زمان کنونی: ۳۱ فروردین ۱۴۰۳, ۰۴:۴۳ ب.ظ مهمان گرامی به انجمن مانشت خوش آمدید. برای استفاده از تمامی امکانات انجمن می‌توانید عضو شوید.
گزینه‌های شما (ورودثبت نام)

بررسی سوالات استعداد تحصیلی کنکور دکتری سال ۹۲ - برای کلیه رشته های فنی

ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۴:۵۹ ب.ظ
سلام....
خسته نباشید....
به نظر من استعدادش خیلی خیلی سخت بودش من ۱۸ تا زدم ولیتوشون خیلی شک دارم....
این پست رو برای بررسی سوالات باز کردم تا بچه های سال آینده (که اکثرا خودمون هستیم) هم بتونیم ازش استفاده کنیم....

شروع کنید به گفتن جوابا
یافتن تمامی ارسال‌های این کاربر
نقل قول این ارسال در یک پاسخ
 سپاس‌گزاری شده توسط: mahdiii
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۴۵ ب.ظ
RE: بررسی سوالات استعداد تحصیلی کنکور دکتری سال ۹۲ - برای کلیه رشته های فنی
(۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۴:۵۹ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  سلام....
خسته نباشید....
به نظر من استعدادش خیلی خیلی سخت بودش من ۱۸ تا زدم ولیتوشون خیلی شک دارم....
این پست رو برای بررسی سوالات باز کردم تا بچه های سال آینده (که اکثرا خودمون هستیم) هم بتونیم ازش استفاده کنیم....

شروع کنید به گفتن جوابا

سلام بابا شما بگین سخته پس ما چی بگیم. مگه شما رتبه یک ارشد نیستید؟؟!!! پس چرا دکترا میدین. برام خیلی جالبه. یه چیز دیگه. بابا همه مخا که میرن خارج دم شما گرم که می خوای بمونی.Big Grin
شما ورودی ارشد چه سالی هستید؟

به نظر منم استعداد سخت بود. یعنی بعد سوالای تخصصی برای آدم جونی باقی نمی مونه. من خودم انقدر خسته بودم که سوالای آبکیشم جواب ندادم. ای کاش با زبان با هم بودن.
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۵:۵۷ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۰۱ ب.ظ، توسط reza_memari_sharif.)
سلام...
چرا من رتبه ۱ سال ۸۹ گرایش معماریم....ولی مخ نیستم و حتی اگر مخ هم باشم(۰/۰۰۰۰۰۱%)استعداد اصلا به نظر من هوش نیستش...

درباره خارج رفتن هم بحثش طولانیه.... برای کنکور امسال من کلا ۲ ۳ روز خوندم چون ۲ جا کار می کنم و سرم خیلی شلوغ بودش تا کنکور تموم شد سرمون خلوت شدSmile

من این سوالا رو توی امتحان خوب زدم که جواباش یادم نبود الان دوباره حل کردم و به این جوابا رسیدم

۶۶ - ۲ (به ترتیب از ۱ تا ۷: ص-ن-ن-ص-ن-غ-ص)
۶۷ - ۳ (به ترتیب: غ- ص -غ - ص - غ -ن -غ)
۶۸- ۱ (به ترتیب: ص- غ - ص- نزده یا غلط- ص- نزده یا غلط- ص)
۶۹- ۱ (به ترتیب: ص- ص- غ- ص- غ- ن- غ)
۷۰- ۲ (به ترتیب: صحیح یا غلط - صحیح یا غلط (اولی و دومی یکی صحیح است و دیگری غلط ولی دقیق مشخص نمی شود)- ن -ن - ص- غ - ص)
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۱۵ ب.ظ
شما بدون کنکور که تو همون شریف می تونستی بمونی! آقای پهلوانو که حتما می شناسیSmile
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۶:۲۱ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۵۷ ب.ظ، توسط reza_memari_sharif.)
بله.........علی پهلوان رو میشناسم.....نه بابا من شاگرد اول نبودم که بتونم بمونم....

