زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۵:۲۵ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات vlsi پیشرفته کنکور دکتری ۹۱

ارسال:
۰۷ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۱۱ ب.ظ
بررسی سوالات vlsi پیشرفته کنکور دکتری ۹۱
با سلام،
یک همتی بکنید الان که چند روز مونده به کنکور سوالای پرسال رو حل کنیم
به نظر من سوال logical effort اش غلط بودش من اینا رو در آوردم : x=15 ، y=27 , z=20

منبعی می شناسی که توش مد جریان رو گفته باشه؟؟؟ منبعی که باهاش بشه سوال ۴۰ رو جواب داد؟؟؟
منبعی هم می شناسی برای تحلیل مدارهای خازنی؟؟ که باهاش بشه سوالات ۳۸ ۳۹ و ۴۵ رو جواب داد؟؟؟ من وقتی که خازن توی سوال میاد نمی دونم چطوری مشه....

مرسی
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
ارسال:
۱۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۵۱ ب.ظ
lecture و منابع درسی
دوست عزیز اینا منبع درسی نداره کاره خوده طراح سواله می تونی مقاله هاشو دانلود کنی و از روی اونا یاد بگیری توی elsevier
تا یپ کن keivan navi

+ moscap current mode + full adder
ارسال:
۱۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۲:۵۶ ب.ظ
RE: lecture و منابع درسی
این سری اسلاید مربوط به مبحث مدارات ترتیبی هست که با اسلایدهایی که واسه دریس این درس تو شریف بود تقریبا مشابهه واسه این گفتم شاید مفید باشه.

سرفصل مطالبش هم شامل موارد زیر هست:
Sequencing
Sequencing Element Design
Max and Min-Delay
Clock Skew
Time Borrowing
Two-Phase Clocking

فایل‌(های) پیوست شده
lec10SeqElts.ppt
اندازه فایل: ۱/۱۳ MB

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
ارسال:
۱۲ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۰۱ ب.ظ
lecture و منابع درسی
با سلام

یک سوال درسی: اگر توی شبکه PullUp خازن بزاریم چه بلایی سر مدار میاد؟؟ یادمه کنکور ارشد خودم یعنی سال ۸۹ یکی از این سوالا بود و از معدود سوالایی بود که نزدمش

بعد از اوونم کلی تدریس VLSI داشتم همیشه این سوال برای خودم یک سوال مونده بودSmile

خوشحال می شم اگه کسی می دونه توضیح بده یا PDF یا Powerpoint ای بزاره بخونم خیلی علاقه مندم جدا از دکتری اینو بفهمم

مرسی
 سپاس‌گزاری شده توسط: Xilinx
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۵۸ ق.ظ
lecture و منابع درسی
اگر بجای مقاومت خازن قرار بدیم مدار دیگه معکوس کننده نیست چون:
اگر ورودی برابر یک قرار بدیم ترانزیستور روشن شده و خروجی برابر صفر میشه حالا اگر ورودی صفر کنیم ترانزیستور خاموش میشه و باید در خروجی ما یک داشته باشم اما ولتاژ دوسر خازن نمیتونه خروجی برابر یک بکنه از طرفی هم در حالت DC جریانی از گره خروجی عبور نمیکنه
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza_memari_sharif , nomad:D
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۳:۳۱ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۸ ق.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  اگر بجای مقاومت خازن قرار بدیم مدار دیگه معکوس کننده نیست چون:
اگر ورودی برابر یک قرار بدیم ترانزیستور روشن شده و خروجی برابر صفر میشه حالا اگر ورودی صفر کنیم ترانزیستور خاموش میشه و باید در خروجی ما یک داشته باشم اما ولتاژ دوسر خازن نمیتونه خروجی برابر یک بکنه از طرفی هم در حالت DC جریانی از گره خروجی عبور نمیکنه

مرسی از توضیحاتتون
پس با این حساب جواب سوال ۴۵ میشه ۴ دیگه.....نه؟؟؟
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۴۲ ب.ظ
پاسخ سوالات VLSI پیشرفته آزمون دکتری سال ۹۱
با سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی هممون،

