زمان کنونی: ۰۹ فروردین ۱۴۰۳, ۰۲:۳۹ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۲

ارسال: #۳۱
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۲۳ ب.ظ
حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۲
بخش ساختمان داده منم تقریبا مثل شما زدم. به جز یه دو سه تایی که کمتر زدم. سوال ۷ هم یکی از بچه ها گفته که k میشه و کاملا حرفش صحیحه. چه سوالی رو غلط زدم.Sad
این طوری که از ریشه شروع می کنیم و DFS می زنیم و به هر گره ای که رسیدیم که شرط براش برقرار نبود(یعنی بزرگتر از k بود)
ادامه نمی دهیم و از اون زیردرخت برمی گردیم. هزینه اش میشه k
سوال ۱۴ هم خیلی طراح بد سوال درآورده و منظورشو درست نگفته منم یک زدم با این فرض که منظور طراح بدترین حالته(چون o گفته).
۰
۰
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
ارسال: #۳۲
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۳۹ ب.ظ
در مورد سوال ۱۰
طبق کتاب clrs گزینه صحیح وجود نداره (۱۰۰% اطمینان دارم)
اگه در فرض سوال بجای اینکه بگه "..اعداد رو ازچپ به راست در هیپ خالی درج میکنیم .." میگفت ".. این اعداد در آرایه را تبدیل به هیپ می کنیم.." در اینصورب ۲ جابجایی برای heapify و ۷ جابجایی برای remove که جواب عدد ۹، یعنی گزینه ۳ میشه

اما با این طرح سوال، ۴ جابجایی برای heapify و ۳ جابجایی برای remove که جواب عدد ۷ میشه که در گزینه ها وجود ندارد
البته من خودم گزینه ۲ زدم( با توجه به اینکه میشه الگوریتم remove رو طوری نوشت که در عمل حذف هر عنصری که بزرگتر از پدر خودش هست جایگزین اون بشه و جابجاییدو عدد نداریم و فقط در انتها یک جابجایی داشته باشیم پس در مرحله remove کلا ۲ جابجایی داریم پس ۴ بعلاوه ۲ می شه ۶ که هکون گزینه ۲ میشه)

این سوال کاندیدای حذف شدن داره!! هرجا نیاز باشه حرفم رو اثبات می کنم اما نمیدونم چجوری و کجا باید اعتراضم رو عنوان کنم!!
۰
۰
ارسال: #۳۳
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۰۴ ب.ظ
RE: حل و بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۲
(۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)a.mohammadinejad نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۱۰
اگه در فرض سوال بجای اینکه بگه "..اعداد رو ازچپ به راست در هیپ خالی درج میکنیم .." میگفت ".. این اعداد در آرایه را تبدیل به هیپ می کنیم.." در اینصورب ۲ جابجایی برای heapify و ۷ جابجایی برای remove که جواب عدد ۹، یعنی گزینه ۳ میشه

اما با این طرح سوال، ۴ جابجایی برای heapify و ۳ جابجایی برای remove که جواب عدد ۷ میشه که در گزینه ها وجود ندارد
البته من خودم گزینه ۲ زدم( با توجه به اینکه میشه الگوریتم remove رو طوری نوشت که در عمل حذف هر عنصری که بزرگتر از پدر خودش هست جایگزین اون بشه و جابجاییدو عدد نداریم و فقط در انتها یک جابجایی داشته باشیم پس در مرحله remove کلا ۲ جابجایی داریم پس ۴ بعلاوه ۲ می شه ۶ که هکون گزینه ۲ میشه)

این سوال کاندیدای حذف شدن داره!! هرجا نیاز باشه حرفم رو اثبات می کنم اما نمیدونم چجوری و کجا باید اعتراضم رو عنوان کنم!!