سوال های مقایسه ای:
۶۲ - ۳ (تعداد برابر است)
۶۳ - به نظرم سوالش مشکل داره....اگه کسی می تونه تحلیل کنه بگه....کلی وقته منو سر امتحان گرفت
۶۴- ۴ (مثال : a=2, c=0.25 , b=1 که در این صورت a به توان ۲ بزرگتره - a=0.01,c=10,b=0.001 که در این صورت c به توان ۲ بزرگتره)
۶۵- نمی دونم سر امتحانم یکم فکر کردم نزدم الانم حال ندارم دیگه روش فکر کنم

۶۵ خیلی آسون بوده باز نمی دونم من چه گندی زده بودم سر امتحان
"الف" ۹ بار
"ب" ۱۲ بار پس میشه گزینه ۲

۵۹ - ۳ من تونستم همچین رابطه ای پیدا کنم براش : ۲/(۶+۴)=۱*۵

سوال ۵۶ (مطمئن نیستم و به نظرم سوال مشکل داره)-
به نظر من می تونیم ۱۵ تا گوی داشته باشیم که تقسیمشون می کنیم به دوتا ۷ تا و وزن می کنیم اگر برابر بود گوی دیگر سنگینتر است... بین این ۷ تا اوونی که سنگین تر بود را به دو دسته ۳ تایی تقسیم می کنیم و مانند دفعه قبل عمل می کنیم. بین دسته های ۳ تایی هم به دوتا یکی... ولی با این توضیح باید کلا ۱۵ تا گوی داشته باشیم که ۱۴ تای آن‏ها باید هم وزن باشند یعنی جواب درست ۱۴ است ولی من ۱۵ که گزینه ۱ هستش رو زدم.... باز اگر کس دیگه ای نظری داره بگه

۵۸ -
کاملا الکی ۱ زدم سر امتحان مطمئنم که ۳ غلطه ولی بقیشون رو نتونستن حذف کنم....کسی می دونه؟؟
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۷:۵۰ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۸:۲۴ ب.ظ، توسط انرژی مثبت.)
(۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  سوال ۵۶ (مطمئن نیستم و به نظرم سوال مشکل داره)-
به نظر من می تونیم ۱۵ تا گوی داشته باشیم که تقسیمشون می کنیم به دوتا ۷ تا و وزن می کنیم اگر برابر بود گوی دیگر سنگینتر است... بین این ۷ تا اوونی که سنگین تر بود را به دو دسته ۳ تایی تقسیم می کنیم و مانند دفعه قبل عمل می کنیم. بین دسته های ۳ تایی هم به دوتا یکی... ولی با این توضیح باید کلا ۱۵ تا گوی داشته باشیم که ۱۴ تای آن‏ها باید هم وزن باشند یعنی جواب درست ۱۴ است ولی من ۱۵ که گزینه ۱ هستش رو زدم.... باز اگر کس دیگه ای نظری داره بگه

به نظر من جواب می شه ۷ تا
۷ تا گوی هموزن داریم چون توی سوال تعداد گوی های هم وزن رو خواسته نه همه رو. خب با اون یکی ک سنگین تره می شه ۸ تا. بعد دو دسته ۴ تایی تقسیم می کنیم یه بار وزن می کنیم. بعد گروه سنگین تر رو دوباره به دو تا گروه ۲ تایی تقسیم می کنیم و دفعه دوم وزن انجام می شه . حالا یک گروه دو تایی انتخاب می شه و رو هر کفه یه گوی میذارمی و دفعه سوم وزن انجام می شه و از بین این دو تا دیگه می شه تشخیص داد کدوم سنگین ترن.

(۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  ۶۳ - به نظرم سوالش مشکل داره....اگه کسی می تونه تحلیل کنه بگه....کلی وقته منو سر امتحان گرفت

به نظرم جوابش می شه XNOR چون هر یک از کلید ها که تغییر وضعیت بدن یعنی تعداد یک ها و صفرها تغییر می کنه و وضعیت لامپ تغییر می کنه ضمن این که وقتی همه قطع باشن یعنی همه صفرن و لامپ خاموش خواهد بود . و واسه XNOR تعداد حالات روشن و خاموش بودن یکسان می شه.

البته نظر منه شاید درست نباشه.

عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود/لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند
 سپاس‌گزاری شده توسط: شاپری
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۸:۲۹ ب.ظ
می دونم XNOR میشه ولی XOR و XNOR رو به دلیل داشتن NOT نمیشه با کلید ساخت....با کلید فقط میشه AND و OR ساخت....

