴ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ۰۱:۳۴ ق.ظ، توسط azad_ahmadi.)
یه منبع خوب برای سی شارپ
جدای از کتاب ها و PDFها، می تونید از راهنمای MSDN هم برای راهنمایی استفاده کنید.
البته بعنوان منبع نه، اما برای شروع کار بد نیست.

ای درد توام درمان در بستر ناکامی .... ای یاد توام مونس در گوشه تنهایی
در دایره قسمت ما نقطه تسلیمیم ... لطف آن چه تو اندیشی حکم آن چه تو فرمایی
۲
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: zeinab , good-wishes
ارسال: #۲۹
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۰۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۰۵ ب.ظ، توسط adel28.)
یه منبع خوب برای سی شارپ
ببخشید که تاپیک جدید نزدم. دیدم موضوع مرتبط هست همینجا مطرح کردم.

دوستان ایا کتاب زیر که فکر کنم واسه ماکروسافت باشه، ترجمه فارسی داره؟
MCTS Exam 70-505 Microsoft .NET Framework 3.5 Windows Forms Application Development

این هم عکس از جلد کتاب:

[تصویر:  169311_1_1379085301.jpg]

آنقدر شکست میخورم تا راه شکست دادن را بیاموزم!Wink
۰
۰
ارسال: #۳۰
۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۴, ۱۲:۳۳ ب.ظ
یه منبع خوب برای سی شارپ
پیشنهاد من برای یادگیری زبان سی شارپ کتاب زیر هستش:
آموزش کاربردی زبان برنامه نویسی سی شارپ ۲۰۱۳ تالیف دکتر اسد الله شاه بهرامی و مهندس عرفان زیده سرایی از انتشارات نص هستش. لینک خرید اینترنتی کتاب رو در ادامه میتونید ببینید:

این فهرست مطالب کتاب هستش:
بخش اول: مبانی برنامه‌نویسی

فصل اول: معرفی زبان C#‎

فصل دوم: مقدمات زبان C#‎

فصل سوم: آشنایی با مفاهیم برنامه‌نویسی ویژوال

بخش دوم: برنامه‌نویسی پیشرفته ۱

فصل چهارم: دستورات کنترلی

فصل پنجم: نوع داده آرایه و نوع داده رشته

فصل ششم: نوع داده ساختمان و نوع داده شمارشی

فصل هفتم: آشنایی با مفاهیم برنامه‌نویسی شئ‌گرا: ایجاد کلاس و شئ

فصل هشتم: مدیریت خطاهای زمان اجرا

بخش سوم: برنامه‌نویسی پیشرفته ۲

فصل نهم: رویدادهای صفحه‌کلید و ماوس

فصل دهم: کار با تاریخ و زمان

فصل یازدهم: کنترل‌های پیشرفته و سفارشی

فصل دوازدهم: گرافیک کامپیوتری

فصل سیزدهم: کار با فایل‌ها و پوشه‌ها

فصل چهاردهم: کنترل‌های چاپ

بخش چهارم: برنامه‌نویسی پیشرفته ۳

فصل پانزدهم: اعتبارسنجی و رمزگذاری داده‌ها

فصل شانزدهم: برنامه‌های آنلاین

فصل هفدهم: برنامه‌نویسی بانک اطلاعاتی

فصل هجدهم: گزارش‌گیری از بانک اطلاعاتی

فصل نوزدهم: تحویل نرم‌افزار

پیوست‌ها
پیوست ۱: کار با تاریخ میلادی و هجری شمسی در SQL Server
پیوست ۲: کد اسکی کاراکترها
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: sa_ra

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درخواست معرفی کتاب استعداد تحصیلی خوب برای دکتری Eng_Sara ۱۱ ۱۹,۶۵۶ ۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۲:۳۳ ق.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۲ ۱۳,۱۸۴ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  بهترین منبع برای درس شبکه ارشد msnmkh ۲ ۱,۲۷۲ ۱۲ دى ۱۴۰۱ ۱۲:۵۵ ق.ظ
آخرین ارسال: پشتکار
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۴۹۷ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  بهترین منبع درسی و کلاس به صورت افلاین برای کنکور ارشد nrgs_h99 ۰ ۱,۳۶۰ ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ ۰۱:۵۲ ب.ظ
آخرین ارسال: nrgs_h99
  معرفی منبع مناسب برای ارشد گسسته saharitst ۲۱ ۲۴,۸۷۷ ۲۲ دى ۱۴۰۰ ۰۶:۱۱ ب.ظ
آخرین ارسال: YasiAli
  منبع خوب برای معماری hamid_p ۰ ۱,۱۷۶ ۲۴ مهر ۱۴۰۰ ۱۰:۴۳ ب.ظ
آخرین ارسال: hamid_p
  استخدام برنامه نویس یا کارآموز برنامه نویسی سی شارپ Hesitant_Girl ۰ ۱,۵۱۹ ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ ۱۲:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: Hesitant_Girl
  منبع مناسب تستی و کنکوری درس شناسای الگو atousayazd ۷ ۷,۱۹۹ ۲۰ بهمن ۱۳۹۹ ۰۳:۰۶ ب.ظ
آخرین ارسال: سعید_سخت افزار
  منبع نظریه زبان siamakaf ۱ ۳,۶۴۳ ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ ۰۱:۲۹ ب.ظ
آخرین ارسال: sima84

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close