شما تعداد جابجایی های مورد نیاز برای قرار گرفتن آخرین برگ در ریشه رو درنظر نگرفتین.
برای مرتب کردن، آخرین برگ جای ریشه رو می گیره و عمل heapify انجام میشه و همین طور تا آخر.
۰
۰
ارسال: #۳۴
۲۳ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۵۳ ب.ظ
(۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(23 اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)a.mohammadinejad نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۱۰

شما تعداد جابجایی های مورد نیاز برای قرار گرفتن آخرین برگ در ریشه رو درنظر نگرفتین.
برای مرتب کردن، آخرین برگ جای ریشه رو می گیره و عمل heapify انجام میشه و همین طور تا آخر.

بازم میگم این سوال اشتباه طرح شده!
همونطور که گفتم اگه جابجایی با ریشه رو درنظر بگیریم( البته سوال اینو نخواسته چون نوشته با ۵ بارحذف کردن اونا رو مرتب خارج میکنیم! ولی باید میگفت با روش هیپ مرتب میکنیم که اونوقت جابجایی با ریشه رو درنظر میگرفتیم) ۷ بار جابجایی داریم که اگه با ۴ جمع کنیم میشه ۱۱ و اگه با ۲ جمع کنیم میشه ۹
سوال فرضیات اشتباه داره و مبهمه
۰
۰
ارسال: #۳۵
۲۴ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۰ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۴ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۳۱ ق.ظ، توسط mahdiii.)
(۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۵۳ ب.ظ)a.mohammadinejad نوشته شده توسط:  
(23 اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۰۴ ب.ظ)mahdiii نوشته شده توسط:  
(23 اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۳۹ ب.ظ)a.mohammadinejad نوشته شده توسط:  در مورد سوال ۱۰

بازم میگم این سوال اشتباه طرح شده!
همونطور که گفتم اگه جابجایی با ریشه رو درنظر بگیریم( البته سوال اینو نخواسته چون نوشته با ۵ بارحذف کردن اونا رو مرتب خارج میکنیم! ولی باید میگفت با روش هیپ مرتب میکنیم که اونوقت جابجایی با ریشه رو درنظر میگرفتیم) ۷ بار جابجایی داریم که اگه با ۴ جمع کنیم میشه ۱۱ و اگه با ۲ جمع کنیم میشه ۹
سوال فرضیات اشتباه داره و مبهمه
کلا سوالات افتضاح بود. منم قبول دارم. کلا طراحا دوست دارن سوالات مبهم بدن. سوال یک نگفته عمق از صفره یا یک. چندتا سوال دیگه هم نگفته میشه از هش استفاده کرد یانه. یه سوال دیگه نگفته میانگین مرتبه زمانی یا بدترین حالت منظورشه. ما باید علم غیب داشته باشیم تا اینا رو بفهمیم؟ بعد با اینجور سوال درآوردن انتظار دارن اساتید رتبه یکو به ۲۰ ترجیح بدن. چون فقط رتبش خوب شده !!!!!!!!!(آخه این کنکور واقعا سطح علمی افرادو می سنجه؟؟؟؟)
خدا خیرش بده حداقل گفته از چپ به راستBig Grin سال بعد همینو هم نمی گه باید از هر دو طرف حل کنی ببینی کدومش تو گزینه هاست. شاید دوتاشم بود اونوقت ...

جایی هم میشه اعتراض کنیم؟ هنوز کلیدام که نیومده. کنکور دکترا مزخرف ترین کنکوره. هیچ حساب و کتابی نداره
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: ashkan_d13
ارسال: #۳۶
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۲:۳۵ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ، توسط mohammad900.)
(۲۳ اسفند ۱۳۹۱ ۰۳:۰۳ ب.ظ)farid_express نوشته شده توسط:  سلام، خسته نباشید دوستان
منم کلیدامو میزارم اینجا.