درباره سوال گویها هم خوب وقتی سناریوی منم کار می کنه و عددم بزرگتر پس به نظرم جواب بهتر همون ۱۵ هستش
ارسال:
۲۰ اسفند ۱۳۹۱, ۰۹:۰۲ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۹:۰۵ ب.ظ، توسط Farid_Feyzi.)
سوال ۵۶ گزینه ۲ یعنی ۲۶ درسته. اگه فرض کنیم کلا ۲۷ تا گوی داریم که یکیش متفاوته(یعنی ۲۶ تا گوی مشابه). کافیه به سه تا دسته ۹ تایی تقسیم کنیم و یه دسته رو بزاریم بیرون و دو تا دسته دیگه رو با ترازو وزن کنیم. اینجوری بعد ۱ بار استفاده دو تا دسته میرن کنار و یه دسته ۹ تایی که گوی متفاوت توش هست میمونه. دوباره این ۹ تا میشه ۳ تا دسته ۳ تایی و دوباره وزن میکنیم که دو تا دسته میره کنار و یه دسته ۳ تایی میمونه. تو مرحله سوم هم سه تا گوی میشه ۳ تا دسته تکی که یکیش میمونه بیرون و یا یه بار استفاده از ترازو اونی که متفاوته پیدا میشه.

این سوالارم اینجوری زدم.
۵۷-گزینه ۴
۵۸-گزینه ۱
۵۹-گزینه ۳
۶۰-گزینه ۱
۶۱-گزینه ۲

!The key to success in life is to make good choices
 سپاس‌گزاری شده توسط: انرژی مثبت , شاپری , rezaeimelisa
ارسال:
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۴۳ ق.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط reza_memari_sharif.)
درباره سوال ۵۶ شما کاملا درست میگین

۵۸ و ۵۹ و ۶۱ رو من همین گزینه ها زدم.........

از بین ۷۱ تا ۷۵ چیزی نزدی فرید جان؟؟؟ کارت درسته آخه.....البته نرم افزاری دیگه شماها این سوالا رو از ما سخت افزاریا بهتر میزنین چون همش با الگوریتم سرو کار دارین
 سپاس‌گزاری شده توسط: Farid_Feyzi , شاپری
ارسال: #۱۰
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۲ ق.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ق.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  از بین ۷۱ تا ۷۵ چیزی نزدی فرید جان؟؟؟ کارت درسته آخه.....البته نرم افزاری دیگه شماها این سوالا رو از ما سخت افزاریا بهتر میزنین چون همش با الگوریتم سرو کار دارین

نه رضا جان. من چون ۱۰ تا سوال اول رو زدم یکم وقتمو گرفت نرسیدم ۷۱ تا ۷۵ رو بزنم. همش ۱۹ تا زدم!

سپاس‌گزاری شده توسط: شاپری , rezaeimelisa , mohammad900
ارسال: #۱۱
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۰:۵۵ ق.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۰:۵۲ ق.ظ)farid_express نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ق.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  از بین ۷۱ تا ۷۵ چیزی نزدی فرید جان؟؟؟ کارت درسته آخه.....البته نرم افزاری دیگه شماها این سوالا رو از ما سخت افزاریا بهتر میزنین چون همش با الگوریتم سرو کار دارین

نه رضا جان. من چون ۱۰ تا سوال اول رو زدم یکم وقتمو گرفت نرسیدم ۷۱ تا ۷۵ رو بزنم. همش ۱۹ تا زدم!

۱۹ تا زدی خوب همش درسته دیگه انگار خیلی درصدت خوب میشه
ارسال: #۱۲
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۱:۲۵ ق.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ق.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  ۱۹ تا زدی خوب همش درسته دیگه انگار خیلی درصدت خوب میشه
زیاد خوب که نه ولی ۳۵-۴۰ بشه احتمالا.

سپاس‌گزاری شده توسط: شاپری , rezaeimelisa
ارسال: #۱۳
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۲۸ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۱:۲۵ ق.ظ)farid_express نوشته شده توسط:  
(21 اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۴۳ ق.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  ۱۹ تا زدی خوب همش درسته دیگه انگار خیلی درصدت خوب میشه
زیاد خوب که نه ولی ۳۵-۴۰ بشه احتمالا.