همان طور که می دانید از سوال ۳۶ تا ۴۵ از درس VLSI پیشرفته بوده این جواب های من برای این سوالاس اگه می توانید کاملش کنید

۳۶ - نمی دونم
۳۷ - جواب یا گزینه ۱ یا ۲
۳۸- ۳
۳۹- ۲
۴۰- ۳ (به نظر من سوال غلطه ولی یکی از دوستام می گفت این مدار را جایی دیده و جوابش این مشه چراش هم نمی دونست)
۴۱- ۱ (مطمئن نیستم)
۴۲- به نظرم سوال غلطه
۴۳- ۲
۴۴- ۲
۴۵- ۴

خواهشن کمک کنین تا جوابامون کامل بشه....متاسفانه من خیلی وقت ندارم جواب سوالایی که نمی دونیم را سرچ کنم (داشتن دو شغل به جز درس خواندن برای کنکور دکتری Smile) لطفا اگر شما فقط دارین این کار رو انجام بدین......
 سپاس‌گزاری شده توسط: ssss777 , nomad:D
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۴۲ ب.ظ
lecture و منابع درسی
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  پس با این حساب جواب سوال ۴۵ میشه ۴ دیگه.....نه؟؟؟
گزینه ها دقیقا یادم نیست
گزینه ای درست میشه که گفته مداری که مقاومت داره وارونگر هست و مداری که بجای مقاومت خازن داره وارونگر نیست
 سپاس‌گزاری شده توسط: reza_memari_sharif , nomad:D
ارسال:
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۰۰ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۴۲ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  پس با این حساب جواب سوال ۴۵ میشه ۴ دیگه.....نه؟؟؟
گزینه ها دقیقا یادم نیست
گزینه ای درست میشه که گفته مداری که مقاومت داره وارونگر هست و مداری که بجای مقاومت خازن داره وارونگر نیست

منظور سوال کنکور دکتری است سوال آخرش...
ارسال: #۱۰
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۰۲ ب.ظ
پاسخ سوالات VLSI پیشرفته آزمون دکتری سال ۹۱
سوال ۳۶ هم حل کردم میشه گزینه ۴ فکر کنم من به عدد ۱۲۵/۴۸۷۵ رسیدم البته
ارسال: #۱۱
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۰۳ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۰۰ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۱ ۰۵:۴۲ ب.ظ)narges_r نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۳۱ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  پس با این حساب جواب سوال ۴۵ میشه ۴ دیگه.....نه؟؟؟
گزینه ها دقیقا یادم نیست

منظور سوال کنکور دکتری است سوال آخرش...

شکل ب رو مطمئنم که وارونگر نیست پس گزینه ۱ و ۲ حذفه
احتمال زیاد میدم که هیچکدام صحیح باشه.

در کارگه کوزه‌گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه برآورد خروش
کو کوزه‌گر و کوزه‌خر و کوزه فروش
ارسال: #۱۲
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۱۲ ب.ظ
lecture و منابع درسی
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۰۰ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  منظور سوال کنکور دکتری است سوال آخرش...
ببخشید، فکر کردم منظورتون همون سوال ارشد هست
من سوالهای دکتری ندیدم Smile
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D
ارسال: #۱۳
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۰۳ ب.ظ
RE: پاسخ سوالات VLSI پیشرفته آزمون دکتری سال ۹۱
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۲ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  با سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی هممون،

همان طور که می دانید از سوال ۳۶ تا ۴۵ از درس VLSI پیشرفته بوده این جواب های من برای این سوالاس اگه می توانید کاملش کنید

۳۶ - نمی دونم
۳۸- ۳
۳۹- ۲
۴۰- ۳ (به نظر من سوال غلطه ولی یکی از دوستام می گفت این مدار را جایی دیده و جوابش این مشه چراش هم نمی دونست)
۴۱- ۱ (مطمئن نیستم)
۴۲- به نظرم سوال غلطه
۴۳- ۲
۴۴- ۲
۴۵- ۴

خواهشن کمک کنین تا جوابامون کامل بشه....متاسفانه من خیلی وقت ندارم جواب سوالایی که نمی دونیم را سرچ کنم (داشتن دو شغل به جز درس خواندن برای کنکور دکتری Smile) لطفا اگر شما فقط دارین این کار رو انجام بدین......