۱-۲
۲-۴
۳-من ۳ زدم ولی نمیدونم قسمت دوم منظورش دقیقا چیه! ممکنه ۴ درست باشه.
۴-۳
۵-۲
۶-۴
۷-۲ البته مطمئن نیستم اینو ولی چندتا از دوستام هم همینو زدن. البته مشکوکم به این که گزینه ۱ درست باشه وگرنه با یه هیپ دیگه تو klogk میشه مسئله رو حل کرد که از klogn بهتره.
۸-۳
۹-۳
۱۰-نمیدونم! من ۲ زدم ولی فک کنم غلطه.
۱۱-۱
۱۲-۳
۱۳-۲
۱۴-۱ البته یکم مشکوکه-احنمالش هست ۲ درست باشه.
۱۵-۲
۱۶-۲
۱۷-۱
۱۸-۴
۱۹-۳
۲۰-۳
۲۱-۱
۲۲-؟
۲۳-؟
۲۴-۱
۲۵-؟
۲۶-۴
۲۷-من ۱ زدم ولی احتمالا ۴ درست باشه.
۲۸-؟
۲۹-؟
۳۰-فک کنم ۴ تاش هم درستن!
۳۱-۲
۳۲-۱
۳۳-۲
۳۴-۱
۳۵-۲
۳۶-۲
۳۷-۲
۳۸-۲
۳۹-۳
۴۰-۲
۴۱-۴
۴۲-۲
۴۳-۳
۴۴-۴
۴۵-۲ البته دوستم ۴ زده، ممکنه ۴ درست باشه.
۱
۰
ارسال: #۳۷
۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۳۲ ب.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ ب.ظ)mohammad900 نوشته شده توسط:  سلام
میتونم بدونم شما برای ساختمان داده از چه کتاب درس و تستی استفاده کردی؟
من کنکور it دادم و رتبه ام صد و خورده ای شد. البته نخونده بودم
امسال میخوام خوب بخونم
ممنون

سلام
من برای ساختمان و الگوریتم، CLRS و کتاب داده ساختار دکتر قدسی رو خوندم+۶۰۰ مسئله ۴گزینه ای در داده ساختار و الگوریتم دکتر قدسی

!The key to success in life is to make good choices
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Potential , mohammad900 , شاپری
ارسال: #۳۸
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۲:۲۶ ق.ظ
باید به صداقت شما احسنت گفت ... اولین فردی هستید که میبینم صادقانه جواب میده! چون از هرکی میپرسیم، مثلا چطور خوندید رتبه تون خوب شده (رتبه ای که با درصد تخصصی حاصل شده نه با زبان) جواب میدند، هیچی نخوندیم!

بخصوص درسای تخصصی آی تی که بعضی هاشون رو نه تو کارشناسی خوندیم نه ارشد!

"Many of life 's failures are people who did not realize how close they are to success when they gave up "
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Farid_Feyzi , شاپری
ارسال: #۳۹
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۸:۰۵ ق.ظ
آقا فرید خیلی آقاتر از این حرفها هستندSmile

براشون ارزوی موفقیت در هر مرحله از زندگیشون میکنم

واقعا هوش بالایی هم دارند و رتبه بهتر از این هم حقشون بود
۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: Farid_Feyzi , شاپری
ارسال: #۴۰
۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۴۴ ق.ظ
(۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۰:۳۲ ب.ظ)farid_express نوشته شده توسط:  
(09 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۲:۳۵ ب.ظ)mohammad900 نوشته شده توسط:  سلام
میتونم بدونم شما برای ساختمان داده از چه کتاب درس و تستی استفاده کردی؟
من کنکور it دادم و رتبه ام صد و خورده ای شد. البته نخونده بودم
امسال میخوام خوب بخونم
ممنون

سلام
من برای ساختمان و الگوریتم، CLRS و کتاب داده ساختار دکتر قدسی رو خوندم+۶۰۰ مسئله ۴گزینه ای در داده ساختار و الگوریتم دکتر قدسی