موفق باشی..... ما حتما توی دانشگاه همدیگرو دیدیم ولی من شما رو نمیشناسم.... از نرم افزارا سجاد کمالی منو خوب میشناسه
ارسال: #۱۴
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۱۲:۳۴ ب.ظ (آخرین ویرایش در این ارسال: ۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۵۱ ب.ظ، توسط ahe2.)
سلام بر دوستان
(۲۰ اسفند ۱۳۹۱ ۰۶:۲۱ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  سوال های مقایسه ای:
۶۲ - ۳ (تعداد برابر است)
۶۳ - به نظرم سوالش مشکل داره....اگه کسی می تونه تحلیل کنه بگه....کلی وقته منو سر امتحان گرفت
فکر می کنم این ۲تا سوال این شکلیه
۶۲ - ۱ میشه چون تو متن سوال گفته دقیقا ۱ ساعت مثلا اگه از ساعت ۱۲:۰۰:۰۰ شروع بشه ساعت ۱۲:۵۹:۵۹ تموم میشه و عقربه ثانیه شمار به دقیقه شمار نمیرسه و حتی اگه ۱۳:۰۰:۰۰ هم در نظر بگیریم باز هم از روی عقربه نمی گذره و فقط به اون میرسه
۶۳- ۳ اگه حالات کلید ها رو به صورت باینری ببینین جاهای که تعداد ۱ ها فر است چراغ روشنه و جاهایی که تعداد ۱ ها زوج هست خاموش و چون ۴تاش زوج هست و ۴تاش فرد تعدادشون باهم برابره (۰۰۰-خاموش ۰۰۱ یا ۰۱۰ یا ۱۰۰ روشنه ۰۱۱ یا ۱۱۰ یا ۱۰۱ خاموشه ۱۱۱ هم روشنه)

سوال های آخرم اینجوری زدم:
۷۲ - ۱
۷۶ - ۲
۷۷ - ۱
۷۹ - ۴
۸۰ - ۳
۸۱ - ۱
ارسال: #۱۵
۲۱ اسفند ۱۳۹۱, ۰۱:۰۲ ب.ظ
(۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۱۲:۲۸ ب.ظ)reza_memari_sharif نوشته شده توسط:  موفق باشی..... ما حتما توی دانشگاه همدیگرو دیدیم ولی من شما رو نمیشناسم.... از نرم افزارا سجاد کمالی منو خوب میشناسه
قربونت رضا جان. کمالی رو خوب میشناسم آره، پسر خوبیه Big Grin

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  حل و بررسی سوالات مدارمنطقی دکتری ۹۲ گرایش معماری nomad:D ۲۵ ۲۴,۲۱۶ ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ ۱۰:۳۸ ق.ظ
آخرین ارسال: masoumeh97
  دانلود سوالات تخصصی گرایش فناوری اطلاعات آزمون دکتری ۹۱(کد ۲۳۵۸) Lonely Palm ۲ ۵,۹۰۲ ۲۶ دى ۱۴۰۲ ۰۲:۳۳ ب.ظ
آخرین ارسال: bijibuji
  دریافت مدارک تحصیلی به صورت آنلاین امکان داره ؟ MohsenRezaei ۱ ۲۳۷ ۰۹ دى ۱۴۰۲ ۰۴:۰۲ ب.ظ
آخرین ارسال: MohsenRezaei
  دانلود رایگان پاسخنامه تشریحی سوالات استعداد تحصیلی دکتری elhammath2014 ۲ ۴,۷۵۶ ۰۸ شهریور ۱۴۰۲ ۰۵:۲۱ ب.ظ
آخرین ارسال: mmmh68
  خواندن گروهی کنکور دکتری هوش ۹۹ Lootus ۹ ۷,۸۶۲ ۰۴ تیر ۱۴۰۲ ۰۱:۴۷ ب.ظ
آخرین ارسال: solmaz58
  کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ عزیز دادخواه ۲ ۳,۷۷۵ ۲۰ فروردین ۱۴۰۱ ۰۹:۱۰ ب.ظ
آخرین ارسال: SetareSokhanrani
  بررسی سوالات تخصصی دکتری هوش masoomeh_s ۱ ۱,۹۵۸ ۰۱ اسفند ۱۴۰۰ ۰۱:۰۹ ب.ظ
آخرین ارسال: vejdani
  کنکور دکتری بیوانفورماتیک ۱۴۰۰ Hmi96 ۵ ۳,۲۱۸ ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۲:۳۱ ق.ظ
آخرین ارسال: mbashiri
Lightbulb مراحل دقیق انتخاب رشته ی کنکور دکتری (۱۴۰۰) Mr. Rezaei ۶ ۳,۵۳۶ ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۰۵:۳۵ ب.ظ
آخرین ارسال: cpt.mazi
  کارنامه های آزمون دکتری هوش مصنوعی ۹۶ robotic1981 ۵ ۷,۷۵۲ ۱۷ بهمن ۱۳۹۹ ۱۱:۱۲ ب.ظ
آخرین ارسال: hmaryam567

پرش به انجمن:

Can I see some ID?

به خاطر سپاری رمز Cancel

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. رمزت رو فراموش کردی؟ اینجا به یادت میاریم! close

رمزت رو فراموش کردی؟

Feeling left out?

نگران نباش، فقط روی این لینک برای ثبت نام کلیک کن. close