سلام خسته نباشید
۳۸-۳
۳۹- فکر کنم ۳ باشه
۴۰-۲
۴۱- احتمالا۱
۴۲-جواب تو گزینه ها نیست. x=15,y=27,z=20
۴۳- چرا نوشتین۲
۴۵-۴
 سپاس‌گزاری شده توسط: nomad:D
ارسال: #۱۴
۱۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۲۳ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳ ب.ظ)ssss777 نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۲ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  با سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی هممون،

۳۶ - نمی دونم
۳۸- ۳
۳۹- ۲
۴۱- ۱ (مطمئن نیستم)
۴۲- به نظرم سوال غلطه
۴۳- ۲
۴۴- ۲
۴۵- ۴

سلام خسته نباشید
۳۸-۳
۳۹- فکر کنم ۳ باشه
۴۰-۲
۴۱- احتمالا۱
۴۳- چرا نوشتین۲
۴۵-۴

فکر می کنم ۳۹ ۲ بشه چون استفاده از خازن به دلیل مساحت و این حرفا بهتره البته مطمئنم که جفتشون کار می کنن
۴۳ رو می دونم مدار الف کار نمی کنه چون روی بیس امیتر ترانزیستور ۵ ولت می افته و در ب این مشکل را ندارد...
۴۰ و ۴۲ رو توضیح می دی شما
ارسال: #۱۵
۱۶ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۴۸ ب.ظ
(۱۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۳ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۰۳ ب.ظ)ssss777 نوشته شده توسط:  
(13 اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۴۲ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  با سلام و خسته نباشید و آرزوی قبولی هممون،

۳۶ - نمی دونم
۳۸- ۳
۳۹- ۲
۴۱- ۱ (مطمئن نیستم)
۴۲- به نظرم سوال غلطه
۴۳- ۲
۴۴- ۲
۴۵- ۴

سلام خسته نباشید
۳۸-۳
۳۹- فکر کنم ۳ باشه
۴۰-۲
۴۱- احتمالا۱
۴۳- چرا نوشتین۲
۴۵-۴

فکر می کنم ۳۹ ۲ بشه چون استفاده از خازن به دلیل مساحت و این حرفا بهتره البته مطمئنم که جفتشون کار می کنن
۴۳ رو می دونم مدار الف کار نمی کنه چون روی بیس امیتر ترانزیستور ۵ ولت می افته و در ب این مشکل را ندارد...
۴۰ و ۴۲ رو توضیح می دی شما

سلام وقت بخیر
من سوال۴۲ رو اینطوری حل کردم نمیدونم درسته یا نه!

فایل‌(های) پیوست شده

سپاس‌گزاری شده توسط: reza_memari_sharif

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۳۰ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۵۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۲۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۷۴۵ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  فایل تصویری پایگاه داده پیشرفته دکتر حق جو yaser.b ۱۹ ۱۶,۲۳۷ ۲۷ دى ۱۴۰۱ ۰۸:۳۴ ق.ظ
آخرین ارسال: zahrazahra54
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۲۶ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  درخواست معرفی منبع برای دروس پایگاه داده پیشرفته، تجارت و آموزش الکترونیکی ehsannaq3 ۱۱ ۱۲,۹۲۳ ۱۰ مهر ۱۴۰۰ ۰۸:۵۳ ق.ظ
آخرین ارسال: pouya47
  بررسی اعتبار یک مجله برای چاپ مقاله one hacker alone ۰ ۱,۹۷۱ ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۲۶ ق.ظ
آخرین ارسال: one hacker alone
  کنکور دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۵ ۳,۱۵۹ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mbashiri
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۴۷۵ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close