ممنون
برای گسسته کتاب پوران رو بخونم خوبه؟
۱
۰
ارسال: #۴۱
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۱:۱۶ ق.ظ
(۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ ق.ظ)mohammad900 نوشته شده توسط:  برای گسسته کتاب پوران رو بخونم خوبه؟
من واسه کنکور ارشد گریمالدی رو خوندم که خیلی خوب بود. اگه شماهم قبلا خوندیش که یه بار مرورش کن با حل تمارین. اگه نخوندی پیشنهاد من همینه چون خیلی کامله و تمریناتش هم همیشه سوالات کنکور بودن. در مورد پوران چیزی نمیدونم چون ندیدمش کلا.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad900 , شاپری
ارسال: #۴۲
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۰۳:۰۹ ب.ظ
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶ ق.ظ)farid_express نوشته شده توسط:  
(11 اردیبهشت ۱۳۹۲ ۱۱:۴۴ ق.ظ)mohammad900 نوشته شده توسط:  برای گسسته کتاب پوران رو بخونم خوبه؟
من واسه کنکور ارشد گریمالدی رو خوندم که خیلی خوب بود. اگه شماهم قبلا خوندیش که یه بار مرورش کن با حل تمارین. اگه نخوندی پیشنهاد من همینه چون خیلی کامله و تمریناتش هم همیشه سوالات کنکور بودن. در مورد پوران چیزی نمیدونم چون ندیدمش کلا.
بیشتر منظورم تمرین و تکرار برای خوب تست زدن بود
سوالات ساختمان گسسته رو هم یکی از اساتید شریف طرح میکنه؟
۱
۰
ارسال: #۴۳
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲, ۱۰:۵۱ ب.ظ
(۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۰۳:۰۹ ب.ظ)mohammad900 نوشته شده توسط:  سوالات ساختمان گسسته رو هم یکی از اساتید شریف طرح میکنه؟
خبر ندارم واقعا.

۰
۰
 سپاس‌گزاری شده توسط: mohammad900
ارسال: #۴۴
۰۴ مرداد ۱۳۹۲, ۱۱:۵۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۰۴ مرداد ۱۳۹۲ ۱۱:۵۴ ب.ظ، توسط mohammad900.)
RE: بررسی سوالات ساختمان داده گرایش هوش و نرم افزار ازمون دکتری ۹۲
با سلام خدمت ادمین
با توجه به اینکه به سوالات ساختمان داده در این لینک پاسخ داده شده است:

مهمان عزیز شما قادر به مشاهده پیوندهای انجمن مانشت نمی‌باشید. جهت مشاهده پیوندها ثبت نام کنید.

پیشنهاد می گردد تاپیک جاری و یا تاپیک های دیگری که محتوای آنها مرتبط با حل مسائل ساختمان داده می باشند حذف گردند.
در مورد سایر صفحات مشابه نیز همین پیشنهاد را دارم تا از سردگمی افراد برای رسیدن به صفحه مورد نظرشان جلوگیری شود.
با تشکر
۱
۰

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۳,۹۲۹ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۸۵۶ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  گرایش های علوم کامپیوتر alisaaa ۴ ۳,۶۵۱ ۱۳ آذر ۱۴۰۲ ۰۴:۲۷ ب.ظ
آخرین ارسال: hashemhamidi
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۲۰ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  علوم کامپیوتر شریف یا نرم افزار تهران؟ ۴L1R3Z4 ۴۴ ۲۷,۹۴۰ ۰۶ شهریور ۱۴۰۲ ۰۸:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: moeinbahari
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۷۴۴ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  درخواست کتاب یا جزوه برای ارشد و دکتری هوش مصنوعی H.Mohammadi ۱ ۱,۲۹۷ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۳۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
Question بهترین منبع ساختمان داده برای کنکور ارشد marvelous ۱۰ ۱۱,۲۸۹ ۱۵ آذر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: msnmkh
  فیلم آموزش ساختمان داده negin_bt ۰ ۹۶۵ ۲۰ مهر ۱۴۰۱ ۰۷:۵۶ ب.ظ
آخرین ارسال: negin_bt
  جزوه خلاصه نکات مهم فصول ابتدایی درس مهندسی نرم افزار Happiness.72 ۱ ۳,۴۸۷ ۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۰۶:۲۸ ب.ظ
آخرین ارسال: M o h m m @ d

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close